Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 76 sonuç

Konu: Yeni Uyarı ve Ceza Sistemi

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Exclamation Yeni Uyarı ve Ceza Sistemi

Yeni bir uygulamaya geçtik arkadaşlar. Bundan sonra forum kurallarına uygunluğunuz takip altına alıncak, forum kurallarına uymadığınız zaman avatarınızın altındaki uyarı bölümünden uyarılarınız yapılacak. Yöneticilerimiz her mesajınız için ayrıca uyarı yapma hakkına sahiptir, bunun için lütfen bir kere uyarı aldım artık almam düşüncesinde olmayın. (Aynı mesaj sadece için bir uyarı yapılabilir)

Bu yeni sistemle ceza ve uyarılarınız otomatik olarak uygulanmaktadır. Onun için burada yazılanları ve forum kurallarını birkere daha okuyun ve belirli aralıklarla güncellemelere karşı konrtol edin.

Forumda kendi uyarı düzeyiniz haricinde diğer kullanıcıların uyarı düzeyini göremezsiniz. Diğer üyelerin rahatsız olmaması için bu şekilde yaptık.

Uyarı bölümünün oradaki (Mesaj sayınızın yazdığı yerin altı) % bölümündeki sayıya tıkladığınızda hangi mesajınız için kaç uyarı puanı aldığınızı, uyarının şeklini (süreli, süresiz), hangi yöneticinin bu uyarıyı verdiğini, ne kadar uyarı puanınız kaldığını ve süresiz verilen uyarılarınızın daha sonradan kaldırılıp kaldırıpmadığını görebilirsiniz...

Lütfen bu uygulamayı ceza veya başka bir uygulama gibi görmeyin. Bu sizlerin kurallarımızı daha kolay kavrayabilmeniz için getirlmiş bir sistemdir. Öyle ki, daha önce fanatizm yaptığınızda 1 mesajınız yüzünden ceza alabilirken şuan 3 uyarı almanız gerekir ki ceza alasınız. Amacımız ceza almanızı sağlam değil ceza almadan kuralları okumama ihtimalinize karşı o kuralşdan sizi haberdar etmektir.

Bu uygulamasizlerin forumu düzenli kullanma adına oldukça önemli oldu bence, hem siz rahat edeceksiniz bundan böyle hem biz. Kuralalra uyamayanlar da uyamaya teşvik edilecek böylece...

Unutmayın ki forum kurallarımız sizlerin huzurlu bir şekilde sohbet edebilmeniz ve bilgiye sağlıklı ulaşabilmeniz için vardır.

Uyarı Şeması:
    • Üyenin Toplam uyarı sınırı 100 puandır.
    • Üyeye verilen her 1 puanlık uyarının karşılığı %100 üzerinden %1 dir.
    • Şahsa veya kuruma karşı küfür etmek, biden çok üyelik açmak uyarı almadan süresiz uzaklaştırma sebebidir. Tek mesajda ilgili yöneticilerimiz bu kişileri forumdan süresiz uzaklaştırabilir.
    • [10 Uyarı Puanı] Tuttuğunuz takımı fanatizm derecesinde savunmak, karşı görüşe saldırgan cevaplar vererek kişileri tahrik etmek, rakip takım hakkında aşağılayıcı sözler kullanmak, karşılıklı münakaşalarda bulunmak veya tartışılan konuda diğer üyeyi rencide edici davranışlarda bulunmak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin kanunlarını suç saydığı hertürlü konuyu açmak, tartışmak
    • [8 Uyarı Puanı]Profile ve imzaya eklenen web sitelerinin içeriğinde a.dult, kişi ve kurumları karalayıcı, hakaret edici, C.rack ve muhteviyatı bilgiler bulunmak; Fm & Cm ile alakalı siteler yazmak, reklamını yapmak; Özel mesaj veya genel mesaj yoluyla üyelerden sitelerine üye olunmasını veya ziyaret etmesini istemek
    • [6 Uyarı Puanı] c.rak veya benzeri yöntemleri sormak, hakkında bilgi verici konular açmak, cevaplar vermek
    • [5 Uyarı Puanı] Mesaj sayısını yükseltmek amacıyla mesaj atmak, mesajlarında anlamsız miktarda smile kullanmak
    • [3 Uyarı Puanı] Yukarıdaki hususların dışında kalan tüm kural ihlalleri
    Uyarı Yüzdesine Göre Ceza Şekli:
    • Forumlarımızda 3 çeşit ceza sistemi uygulanmaktadır. Bunlar: 1 Hafta Yazma, 1 Hafta Süreli Uzaklaştırma ve Süresiz Uzaklaştırma Cazalarıdır.
    • Uyarı Seviyesi aldığı son uyarı ile aşağıdaki seviyeye gelenler karşılığındaki cezayı alırlar:
    • [%30] 1 Hafta Yazma Cezası
    • [%60] 1 Hafta Uzaklaştırma Cezası
    • [%100] Süresiz Uzaklaştırma
    Süreli Uyarılar:
    • Süreli uyarı verildiyse uyarının süresi bitmeden uyarıyı veren tarafından silinemez. (Bir üst yöneticiye itiraz edilip itirazın haklı bulunması dışında)
    • Süreli uyarılar şu şekilde verilmektedir:
    • [10 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 1 Ay
    • [8 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 1 Ay
    • [6 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 3 Hafta
    • [5 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 2 Hafta
    • [3 Uyarı Puanı] Uyarının kalma süresi 1 Hafta
    Uyarıya İtiraz, Silinmesi veya Sürekliliği:
    • Uyarının haksız yere verildiğini düşünüyorsanız bir üst yöneticiye itiraz etme hakkınız vardır.
    • Uyarıyı Moderatör verdiyse Süper Moderatöre, Süper Moderatör verdiyse Admin'e itiraz yapabilirsiniz. Adminin verdiği uyarı için itiraz hakkınız bulunmamaktadır.
    • Uyarının silinmesi veya sürekliliği uyarıyı veren yöneticiye aittir. Uyarıyı veren yönetici otomatik olarak uyarı süresini ayarlamış ise uyarı silinemez. Aksi durumda üyenin durumunun iyiye gittiğini düşünüyorsa verilen uyarıyı silme hakkına sahiptir.

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ilk ben okudum heralde.hayırlısı olsun
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

çok güzel bir sistem yerleştirmişsiniz ellerinize sağlık

Nesil
    2005
    Yer
    BALIKESİR

güzel bir çalışma tebrikler

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

iyi bir sistem ama inşallah uygulanmasına gerek kalmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bence süper bir sistem olmuş
    ...Eğer mücadele ettiğin noktaya varmayı ummuyorsan, mücadele edemezsin...

evet daha sağlıklı oluyor tebrikler güzel bir yenilik

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

bencede inş. uygulanmaya gerek kalmaz artık daha dikkatli olmamız lazım

yeni sistem hayırlı olsun..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

sistem bence de güzel olmuş hayırlısı olsun

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bence de güzel olmuş...
    Gitgide gelişiyoruz yani

Mesajlar artık düzeltilmiyor mu ..?
    Bir üstteki mesajımı düzeltim şimdi soracağım soruyu ekleyecektim ama butonu göremedim düzeltmek için .. :S Kusura bakmayın flood yapıyorum..

Biz diğer üyelerin uyarı yüzdelerini göremeyecek miyiz ..?

Hayırlı olsun ...
    -

Nesil
    2006
    Yer
    Her nerede bulunuyorsam..

Quote Originally Posted by cngnsry

Hayır; göremeyeceksiniz

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

peki kendi yüzdelerimiz nerde yazıyo
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cifaaa
    peki kendi yüzdelerimiz nerde yazıyo
    Mesaj sayımızın altında

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

msj atınca gördüm ama neden kendi mesajımızı düzeltemiyoruz ben düzelticekdim deminki msj ı "gördüm" diye ama düzenle şıkkı yok
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Çeşitli forumlarda da görmüştüm bu sistemi, güzel bir sistem, tebrikler.

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Güzel bir uygulama bir çok forumda gördüm ve işe yaradığı kesin
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2006

peki bu uygulama bugunden itibarenmi yoksa dün ve onden önceki mesajlar için geçerlimi

Nesil
    2003
    Yer
    Ankara

Aslında bu uygulama sizin için daha iyi oldu, yani bu şablona uyduğunuz sürece sitede sakin bir ortam oluşur

Lütfen bu uygulamayı ceza veya başka bir uygulama gibi görmeyin. Bu sizlerin kurallarımızı daha kolay kavrayabilmeniz için getirlmiş bir sistemdir. Öyle ki, daha önce fanatizm yaptığınızda 1 mesajınız yüzünden ceza alabilirken şuan 3 uyarı almanız gerekir ki ceza alasınız. Amacımız ceza almanızı sağlam değil ceza almadan kuralları okumama ihtimalinize karşı o kurallardan sizi haberdar etmektir.

Quote Originally Posted by cngnsry
    Mesajlar artık düzeltilmiyor mu ..?
    Bir üstteki mesajımı düzeltim şimdi soracağım soruyu ekleyecektim ama butonu göremedim düzeltmek için .. :S Kusura bakmayın flood yapıyorum..

Quote Originally Posted by cifaaa
    msj atınca gördüm ama neden kendi mesajımızı düzeltemiyoruz ben düzelticekdim deminki msj ı "gördüm" diye ama düzenle şıkkı yok
    Sitenin genelinde mesajlarınızı düzenleme yetkiniz var, ancak bazı bölümlerde bu yetkiyi özellikle vermedik.

Forumda kendi uyarı düzeyiniz haricinde diğer kullanıcıların uyarı düzeyini göremezsiniz. Bunu diğer üyelerin rahatsız olmaması için bu şekilde yaptık.

Uyarı bölümünün oradaki (Mesaj sayınızın yazdığı yerin altı) % bölümündeki sayıya tıkladığınızda hangi mesajınız için kaç uyarı puanı aldığınızı, uyarının şeklini (süreli, süresiz), hangi yöneticinin bu uyarıyı verdiğini, ne kadar uyarı puanınız kaldığını ve süresiz verilen uyarılarınızın daha sonradan kaldırılıp kaldırıpmadığını görebilirsiniz...

Bu uygulama sizlerin forumu düzenli kullanma adına oldukça önemli oldu bence, hem siz rahat edeceksiniz bundan böyle hem biz. Kuralalra uyamayanlar da uyamaya teşvik edilecek böylece...

<a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=42321" style="text-decoration: none">Türkçe FM Hakkında Bilinmeyenler</a>
    Forumlarımızda YASADIŞI PAYLAŞIMLAR yapamazsınız
    ÖM veya E Posta ile teknik sorular sormayın cevaplamıyorum
    <a href="http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358" style="text-decoration: none">Hesabınızın kapatılmaması, kullanıcı adınızın ceza almaması için tıklayın</a>
    <a href=http://www.turksportal.net style="text-decoration: none">Turksportal Interactive l <font COLOR=”#333333”>Football Manager Türkiye Resmi Araştırma Sitesi</font></a>

__________________________________________________ _______________

Nesil
    2003
    Yer
    Yedi Tepeli Şehir

Hayırlı olsun, oldukça yararlı bir sistem bu...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Sistem çok güzel.İnşallah artık insanlar daha bilinçli yazarlar.

Çok güzel olmuş hayırlı olsun.

ilk gördüğümde bu ne demiştimiyi oldu hadi bakalım..

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir Çarşı

yeni sistem herkeze hayırlı uğurlu olsun..

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Şimdiden uyarı alan var mı

Nesil
    2006
    Yer
    # 5-5

hadi bakalım hayırlı olsun...

Nesil
    2005
    Yer
    34

hadi hayırlısı..cezasın belasız gider işallah

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

bende 6 gündür sitede yoktum bi baktım uyarı falan yazıyor dedim ne oldu uyarı falanmı aldımdemek yeni sistem haaa...
    hayırlı ugurlu olsun

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by VoLkaN BaROs
    Aslında bu uygulama sizin için daha iyi oldu, yani bu şablona uyduğunuz sürece sitede sakin bir ortam oluşur

Sitenin genelinde mesajlarınızı düzenleme yetkiniz var, ancak bazı bölümlerde bu yetkiyi özellikle vermedik.

Forumda kendi uyarı düzeyiniz haricinde diğer kullanıcıların uyarı düzeyini göremezsiniz. Bunu diğer üyelerin rahatsız olmaması için bu şekilde yaptık.

Bu uygulama sizlerin forumu düzenli kullanma adına oldukça önemli oldu bence, hem siz rahat edeceksiniz bundan böyle hem biz. Kuralalra uyamayanlar da uyamaya teşvik edilecek böylece...

Açıklaman için teşekkür ederim ..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri