Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 340 sonuç

Konu: Fm 2011 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Nesil
    2007
    Yer
    Amasya

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    tactic wizard'la yapmanın yanı sıra oyunculara bu komutları oyuncu sekmesine tıklayıp corner-free kick-throw-in gibi kısımlarla orada da özel olarak ayarlayabilirsin. Ama en sağlıklısı wizard paolo cannavaro 1 sezonda 5 gol attı kornerlerden.
    ata ata 5 tane mi attı..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bu ne demek oluyor Lugano'yu klüplere önerdim bu çıktı bir tek Arsenal teklif yaptı.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by eng1n View Post

bu ne demek oluyor Lugano'yu klüplere önerdim bu çıktı bir tek Arsenal teklif yaptı.

Önerdiğin teklife hiçbir talip çıkmazsa böyle diyor.

edit: Büyük ihtimalle teklifi yüksek bulmuşlardır ya da şu an için sadece gözlemliyorlardır. Almak gibi bir düşünceleri yoktur.

Arkadaşlar çözemediğimm bir olay var. 4 tane fizyoterapistim var takımda ve 4 fizyoterapist hakkım var. Bi tanesinin sözleşmesini feshedip dışarıdan 1 fizyoterapist alıyorum ama yeni birine ihtiyacınız yok diyor. Nası çözeriz

Quote Originally Posted by juricevic View Post
    Arkadaşlar çözemediğimm bir olay var. 4 tane fizyoterapistim var takımda ve 4 fizyoterapist hakkım var. Bi tanesinin sözleşmesini feshedip dışarıdan 1 fizyoterapist alıyorum ama yeni birine ihtiyacınız yok diyor. Nası çözeriz
    4 fizyoterapist hakkın olmayabilir bazen öyle oluyor 3 tane doktorun olur ama 2 hakın vardır yeni bir tane için ikisini yollaman gerekir onu interact with board dan isteyebilirsin

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyuncu satarken Kulüplere öner diyorum kendi fiyatından biraz yükseltip kulüplere öneriyorum. Yalnız herkez kendi fiyatına çekip almak istiyor. Yani kendi fiyatının üstünde oyuncu satamıyorum. Öbür serilerde böyle degildi. Herkezde Böylemi ?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Aynen öyle.. =)

En fazla iki katına satabiliyoruz oyuncuyu. 1lik adamı 4e önerirsen 2 veren adamla müzakereye girmemiyorsun. ya kabul et ya reddet.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

2.1 lik adamı 3e öneriyorum 2.1e geri çekiyorlar fiyatı. 4lük adamı 5 yapıyorum 4e çekiyorlar fiyatı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    En fazla iki katına satabiliyoruz oyuncuyu. 1lik adamı 4e önerirsen 2 veren adamla müzakereye girmemiyorsun. ya kabul et ya reddet.
    bu durum sadece, klüp o oyuncuya kendi istediği için teklif verdiğinde değişiyor.. Yani siz klüplere önermeden bir klüp, bir oyuncuya teklif vermişse, o oyuncu iki katından daha fazla fiyatlara satabiliyorsunuz..

Örneğimi veriyorum..

Muhammet Demir 3M du. Fener 3M peşin teklif verdi.. Bende bu teklife ek olarak 48 ay taksitle 5M daha istedim.. Böylece toplamda 8M oldu.. Fener de kabul etti.. (Haa oyuncu gitmedi o ayrı konu) İki katından daha fazla paraya satabiliyorsun böyle durumlarda..

yada 10 maç,20 maç oynadıktan sonra belli bir para isteyerek de halledebiliyorsun.. Bu sefer Beşiktaş, Yaser Hacımustafaoğlu (yanlışsam düzeltin) 'a teklif verdi.. Değeri 1M du.. Ben teklifi, 1M peşin, 1M 48 ay taksit, 1M da 10 maç oynadıktan sonra yaptım.. Kabul edildi.. 10 maçta da oynadı.. Böylece 3M 'a satmış oldum..

Yoksa dediğiniz gibi tam olarak 2 katından şaşmıyor..

Quote Originally Posted by I3esiktas View Post
    2.1 lik adamı 3e öneriyorum 2.1e geri çekiyorlar fiyatı. 4lük adamı 5 yapıyorum 4e çekiyorlar fiyatı.

2.1 lik adamı 5 e önericeksin.. Klüpler onu 4.2 ye çekicek dostum Bu işler bu oyunda böyle yürüyor
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Benim de bir sorum olucak.. Bir kalecide Flair (Özel Yetenek) neye yarar Cidden merak ediyorum... Flair özellikleri bir çok oyuncudan çok daha üstün olan bir srü kaleci var oyunda..
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Anladım saol

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Benim de bir sorum olucak.. Bir kalecide Flair (Özel Yetenek) neye yarar Cidden merak ediyorum... Flair özellikleri bir çok oyuncudan çok daha üstün olan bir srü kaleci var oyunda..
    Üstadım merhaba. Tavsiyelerini beğenerek okuyorum. Acaba defans oyuncuları için trainingi nasıl ayarladığını öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Arkadaşlar Ts ile başladım biraz yardım isticem sizden.. Taktiğim aşağıdaki gibi sizce çok mu ofansif kimin yerine kimi koyabilirim? Bu fazla pres yapma falan ıvır zıvır ayarlardan anlamıyorum neler yapabilirim oraları..Son olarak maaş bütçesi kötü olduğu içi yattara yı sattım şuan 1m transfer bütçem var bu paraya sağ açık bir oyuncu arıyorum engin ve burak tan tam istediğim performansı alabileceğimi düşünmüyorum orda,anca yedek olurlar..1-2 oyuncu önerirseniz sevinirim..

Quote Originally Posted by Suicider View Post
    Arkadaşlar Ts ile başladım biraz yardım isticem sizden.. Taktiğim aşağıdaki gibi sizce çok mu ofansif kimin yerine kimi koyabilirim? Bu fazla pres yapma falan ıvır zıvır ayarlardan anlamıyorum neler yapabilirim oraları..Son olarak maaş bütçesi kötü olduğu içi yattara yı sattım şuan 1m transfer bütçem var bu paraya sağ açık bir oyuncu arıyorum engin ve burak tan tam istediğim performansı alabileceğimi düşünmüyorum orda,anca yedek olurlar..1-2 oyuncu önerirseniz sevinirim..

Selam. Egemen ve Glowacki adam markajında iyi olmalı... Onların marking sekmesindeki tikini man marking olarak işaretleyebilirsiniz. Ceyhun normalin biraz gerisinde normal tackling ile oynayabilir.
    Her iki açıkta oynayan Bucasporlu Sercan Kaya, Gaziantepsporlu Ferdi, Karabüksporlu Yasin' i tavsiye ederim. Ayrıca sezon başı ve herhangi bir takıma gitmemiş ise Kapo' yu düşünebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Selam. Egemen ve Glowacki adam markajında iyi olmalı... Onların marking sekmesindeki tikini man marking olarak işaretleyebilirsiniz. Ceyhun normalin biraz gerisinde normal tackling ile oynayabilir.
    Her iki açıkta oynayan Bucasporlu Sercan Kaya, Gaziantepsporlu Ferdi, Karabüksporlu Yasin' i tavsiye ederim. Ayrıca sezon başı ve herhangi bir takıma gitmemiş ise Kapo' yu düşünebilirsiniz.

Teşekkürler deneyeceğim.Bişey daha sorıcam hazırlık maçlarında dikatimi çekti daha resmi maçlara başlamadım ama mesela adamlar 3 kişiyle atağa çıkıyolar çokta hızlı çıkmıyolar 2-3 pas yapıp gol atıyorlar benim oyuncuların hiçbiri dalmıyor 4-5 kişi izliyor öle anlamadım..

Kafama takılan birşey var arkadaslar oyunu oynuorm ama kolof taktigini kullanıorm heryerde millet o taktikle sov yaptgını sölerken birturlu basarılı olamıorm yada sabretmiorm gaiba hazırlık maclarında sow yaparjken 7-0 gibi liig basladı ve 3 macıda kaybettim 1 macta berabere kaldım neden kaynaklı böle bi sıkntı var acaba taktigin oturması icin beklemem falanmı gerekior ama 3 macıda kaybetmem garip geldi hazırlık maclarında sow yaparken

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Quote Originally Posted by lyncher View Post
    Kafama takılan birşey var arkadaslar oyunu oynuorm ama kolof taktigini kullanıorm heryerde millet o taktikle sov yaptgını sölerken birturlu basarılı olamıorm yada sabretmiorm gaiba hazırlık maclarında sow yaparjken 7-0 gibi liig basladı ve 3 macıda kaybettim 1 macta berabere kaldım neden kaynaklı böle bi sıkntı var acaba taktigin oturması icin beklemem falanmı gerekior ama 3 macıda kaybetmem garip geldi hazırlık maclarında sow yaparken
    Oyuncuların taktiğe tam olarak uymuyor olabilir oyuncu özelliklerine göre taktikte birkaç değişiklik yapabilirsin.Ne diye sorma bende anlamıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Üstadım merhaba. Tavsiyelerini beğenerek okuyorum. Acaba defans oyuncuları için trainingi nasıl ayarladığını öğrenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
    Geç gördüm kusura bakma.. Cevabı buraya paylaştım

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93257
    Sentugo.

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Geç gördüm kusura bakma.. Cevabı buraya paylaştım

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93257
    Teşekkürler

Quote Originally Posted by Suicider View Post

Teşekkürler deneyeceğim.Bişey daha sorıcam hazırlık maçlarında dikatimi çekti daha resmi maçlara başlamadım ama mesela adamlar 3 kişiyle atağa çıkıyolar çokta hızlı çıkmıyolar 2-3 pas yapıp gol atıyorlar benim oyuncuların hiçbiri dalmıyor 4-5 kişi izliyor öle anlamadım..
    Selamlar tekrardan. Ben başlarda sürekli alan markajı kullanıyordum ancak bahsettiğiniz sorunla karşılaştım. Daha sonra forumu biraz araştırdım ve markingi iyi olan futbolcuları man marking tikiyle değerlendirdim. Önceden tekniği ve sürati yüksek oyuncular rahatlıkla savunma duvarımı aşıyordu ancak değişiklikten sonra daha çok top çalmaya başladım.
    Bir de duran toplarda geride en az 3 süratli adam bırakmanızı tavsiye ederim. İleride kalan etkili hücumcular sorun yaratabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

selam arkadaşlar avrupa kupalarına hangi ligin kaç takım göndereceğinin bulundupğu sayfayı bir türlü bulamadım yardım ederseniz sevinirim
    mesajı yazdıktan 1 dakika sonra buldum

dünya- ülkeler - avrupa - coefficients (puan sıralaması) Qualification places (takımların hangi seviyeden katılacağı)

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Beşiktaş'a Keisuke Honda'yı almıştım. Haber geldi Japonyada ürün satışlarımız olacak diye. Save i sildiğim için ss veremiyorum ama bana güvenebilirsiniz

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

avrupa kupaları için oyuncu kaydetme sırasında 4 tane 15-21 yaş arasında 3 sezon kulüpte oynamış olan futbolcu istiyor.

bu konuda sorun yaşayanlar yani 4 futbolcu olmayanlar kayıt sırasında 1 günlük tatile çıkarak bu sorunu çözebilirler

Quote Originally Posted by Ceki58 View Post
    avrupa kupaları için oyuncu kaydetme sırasında 4 tane 15-21 yaş arasında 3 sezon kulüpte oynamış olan futbolcu istiyor.

bu konuda sorun yaşayanlar yani 4 futbolcu olmayanlar kayıt sırasında 1 günlük tatile çıkarak bu sorunu çözebilirler
    tatile gittiğimiz zaman 25 oyuncu seciyor mu ? yoksa 21 secip bırakıyor mu ? bir de bazen asistan lar benım as oyuncumu almadıgı oluyor öyle bişey olursa o asistanı ..

ayrıca ,

defederico ya ne oldu :S bu adamı neden oynatamıyorum ? takımdan ayrılma sebebı nedir bilen var mı ? yıllardır bu oyunu oynuyorum ılk defa karsılastım ?

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

ülkeye alışamamış olabilir.Büyük ihtimalle ülkesine gitmiştir. 22 gün sonra geri dönecek diyor

benden izinsiz gittiyse gelmesin .. ( )

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

as takım yedek takım ve 18 yaş altında toplam 2 tane kurallara uygun adam vardı (nihat,necip) diğerler gençleri ya kiraya gönderdim yada sattım

bir türlü işin içinden çıkamadım tatile gittim sonra ilk ş.l. maçımda filtreden 3 takımıda seçtim ve kullanılamazı seçtiğime hiç bir oyuncu eksilmedi yani tamamını oynatabiliyorum

Arkadaşlar her taktik ekranını açtığımda merak eder dururdum yeterli ingilizcemin olmaması sebebiyle anlayamazdım through pass ve float-drill cross'ların anlamını ve farkını. bu başlığı görünce belki bilmeyen ama merak edenler için iyi olur.

through pass için creativity ve passing lazım, araya atılan paslara deniyor. amc ve mc bölgesindeki supporter ya da oyun kurucu görevindeki oyunculara bu görevi verebilirsiniz.

drill cross genellikle yerden yakın direğe açılan ortadır. eğer forvette ilk dokunuşu ve off the ball'u yüksek bir oyuncunuz varsa etkili olacaktır. r.madrid-barcelona maçında sık sık gördük bu ortalardan.

float cross ise havadan daha çok uzak direğe yapılan havadan ortalardır. heading, jumping, off the ball ve finishing'i yüksek oyuncular için ideal'dir.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

2 ortasaha oyuncusu ile oynuyorsanız Box to Box ve Ballwinnig olarak ayarlarsanız oldukça verim alırsınız...
    tabi orada oynatacağınız oyuncuların bu mevkileri iyi oynaması gerek...
    özellikle Box to Box oynattığınız oyuncunun şutu iyi olursa çok ekstra gol bulursunuz...
    eğer DMC oynatmıyorsanız muhakkak defansı ilerde kurmalısınız büyük-küçük takım fark etmez rakip ortada oluşacak boşluklardan çok faydalanır...
    tabi bunun içinde stoperlerinizin hızlı olması gerek..
    bu oyunu kaldırabilecek stoper yoksa DMC oynatmak şart...
    kanatlarda AMR/AML oynatıyorsanız rakipler her fırsatta kanatlardan yoklama yapacak demktir ve bu oyunda kanat akınları çok etkili bu şekilde oynayabilmek için orta alanda Acceleration'u yüksek iki oyncu bulundurmak çok önemli çünkü AMR ve AML oyuncular heleki Attack oynuyorlarsa savunmaya yardım etmezler ancak çabuk ortasahalar rakibin kanat hücumlarında bek oyuncularına yardım edeceklerdir...
    tabi yine etkinliği çok artırılmış kanat organizasyonlarında her pozisyonda orta yapılmasını engelleyemezsiniz yapılan ortaların tehlikesini azaltmak için muhakkak Positioning ve Heading+Jumping özellikleri yüksek stoperler gerekir...

kornerler için ise takımdaki hava hakimiyeti en iyi 3 oyuncuyu "near post flick on", "challange goalkeeper" ve "attack far post" olarak seçip ortalarıda "6 yard box" a yaptırırsanız kornerlerden gol bulma oranınız artar...korner bugı değildir ama etkili taktiktir...

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri