Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 65 sonuç

Konu: Volkan Demirel

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Birebirde bu sezonki yaptığı kurtarışlarıyla ne alması gerektiğini gösterdi. Bence araştırmacılarımız bunu gözönüne alacaktır...

Volkanın profilini değerlendirmeyeceğim ancak saha içerisinde gayet iyi maçlar çıkartıyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben Volkan'ın Dünya'nın sayılı kalecilerinden olduğunu düşünmüyorum ve nedeni de işte bu birebirdeki eksikleri ve konsantrasyon değeri. Bu eksikleri gerçekte de 1. sınıf kaleci olmasını engelliyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Valla son zamanlarda birebirde hiç eksikliğini görmedim aksine, eskisine göre dahada iyileştirdi. Konsantrasyonu genelde iyi seviyede. Zaten bu sene maçlara çok konsantre olması sebebiyle iyi maçlar çıkarttı. Bir çok penaltı kurtardı. Kritik maçlarda kritik müdahalelerle şampiyonluk yolunda ciddi maçlar aldı. Hemen aklıma ilk gelenler BJK ve Bursa maçında ki kurtarışları...

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Birebirde eksik falan değil maçlarda gördük oyuna böyle yansıtılıyor,dünyanın en iyi 10 kalecisinden biri Volkandır ve bu profili haketmiyor.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

sağ olsun değeri veren arkadaşlar, birebirde üstüne gelen toplar haricinde geleni geçeni alıyor affetmiyor...

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Birkere birebire penaltılarda örnek olabilir adam panter maşallah daha milli maçta kurtardı bu bile göz önüne alınıp en kötü 14 verilmeli.Birebir eksikliğinden dolayı her penaltıyı kalemizde görüyoruz halbuki durum bu şekilde değil.Sevilla maçıyla başlayan bir panterliği var herifin.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Birebirde eksik falan değil maçlarda gördük oyuna böyle yansıtılıyor,dünyanın en iyi 10 kalecisinden biri Volkandır ve bu profili haketmiyor.

Hocam sana göre dünyanın 10 takımından biride Fenerbahçe değil mi . Taraftar gözüyle bakmayalım şu duruma geçen sene ve milli takımda yediği golleride biliyoruz.

Volkan'ın bire bir özelliğinin 10 olması çok normal. Birebirde vucut özelliğini kullanıyor, genelde toplar üzerine geldiği için kurtarıyor ayrıca bir özelliği yok.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Hocam sana göre dünyanın 10 takımından biride Fenerbahçe değil mi . Taraftar gözüyle bakmayalım şu duruma geçen sene ve milli takımda yediği golleride biliyoruz.

Volkan'ın bire bir özelliğinin 10 olması çok normal. Birebirde vucut özelliğini kullanıyor, genelde toplar üzerine geldiği için kurtarıyor ayrıca bir özelliği yok.
    Bana göre dünyadaki tek takım var oda Fenerbahçe taraftarlığı yansıtmadan değerlendirmek gerekir bende öyle yapıyorum.Yetenekli oyuncularımız var,bütün dünya kabullenmişken biz söyleyince taraftarlık oluyor bence aşmalıyız bunları

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Bana göre dünyadaki tek takım var oda Fenerbahçe taraftarlığı yansıtmadan değerlendirmek gerekir bende öyle yapıyorum.Yetenekli oyuncularımız var,bütün dünya kabullenmişken biz söyleyince taraftarlık oluyor bence aşmalıyız bunları

Öyle tabi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

O kadar çıkardığı penaltıda hiç bir özelliği yok mu Volkan'ın ?

Nesil
    2006
    Yer
    11

Şimdi şu yazdığınız cümleyi bir okuyun, sonra başa dönün ve tekrar okuyun.Pardon ama dünyadaki diğer kaleciler birebirde bizim bilmediğimiz bir şekilde gözünden ışın falan mı atıyor?Topların üzerine gelmesi ne demek yahu?Forvetler kalede başka biri olduğu zaman çatala atıp, Volkan'ı görünce mi üzerine vuruyorlar?

Şu cümlenizi okuyorumda, maalesef tarafsızlıktan çok uzak ve nereden bakarsanız bakın talihsiz bir yorum.İster kabul edin ister etmeyin Volkan Avrupa'nın en iyi 20 kalecisi arasındadır.

Bizde birebirlerde müthiş bir kaleci olduğunu iddia etmiyoruz.Ama birebir demek, forvetle karşı karşıya kaldığında köşeye giden topa uçmak değildir sadece ki bu denli yetenekli ola kaleci sayısı dünyada bir elin parmağını geçmez.Birebir demek, Forvetin ne tarafa hamle yapacağı yada topu yuvarlayacağını sezmek demektir.Doğru yerde durup, doğru yerde hamle yapmak demektir.Kol ve bacak açılarını doğru şekilde açmak demektir.Ben tüm bu değerlerin toplamında Volkan'ın birebir özelliğinin 15, en ötü 14 olması gerektiğini düşünüyorum.

Bakın ilk mesajımda ne yazmışım:

Klasik liglerden açılan bir oyunda bile 424 kalecinin bu özelliği 11 ve üzerinde.
    Hala normal diyorsanız daha da diyecek birşeyim yok...

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Lim10 View Post

Şimdi şu yazdığınız cümleyi bir okuyun, sonra başa dönün ve tekrar okuyun.Pardon ama dünyadaki diğer kaleciler birebirde bizim bilmediğimiz bir şekilde gözünden ışın falan mı atıyor?Topların üzerine gelmesi ne demek yahu?Forvetler kalede başka biri olduğu zaman çatala atıp, Volkan'ı görünce mi üzerine vuruyorlar?

Şu cümlenizi okuyorumda, maalesef tarafsızlıktan çok uzak ve nereden bakarsanız bakın talihsiz bir yorum.İster kabul edin ister etmeyin Volkan Avrupa'nın en iyi 20 kalecisi arasındadır.

Bizde birebirlerde müthiş bir kaleci olduğunu iddia etmiyoruz.Ama birebir demek, forvetle karşı karşıya kaldığında köşeye giden topa uçmak değildir sadece ki bu denli yetenekli ola kaleci sayısı dünyada bir elin parmağını geçmez.Birebir demek, Forvetin ne tarafa hamle yapacağı yada topu yuvarlayacağını sezmek demektir.Doğru yerde durup, doğru yerde hamle yapmak demektir.Kol ve bacak açılarını doğru şekilde açmak demektir.Ben tüm bu değerlerin toplamında Volkan'ın birebir özelliğinin 15, en ötü 14 olması gerektiğini düşünüyorum.

Bakın ilk mesajımda ne yazmışım:

Hala normal diyorsanız daha da diyecek birşeyim yok...

Yorumunuz için teşekkürler. Gökhan Gönül için yazdığım yorumun aynısını yazıyorum. Kimse kendi yoğurduna ekşi demez, Volkan'ın yaptığı kovalıklardan sonra isterse ağzında kuş tutsun benim gözümde avrupanın 100 kalecisi arasında bile olamaz. Herkesin kaleci ve futbol anlayışı farklıdır ben kendi takımımda böyle bir kalecinin durmasını istemem saatli bomba gibi, ne zaman ne yapacağı bilinmiyor. Kasımpaşa maçında topu elinle tutamıyor 1-0 yenik başlıyorsun, Milli takımda topa vuramıyor 1-0 yenik başlıyorsun, topu gidip adamın üzerine atıyor yine yeniliyorsun. Kusura bakmayın ama dediğim gibi böyle bir kaleciyi kesinlikle takımımda istemem.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Yorumunuz için teşekkürler. Gökhan Gönül için yazdığım yorumun aynısını yazıyorum. Kimse kendi yoğurduna ekşi demez, Volkan'ın yaptığı kovalıklardan sonra isterse ağzında kuş tutsun benim gözümde avrupanın 100 kalecisi arasında bile olamaz
    İşte problemde orda zaten.Sorun şu ki senin gözlerin Sarı-Kırmızı görüyor.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    İşte problemde orda zaten.Sorun şu ki senin gözlerin Sarı-Kırmızı görüyor.
    Ben Fenerbahçe'den sadece Alex'i severim ve savunurum. Ben Fm kariyerimde bir kaleci alırsam her bakımdan güvenilir olmalı korkmadan ona kaleyi emanet edebilmem lazım. Örneğin Enyeama isimli kaleciyi her takıma götürürüm her maçada çıkartırım gözümde ki değeri tartışılmaz çünkü

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Konuda çok güzel mesajlar da var ama konuyu okuma zevkini kaçıran çok sevimsiz mesajlar da mevcut. Lütfen, kendi fikirlerinizi karşı tarafa kabul ettirmek gibi bir çabanız olmasın, kendi değerlendirmelerinizi yazın, bunlar üzerinden çıkacak verimli tartışmalarla araştırmacılarımız kendi değerlendirmelerini birleştirip ortaya bir profil çıkarsınlar.

Buna uymayacak şekilde mesajlar atmaya devam ederseniz, araştırma kısmına mesaj yazmanız kısıtlanır.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

[YOUTUBE="POhy5K64XME"]2010-2011 Sezonu Volkan'ın En Beğendiği 5 Kurtarışı[/YOUTUBE]

Yukarıdaki videoda Bursa BJK ve Gençlerbirliği maçlarındaki kurtarışları birebirde etkili olduğunu yada kendini geliştirdiğini gösteren en önemli unsur... G.Birliği maçında çok yakınından kafa vuruşunu çıkarıyor.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Volkan gerçekten çok iyi bir kaleci.Hatta Dünya'nın en iyi 20 kalecisi içinde bana kalırsa..Bire birde özelliğinin 10 olması doğru değil fakat bence 13'ü geçemez.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Yorumunuz için teşekkürler. Gökhan Gönül için yazdığım yorumun aynısını yazıyorum. Kimse kendi yoğurduna ekşi demez, Volkan'ın yaptığı kovalıklardan sonra isterse ağzında kuş tutsun benim gözümde avrupanın 100 kalecisi arasında bile olamaz. Herkesin kaleci ve futbol anlayışı farklıdır ben kendi takımımda böyle bir kalecinin durmasını istemem saatli bomba gibi, ne zaman ne yapacağı bilinmiyor. Kasımpaşa maçında topu elinle tutamıyor 1-0 yenik başlıyorsun, Milli takımda topa vuramıyor 1-0 yenik başlıyorsun, topu gidip adamın üzerine atıyor yine yeniliyorsun. Kusura bakmayın ama dediğim gibi böyle bir kaleciyi kesinlikle takımımda istemem.
    Takımında istemenin farklı bir konu olduğunu düşünüyorum hocam.Hata yapmayan kaleci görmedim , göreceğimi de sanmıyorum.EURO 2008 deki Çek Cum. maçımızdan sonra bu düşünceye kapıldım.Çünkü Cech benim gözümde harika bir kalecidir ( o hatadan sonra da böyle düşünüyorum ).Yaptığı hata onun kötü kaleci olduğunu göstermez bence.Kaldı ki burada bahsedilen mevzunun o hatalarla da alakası yok.Volkan topu ıskalıyorsa(Schalke maç)ı , artistçe degaj yapmaya kalkarken topu rakibin önüne atıyorsa(İtalya hazırlık maçı) veya dışarı giden topu saçma(!) bi şekilde rakibin önüne bırakıyorsa ( Kasımpaşa maçı ) , birebiriyle alakası olmaz.Birebir özelliği çok daha farklı malumunuz.Volkan'ın burada yaptığı tüm hatalar biraz farklı bir kaleci olmasından kaynaklanıyor.Farklıdan kastım , aşırı özgüven.Bazen böyle hatalara yol açıyor işte.Schalke maçında ceza sahası içinde kalsa Kuranyi yetişemeyecek Volkan topu alacaktı.İtalya maçında düzgün degaj yapsa sorun olmayacaktı.Kasımpaşa maçında bıraksa top auta gidecekti.Aynı şekilde Cech'in yaptığı hatada o yüksek ve sert şekilde paralel gelen topa çıkmak yerine bıraksa top defansı da Nihat'ı da aşıp geçicekti.Özgüven işte...

Avrupa'ya kıyaslamak istemiyorum ancak şu rahatlıkla söylenebilir ki Volkan Türk Milli Takımı için de , Türkiye ligindeki de en iyi kalecidir.Birebiri de FM diliyle 13-14 civarı olmalıdır diye düşünüyorum sonuç olarak.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

volkan son 3 sezondur hatasiz oynuyor performansini yukarilara cikartti diyebilirim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

bırakın volkanın en iyi 20 kaleci arasında olmasını bana kalsa en iyi 10'da. adamı sezon sonunda milan istiyor, biz vermiyoruz. ayrıca işe taraftar olarak bakmayalım deyip taraftar gözüyle bakmak ayrı bir durum.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Muhammet'e katılıyorum bencede dünyanın en iyi 10 kalecisi arasına koyarım Volkan'ı. Bu sezonki performansıylada gerçi bu 2-3 sezondur yükselişte olan bir performansı var bunu içinde birebir özelliğinde hatırı sayılır bi iyileştirme yapılmalı.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    [YOUTUBE="POhy5K64XME"]2010-2011 Sezonu Volkan'ın En Beğendiği 5 Kurtarışı[/YOUTUBE]

Yukarıdaki videoda Bursa BJK ve Gençlerbirliği maçlarındaki kurtarışları birebirde etkili olduğunu yada kendini geliştirdiğini gösteren en önemli unsur... G.Birliği maçında çok yakınından kafa vuruşunu çıkarıyor.
    Yalnız 2 dakikalık bir videoya bakarak Volkan'ın nasıl bir profile ulaşması gerektiğini veya ne kadar iyi bir kaleci olduğunu tartışamayız.Biliyorsunuzdur Guillemo Ochoa diye bir kaleci var onun yaptığı kurtarışların 3 dakikalık videosunu koyarım " aa bak bu Volkan'dan 10 kat daha iyi kaleci " denir fakat Volkan aslında Ochoa'yı 10'a katlar.Bu yüzden videoyla anlatılalacak bir şey değil bu.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sadece videoya bakmaya gerek yok bu sezona bakmak yeterli. Video sadece kendi beğendiği 5 kurtarışını gösteriyor. Bende örnek vermek açısından teke tekte özellikle BJK ve Bursa maçlarındaki kurtarışlarını içeren bu videoyu koydum.

Heralde videodaki 2 kurtarışla özellikleri yükselmez.

Bu sezon kaç maç aldığını unuttum valla...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

volkan birebirlerde bir rüştü değil ama yine de geçen sezon rüştünü kanıtladı bence.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    volkan birebirlerde bir rüştü değil ama yine de geçen sezon rüştünü kanıtladı bence.
    Sadece son sezon değil 2-3 sezondur Volkan bu topu tutmalıydı dediğimiz bir golü hatırlamıyorum.Aksine olmayacak kurtarışlar yapıp takıma maç kazandırdığı çok oluyor. En basitinden Almeida ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda golü yeseydi o maçı çeviremez,şampiyon da olamazdık.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Volkan birebirde 15-16-17 alsın demiyoruz. Ama genel olarak Fenerbahçe'de bu sezon olduğundan daha fazla önplana çıktı. Bizim takımda bir sezonda kaç pozisyonda kaleci kendi bireysel becerisiyle golleri engelleyebilirse, en had safhada Volkan bunu yaptı. 20/10 demek Volkan ne iyi ne kötü demektir. Bana göre bu konuda ortalamanın biraz daha üzerindedir. 13 en ideali olacaktır. En kötü 12 olur. Ama 15 olmamalı...

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Volkan birebirde 15-16-17 alsın demiyoruz. Ama genel olarak Fenerbahçe'de bu sezon olduğundan daha fazla önplana çıktı. Bizim takımda bir sezonda kaç pozisyonda kaleci kendi bireysel becerisiyle golleri engelleyebilirse, en had safhada Volkan bunu yaptı. 20/10 demek Volkan ne iyi ne kötü demektir. Bana göre bu konuda ortalamanın biraz daha üzerindedir. 13 en ideali olacaktır. En kötü 12 olur. Ama 15 olmamalı...
    Yukarıda yazdığım mesajda Volkan kötü demedim zaten videoyla bunun anlaşılamayacağını yazdım.Sana katılıyorum Volkan'ın one one ones değeri en ideal 13'tür.Volkan'ın öyle uzaktan gol yediğini pek hatırlamıyorum.Yediği goller yan toplar ve bire bir pozisyonlar.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Yok anladım ne demek istediğini. (Alıntıladığın mesajı sana yazmamıştım yanlış anlama )

Videoyu koymamdaki amaçta o bahsettiğim 2 örnek kurtarışı izlemeyen arkadaşlara açıklamaktı. Bu sezon baya önplana çıktı Volkan.

Ben bu sezon bir kaç maç harici tüm maçları izlediğim için bu kadar net yazabiliyorum. Yoksa takımımdaki oyuncuda olsa eğer yeterli şekilde izleyemediysem savunmam kesinlikle. Sadece yukarıdada belirttiğim gibi ne çok iyi nede ortalama olmaması gerektiğini savunuyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Volkan dünyadaki en iyi 10 kaleci arasındadır.3 senede çok iyi bir gelişim gösterdi yaşı geçtikçe olgunlaşıyor eksiklerini kapatıyor bu sene 14 verilmesi çok uygun olacaktır.Avrupada göstereceği performans fm 2013 için bu değerin 15-16 civarında artmasını sağlayacaktır ama bu sene alması gerekn değer 14 tür ne aşağı ne yukarı.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri