1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Filip Holosko

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Default Filip Holosko

Filip Holosko'nun profilini biraz abartılı buldum. Bobo'nun 15 , Baroş'un 14 finishing aldıgı bir oyunda Holosko'nun da 14 finishing değeri alması büyük tutarsızlık yaratıyor. Özellikle son 2 yıldaki holosko 6 pozsiyona girse ancak o da belki 1 tanesini atabilen bir oyuncu. O fizikle ve süratle birde 14 finishing olunca yine coşuyor gerçekçi olmayarak.
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:56

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Herkes şikayet ederken,Ahmet azaltılmasını istiyor.Brava.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Holosko'nun son 2 sezonki performansında Tazemeta'dan bir farkı yok zaten. Bu fiziğe , tekniksel olarka sadece finishing ve dribling'i 11+ yapmak yetiyor coşmasına zaten.

Ahmet kardeşime katılıyorum.Holoskonun bitiriciliği bobodan çok daha az bence..

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Holosko'nun son 4 sezonda toplamda attigi gol sayisi : 27

Baros'un son 2 sezonda toplamda attigi gol sayisi : 31

Holosko'nun bitiricilik 14 Baros'un bitiricilik 14 , tartismaya , burda olmus olmamis demeye gerek yok , cunku hep ayni kendini savunan cevaplar geliyor , sadece burdaki buyuk tutarsizligi beliritiym dedim oda yeterli zaten sirf bu yuzden Turkiye Ligini 2-3 yildir oynamiyorum oyunda

Quote Originally Posted by izmer96 View Post

Holosko'nun bitiricilik 14 Baros'un bitiricilik 14 , tartismaya , burda olmus olmamis demeye gerek yok , cunku hep ayni kendini savunan cevaplar geliyor , sadece burdaki buyuk tutarsizligi beliritiym dedim oda yeterli zaten sirf bu yuzden Turkiye Ligini 2-3 yildir oynamiyorum oyunda
    kardeşim gol sayısı sadece bitiricilikle alakalı bir şey değil..bitiriciliği 20 olan diğer gerekli özellikleri düşük olan bir forvet,bitiriciliğii 13 topsuz alanı 17 hız hızlanması 17 sakinliği 18 olan forvetten daha az gol atar..
    ama barosun bitiriciliğinin daha fazla olması konusunda sana katılıyorum.en azından 15-16yı hakediyor bence.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

bende biliyorum attigi gol sayisinin bitiricilikle bire bir alakasi olmadigini , ama artik zaten Holosko ile Baros'un bitiriciligi ayni oldugu yerde ne diycegimi sasirdim gol sayilarini yazdim , uzatmaya gerek yok , bizim scoutlar bayiliyorlar boyle dusuk vermeye ,

Dusuk guc vermek = Cok iyi scout

boyle bir kani var bence

Bu mantıkla ve bu veriler ışığında Kewell'in bitiricilik ve soğukkanlılığının da 3-4 puan düşmesini, yahut Baros'un bu özelliklerinin 19-20'ye (Daha az gol atan Kewell'de 17-16) çıkmasını istemeniz gerekir. Ki böyle bir mantık sağlıklı değil zaten.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by indie View Post
    Bu mantıkla ve bu veriler ışığında Kewell'in bitiricilik ve soğukkanlılığının da 3-4 puan düşmesini, yahut Baros'un bu özelliklerinin 19-20'ye (Daha az gol atan Kewell'de 17-16) çıkmasını istemeniz gerekir. Ki böyle bir mantık sağlıklı değil zaten.
    yani diyorsunki bir dengesizlik yok Holosko'nunda Baros'unda bitiriciligi 14 , ikisininde son vuruslari ayni kalitede oylemi ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Şu an Holosko'nun oyununa göre değil istatiktiklerine göre konuşuyorsunuz. Holosko kaleciyle karşı karşıya kaldığında çok güzel noktalara vuruşlar yapabiliyor, Bobo kadar düzgün vuruyor ama daha yavaş vurduğu için Bobo kadar finishing almamış. Kaçırdığı pozisyonlar da soğukkanlılığından. Ayrıca Holosko Beşiktaş'ta sağ açık oynadığı için forvetlerle gol sayısının karşılaştırılması garip olmuş.
    Holosko'nun dribling ve kararlar özellikleri düşmeli bence. Holosko daha çok açık alan oyuncusu, dar alanda topu ayağından açtığı için etkili olamıyor(dengesi çok yüksek olmasına rağmen), dribling için 12 değeri daha uygun olur.
    Holosko ayrıca maçta sıkça yanlış kararlar veriyor, 14 seviyesini çok fazla buldum. 10'un üstünde olmamalıydı bu seviye. Örnek olarak CSKA Sofya maçı aklıma geliyor, Holosko en çok gereksiz driblingleri ve karar veremeyip zaman kaybetmesi ile eleştirilmişti.
    Ayrıca Beşiktaşla bir süre oynadım, o profile rağmen Holosko bir çok uygun pozisyonu kaçırıyor, dağlara taşlara vuruyor. Bence Holosko'yu oynatıp sonuçları görün.
    Last edited by ozaniel : 07.Kasım.2010 at 21:24 Reason: Ekleme

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Holosko gerçekte AMR oynuyor. Baros ise ST. Aslında Holosko-Bobo çift forvet oynasa Holosko'da daha fazla gol atar. İlk alındığında Ertuğrul Sağlam kendisini Nobre'yle çift forvet oynatmıştı. Gayet güzel performans veriyordu. Ancak M.Denizli ve Schuster tek merkez forvetli sistemler kullandıkları için Holosko'yu en uçtaki adam olarak oynatmıyorlar. FM'de ise Holosko'yu AMR'ye Winger oalrak koyduğunuzda fantastik maçlar çıkarıyor. FM2010'DA Quaresma-Huntelaar-Holosko üçlüsüyle HİLESİZ olarak UEFA Avrupa Ligini kazanmışlığım vardır.

Özet: Holosko gerekenden güçlü yapılmış. Ancak attığı gol sayısını bir forvetle karşılaştırmak mantıklı değil. Çünkü kendisi son 2-3 sezondur kanatlarda oynadı.

sürekliliği 12 yerine [10-
    hırs 12 yerine [10-
    soğukkanlılık 13 yerine [10-

+ bitiricilik konusunda Ahmet arkadaşa katılıyorum

Holosko cidden biraz abartılı olmuş; fakat yine de Baros gibi direk forvet oyuncusuyla kıyaslayıp finishing.i düşmeli (yada gerçek amacı ortaya koyalım: Barso'un finishing.i artmalı) demek de çok manasız.

Nihat'ın yerine bir maç ikinci forvet olarak oynatmak zorunda kalmıştım, o maçtan beri de kesmedim. Ligde 5 maçta 6 gol 4 asist 8,07 ortalamayla oynuyor. Girdiği pozisyonlarda bazen dağa taşa vurduğu yada saçma kararlar verdiği olabiliyor; fakat bu yine de şu anki performansı düşünülünce gerçek Holosko değil de bizim hayalimizdeki Holosko olmuş bu profille.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Holosko'nun finishing'in ciddi anlamda düşmeli , özellikle bu balance ve pace değerleri ile oyunda durdurlamıyor .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by tearkan View Post
    fakat bu yine de şu anki performansı düşünülünce gerçek Holosko değil
    Bunun nedeni 2. forvet olarak oynatman olmalı. Holosko sağ açık olarak normalden sadece birazcık daha iyi o da bence decisions ve dribbling özellikleri yüksek olduğundan.

Nesil
    2003

Iki yildir basa dert olan, gecmiste dripling'i ve 15, bitiriciligi 13 oldugu icin profilini cok zayif yaptigimiz soylenen, gol kralliginda ikinci olan Holosko. Hey gidi gunler hey.

Bir oyuncu teknik becerisini kolay kolay cok calismadan gelistiremez ve kolay kolay kaybetmez dusuncesinden yola cikarsak, aradaki fark ne acaba?

2 yil once cok zayif yapilmis denilen Holosko profili:

Code:
    Ozellik              FM 2008 8.0.2
    Acceleration         14
    Agility              13
    Balance              15
    Jumping              14
    Nat. Fitness         14
    Pace                 16
    Stamina              14
    Strength             14

Corners               8
    Crossing             10
    Dribbling            14
    Finishing            13
    First Touch          11
    Free Kicks            8
    Heading              12
    Long Shots           13
    Long Throws           8
    Marking               6
    Passing              11
    Penalties            12
    Tackling              6
    Technique            12

Aggression           13
    Anticipation         12
    Bravery              10
    Composure            10
    Concentration        12
    Decisions            12
    Flair                11
    Influence             6
    Off the ball         13
    Positioning           9
    Teamwork             12
    Vision               11
    Work Rate            10
    Biraz konu disi oldu ama idare edin.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Iki yildir basa dert olan, gecmiste dripling'i ve 15, bitiriciligi 13 oldugu icin profilini cok zayif yaptigimiz soylenen, gol kralliginda ikinci olan Holosko. Hey gidi gunler hey.

Bir oyuncu teknik becerisini kolay kolay cok calismadan gelistiremez ve kolay kolay kaybetmez dusuncesinden yola cikarsak, aradaki fark ne acaba?

2 yil once cok zayif yapilmis denilen Holosko profili:

Code:
    Ozellik              FM 2008 8.0.2
    Acceleration         14
    Agility              13
    Balance              15
    Jumping              14
    Nat. Fitness         14
    Pace                 16
    Stamina              14
    Strength             14

Corners               8
    Crossing             10
    Dribbling            14
    Finishing            13
    First Touch          11
    Free Kicks            8
    Heading              12
    Long Shots           13
    Long Throws           8
    Marking               6
    Passing              11
    Penalties            12
    Tackling              6
    Technique            12

Aggression           13
    Anticipation         12
    Bravery              10
    Composure            10
    Concentration        12
    Decisions            12
    Flair                11
    Influence             6
    Off the ball         13
    Positioning           9
    Teamwork             12
    Vision               11
    Work Rate            10
    Biraz konu disi oldu ama idare edin.
    Ama ömer abi mesela holosko'nun şu an normalden yüksek yapıldığını söyleyenlerin 2 sene önce bu profili düşük bulduğu ne malum? mesela ben holosko'nun gerçektekinden daha iyi bi profile sahip olduğunu düşünüyorum ama 2 sene önceki profile düşük dememiştim

Nesil
    2003

Iste arastirmanin zorlugu da orada. Herkesi memnun edemiyorsun.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Bence de Holosko'nun finishing 14 çok fazla... 11 uygundur bana göre.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Holosko'nun son vuruşları bence güzel, gollerini izleyin, ölü noktalara güzel vuruşlar yapabiliyor. Bence asıl eksiği top sürme ve karar vermesinde. Top sürmesi için en fazla 12 olmalı, kapalı savunmalarda etkili olamamasının nedeni de bu, çok yüksek dengesine rağmen.
    Karar vermesi ise çok düşük, nasıl 14 verildiğini anlamadım. 8 veya 9 uygun olur. Çünkü Holosko topu alıp genelde düşünmeden içe katetmeye çalışıyor. Topu ayağında tutamadığı için de kaptırıyor. CSKA maçı Holosko'nun bu eksiklerini görmek için en uygun ve en güncel maç.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bitiriciliği ve top sürmesi düşürülüp, kararlılığı ve uzun şutu artırılmalı.

vedat1987 Misafir

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Şu an Holosko'nun oyununa göre değil istatiktiklerine göre konuşuyorsunuz. Holosko kaleciyle karşı karşıya kaldığında çok güzel noktalara vuruşlar yapabiliyor, Bobo kadar düzgün vuruyor ama daha yavaş vurduğu için Bobo kadar finishing almamış. Kaçırdığı pozisyonlar da soğukkanlılığından. Ayrıca Holosko Beşiktaş'ta sağ açık oynadığı için forvetlerle gol sayısının karşılaştırılması garip olmuş.
    Holosko'nun dribling ve kararlar özellikleri düşmeli bence. Holosko daha çok açık alan oyuncusu, dar alanda topu ayağından açtığı için etkili olamıyor(dengesi çok yüksek olmasına rağmen), dribling için 12 değeri daha uygun olur.
    Holosko ayrıca maçta sıkça yanlış kararlar veriyor, 14 seviyesini çok fazla buldum. 10'un üstünde olmamalıydı bu seviye. Örnek olarak CSKA Sofya maçı aklıma geliyor, Holosko en çok gereksiz driblingleri ve karar veremeyip zaman kaybetmesi ile eleştirilmişti.
    Ayrıca Beşiktaşla bir süre oynadım, o profile rağmen Holosko bir çok uygun pozisyonu kaçırıyor, dağlara taşlara vuruyor. Bence Holosko'yu oynatıp sonuçları görün.
    Yani senin mantığınla
    Gerrard Pıque'nin finishing puanı 8 değilde 13-14 olmalıydı.O da inanılmaz goller atıyor zaman zaman.Dediğim gibi buna bir standart bulmaları gerekiyor.Gol sayısını kriter kabul etmeliler.
    Örneğin atılan gol sayısı lig reputatıona bölünerek bir kriter hazırlanabilir finishing özelliğine.Böylece yavaş yavaş kriter oturtulabilir.Çünkü scout puanlamaları arasında ciddi dengesizlik mevcut bence.Türk scoutlar için söylemiyorum bunu genel olarak farklılık mevcut puanlama sisteminde biraz dikkatli bakan bunu görür açıkça.1.90 boyunun üzerindekiler için belli bir kriter oluşturulması gibi scout standardizasyonu bence çok önemli bu oyunda

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Holosko zaman zaman değil, genellikle böyle vuruşlar yapıyor. Ayrıca oyunda gol atmayı sağlayan tek özellik bitiricilik değil, Milevskyi her oyunda coşuyor ama bitiriciliği 13. Cenk İşler'in ise 17 bitiriciliği var.
    Finishing sadece son vuruşların düzgünlüğünü belirler. Fakat eğer düzgün bir pozisyona giremezse zor bir açıdan gol atmak daha zor olur, soğukkanlılığı düşükse zaman zaman heyecanlanır ve kötü bir vuruş yapabilir. Kararları kötüyse şut atılacak yerde çalım deneyebilir. Topsuz alan ve sezgi özellikleri yoksa ceza sahasında yanlış yerde durur ve uygun pozisyonları yakalayamaz vs.
    Eğer bitiriciliği sadece gol sayısına göre ayarlasalardı Rooney'e Drogba'ya 19, Messi'ye 20 finishing vermeleri gerekirdi.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

baros 31 golün en az 10 tanesini penaltidan atti zaten

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    baros 31 golün en az 10 tanesini penaltidan atti zaten
    Simdiye kadarki 37 golun, 5 tanesi penalti. Ilk sezon 4 penalti (2 tanesi Besiktas'a karsi), ikinci sezon sifir penalti, bu sezon 1 penalti.

Mesaj Yetkileri