Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 60 sonuç

Konu: Crash Dump Hataları

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Crash Dump Hataları

Makinem çok stabil ama ikinci hazırlık maçına girer girmez crash dumb alıyorum.

Steamdan orjinal. Sürücüler güncel, Sistem Win7 64 bit ingilizce

Sorun neden kaynaklanablir?

Crash Dump hatası alan çok fazla üyemiz var, bu yüzden konu/konuları tek başlık altında topladım ve sabitledim.
    Universal
    Last edited by Universal : 21.Kasım.2010 at 22:14

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Ben 5 yıldır FM oynamama rağmen bu hatayı hiç alamadım. Bilgisayar ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Yoksa 5 yılda ister istemez denk gelirdi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bende hiç bir oyunda benzer bir crash almadım, niye acaba bunu yaptı çözemiyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

hoşgeldin fm 2011 hoşgeldin eskimeyen dostumuz crash dump
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Yinemu bu hata 3 senedir bu hatayı almadım umarım bu senede almam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nedeni , sistemin gereğinden fazla yoğunluğu .. Bu neden kaynaklanır ?

Seçtiğiniz database'den.. Eğer large seçiyorsanız Medium , Medium seçiyorsanız small database seçiniz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    Nedeni , sistemin gereğinden fazla yoğunluğu .. Bu neden kaynaklanır ?

Seçtiğiniz database'den.. Eğer large seçiyorsanız Medium , Medium seçiyorsanız small database seçiniz..
    Medium zaten. Ayrıca 3gb Ram var, sorun sanırım Ekran kartı ile alakalı.

sıze acıkca soluyeyım ben artık yas yıl belırtmıcem kendımı bıldıgımden berı oynadıgımdan soyluyorum. fm her sene daha bı ozellıklı yogun cıktıgından her senede ekran kartı bı o kadar daha ıyısını ıstıyor bu hata tamamıyle pc donanımıyla alakalı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu hatanın pc donanımıyla alakası yok ve bu hatanın çözümünü bilen de yok. Bu hata oyun dinamikleriyle ilgili ve tamamen sizin şansınıza bağlı hata veredebilir vermeyedebilir. Ayrıca Crash Dumps'ın 2 çeşidi var birinde sizi oyundan atıyor ve kayıtlı oyununuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Diğeride oyundan atmakla kalmıyor save game'inizi de bozuyor bu yüzden bu hatanın en net çözümü oyun içinden auto save'i haftalık veya 15 günlük yapıp 3 ve üzeri şekilde save oluşturulmasını sağlamaktır. Böyle yapınca hem hatanın geleceği zamanı geçiktirdiği gibi oyundan attığında yakın tarihten başladığınız gibi save game bozulursa da diğer 2 kopyasına bir şey olmuyor.
    Screw you guys, I'm goin' home

10. Default

steamden kullanıyorum ben de su ana kadar bir sorun yok, masallah

BHARISH Misafir

Şimdi arkadaşlar size birşey anlatayım bu konuyla ilgili. İnanırsınız inanmazsınız bu size kalmış.

Ben Football Manager oyununu en az 30 lig açarak oynarım. Elimde de olmayan grafik eklentisi yoktur. 100.000den fazla Face, dünyadaki en ücra takımların logoları ve stad resimleri vs...Ayrıca oyunu açarken dll dosyalarıyla dünyanın tüm ülkelerinin 1.lig takımlarının tüm oyuncularını aktif ederim.

Geçen sene FM 10 oynarken bu elimdeki face dosyalarına yeni bir paket ekledim.(River Plate'nin face pack'i) Elimde zaten bu takımın face dosyası vardı ve bunu aradaki eksikler tamamlansın diye yüklemiştim.Ve bu yüklemenin ardından hiç Crash Dump hatası almayan ben ,oyunda maça giremez oldum.

Bir süre nedenini araştırdıktan sonra, en son yaptığım değişiklik bu yamayı indirmek olduğu için yamadan bi huysuzlandım
    Elimde zaten olan resimlerle yeni indirdiğim resimleri ve config dosyalarını birleştirdikten sonra tekrar hata almamaya başladım. daha sonra aynı resimleri tekrar eskisi gibi eklediğimde oyun tekrar Crash Dump vermeye başladı.
    İçinizde hiç bir yama eklentisi olmadan Crash hatası alan var mı?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

benim almışlığım var yamasız Crash Dumps
    Screw you guys, I'm goin' home

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Bu hatanın pc donanımıyla alakası yok ve bu hatanın çözümünü bilen de yok. Bu hata oyun dinamikleriyle ilgili ve tamamen sizin şansınıza bağlı hata veredebilir vermeyedebilir. Ayrıca Crash Dumps'ın 2 çeşidi var birinde sizi oyundan atıyor ve kayıtlı oyununuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Diğeride oyundan atmakla kalmıyor save game'inizi de bozuyor bu yüzden bu hatanın en net çözümü oyun içinden auto save'i haftalık veya 15 günlük yapıp 3 ve üzeri şekilde save oluşturulmasını sağlamaktır. Böyle yapınca hem hatanın geleceği zamanı geçiktirdiği gibi oyundan attığında yakın tarihten başladığınız gibi save game bozulursa da diğer 2 kopyasına bir şey olmuyor.
    sanırım haklısın bu şans la alakalı. arkadasada ben yukledım beraber oynuyoruz bende hata vermemesıne ragmen cocukta sezonda 2 yada 3 defa hata vermekte.. ve pc ozellıklerı onun kı daha ıyı.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

ilk kez başıma 2011de denk geldi. ne olacak bakalım bu işin sonu.

Daha önce benim de başıma geldi. Zannediyorum crash dump klasöründeki son dosyanın ismi değiştirilince çözülüyordu. Ya da crash dump klasörü masaüstüne konulunca etkisi oluyordu.

crash dump u sılın

11.1.1'i yükledim bugün ve bu oyundaki ilk crash dumpımla karşılaştım hadi hayırlısı umarım iyi ediyoruz diye batırmamışlardır işleri bu yamayla, başka olmaz umarım

1 kez 2007de almıştım udinese de as kalecim de sanctis sakatlanmıştı genç kalecilerim de cezalı sakat ya da oynayamayacak durumdaydı oyun hatası mı bilmiyorum kalecilik özellikleri nerddeyese hepsinin 20 olduğu bir adam geldi ama hani şu gri renkli olanlardna bayağı bi sevindim çünkü hem 23 yaşında hem de gördüğüm en iyi kaleci hemen sözleşme teklif edeyim dedim crash dump yedim. bu sene de bir takımın bilgilerine bakarken sportspeakera tıkladığımda crash dump verdi. sistemle hiç alakası yok çünkü ilk crash dump ı başka bu crash dump ı başka bilgisayarda aldım. sistemim de standartların üzerinde.

ve ne zaman olacak diye dört gözle beklerken bu senenin ilk crash dump'ını almış bulunmaktayım

ben 01-02 cm den beri oynuyorum yaa ilkdefa 11 de aldım sistemimde çok iyi sıfır sistem daha çözümü yokmu bunun...

Ayg.22 Fun Club's

Thumbs up Crash Dump çözdüm galiba...

arkadaşlar sorunu çözdüm gibi belgelerimdeki Sports Interactive dosyasını masa üstüne atın belgelerimdekini silin belgelerimde fm ile ilgili bişe kalmasın ama bu işlemi oyunu açtıktan sonra yapmanız lazım daha sonra oyunun kurulu olduğu sürücüdeki Sports Interactive dosyasını gizle seçeneğiyle gizleyin böylece crash dump fm dosyalarını bulamadığından hatayı almıyosunuz 3 gündür hata almadım hergün defalarca alıyodum önceden bu arada bi not : oyunu kayıt edeceğiniz zaman masa üstündeki Sports Interactive dosyasını atın belgelerime oyunu kapamadan kayıt edin daha sonra tekrar masa üstüne alın umarım sizin işinizede yarar

Ayg.22 Fun Club's

Nesil
    2006

Crash Dump hatasını ilk kez bu oyunda aldım, şevkim kırıldı.

Nesil
    2005
    Yer
    Turkiye'de biyerler iste

arkadaslar bendede aynı problem vardı 2011'in son update'ini yaptım sorun kalmadı. Sizde bir deneyin.

henüz bir kere aldım ama eğer birkez daha crash dump alırsam dediğini bir deneyeceğim dostum umarım işe yarar

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Hayatımda hiç crash dump almadım açıkçası. Merakla almayı bekliyorum.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by playeray View Post
    Hayatımda hiç crash dump almadım açıkçası. Merakla almayı bekliyorum.
    Bekleme bence, amansız bir anda geliyor.

27. Default

Cok can sıkıcı olmaya basladı bu hata oyundan soğudum resmen

Beniimde sanırım CM03/04 te olmuştu sanırım. Save dosyam açılmıyordu. O günden beridir en az iki save yaparım. Bir ona bir ötekine savelerin yine olursa en azından diğer savei açabileyim diye.

Not: O zaman bunun, save yaparken elektrik kesilmişti belki onndan olabileceğini düşünmüştük ama sanmıyorum.

2013 yılında Konfederasyon Kupası'ndan sonra takımımın anterman kısmına girdiğim zaman hiçbir antreman programı, teknik kadro ve antremanlardaki oyuncular görünmemeye başladı. Antreman ayarlarıyla biraz oynayınca da oyun Crush Dumps hatası veriyor. İnternetten yaptığım araştırma sonucu bu sorunu tam aynı şekilde yaşayanların olduğunu gördüm ama elde tutulur bir çözüm bulamadım. Bir kaç çözüm yazılmış bu konuyla ilgili ama işe yaramıyor. Antreman kısmına girmediğim sürece bir sorun yaşamıyorum ama antremanla ilgili düzenlemeleri de yapmak önemli sonuçta...

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    Ben 5 yıldır FM oynamama rağmen bu hatayı hiç alamadım. Bilgisayar ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Yoksa 5 yılda ister istemez denk gelirdi.
    şu pcleri değişsek

Quote Originally Posted by Deli_Ruh View Post
    arkadaşlar sorunu çözdüm gibi belgelerimdeki Sports Interactive dosyasını masa üstüne atın belgelerimdekini silin belgelerimde fm ile ilgili bişe kalmasın ama bu işlemi oyunu açtıktan sonra yapmanız lazım daha sonra oyunun kurulu olduğu sürücüdeki Sports Interactive dosyasını gizle seçeneğiyle gizleyin böylece crash dump fm dosyalarını bulamadığından hatayı almıyosunuz 3 gündür hata almadım hergün defalarca alıyodum önceden bu arada bi not : oyunu kayıt edeceğiniz zaman masa üstündeki Sports Interactive dosyasını atın belgelerime oyunu kapamadan kayıt edin daha sonra tekrar masa üstüne alın umarım sizin işinizede yarar
    oyun o gizle yi görmüyor mu yani peki oyun nereye kaydedilecek

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Daha önce benim de başıma geldi. Zannediyorum crash dump klasöründeki son dosyanın ismi değiştirilince çözülüyordu. Ya da crash dump klasörü masaüstüne konulunca etkisi oluyordu.
    ben en etkili çözümü buldum:

oyun oynanmayınca crash dump da olmuyor hakkaten birkaç gündür almıyorum zira oynamıyorum işin esprisi bu crash dump çoklukla sonradan yüklenenlerden meydana geliyor. ama üretici de türkçe üretmiyor ki dil eklediğimizde aha bundan dil eklemişin o bozuyor desin
    yada editör,resim vs. yüklemeler...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri