Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 33 arası toplam 33 sonuç

Konu: Fm 2011 Taktik Analizi

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

1- Geçen yılki korner "bug"u giderilmiş mi ve duran toplarda gol olma ihtimalleri nasıl ?
    kornerlerde ayarlama yapmadığım zaman bile ömer toprakla iyi bir grafik yakalamıştım
    2- Kanat ataklarında başarı sağladığınız bir diziliş var mı yoksa yine geçen yılki gibi kanat organizasyonları zayıf mı oluyor ?
    açıkcası ben inside rolünden verim aldığıma inanıyorm özellikle ters ayaklı oyuncular gsdeyken hulk ve arda turan kanatlarda çok güzel işler yapmıştı
    3- Kullandığınız dizilişler içinde en çok memnun kaldığınız diziliş hangisi?
    gk-iki wing bek-bal pal stoper-limited cover-anchoar man-andance player-box to box-iki inside forvet-taget man (4-3-3)
    4- "match preparation" bölümünün faydalarını gördünüz mü ya da uygulamada nasıl sonuçlar aldınız ?
    kesinlikle çok verim aldığımı hissettim takımlara göre verilen taktik seçenekleri filan bana etkili gibi geldi
    5- Maç izlerken rakibinizin ataklarında bir türlü önlem alamadığınız durumlar nelerdir? ( Bilgisayarın en güçlü yanı )
    güçlü takımlara karşı duran toplarda yetersiz kalıyorum.zayıf takımlarda arkaya atılan toplarda bazen stoperlerım mallasıyor acıkcası
    6- FM 2011 ile gelen en güzel yenilik nedir?
    özel ant. verme-menejerlerın oyuna eklenmesı-yonetım ve oyuncularla gelısmıs dialoglar- 3D 2.1de cok guzel olmus
    7- Taktik yapım konusu zor mu yoksa yaptığınız taktiğe kısa sürede takımınız uyum sağlayıp başarıya ulaşıyor mu?
    sezon oncesıde ıyı hazırlık prgramıyla uyum saglıyrolar
    8- Geriye düştüğünüzde maç çevirmek zor mu?
    açıkcası kocaelisporlayken turkıye cup playofda denızlıyı 3-1den 4-3 yenmıstım baskada mucıze gerı donus hatırlamıyorum 2-0 gerı dustuysem en ıyı ıhtımal beraberlerık kı gerıye dustukten sonra acık oynarsam daha da fazla fark yıyorum
    9- Rakip gollerin geneli nasıl oluyor ? ( Duran toplardan mı?Kanat organizasyonu mu? Araya atılan toplar mı?Göbekten organize goller mi? )
    5. soruda cvplamıstım
    10- "Saha içi dizilişte ...... pozisyonu en önemli yer haline gelmiş" diyebileceğiniz mevki neresi? (DC-DRL-DMC-MC- vs vs... )
    bekler çok onemli benim için pozisyon hatası olmaması lazım ıyı yer tutması bırde dırege nısanlamayan forvet ıstıyorum )

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

1- Geçen yılki korner "bug"u giderilmiş mi ve duran toplarda gol olma ihtimalleri nasıl ?
    2- Kanat ataklarında başarı sağladığınız bir diziliş var mı yoksa yine geçen yılki gibi kanat organizasyonları zayıf mı oluyor ?
    4- "match preparation" bölümünün faydalarını gördünüz mü ya da uygulamada nasıl sonuçlar aldınız ?
    5- Maç izlerken rakibinizin ataklarında bir türlü önlem alamadığınız durumlar nelerdir? ( Bilgisayarın en güçlü yanı )
    7- Taktik yapım konusu zor mu yoksa yaptığınız taktiğe kısa sürede takımınız uyum sağlayıp başarıya ulaşıyor mu?
    9- Rakip gollerin geneli nasıl oluyor ? ( Duran toplardan mı?Kanat organizasyonu mu? Araya atılan toplar mı?Göbekten organize goller mi? )
    10- "Saha içi dizilişte ...... pozisyonu en önemli yer haline gelmiş" diyebileceğiniz mevki neresi? (DC-DRL-DMC-MC- vs vs... )

1- Hayır korner ve frikijklerden takır takır gol atıyorum
    2- kanatlar hücumumun %70i falan gollerimin çoğu kanatlardan geliyor ama yinede bi denge söz konusu
    3- 4-2-4
    4- faydası var ama uzun vadede anlaşılıyor sabır gerekiyor bunun için
    5- defansın arkasına atılan toplar
    6- 2008 den beri oynamadım için bu soruyu esc geçiyorum
    7- taktik yapıı kolay ama bu iş için sabır gerekiyo belkide koskoca bi sezonu devirmek gerekiyo sabırlıysanız taktik zamanla oturuyo
    8- 3 farklıda çok zor ama iki farklıda biraz zor ama tek farklı maçlarda çok çevriliyor
    9- kanatlardan
    10- kanatlar çok önemli AML AMR gollerin kaynağı

Bug olayını hiç denemedim . Takıma duran top çalıştırdığın takdirde eğer stoperlein kafa ve zıplama özellikleri min. 14-15 civarı ise ön direk ve arka direk kombinayonlaryla gerek kornerlerden gerekse serbest vuruşlardan bolca gol oluyor ..sezonda 10 golü buldu stoperlerim..

Gerek inside forwad kullanarak gerekse winger kullanarak çok etkili olduğumu söyliyebilirim..Kanatsız bir diziliş düşünemiyorum.

4-1-2-2-1 kanatlı sistem kanatlar inside forwad favori taktiğim .. Ama tabi alt liglerde 4-4-2 nin etkili olduğunu söyliyebilirim.

Çok faydasını gördüm. İyi bir yenilik olmuş bence

Takımın maç seçmesi bence pc nin en güçlü ve karşı koyulması zor durumu..
    Match preparation ve diyolglar

Taktik yapımı aynı. Uyum süresi ise normal

Son 20 dakikada hucum taktiğime geçerek çevirdiğim veya puan aldığım sayısız maç hatırlıyorum. Ama tabi bunun zamanını kestirmek önemli .. Maçın başlarında alınan risklerin pek olumlu sonuçlandığını söyliyemem.

Kullandığım taktiğe göre savunmayı geride kurduğumdan uzaktan şut ve duran toplardan oluyor. Pek ara toptan gol yediğimi söyliyemem .Çünkü defansı geride kullanırım ve hızlı savunmacılar kullanırım.

Kanat oyuncuları ..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri