1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Uçması gereken takım neden yerlerde sürünür?

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Question Uçması gereken takım neden yerlerde sürünür?

evet arkadaşlar konu bu. fm 2010 da editörden süper bir takım oluşturdum fakat son zamanlarda maçları kazanmakta zorluk çekiyorum neden olabilir acaba?

benim bulduğum cevaplar (bunlardan birini de diyebilirsiniz)

1 maçlarda artık asistanın dediği taktiği kullanmıyorum asistan 4-5-1 oynamalıyız diyor ama ben tek forvet oynamayı sevmiyorum zira takımın forvetleri şöyle: 1.198 e 199 2. 188 e 199 3. 182 ye 197 4. 176 ya 178 (balotelliyi 156 193 ml-mr olarak düşündüğümden buraya yazmıyorum)

2- asistan 4-2-2-2 oynayan takımlara karşı zorluk yaşıyoruz diyor aslında demek istediği tercüme hatası 4-2-2-2 yi ben oynuyorum zira (dr-dl-dc-dc-aml-amr-mc-mc-fc-st) şeklinde oynuyorum. ama fm genie de s.aguero yu almadan evvel(bak o da var) 4-2-4 standart oynamam gerektiğini söylüyordu 3-4-3 yada 3lü defansı oyun zaten sevmiyor genie önerse de.

ne oynamamı önerirsiniz? yada ne yapmalıyım?
    takımın uyumu çok iyi bu arada.

3-maçta 8 üzeri alanlara zevk aldım. 6.6 üzerine memnunum diyorum altına uyarı yada ceza veriyorum geçen maçta 6.0 alan 2. forvetime 1 hafta ceza verdim umarım takım düzelir.
    acaba farklı bir iş mi yapmalıyım?

yada başka neden olabilir yazı yazacak olanlara şimdiden tşşkr.

not: geçen maçta liverpool a karşı 4-2-2-2 ile başladım golü yedik 4-2-4 all attack a döndüm 2.yi yiyince oyundan çıktım sonra tekrar başladım 4-4-2 counter a döndüm 4-0 mı ne kazandık oyunun şu 4-4-2 counter sevdası bitmiyor!

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Sen 6.0 alan forvete ceza verirsen takım zor düzelir. Öyle kolay ceza verilir mi? Hem takım uyumu süper diyorsun, hem de takım sürünüyor diyorsun.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Sen 6.0 alan forvete ceza verirsen takım zor düzelir. Öyle kolay ceza verilir mi? Hem takım uyumu süper diyorsun, hem de takım sürünüyor diyorsun.
    hayır anlamadın kötüydü durum ceza verim de düzelsin diye yaptım yani öncesinde iyi gitmiyordu işler ceza verdim umarım düzelir hep uyarı veriyorum ondan mı iyi oynamıyorlar bu sefer de ceza verim dedim

takım uyumu süper de takım da süper adı da süper zaten ama sonuçları süper değil
    tavsiyeniz nedir

asistanı mı dinlemeliyim ama aynı taktikle oynayarak taktiği oturtmaya çalışıyorum ama fm in counter sevdası bitmiyor 4-2-4 oynuyorum gol yiyorum 4-4-2 counter oynadığımda 4 gol atıyorum ne iş bu anlamıyorum fm de bi saçmalık var ya neyse 4 lü forvet yaptığımda gol atamıyorum defansa çekilin diyorum goller üstüste geliyor?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Oyuncu taktiklerini detaylı olarak düzenle. Her oyuncunun oynadığı mevkiye göre ve oyuncunun kendi özelliklerine göre oyuncu taktiklerini düzenlemen gerekir.

Bir oyuncuya sadece antrenmana gelmezse ve direkt kırmızı kart görürse önce uyarı ver, tekrarlarsa maaş kesimi falan ver. Onun dışında, performansından dolayı ceza verme, kadro dışı bırak birkaç hafta, oyuncuyla konuş. Oyuncunun profil kısmından sıkıntısının ne olduğuna, orada ne yazdığına bak.

Anladığım kadarıyla kullandığın taktik senin takımına uygun değil, taktiğini değiştir, orta sahayı kalabalıklaştır. Forvetin iyiyse tek forvet oyna, zorlanacağını düşündüğün maçlarda çift DM kullan.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Bir oyuncuya sadece antrenmana gelmezse ve direkt kırmızı kart görürse önce uyarı ver, tekrarlarsa maaş kesimi falan ver. Onun dışında, performansından dolayı ceza verme, kadro dışı bırak birkaç hafta, oyuncuyla konuş. Oyuncunun profil kısmından sıkıntısının ne olduğuna, orada ne yazdığına bak.

Anladığım kadarıyla kullandığın taktik senin takımına uygun değil, taktiğini değiştir, orta sahayı kalabalıklaştır. Forvetin iyiyse tek forvet oyna, zorlanacağını düşündüğün maçlarda çift DM kullan.
    antremana gelmeyen olmadı. olursa 1.de 1 hafta 2. ve üzerinde önce 2 hafta gene olursa satışa koyarım onda sıkıntı yok. bunun genelde oynamayan oyuncularda olduğunu görüyorum.bende öyle yokta mutsuz olanlar bazen çıkıyor onlarda oynamayan oyuncular oluyor olmadı satışa koyarım zira gözden çıkartabileceğim isimler. öbürleri olmasın zaten.

direk yada kırmızı kart olursa direk ceza veririm ondan da değil.

performanstan dolayı ceza şöyle kötü oynayanlara uyarı veriyordum geçen maçta ilk kez as takım oyuncuma ceza verdim normalde gözden çıkartacabileceklerime ceza veriyorum ilk kez as takım oyuncuma ceza verdim düzelsin diye disiplini elden bırakmim diye tabi oyun o kadar zeki değil ya neyse.

kadro dışı bırakmam zira asistana soruyorum çıkması gerekeni ama fm 2006 da şöyle yapmıştım murat sözkesen malumunuz samsunda free gidecek u 18 e göndermiş adını da traitor(hain) koymuş ve u 18 oyuncularını seçmeyerek oynatmamıştım. ama sonra takıma geri aldım zira iyi oyuncu idi ilk 11 de oynuyordu sonra gs ye gitti hatta bjk ye gidecekti oyun kopunca gs ye gitti (ben yapmadım) sonra 1 sene oynadı oynamadı transfer listesine kondu tabi ama almamıştım zira para yoktu gerek te yoktu.

oyuncunun sıkıntısından ziyade takımın sıkıntısı var top oynamıyor takım.zannedersem sevmesemde 4-4-2 counter a döncez mecburen. naapim oyun onu anlıyor fm 2006 da da öyleydi. hücum yaparım gol gelmez sabırla defansa çekilin kontra atak yapın derim üst üste golller gelir. belki de takımı fazla kasıyoruz hücum düşünmekle. komedi dükkanında dediği gibi istersen olmaz yani.

taktik uygun fm genie scouttan buldum ama fm in genel prensibine ters dediğim gibi fm oyununda hücum yaptıkça gol yerim defans yaptıkça golller peş peşe gelir.

orta sahayı kalabalıklaştır derken forvetlerimin yeteneğini okumadınız galiba fm genie scout 3-4-3 oynamam gerektiğini söylüyor şu ana ama bu taktik fm e uygun değil. olmadı 4-2-3-1 i deneyebilirim yada 4-3-2-1 4-1-2-2-1 yani. ama ben çift forvet severim her zaman o da başka tabi.

forvetim iyi değil en üst kısmı okuyun(süper!)

çift dm olabilir ama çift dm yi nerden bulcam takımda 2 dmc yokta dm ve amc ler var:
    gourcuff amrc (yedek) 172 187
    s.aguero am/fc (bazen oynuyor) 188 189
    a. ramsey mc 151 187 (yedek oyuncu)
    dmc 184 185 (bu benim oluşturduğum olduğundan isme gerek yok zira bayan da)
    s. speed(benim oluşturduğum adam) dm amlc 177 185 (esasında ml-aml ama ben mc de oynatıyorum)
    schampiones(benim adamım) 199 200 amr fc
    listes(bu da benim) 194 195 amlc fc (ml-aml)
    dilara(benim kişi kişi zira bayan) 179 190 amlc (mc de ilk 11)
    sayac(benden) 177 178 amlc-fc yedek
    m pjaniç 151 185 amc (yedek)
    alaves(benden) amr 180 190 (mr yedeği)
    takımın orta sahası böyle forvetleri de üsttte defansı vasat bunlara kıyasla
    fm genie den şimdi bi daha bakim ne öneriyor takıma gene yazim.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

fm genie scout un önerdikleri:
    3-4-3: fm e uygun değil.
    4-2-4 atttacking: hücum yaptıkça gol yiyorum ben seviyorum da fm sevmiyor.
    3-4-1-2: hücum iyi de 3 lü defansı fm sevmez.
    3-4-3 diamond: bence süper taktik ama fm ce değil.
    4-2-4 standart: şu an kullandığım ama asistanın sıkıntı yaşıyoruz diye az önce yazdığım taktik.
    biraz uğraşim bunlarla da olmadı 4-4-2 counter maç kazandırır! farkındaysanız tüm taktikler ofansif :-)

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

öneriler için teşekkürler.başka önerisi olan yoksa konu kapatılabilir.sorunu çözdüm gibi.zaten yapıyordum ama tam çözümü bilen varmı diye sormuştum. attack oynuyorum önce gol gelmezse counter oynuyor golleri üst üste buluyorum yok tersi ise yani öndeysem gene counter a dönüp skoru koruyorum.
    taktiğim 4-2-4(dr-dl-dc-dc-mc-mc-amr-aml-fc-st) şeklinde.
    gol gelince 4-4-2 counter
    gol gelmezse 4-4-2 counter yapıyorum.
    (yani her iki şekilde de aynı taktiği kullanıyorum)
    gol gelmeyince 4-4-2 counter ile kontradan goller buluyorum(çok istersen olmaz durumu)
    gol gelince oyuncuları yormamak için aynı taktikle skoru koruyorum.
    mesela ilk yarı skoru 4-0, counter a dönüyorum 5-0 bitiyor(dönmezsemde aynı bitiyor gerçi)
    ilk yarı skoru 0-0 counter ile 4-0
    napim oyun counter ı seviyor
    yani kabaca dersek
    aslında counter le başlamam gerek
    yada attack başlamam gerek
    2 taktik kabaca yeterli.
    iyi oyunlar.

Mesaj Yetkileri