Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 109 arası toplam 109 sonuç

Konu: Genie Scout & 48 ay taksitli transfer hile mi?

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by heavy86 View Post
    Limon noktayı koydu =)

Bu arada , üstteki arkadaşımın profilinde "f.bahçeyi yönetiyor diyor" ben de at.mdr. yönetiyorum , nasıl yazabiliriz =)
    kontrol paneliniz - profil ayarlarınız - en altta ek bilgi bölümündeki "yönettiği takım" kutucuğuna dilediğiniz takımı yazabilirsiniz.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Bazı arkadaşlar korner taktiğini yanlış biliyor.Geçen seride korner taktiği kullanan bir arkadaşımızın kariyerinden bir ss, daha açıklayıcı olur umarım:
    maaşallah ben bır senede toplam 50 55 gol attıgım oluyor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Genie Scout'a hile diyenler acaba oyuncuların PA ve CA'sını görmeyi veya pozisyon bilgilerini görmeyi mi hile olarak görüyorlar, akıl alacak gibi değil gerçekten.

Nesil
    2006
    Yer
    11

• Şu şu özelliklerde, şu ve şu mevkilerde oynayabilen, şu yaş aralıklarında ve klübünün şu kadar ücrete bırakabileceği tüm oyuncuları listeletebiliyorsun.

• Sezon sonu çıkan tüm regenlerin, içlerinden en iyi PA yada CA'ya sahip olanları toplayabiliyorsun.

• Sezon sonu yada sezon ortalarında biten diğer liglerdeki serbest oyuncuların en iyilerini arattırıp bedavaya kadro kaliteni artırabiliyorsun.

Ben hayatımda bir seride Genie kullandım.Ve bu saydıklarımın hepsini yaptım.Genie kullanıp bu saydıklarımı yapmıyorum diyen kişi ya yalan söylüyordur, yada gereksiz yere Genie kullanıyordur.Kimse Genie'yi oyuncuların pozisyonlarını görmek için kullanmaz, bu kadar da iyimser olmanın anlamı yok.Oyuncuların Pa'sını görmek istiyorsanız FMRTE yada Fm Assistant programlarını kullanabilirsiniz.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

• Şu şu özelliklerde, şu ve şu mevkilerde oynayabilen, şu yaş aralıklarında ve klübünün şu kadar ücrete bırakabileceği tüm oyuncuları listeletebiliyorsun.

• Sezon sonu çıkan tüm regenlerin, içlerinden en iyi PA yada CA'ya sahip olanları toplayabiliyorsun.

• Sezon sonu yada sezon ortalarında biten diğer liglerdeki serbest oyuncuların en iyilerini arattırıp bedavaya kadro kaliteni artırabiliyorsun.

Ben hayatımda bir seride Genie kullandım.Ve bu saydıklarımın hepsini yaptım.Genie kullanıp bu saydıklarımı yapmıyorum diyen kişi ya yalan söylüyordur, yada gereksiz yere Genie kullanıyordur.Kimse Genie'yi oyuncuların pozisyonlarını görmek için kullanmaz, bu kadar da iyimser olmanın anlamı yok.Oyuncuların Pa'sını görmek istiyorsanız FMRTE yada Fm Assistant programlarını kullanabilirsiniz.
    peki bu söylediğin programlar oyuncunun gelişmiş halini de gösteriyor mu acaba ?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by zazanas View Post
    peki bu söylediğin programlar oyuncunun gelişmiş halini de gösteriyor mu acaba ?
    fmrte göstermiyodu galiba öbürünü bilmiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    11

İkisini de kullanmadım.FMRTE bildiğim kadarıyla sadece Pa'yı gösteriyor.Diğeri hakkında bir fikrim yok.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by zazanas View Post
    Ne kadar gelişebileceği oyun içinde antreman, sakatlık, profesyonellik gibi şeylere bağlı olduğu için ve oyuncuların özellikleri değişik arttığı için bunu zaten yapamaz. Ama pa ile oyuncunun gelişebileceği en yüksek seviye gösterilir. Bu oyunda bilmemeniz gereken bir değer olduğu için bir hiledir.

şu minimum mesela 50 lig maçından sonra şu para olayı var o oyuncuyu bu yöntemle alıp 50 lig maçını doldurmadan satınca hem bedavaya almış hemde sattıktan sonraki para bizim oluyor bu yöntemi hile olmadan kullanmak için en az kaç lig maçından sonrayı işaretlememiz gerek dün gelen haberlerde palermo tiago'yu o yöntemle almış ve 20 lig maçından sonra juve'ye paralarını ödemişlerdi 30 lig maçı yapmakda hileye girermi yoksa sonuçta zaten o para bizden çıkacak diyip oyuncuyu satmadan 30 lig maçını doldurdukdan sonra parayı ödemek hileye girmez değilmi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FMRTE, Genie'den daha hile yapılabilir bir program ve sen bunun kullanımını teşvik ediyorsun, ilginç. O programla reputationdan, potansiyellere kadar herşey değiştirilebiliniyorken ve sen hileye karşı olmana rağmen onu kullanın diyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

48 ay taksit hile değildir çünkü zaten gerçektede kulüplerin birçoğu böyle transfer yapıyor, oyunda da aylık giderlere yansıyor bu taksit paraları. Ve işi abartırsanız kulüp uzun vadede batma noktasına kadar bile gelebiliyor.

Genie Scout olayı ise evet, bana kalırsa hiledir kullanmayı da bırakmayı düşünüyorum çünkü oyunun tadını kaçırıyor bir dakikadan sonra. En dandik takımı 2 sene içinde şampiyon yapıyorsun ve bu hiç eğlenceli & gerçekçi değil.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Ben oyundan sıkılınca kullanıyorum bazen bu programları hani zevkine yapmak ayrı da başarılı olmak için bu programları kullanmak ego tatmininden başka bişey değil bence. 48 ay taksit veya şartlı ödemeler bence hile değil. Gerçekçiliği azaltıyor diyebilirsiniz ama oyunda olan bişeyi kullanmak hile olmaz. Kaldı ki gönderen takım oyuncusuna güvenip kabul ediyor demek ki. Sırf parasını ödememek için gerçekten iyi oynayan bi oyuncuyu da kimse göndermez kolay kolay. Kötü oynuyorsa o parayı hak etmemiş demektir ki gönderen takım da şartı kabul ederek bu zararı göze alıyor demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Smile

Genie Scout , Hiledir veya değildir onu bilemem ama, FM 2007 den beri kullanmam bence oyunun zevkini , oynanabilirliğini azaltan bir şey. Ayrıca bu son serilerde Scouting mekanizması eğer iyi scoutlarınız varsa gayet iyi çalışıyor.

Gene de zevkler ve renkler tartışalmaz.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Bırakın bu işleri yahuKendiniz arayın oyuncularınızı.İnanın oyun böyle çok daha zevkli ve gerçekçi olur sizin için.

Katılıyorum.

Bende 1 kere kullandım hiç sevmedim.Hazırcılık oluyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by mogutcu View Post
    Genie Scout , Hiledir veya değildir onu bilemem ama, FM 2007 den beri kullanmam bence oyunun zevkini , oynanabilirliğini azaltan bir şey. Ayrıca bu son serilerde Scouting mekanizması eğer iyi scoutlarınız varsa gayet iyi çalışıyor.

Gene de zevkler ve renkler tartışalmaz.
    valla benim öyle bir takım var ki editörden yaptığım;scout kimi al derse onu değil genie den alırım

hoş scout yokken ne yapıyordum?deneme yanılma yoluyla alıyordum,alıyordum oynamazsa yada en azından 2.kadroya giremezse ve genç te değilse(sonradan olgunlaşabilir) satışa.

yada normal takımımda da hiç scout ile aldığımı hatırlamıyorum.mesela takımınız 160 ise ortalaması pa sı 140 olan gençleri al diyor onların da pa sı yani ca sı değil.

ayrıca hiç istediğim oyuncuları al dediğini görmedim.hep olabilecek fakat istemediğim adamları der.
    mesela fm 2006 da hiç alamadığım ballack ı al dediğini hiç görmedim oysa 6 ayı kaldı al,takımda oynar al demeliydi tabi adam gelmek istemiyordu o başka.

scout sadece gelmeyi kabul edecek düşük oyuncuları önerir,ben o yüzden fm genie scout a güvenirim.o olmadığı zaman fm 2006 da yaptığım durand transferi hep aklımdadır zira.(free almıştım asistan al dedi (asistan 200 pa lı; lot to learn demişti galiba)alınca 1,6 m değeri oldu ama bedava verdim kimse almadı,oynatamadım,6 yabancı statümü de doldurdu,gönderemedim,o gitti bende o sene emekli olmak zorunda kaldım scout olmayınca yeni oyuncu bulamadığım için.editörden ürettiklerim de ya yaşlanmıştı ya da emekli olmuştu bide zaten çoğunu satmıştım)

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

bence genie scutla iyi gözlemciler aratın onları alın o gözlemcinin tavsiye ettiği futbolcuları alın

ben gözlemcilerimden çok memnunun afrikaya salıyorum bi sürü çılgın adamlar buluyolar genie skuta bakmaya pek gerek kalmıyo ama elimin altında bulunuyor bunuda yadsıyamam

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    bence genie scutla iyi gözlemciler aratın onları alın o gözlemcinin tavsiye ettiği futbolcuları alın

ben gözlemcilerimden çok memnunun afrikaya salıyorum bi sürü çılgın adamlar buluyolar genie skuta bakmaya pek gerek kalmıyo ama elimin altında bulunuyor bunuda yadsıyamam
    ben şöyle yapıyorum:genie scout tan scout bulup takıma alıyorum
    ama sonra gene genie ile adam buluyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by mehmetd View Post
    ben şöyle yapıyorum:genie scout tan scout bulup takıma alıyorum
    ama sonra gene genie ile adam buluyorum.
    üstat seninki daha yaratıcı bi fikir

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    üstat seninki daha yaratıcı bi fikir
    tabii;balık burcu olduğumdan yaratıcı fikir çok bende.

mesela asistanı 200 pa yapmıştım; örneğin maç öncesi takımı ona soruyorum
    ne uğraşçam karşı taraf uğraşsın

gerçi o da 178 e 185 lik dm/mc ve 175 e 190 amlc yaş 32-33 olan 2 favori oyuncusunu oynatıyor;aguero amc/fc 188 e 189 ve gourcuff amrc 183 187 ikilisinden biri giriyor yedeğe o başka.(aguero yokken gourcuff bazen oynuyordu ama aguero artık 18 e giriyor)

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri