Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 60 arası toplam 60 sonuç

Konu: Crash Dump Hataları

arkadaşlar burda sizlerin yazdığı çözümlerin hepsini denedim ama yine alıyorum aynı hatayı.oyunu kaldırdım tekrardan kurdum aynı hatayı veriyor yine maalesef. bence donanımla ilgili bi problem bu çünkü ben daha önceki fm lerde hiç böyle bi hatayla karşılaşmadım. ama bi an önce kesin çözümü varsa bu hatanın halletmek isterim fm artık hayatımızın bi parçası oynamadan olmuyo...

müjde arkadaşlar sorunu çözdüm biraz zahmetli olabilir ama kesin çözüm işte bu; crash dump hatalarını almaktan sıkılmıştım artık oyundan atıyordu sürekli pcnin formata ihtiyacı oldu ve formatladım sonra fmyi tekrar deneyim dedim ve şimdi oynuyorum hiçbir sorun yok olmazda inşaALLAH size biraz zahmetli gelebilir ama fm için değer...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    Nedeni , sistemin gereğinden fazla yoğunluğu .. Bu neden kaynaklanır ?

Seçtiğiniz database'den.. Eğer large seçiyorsanız Medium , Medium seçiyorsanız small database seçiniz..

En doğru yorum bu denedim ve sorun çözüldü ne oyunu baştan yüklemeye ne de format atmaya gerek yok

lanet hatayı bende aldım 2010da hiç almamıstım bu oyunda aldım 11.1.1 düzeltildi demislerdi bende mediumla oynamaya basladım ondan mı yoksa laptopunda özelligi okdar değil 1.75 ghz ram1gb ekran kartı512 bazen su uyarı alıyorum sanal bellek gereginden fazla felan yazıyor bununda bir etkısı varmıdır bu lanet hatayla ilgili ? ve düzelmesi için yeni oyun mu açmamız lazım buda oyun databaseside küçük mü olması lazım baska çağresi yok mu ?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar delirmek üzereyim bu update yapıldıktan sonra oyunu oynayamıyorm. maça giriyorum ama maç bitip continoue yapınca direk crash dump. bu sorun sigames forumlarında da dile getirildi ama garip bir şekilde yetkililerden bir cevap gelmedi. daha önce bu sorunu yaşamış şu an yaşayan bir yardım edebiliecek kimse var mı?

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Son yamayla bende aldım Allhtan maça girmeden savelemiştim,kesin çözüm 3 maçta bir save lemek

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Kesin çözüm Bir Daha Bu Oyunu Orjinal Almamak

laptopda çok fazla bu hatayı alıyordum , masaüstü pc de ise ekran kartı yok on board üzerinden anca idare ediyorum neyse oyunu yükledim ekran kartım çıkarılmış olmasına rağmen 3d oynayabiliyorum . ve crush dump almadım ne hikmetse.. (aman nazar değmesin)

1 kere laptopda yama kurdum 2010 un yaması olduğu için sürekli hata aldım ,tema değiştirince olmuştu , yamaların ektisi olabilri

Bir kere FMRTE kullandığımda aldım, galiba ilk kez kullanmanın acemiliği ile hatalar yapmışım. Onun dışında geçen oyunda laptopta sürekli alıyordum, bu sezon masaüstünde oynadım ve FMRTE dışında hiç almadım. İnşallah böyle devam eder.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şöyle bir hata aldım az önce.Sanırım Crush dump bu olsa gerek.Bildiğim kadarıyla bu hata alındın mı kariyeri bitiyordu.Ben aldıktan sonra tekrar girdim oyun devam etti.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    Şöyle bir hata aldım az önce.Sanırım Crush dump bu olsa gerek.Bildiğim kadarıyla bu hata alındın mı kariyeri bitiyordu.Ben aldıktan sonra tekrar girdim oyun devam etti.

Aynen bende de Litmanen'e tam da Suggest Terms derken çıktıydı. Ama oyun kapandıktan sonra kariyere devam edebildim.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Bu yıl 1 kez aldım Fb kariyerimde, nerde aldığımı hatırlamıyorum.Ama bende devam etmiştim.Bu neye göre oluyor acaba, ilginç.Sanırım onarılabilecek bir hataysa kariyere zarar vermiyor, yok değilse oradan devam edemiyoruz.En mantıklı seçenek bu geliyor bana.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Valla ben o hatayı alınca orda söylenen dosyayı silmiştim.Tam da aha kariyer gitti dedim baktım devam edebiliyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Ani hatalarda, ani elktrik gidimlerinde oyun otomatik yedek save yapıyor

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

antrenmanlarda aldım hatayı allahtan yedek save vardı
    yok sgnin kulaklarını çınlatıcaktım

Quote Originally Posted by playeray View Post
    Aynen bende de Litmanen'e tam da Suggest Terms derken çıktıydı. Ama oyun kapandıktan sonra kariyere devam edebildim.
    bende maca girerken aldim.ve oyun bir daha dewam etmedi.gene ayni noktya geldiginde ayni hata....

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Bu hatanın pc donanımıyla alakası yok ve bu hatanın çözümünü bilen de yok. Bu hata oyun dinamikleriyle ilgili ve tamamen sizin şansınıza bağlı hata veredebilir vermeyedebilir. Ayrıca Crash Dumps'ın 2 çeşidi var birinde sizi oyundan atıyor ve kayıtlı oyununuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Diğeride oyundan atmakla kalmıyor save game'inizi de bozuyor bu yüzden bu hatanın en net çözümü oyun içinden auto save'i haftalık veya 15 günlük yapıp 3 ve üzeri şekilde save oluşturulmasını sağlamaktır. Böyle yapınca hem hatanın geleceği zamanı geçiktirdiği gibi oyundan attığında yakın tarihten başladığınız gibi save game bozulursa da diğer 2 kopyasına bir şey olmuyor.
    bende save game bozma pek olmuyor,sadece kayıt esnasında pc kapanır yada oyun oyundan atarsa oluyor o da dediğim gibi KAYIT ESNASINDA.

ben hergün kayıt yaparım bu arada.öyle 3 hafta,15 gün dayanmıyor,hatta daha evvel 1 gün bile ilerleyemediğim olmuşken öyle 2 gün 15 gün falan bizi bozar yani hatırlıyorum fm 2006 da haftalık yapayım dedim,6.gün oyun oyun dışı kalınca 1 güne dönmüştüm o zamandan beri günlük kayıt yaparım.

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Son yamayla bende aldım Allhtan maça girmeden savelemiştim,kesin çözüm 3 maçta bir save lemek
    kesin çözüm her gün savelemek yada maç başları sonlarında savelemek.

bakınız geçen oyunumda maçı kazandım ama continue demeyi unuttuğum için kontratları ayarlayayım derkeen oyun gidince gene aynı maça döndük.

Quote Originally Posted by semih195 View Post
    bende maca girerken aldim.ve oyun bir daha dewam etmedi.gene ayni noktya geldiginde ayni hata....
    o zaman o maçta sorun var
    asistana bırakmayı dene yada bazı dosyalar bozulmuş olabilir en iyisi oyunu kaldırmak ccleaner ile temizlik yapmak sonra İNTERNET AÇIKKKEN oyunu tekrar kurmak.internet açıkken i büyük yazdım zira ben internet kapalıyken kurduğumda eksik kuruldu active x hatası uyarısı veriyor bende interneti açıp OYUN İLE güncelleyince oyun sorunsuz kuruldu.

ahh şu crash dump ilk defa fm 2011 oynarken aldım önceki serilerde ki fm 2010 hiç oynamadım hiç bu sorunla karşılaşmıyordum ama tanıştım bende bazen uzun süre almıyorum bazen aynı gün içinde 2-3 kez farklı yerlerde ard arda alıyorum bazen 2-3 günde bir alıyorum ama belli olmuyor ve en çok üzüldüğümde oyuna devam ederken ve başarılı sonuçlar almışken küt diye kapanması ve save etmemiş olmam hemde aklımda hata verir dur şunu kaydedeyim deyip kaydetmeyi unutup tam devam et'e basınca yada bir yere girince zınk diye karşıma çıkan karabela. Allah canını alsın crash dump gözün kör ayakların felç oolsunnn boyu devrilesice sıçan

Arkadaşlar yeni bir tespit yaptım

Şimdi şöyle oluyor;

Oyunun database'si ile oynarsanız ek programlarla bu hatayı alıyorsunuz. Ek bir editör dosyası fln fln bunları yüklerseniz alırsınız. Ben fm 10 da hiç almazken şu ligi bu ligi ekledim oyuna giremedim Şu an Çankırı BLd.'yi hile ile pilot kulüp yaptım Çankırı Bld. 'nin Geçmiş e tıkladığımda crash dumps alıyorum Yani size tavsiyem crash dumps hatası aldığınız kaydı silin yeniden başlayın ve hiç bir ek paket yüklemeyin ve değiştirme yapmayın.. Yapıyorsanız da abartmayın

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

haftada 1 kayıt ve 3 fazladan save hatanın kesin çözümü bende böyle ayarlı oyunhaftada bir kayıdı siz almıyorsunuz o kendi ekran altından alıyor uğraşmanızada gerek yok üşenenler

Arkadaşlar aynı Crash Dumps hatalarını bende alıyorum oyunu haftada bir save yapmama rağmen yine hata veriyor, iyice oyundan soğudum,Üstelik tek ülke tek lig ile ve small database ile oynuyorum... donanım yetersiz olduğunu zannetmiyorum..Çünkü Laptop'un kaldırmadığı oyun yok ekran kartı, ram ve işlemcim çok iyi...Ben yamalar ile çakıştığını düşünüyorum...Yada işletim sisteminden kaynaklanan bir sorun var.Türkçe yama ile çakışıyor olabilir.Elbet bir çözüm yolu vardır ama maalesef o çözüm yolunu henüz bulamadık...Bugün Windows 7 ye format atıp XP kurmayı düşünüyorum...

fm 2010 da ''maça git'' tıkladığımda bu hatayı her defasında veriyordu... fm 2011 de henuz bu hatayla karşılaşmadım ancak bunda da maçlara 3d olarak izleyemiyorum oyundan atıyor... pc donanımları gayet iyi.. benden başka 3d maç izleyemeyen var mı sorunu cozebilen
    ,

ben sildim artik 2012 bekliyicem herseyi dendim 14 nisani bi gecemedim

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bi kariyerimde olmuştu bu hata antrenmana tıkladımda hta verip kapatıyodu 11.2 yaması vardı pcde
    daha sonra 11.3 geldi
    geçenlerde bi bakaym dedim hiçbi hata almadım.
    yeni yamada bu hatayı alan var mı

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Ben her maçtan sonra save yapıyordum crash dump gelme ihtimaline karşı. Arkadaşla ortak kariyer yapıyorduk ve iki kere aldık fakat her maçtan sonra save yaptığım için yakın tarihte yine başlıyorduk. Fakat bu sefer aldığım crash dump biraz farklı. Kayıtlı oyunu açamıyorum bile. Sanırsam direk oyuna geldi hata. Oyunu tamamen silip kaydedilmiş oyunun yedeğini alsam ve oyunu tekrardan yükleyip bu dosyayı oyunun içine atsam crash dumps verir mi ? Yani kaldığım yerden devam edebilir miyim ?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

İlk kez aldım hatayı ben de 10 gün önce falan.İlk kez 2020yi geçtim oyunda bir anda Crash Dump çıktı başıma.Kayıtlı oyuna birşey olmadı devam edebiliyorum ancak sinir ediyor , ilk kez aldığım için düşünüyorum acaba eklentiler yüzünden mi diye.Çünkü 2 adet database güncellemesi ve birkaç tane de paket ekledim(logo vs.).Daha önceki serilerde hiç ekleme yapmamıştım oyuna.İlginç bi hata gerçekten.Üreticinin bir açıklaması yok mu hakikaten bu konuda
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bende 2024 yılına geldim önceden bir kaç kez alıyordum ama devam edebiliyordum şimdi hiç bi türlü edemiyorum aynı noktada hep atıyor. Önceden Forma, logo vs yüklemezdim uzun bi kariyerde sıkıntıdan yükledim acaba bununlamı alakali ki. Önceden Crash Dumps dosyası ve cache silip geri girince devam ederdi ama şimdi etmiyor aynı noktada hep hata...

Smile crash dump

arkadaşlar crash dump hataları genelde sistemden olmuyor çoğunlukla fmrte proğramı ve kendi editöründen yapılan değişikliklerinden kaynaklanıyor denemiş biri olarak ha ben illaki değişiklik yapacam diyorsanız abartılmayacak şekilde yapılırsa bir ihtimal olarak crash dump hatası almazsınız herkese hayırlı ramazanlar

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by lufy33 View Post
    arkadaşlar crash dump hataları genelde sistemden olmuyor çoğunlukla fmrte proğramı ve kendi editöründen yapılan değişikliklerinden kaynaklanıyor denemiş biri olarak ha ben illaki değişiklik yapacam diyorsanız abartılmayacak şekilde yapılırsa bir ihtimal olarak crash dump hatası almazsınız herkese hayırlı ramazanlar
    Bununla ilgili bir sabit başlığımız var, oraya taşıyorum.

Uzun bir aradan sonra fm'ye başlamıştımki; tüm şevkimi kırdı bu hata. Sorunu eklentilere bulmayın, çünkü benim oyun sütten çıkmış ak kaşık gibi. Bambaşka bir şey bu zımbırtı.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri