1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: FM 2011 ile birlikte Guiza'daki akil almaz dusus :)

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Default FM 2011 ile birlikte Guiza'daki akil almaz dusus :)

FM 2011 i almamla birlikte ilk baktigim isimlerden biri oldu Guiza. FM 2009 ile Fm 2011 deki 2 yillik degisimini gosteren bi kiyas yaptim. Bu iki sene icindeki degisim dikkate deger. Oyuncu degerindeki dusus de cok trajik olmus. Fenerbahce acisindan cok buyuk bir zarar olusturdugunu rahatlikla gorebiliyoruz.

Soğukkanlılığı Aksine Artmış Tamamen Yanlış Karar

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Oyuna koymasalarmış daha iyimiş

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by farfarforfor View Post
    Oyuna koymasalarmış daha iyimiş
    Aynen bunu yazacaktım

ne beklenirdiki

çok bile

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

O soğuk kanlılık son patch'le düşürülmüş hali 2009'da sanırım.2009 ilk yama halini bulabilirseniz onunla karşılaştırın bence.hatırladığım kadarıyla soğukkanlılığı daha yüksekti

evet evet 2009 ilk çıktığı zaman guiza hatta gol kralı falan oluyordu fenaydı çok ama şimdiki hali içler acısı ya. aslında acıyorum adamada çabalıyoda ama yapamıyo

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

E siz yükseliş mi bekliyordunuz ki ? Hala fazla olduğunu düşünüyorum ben Güiza'nın.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by gorkem35 View Post
    evet evet 2009 ilk çıktığı zaman guiza hatta gol kralı falan oluyordu fenaydı çok ama şimdiki hali içler acısı ya. aslında acıyorum adamada çabalıyoda ama yapamıyo
    FM 2010'un 10.3 patchinde açık ara farkla Güiza'yı kral yapıyordum.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Bir sezon sonra Bank Asya'ya falan transfer olur herhalde.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Kontratı kabul etmez fazla para ister. Yoksa profil Bank Asya'lık. Ama 8 aylık sakatlığı olduğunu unutmayalım. O kadar süre sakatlanınca herkesin profili ciddi şekilde düşüyordu. Azda olsa toparlar şans verilirse.

devre arası türkiye kupası maçlarına yetişiyor, zaten yarım sezon oynatıp makul bi fiyata satılabilir 5-6 milyon mesela geçen sene hep valencia alıyordu bu senede onlara güveniyorum hazır villa-silva gitmişken

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    yok kontratı kabul etmez ben demoda Hercules'e almaya çalıştım çok maaş istedi klübün bütçesi yetmedi

Nesil
    2006
    Yer
    11

SS'sini almamakla çok büyük bir hata yaptım.Fm 09'da ilk sezon sonunda Güiza'yı listeye koymuş ve önermiştim.Birçok klüpten teklif geldi, her seferinde Negotiate yaptım ve istediğim fiyata çıktıklarında reddettim.Daha sorna biraz daha yüksek fiyata yeniden önerdim.En son Madrid ve MAnu'dan gelen 50M$ nakit teklifler karşısında her ikisinide kabul ettim ve Güiza'yı Madrid'e gitmişti.50M$, şaka gibi

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    SS'sini almamakla çok büyük bir hata yaptım.Fm 09'da ilk sezon sonunda Güiza'yı listeye koymuş ve önermiştim.Birçok klüpten teklif geldi, her seferinde Negotiate yaptım ve istediğim fiyata çıktıklarında reddettim.Daha sorna biraz daha yüksek fiyata yeniden önerdim.En son Madrid ve MAnu'dan gelen 50M$ nakit teklifler karşısında her ikisinide kabul ettim ve Güiza'yı Madrid'e gitmişti.50M$, şaka gibi
    yüzyılın golü olmuş madrid'e

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hala bitiriciliği 16 inanılır gibi değil.Bu adama 16 bitiricilik vermek bana göre fazla hayal perestçilik.

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    Hala bitiriciliği 16 inanılır gibi değil.Bu adama 16 bitiricilik vermek bana göre fazla hayal perestçilik.
    her şey bitiricilik mi ? adamın karar verme 10a düşmüş baskı kaldırma düşmüş vs. vs. kaldı ki hala güzel bi vuruşla kalecilerin kıpırdayamayacağı yerlere gol atabiliyor ..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Daniel Güiza'yı neden bu kadar küçümsüyorsunuz anlamıyorum. Yok Bank Asya'ya gidermiş falan. Açın Gaziantep'e attığı golü izleyin yada Beşiktaş'a attığı. Bu adam ne kadar zor durumda kimsenin umrunda değil tabi. Sevgilisi terk etmiş dalga konusu olmuş moralman çökmüş bir adam birde üstüne sakatlandı. İnşallah sakatlıktan döndükten sonra forma şansı bulurda utandırır sizi. Sanki 2 sezonda 5-10 gol atmış bu adam. 35 gole yakın gol attı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Siz arabanın jantlarına bakıp bu arabaya bu jant olurmu diyorsunuz fakat arabanın içinde motoru bitmiş oraya bakmıyorsunuz. Bitiricilik 20 olsa ne yazar değerlere baksana..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Daniel Güiza'yı neden bu kadar küçümsüyorsunuz anlamıyorum. Yok Bank Asya'ya gidermiş falan. Açın Gaziantep'e attığı golü izleyin yada Beşiktaş'a attığı. Bu adam ne kadar zor durumda kimsenin umrunda değil tabi. Sevgilisi terk etmiş dalga konusu olmuş moralman çökmüş bir adam birde üstüne sakatlandı. İnşallah sakatlıktan döndükten sonra forma şansı bulurda utandırır sizi. Sanki 2 sezonda 5-10 gol atmış bu adam. 35 gole yakın gol attı.
    İyide adamın attığı toplam gol sayısına göre mi değer veriliyor.Son 2 sezonda izlediğim Güiza'ya göre 16 bitiricilik çok fazla.Diğer değerlere bir şey demiyorum.Sadece bitiricilik üzerinden değerlendirmek gerekirse bana göre 12-13 anca eder bitiriciliği.16 etcek kadar bitirici bir adam değil kesinlikle...

Nesil
    2007
    Yer
    Uzaklar

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Öncelikle bu objektif yorumun için teşekkür ediyorum ve bende kesinlikle senin gibi düşünüyorum.Güiza bana göre çok kaliteli oyuncu!Sadece şanssızlıklar peşini bırakmadı...

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

vuque
    objektif değil tamamen fbli olarak duygusal bi yorum arkdaşın yazdığı

arkdaş iki gol yazmış onu izleyin diyor

herkezin ortak görüşü bitiricilik 16 olması çok saçma 12 yada 13 olmalıydı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by remzi1242 View Post
    vuque

O Arkadaş dediğin Addolorato oluyor herhalde imzasına baksaydın Galatasaray'lı olduğunu anlardın.
    Last edited by eng1n : 07.Kasım.2010 at 21:33

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Ah be bu adamın yaşadıklarını yaşamak kolay şey değil. Çok sevdiği sevgilisinden ayrılıyor. 2 kez evlenip boşanmış. Geçen sezon bazı zamanlar 1 günlüğüne ülkesine dönüyordu boşanma davaları için. Üstünde 100 yılın baskısı var. Gol kaçırıyor daha çok baskı gol kaçırıyor daha çok baskı. Adam da yetenek var ama yansıtamıyorlar. Yani bu adam gol kralı olmadan öncede Finishing'i 18'di bu oyunda. En azından ben öyle hatırlıyorum FM 2006'da.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Acikcasi turk gozlemciler ile ispanyol gozlemcilerin degerlendirmesi arasindaki fark ortaya cikmis gibi. Bi futbolcu mental yonden bu kadar dusus gosteremez. Bizimkiler cok acimasiz davranmislar bence.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    İyide adamın attığı toplam gol sayısına göre mi değer veriliyor.Son 2 sezonda izlediğim Güiza'ya göre 16 bitiricilik çok fazla.Diğer değerlere bir şey demiyorum.Sadece bitiricilik üzerinden değerlendirmek gerekirse bana göre 12-13 anca eder bitiriciliği.16 etcek kadar bitirici bir adam değil kesinlikle...
    Ben finishing 16 olsun demiyorum. Sadece bu adama bu kadar yüklenmenizi anlamıyorum. Finishing 16 olabilir çünkü gol atması için gereken diğer yan özellikler zaten yerlerde sürünüyor. Eğer Güiza'nın finishing'ini 12-13 yaparsanız bu oyunda rezalet bir forvet olur. Bu seferde hiç gol atamaz. Daniel Güiza dediğimiz adam her sene ortalama 20 gol civarı atıyor.
    Quote Originally Posted by remzi1242 View Post
    vuque

Ben Galatasaraylıyım. O iki gol aklıma gelen ilk iki goldü. Ayrıca dediğin gibi yeteneksiz bir adam o golleride atamaz.

guizayı fm10'da Arsenal'e 35M Euro gibi bir fiyata satmıştım umarım bu sezon 3,5m euro ya alıcı bulabilirim

ben de Guiza hakkındaki olumlu görüşlere katılıyorum. O'nun yaşadıklarını yaşamak gerçekten zor. Tabi şu da var öyle goller kaçırdı ki hani bu da mı kaçar be dedirtti. Yine de taraftarımızın Guiza'yı kollayacağına eminim

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Adriano da Güiza gibi mental olarak düşüş göstermişti geçen seride. Ruhen, psikoloijk olarak çöküş yaşayan oyuncularda oyun içinde mental düşüşler yapılması normal. Tekrar çıkışa geçtiğinde ki olursa tabi bu mental öğeler artırılır. Teknik özellikler genelde sabittir. Bitiriciliğin 16 olması ve mental yapısının düşmesi gayet normal Güiza durumunda. Zaten soğukkanlılığı düşük olan oyuncu oldukça gol kaçırır. Ayrıca teknik direktörün yapısıyla da alakalı bir durum, Daum da Anelka'yı yedek bırakıp Nobre'yi oynattı çoğu maçta, şampiyonluğu kaçırdığı maçta bile... Bu Anelka'nın kötü olmasından kaynaklanmamıştı, ancak Güiza hem tek forvet oynadı, hem dalga geçildi, hem sağlık sorunları, hem de özel sorunları adamı mahvetti, bu da mental yapıya vurdu oyunda. Gayet normal bir durum Güiza'nın oyundaki durumu.

Mesaj Yetkileri