Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 340 sonuç

Konu: Fm 2011 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

Default Fm 2011 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Fm 2011 ile ilgili bilgileri birbirimizle paylaşabiliriz bu konu altında

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transferi yaparken Menajere verilecek parayı biraz arttırıp, oyuncunun istediği sign on fee yi yarı yarıya indirin. Daha ucuza mal etmiş olursunuz. Kabul ediyorlar genelde.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Transferi yaparken Menajere verilecek parayı biraz arttırıp, oyuncunun istediği sign on fee yi yarı yarıya indirin. Daha ucuza mal etmiş olursunuz. Kabul ediyorlar genelde.
    teşekkürler gerçekten güzel bir bilgi. bilmiyordum böyle yaparım artık sözleşme geldiğinde

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Quote Originally Posted by BeeTLeJuiCe View Post
    Menajer paranın ucunu görünce her türlü ikna ediyor futbolcuyu yani

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

Quote Originally Posted by kasım akdemir View Post
    Menajer paranın ucunu görünce her türlü ikna ediyor futbolcuyu yani
    aynen basacan parayı manajer e getirsin futbolcuyu

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Günümüz futboluda bunu gösteriyor zaten Manajer futbolcuyu nereye sürüklerse futbolcu oraya koşuyor.

contract bölümünde altta son teklif (non-negotiable) seçeneği var ve gördüğüm kadarıyla bazı transferlerde çok işe yarıyor. Santa Cruz'un menajeri benden haftalık 60bin pound istiyordu 2 kez teklifimi beğenmedi ısrarcı oldu bende non-nagotiable'yi işaretledim 33 bin pound için madem son teklifin napalım kabul ediyoruz dedi

Anlayacağınız masaya yumruğu vurma olayınıda geliştirmişler kontrat görüşmelerinde çok iyi olmuş
    Last edited by ciomania21 : 28.Ekim.2010 at 17:36 Reason: yazım hatası

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu kontrat yapma işini anlayamadım ben. Birisi açık olarak anlatabilir mi? Mesela current ya da original contrat var. Onlar ne? Menajere nereden para veriyoruz oyuncuya nereden para veriyoruz? Açıklarsanız çok sevinirim.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Bu kontrat yapma işini anlayamadım ben. Birisi açık olarak anlatabilir mi? Mesela current ya da original contrat var. Onlar ne? Menajere nereden para veriyoruz oyuncuya nereden para veriyoruz? Açıklarsanız çok sevinirim.
    Gerçekte de menajerler futbolcu satışından ve futbolcu maaşından %10 ila %20 pay alır. Zaten menajeri ikna ettiğiniz taktirde futbolcuyla görüşmeler başlar.

Current contract, o an yaptığınız görüşmelerdeki ön anlaşmadır, kesin anlaşma olmamakla birlikte pazarlık anlaşması denilebilir, bağlayıcılığı yoktur. Original contract ise tamamen herşey üzerinde anlaşıldıktan sonra resmi imza aşamasına gelinmiş anlaşmadır, bağlayıcıdır.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by metinoktay View Post
    Gerçekte de menajerler futbolcu satışından ve futbolcu maaşından %10 ila %20 pay alır. Zaten menajeri ikna ettiğiniz taktirde futbolcuyla görüşmeler başlar.

Current contract, o an yaptığınız görüşmelerdeki ön anlaşmadır, kesin anlaşma olmamakla birlikte pazarlık anlaşması denilebilir, bağlayıcılığı yoktur. Original contract ise tamamen herşey üzerinde anlaşıldıktan sonra resmi imza aşamasına gelinmiş anlaşmadır, bağlayıcıdır.
    Anladım. Peki Signing o fee seçeneği kırmızı renk olup yıldız uyarı işareti çıkınca ne oluyor?
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Quote Originally Posted by gorkem88 View Post
    Anladım. Peki Signing o fee seçeneği kırmızı renk olup yıldız uyarı işareti çıkınca ne oluyor?
    kulübün o parayı veremeyeceği ve size bir uyarı verdiği anlamına geliyor. daha düşük bir tutar seçmeniz gerekmekte.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by metinoktay View Post
    kulübün o parayı veremeyeceği ve size bir uyarı verdiği anlamına geliyor. daha düşük bir tutar seçmeniz gerekmekte.
    İlgin için teşekkürler.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

rica ederim.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

yeni oyuna başlarken twitter ve youtube sosyal ağlarına bağlanabılıyoruz. Güzel bir özellik getirmişler. Sorum şu facebookada bağlanabilirmiyiz :S

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

duran top sihirbazı denilen olay sadece verilen komutları görmemizi sağlayan bişey mi yoksa sen şurada dur, top şu adama gelince şuraya koşu yap falan da diyebiliyor muyuz? ben çözemedim zira.. duran topları ayarlayabileceksiniz denmişti.. bi baktım aynı eski sistem sadece sahada görünüyor.. değişiklik buysa ayıp yani.. near post flick on dediğimde zaten ön direkte duracağını biliyorum. orda görmem pek bi yenilik olmuyo yani..

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

servan sadece komutları görebiliyorsun. kafada canlandırmak açısından güzel, eskisinden "etki" olarak bir farkı yok. bir de önceden bütün oyuncuları farzı misal ön direğe yığabiliyordun artık kısıtlanmış.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by medievil View Post
    yeni oyuna başlarken twitter ve youtube sosyal ağlarına bağlanabılıyoruz. Güzel bir özellik getirmişler. Sorum şu facebookada bağlanabilirmiyiz :S
    feys mi feys ne arar la FM 2011'de..

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

inside forward olarak ayarlanan kanat oyuncuları geçen versiyona göre görevlerinin mantığını daha iyi kavramış görünüyorlar. şahsen ben 2010 versiyonunda inside forward pozisyonu ya da "cut inside" komutundan pek fazla verim alamamıştım.

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

beyler biri şu transfer olayını anlatsa şimid önce kulüple fiyatta anlaşıyoruz demi bonservise menejer olayını katamıyoruz birde menejerle nasıl pazarlık yapılıyor

Quote Originally Posted by deniz.91 View Post
    beyler biri şu transfer olayını anlatsa şimid önce kulüple fiyatta anlaşıyoruz demi bonservise menejer olayını katamıyoruz birde menejerle nasıl pazarlık yapılıyor

Burada Özgür Güzel Anlatmış
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92794

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar 3 yıl ara verdikten sonra yeniden FM oynamaya başladım.. Orjinal oyun aldım.. Reading'le sezona başladım..

Fakat bir türlü aramama rağmen bulamadığım şeyler var.. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Eskiden oyunculara uzaktan şut at, atma vb. komutlar verebiliyorduk artık veremiyor muyuz? Verebiliyorsak nereden?

2. Takımıma savumadayken nerede durması gerektiğini, hücumdayken nerede durması gerektiğini, kornerlerde savunmamın nerede durması gerektiğini vb. hücum ve savunma yerleşimlerini komutsal olarak verebiliyor muyum? Verebiliyorsam nereden?

3. Duran top organizasyonlarını yönetebiliyor muyum? Yönetebiliyorsam nereden?

Bu üç soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Her yeri tıkladım, inceledim ama bir türlü bulamadım..

Şimdiden teşekkürler..

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by okansa View Post
    Arkadaşlar 3 yıl ara verdikten sonra yeniden FM oynamaya başladım.. Orjinal oyun aldım.. Reading'le sezona başladım..

Fakat bir türlü aramama rağmen bulamadığım şeyler var.. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Eskiden oyunculara uzaktan şut at, atma vb. komutlar verebiliyorduk artık veremiyor muyuz? Verebiliyorsak nereden?

2. Takımıma savumadayken nerede durması gerektiğini, hücumdayken nerede durması gerektiğini, kornerlerde savunmamın nerede durması gerektiğini vb. hücum ve savunma yerleşimlerini komutsal olarak verebiliyor muyum? Verebiliyorsam nereden?

3. Duran top organizasyonlarını yönetebiliyor muyum? Yönetebiliyorsam nereden?

Bu üç soruma cevap verirseniz çok sevinirim. Her yeri tıkladım, inceledim ama bir türlü bulamadım..

Şimdiden teşekkürler..
    1- Oyuncuların seçtiğin pozisyon çeşitlerine göre (örneğin mc'ler için central middlefielder, box to box middlefielder gibi) bu ayarlar artık otomatik veriliyor. Bu otomatik değerlere eskisi gibi müdahale etmek için oyuncuyu seçtikten sonra "Advanced" butonuna tıklayıp değiştirebilirsin.

2- Bu söylediğin CM'nin çok eski versiyonlarına geçerliydi. Duran toplar hariç öyle çok detaylı şekilde sen şurda dur sen şurda diyemezsin. Bunları ayarlamak takım ve oyuncu üstünde yaptığın tercihlerle mümkün. Örneğin bir defans oyuncusunun rolünü stopper ya da cover seçerek önde basmasını ya da derin savunma yapmasını isteyebilirsin. Bu da aslında tamamen closing down özelliği ile baglantılı bir şey. Eskiden bunları kendimiz buluyor ve yapıyorduk son iki oyunda oynayanları işini kolaylaştırmak için bu tactic wizard olayı geliştirildi.

3- Eskiden nerden yapıyorsan yine oradan Bu versiyonda ek olarak tam istediğin şey eklendi. Duran top tercihlerini grafiksel olarak düzenleyebilirsin. Bunun için tactic ekranındaki tactic menüsünden edit set pieces (ya da manage set pieces unuttum) şıkkını seçmen yeterli.

Oyun içi etkileşim on numara olmuş. Her maç öncesi, maç sonrası oyuncularımla birebir görüşüp morallerini üst seviyede tutmaya çalışıyorum, medyanın sorularına her zaman kendim cevap veriyorum. Gerçekten bir takım yönetiyormuş hissini tam olarak vermeye başladı oyun bende.
    Birde şu yeni antreman sistemine alışabilirsem süper olacak
    Tavsiye ederim arkadaşlar, maç sonlarında forma şansı verdiğiniz oyuncularla ilgilenin. Doğru müdahaleleri yaparsanız moralleri anında yükseliyor.

Quote Originally Posted by nessus View Post
    2- Bu söylediğin CM'nin çok eski versiyonlarına geçerliydi. Duran toplar hariç öyle çok detaylı şekilde sen şurda dur sen şurda diyemezsin. Bunları ayarlamak takım ve oyuncu üstünde yaptığın tercihlerle mümkün. Örneğin bir defans oyuncusunun rolünü stopper ya da cover seçerek önde basmasını ya da derin savunma yapmasını isteyebilirsin. Bu da aslında tamamen closing down özelliği ile baglantılı bir şey. Eskiden bunları kendimiz buluyor ve yapıyorduk son iki oyunda oynayanları işini kolaylaştırmak için bu tactic wizard olayı geliştirildi.
    tactic wizard'la yapmanın yanı sıra oyunculara bu komutları oyuncu sekmesine tıklayıp corner-free kick-throw-in gibi kısımlarla orada da özel olarak ayarlayabilirsin. Ama en sağlıklısı wizard paolo cannavaro 1 sezonda 5 gol attı kornerlerden.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

sporting gijon kariyerimde ilk sene ligi 11. sırada bitirdim. kupada da yarı final oynadım.. yeni sezonda amaç avrupa kupasına katılmak.. ancak kadroya takviye gerekli.. öncelikle genç ve yetenekli bir kaleci lazım.. genç bi dc..direkt oynaması şart değil..ama potansiyeli iyi olsun ki yaşlıların yerini alsın ilerde.. orta sahaya oyunu iki yönlü oynayabilen biri lazım.. top çalacak, takımı ani atağa çıkaracak bi adam.. gerektiğinde uzaktan şut atacak falan.. ve son olarak bi amr lazım.. hatta amr/st.. ama mümkünse iki ayağını da kullanabilecek bi adam.. içeri girip şut atsın vs.. çok pahalı oyunculara malesef bütçe yetmiyor.. uygun fiyatlı oyuncular önerebilirseniz çok güzel olur..

ayrıca eğer moderatör arkadaşlar açtığımız konunun başka başlığa daha uygun olduğunu düşünüyorlarsa konuyu kapatırken mesajımızı söz konusu başlığa taşırlarsa en azından insanlar zamanında cevap verebilir..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyundan görüntü almak istediğimde masaüstünün resmini alıyor.Nasıl alabilirim oyundan görüntü?

(ALT+F9) komutunu dene. Belgelerim/Sports İnteractive/Football Manager 2011 içinde screenshots isminde bir klasör belirecek. İçine bu şekilde aldığın ss'ler birikiyor. Oyun içi ayarlarından değiştirmediysen .png formatında kaydeder.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Oyunda sürekli olarak farklı takımlarla başlamama rağmen domine eden bir taktik yapısı oturtamıyorum sebebini bulamadım açıkçası. Ancak oyunu kanatlara yıkarak oynamaya başladığımdan beri daha etkili oynuyorum diyebilirim. Yine de taktiklerinizi denemek isterim.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    (ALT+F9) komutunu dene. Belgelerim/Sports İnteractive/Football Manager 2011 içinde screenshots isminde bir klasör belirecek. İçine bu şekilde aldığın ss'ler birikiyor. Oyun içi ayarlarından değiştirmediysen .png formatında kaydeder.
    Eğer alt+f9 yaptığında transfers kısmına gidiyorsa preferences - shortcutsdan save screenshot'ı f9 yap, transfersi de salla bişey. Ben de böyle olmuştu da.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nessus View Post
    1- Oyuncuların seçtiğin pozisyon çeşitlerine göre (örneğin mc'ler için central middlefielder, box to box middlefielder gibi) bu ayarlar artık otomatik veriliyor. Bu otomatik değerlere eskisi gibi müdahale etmek için oyuncuyu seçtikten sonra "Advanced" butonuna tıklayıp değiştirebilirsin.

3- Eskiden nerden yapıyorsan yine oradan Bu versiyonda ek olarak tam istediğin şey eklendi. Duran top tercihlerini grafiksel olarak düzenleyebilirsin. Bunun için tactic ekranındaki tactic menüsünden edit set pieces (ya da manage set pieces unuttum) şıkkını seçmen yeterli.
    Dostum çok teşekkür ediyorum.. Zahmet edip hepsini yazmışsın.. Fıtık oldum bulamadım inanki

Tekrardan teşekkürler..

Sayfa 1 / 12 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri