1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: Süper Lig yayın gelirleri!

Default Süper Lig yayın gelirleri!

Arkadaşlar süper ligde galibiyet başına 336 000 Euro almamız gerekirken ben 273 000 Euro alıyorum. Ayrıca yeni ihalede ligi ilk 6 sırada bitiren takımlar ekstra 5 veya 6 milyon dolar para alması gerekiyor. Ben ligi Samsunspor ile 5. bitirdim 1 küsür milyon Euro para aldım. Yayın gelirleri bana çok az geldi. Gerçekte 400 milyon dolarlık bir ihale yapıldı. En az alan takım 10-15 milyon dolar para almalı ama oyuna bu yansıtılmamış.

Lig seviyesi ve klüplere göre değiştiğini zannediyorum bu gelirlerin. Son Lig TV anlaşmasında da bu yansımıştı.

Nesil
    2003

Ben Euro ile oynuyorum ve Euro ödeniyor.

Ligde 55 puan topladım. 3 800 000 euro civarında (küsürüde var) TV geliri elde etmişim.

Nesil
    2003

Guzel de oyununu USD'ye cevirip ne kadar odendigini soyleyebilirmisin?

Sorunun nerede oldugunu cozmeye calisiyorum.

Nesil
    2003

Ilk sezonda herhangi bir sorun yok.

Ilerleyen yillarda dusus olmus herhalde.

Not: Ilk 6 sirada bitiren takimlar esit para almiyor. Sampiyon bitiren yaklasik 9.5 milyon USD, 6. bitiren ise 950 bin USD civarinda para aliyor benim erisebildigim bilgilere gore.

Ben para ödülü olarak 10 120 000 dolar, tv geliri olarak 5 566 000 dolar kazandım. Toplam 15 686 000 dolar. Normalde ise lige katılım payı olarak 7 300 000 dolar, topladığım 55 puana karşılık 9 640 000 dolar ve ilk altıda bitirdiğim için ise 5 600 000 dolar yani toplamda 22 540 000 dolar kazanmam gerekirdi. Aradaki 7 000 000 dolar (ki ben Samsunspor'u çalıştırıyorum) çok önemli para. Oyun içinde galibiyete 482 000 dolar, bereberliğe 241 000 dolar verilirken ben beraberlikte 217 000 dolar aldım. Ben oyuna 11.0 yamasıyla başlayıp sonra 11.1 i yükledim. Ondan olabilir mi? Bu arada ilk 6 ya giren takımlar 5 600 000 dolar alıyorlar ulaştığım bilgilere göre.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Nesil
    2003

Ilk 6 geliri bitirdigin yere gore dagiliyor, ilk 6'ya giren her takim ayni parayi almiyor.

Sampiyon 10 hisse
    2. 8 hisse
    3. 6 hisse
    4. 4 hisse
    5. 2 hisse
    6. 1 hisse

aliyor. Toplam 31 hisse. Dagitilacak para 31'e bolunup, bitirilen siranin hisse sayisi ile carpilarak belirleniyor.

Ayrıca yaptığın hesapta yanlış var, 55 puana 9,6 milyon dolar puan başına 175 bin dolar demek ve bu rakam puan başına verilen gelirin çok altında.

Oyun meselesine dönersek, 3 puan için neden 317 bin dolar dağıtıldığını bilemiyorum. Acaba ilerleyen yıllarda bu düşme ile karşılaşan bir başkası var mı?

Şu kayıtlı oyununu bir yere yükleyip, linki verebilirmisin (eğer oyun orjinalse, değilse yapabileceğim pek bir şey yok). 11.0'dan 11.1'e geçişin fark etmemesi lazım çünkü TV gelir dağılımı 10.3'de bile düzeltilmişti.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=93023

aynı sorunu bende yasiyorum.Acaba rep ile mi ilgili 1. sezon sonunda 8. ten 12.liğe düştü lig bu yüzden azalmış olabilirmi?Yoksa bu bir hata mıdır?

BJK ile kariyerimimn 2.sezonun ilk maçı gelen para düşündürücü yamam 11.1.1 son çıkan yamadır.

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

ben ingilizce olarak oynuyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

bende ingilizce oynuyorum ama ikinci sezon yayın gelirleri düşüyor oyunu bıraktım can sıkıcı cünkü baya bi fark var.neden böyle acaba ?

Nesil
    2003

Yayin gelirlerinin bazen dusmesinin nedeni, ligin itibarinin bazi oyunlarda dusmesinden kaynaklaniyor.

Soyle dusunun, ligin itibari dusuyor, Digiturk odemeleri yapamiyor ve daha dusuk bir bedel ile baska bir televizyon kontrati yapiliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    GEBZE!

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yayin gelirlerinin bazen dusmesinin nedeni, ligin itibarinin bazi oyunlarda dusmesinden kaynaklaniyor.

Soyle dusunun, ligin itibari dusuyor, Digiturk odemeleri yapamiyor ve daha dusuk bir bedel ile baska bir televizyon kontrati yapiliyor.
    bu oyunun bi kodu mu tüm liglere uygulanan bişey mi yoksa araştırmanın sorumluluğunda mı ? gercekte var mı böyle bişey sanırım yoktur o zaman burda niye var ve ligin itibarı neye göre azalıp artıyo ? bir sene içinde hemen büyük bi itibar kaybı bana mantıksız geliyo

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by GebzeLi1907 View Post
    bu oyunun bi kodu mu tüm liglere uygulanan bişey mi yoksa araştırmanın sorumluluğunda mı ? gercekte var mı böyle bişey sanırım yoktur o zaman burda niye var ve ligin itibarı neye göre azalıp artıyo ? bir sene içinde hemen büyük bi itibar kaybı bana mantıksız geliyo
    Tum liglere uygulaniyor. Lig itibari neye gore dusup, cikiyor bilemiyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Arkadaşlar itibar yükselince parada yükseliyor işte kanıtı;

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ben kariyerime başlarken Stsl nin statüsü 3,5 tu ve ilk sezon galibiyetlerinde 500bin küsür alıyordum ikinci sezonda ligin statüsü 3 e düştü 350bin küsür almaya başladım.Ligin statüsü düştüğü içindir kesinlikle Arkadaş yukarıda açıklamış zaten

Ülke olarak tüm takımların ortak başarısı ligin itibarını belirliyor... Birkaç ülke hariç tüm ülkeler itibara göre yükselip düşüyor...

Mesaj Yetkileri