Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 100 arası toplam 100 sonuç

Konu: Antrenör Olmak İstiyorum

Böyle heves kırmaya çalışanları çok gördüm, hatta yukarıdaki konuyu inceledim orda da bayağı olmuş adamın hevesini kırmak isteyen..herneyse fazla bilgisi olan yok galiba bu konuda.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

tolga şu anda ne yapıyosun çok merak ettim inan, hayallerinin peşinde misin?

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    tolga şu anda ne yapıyosun çok merak ettim inan, hayallerinin peşinde misin?
    Çok geç gördüm bunu hocam kusura bakmayın ama şuan üniversiteye hazırlanıyorum. Bu sene lise bitti, bu sene ilk kez üniversite sınavına girdim ve kazanamadım.

Spor yöneticiliği yada BESYO için ise yetenek sınavına falan girmedim. Hem profesyonel futbolcu olmadan antrenör olmak için çok detaylı şeyler bulamadım hemde ailem spor yöneticiliği yada besyo diyince oralara yollamayız gerek yok gibi şeyler söylüyor. Bi tek annem değil dersanedekilerde öyle diyor. Ek tercihlerde spor yöneticiliği tercih edicektim ama olmadı.

Zamanında baya bir araştırmıştım hatta kitap alıp okudum.

Benim gibi uzun süre lisanslı futbol oynamayıp elinde belgesi olmadan antrenörlük yapmak isteyenlerin işi gerçekten çok zor. Tek öğrendiğim o yani. Ama profesyonel futbolcu olsanız uzun süreli lisansa sahip olsanız antrenörlük için gerekli kursları ( yurt dışı dahil ) daha çabuk bitirip daha kısa sürede birşeyleri başarabilirsiniz sanırım.

Şuan yaptığım pek bişey yok yani. Dersane ev gidip geliyoruz

Ama kovalandığı takdirde ise birşeyler olabilir sanırım. Uzun zamanlar gerekli sabır gerekli tabi.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

profesyonel bir kulüple anlaş. araya sok birilerini.

8 yıl lisansını vizelettir. 8 yıldan sonra uefa b pro antrenör lisansı alabiliyorsun.
    (/s)

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Evet Umut abi öyle birşeyi gene senle konuşmuştuk sanırım hatırlıyorumda.

Buda yapılabilir tabi. Bağlantı kurmak için bir soruşturmuştum falan ama olmadı o zamanlar bende bir daha uğraşmadım. Ama halen bişiler olabilirse aklımda. Ama şuan için yaptığım birşey yok yani.

Yattı mı antrenörlük işi ?

7. Default

aynen öyle

Selam Arkadaslar,
    biraz forumunuzda yorumlarinizi okdum konu acilali 7 yil olmus.
    Ben Avusturyada ikamet etmekteyim ve burada lisans konusunda bilgi vermek istedim.
    Türkiyeye kesin dönüs yapip lisanlara Türkiyede baslamak istedim fakat cok zor oldugun görüp tekrar Avusturyaya döndüm.
    Burada ilk etapta cocuk antrenörü olarak ise baslaniyor ilk önce bir haftalik bir kurs görüyorsun teorik ve pratik daha sonra kendine bir kulüp bulup alt yapisinda (U12 ve alti) 6 ay görev yapiyorsun ayni zamanda 50 tane yaptigin Antrenmanlari belgeliyorsun. En sonunda yazili ve pratik bir sinavdan gecip ilk lisansini elde etmis oluyorsun.
    Daha sonra genc Antrenör lisani ile devam ediyorsun (U13 ve üstü) burada ise ilk etapta bir test yapmak durumundasiniz (orta yapma, kondisiyon, pas atma) ve bu puanlaniyor, daha sonra cocuk antrenöründe oldugu gibi kurs ve takim bulup 6 ay görev yapiyorsun 60 tane Antrenman belgeliyorsun en sonunda pratik ve yazili sinav. Bende su an bunu yapiyorum.
    Daha sonra UEFA B lisansina basvuruyorsun genc takimindaki gibi bir farki yok bu lisansi aldigin taktirde UEFA A ve PRO lisansini istedigin bi Avrupa ülkesi Türkiye dahil yapabiliyorsun.
    ilk iki lisans (cocuk ve genc takim) icin iyi derecede Almanca isteniyor.
    Bende UEFA B lisansini aldiktan sonra Türkiyeden bir kulüp bulup lisans egitimimi Türkiyede devam etmek istiyorum.
    Umarim verdigim bilgiler bazilariniz icin ise yarar

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Ingiltere'de antreönürlük egitimi almak isteyenler icin güzel bir yazi tavsiye ederim.

http://www.futbolakademi.net/2017/05...nor-olmak.html

beş yıl futbol tecrübesi antrenörlük için aranıyorsa bir nedeni var, o da futbolu sahada anlamak, atmosferini tatmak, futbolcu psikolojisini tanımak. Elbette kurslar aracılığı ile antrenör olunur, ancak önce bir süre futbol oynayıp ardından kursa gitmek daha faydalı olur ve kariyeri sağlem temele oturtur.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri