Anket Sonuçlarını Görüntüle: Nasıl bir forvet hattı tercih ediyorsunuz?

Voters
147. You may not vote on this poll
  • Tek Forvet

77 52.38%
  • Çift Forvet

52 35.37%
  • Üçlü St

18 12.24%
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 83 arası toplam 83 sonuç

Konu: Tek Forvet mi? Çift Forvet mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

4-3-3 (3 ST) şu ana kadar bildiğim en iyi sistem FM2011'de.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Çoğu zaman tek forvet yalnız kalıyor ileride. Kontra atak benim en önemli silahlarımdan birisi ve tek forvetle kontra atak neredeyse hiçbir işe yaramıyor. İkinci forvet her zaman karşı takımın defansını baskı altında bırakıyor. Defans bir forvetle uğraşırken uğraştıkları forvet diğerine pas attığı zaman ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Çift forvetle de gayet de gol kralı olunabiliyor. Hulk David Villa'ya rağmen açık ara farkla gol kralı oldu. Çok önemli değil zaten benim için gol krallığı. Gollerin oyuncular arasında paylaştırılıp performanslarının yüksek olması daha iyi benim için. Hiç bir zaman verim alamadım tek forvetten. Galatasaray'ın Rijkaard'dan kalma taktiği de tek forvetli ve o taktikle oynatırsanız takımı küme düşmemek için mücadele edersiniz ama çift forvet oynattığınız zaman şampiyonluk için yarışabiliyorsunuz.

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

genellikle tek forvet zorda kalırsam 2 yada 3 forvete dönüyorum ama en cok verimi her zaman tek forvetle aldım

Nesil
    2006
    Yer
    Ýzmir

direktman 3 mc mi oynatıyosunuz?GÜçlü takımlara karşı folloş olur bu taktik ya

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

4-2-4..

4 forvet.

Quote Originally Posted by Ulgio View Post
    direktman 3 mc mi oynatıyosunuz?GÜçlü takımlara karşı folloş olur bu taktik ya

barcelona nasıl olmuyor sorabilir miyim?

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    busquets neci? bence busquets dmcdir arkadaş galiba hamit-emre b.-mehmet t. olmayacağını söylemeye çalışmış, en az 1 tane dmc olmalı demiş ki busquets de dmc ... ki olmasa bile o barça yani barça

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

4-4-2 taktiklerinde de dmc yok hatta sadece iki mc var ama savunmacıların hızlıysa ve ortasahandaki oyuncular savunmaya yardım ediyorsa sorun olmuyor.

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Genellikle çift forvet 4-2-4 hep bu taktik bana uyan bir taktik

ilk defa bu seride tekli forvet oynuyorum ve çok memnunum özellikle bobo çok iyi bir de 2. yılda emilio nsue harika oynuyor

Nesil
    2006
    Yer
    11

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    Yalnız arkadaşın bir önceki alıntı yaptığı mesaja dikkat derseniz "3lü St" olduğunu belirtiyor.Benim bildiğim dünya üzerinde 3 santraforla oynayan bir takım yok.Barcelona 3 göbek orta sahayla oynuyor evet.Ama oyundan da bildiğimiz suretle Amr-Aml oyuncuları mevcut bu dizilişte, tıpkı gerçekte olduğu gibi(Messi-Pedro).Artı örnek verdiğiniz takım Barcelona yani.Hani şu dünya futbolu oynamayan takım varya, işte o.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

433 formasyonunda başarılı olmanın en kilit noktalarından biri pozisyon alabilen beklere sahip olmak. Beklere sıkı adam markajı yaptırmak gerekebilir. Onun dışında hücum açısından süper bir formasyon.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Denizli

her zaman 4-2-4... orta sahada bir tane top kapan bir tane box to box oyuncu olduktan sonra, ortasahanın kalabalık olmasına gerek yok.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Şöyle söyleyeyim yeri gelince 3 forvet yeri gelince çift yeri gelincede tek forvet oynarım.Hepsini denerim mutlaka.Maçın gidişatına görede değişikliklerimi yaparım 3'ten 1'e geçtiğim zamanlar oldu 90 dakika içerisinde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

4-2-3-1. tek forvet.

her koşulda. 2 tane ön liberom olmadan rahat edemem.

Bana göre arkasında teknik ve bitiriciliği iyi, aynı zamanda süratli bir orta saha oyuncusu ve gizli forvet olan, bitiriciliği ve tekniği iyi bir tek forvet makuldur.

Bir de geride çakılı savunma ile oynasak? Geri kalanlar support ve attack görevini üstlense? O zaman tek forvet target man/ attack ya da poacher rolünde daha verimli olmaz mı?

Ne Fm serilerinde ne de Pes serilerinde hiç tek forvet oynamadım. Oynayamıyorum çünkü. Kendimi yalnız hissediyorum

çift....................

Nesil
    2006

Çift forvet, futbolu gol güzelleştirir, bende çok atıp çok yiyen maçlar yapıyorum.

4-2-3-1 ve 4-3-3'ü tercih ediyorum genellikle.4-3-3'ümdeki son 3'lünün 2'si AML ve AMR olduğu için tek forvetçi oluyorum sanırım

Nesil
    2006
    Yer
    11

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Çift forvet, futbolu gol güzelleştirir, bende çok atıp çok yiyen maçlar yapıyorum.
    Tek forvetin arkasına koyarsın 2 Amc futbol daha da güzelleşir.Çift forvet demek çatır çatır gol atmak demek değil ki.Tek forvet oynarım, hemen her zaman ligin en çok atan ve en az yiyeniyimdir.Daha geçerli bir sebep bulabilirdin

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

1 benim forvet hattım çok iyi,ondan tek forvet oynamam
    2 tek forvet oynamam çünkü tek forvet demek daha fazla defans yada orta saha adamı demektir,bu da daha defansif oynayacağın yada ortada dolanacağın manasına gelir,bende bunu sevmem,dediğim gibi takımımın forveti de harika(zira ben yaptım )

3lü oynayamam zira bu da daha fazla ofans,savunma güvenliği daha az olacak demektir; yani benim için sorun olmaz,ama oyunun 3 lü forveti kabul edeceğini sanmıyorum.hemen örneğini de vereyim;

editörden kurduğum 2 takım var,biri benim takımım,biri de rakip takımım, rakip takımın menagerinin yeteneği şu an 197 ye 199,ama editörden girdiğim uyguladığı taktik 3-4-3 ve şu an durumu güvensiz yani her an kovulabilir bu da 3lü forvetin(3-4-3) oyun için uygun olmadığını gösteriyor.(oyuncular da huzursuz zaten ama neden bilmem belki başarısızlık yada gol atınca
    5-3-2 yada 5-2-3 ten birine dönmesi olabilir ki ben 3-5-2 demiştim oysa diğer taktiğe)

ilk kısımda tek forvet neden oynamam dedim,2.kısımda 3 lü neden oynamam,peki neden 2 li oynarım;

çünkü en uygunu ve sevdiğim öyle(1-3 e nazaran; hem oyunda hem gerçekte)
    bilinmişi öyle
    oyun için uygun(en önemli neden)

fm 2006 da da 4-4-2 atak ve counter oynardım,fm2010 da biraz değişik taktikler denedim ama oyun zannedersem 4-2-3-1 e falan dönmüş,son zamanlarda acaip gol yiyorum,yani geçen sezon m.pjaniç gelene dek gol yememiştim sonra o geldi 3 maçta 3 gol yedim başka da gol yemedim,o zaman 4-4-2 attack oynuyordum,bu sene ml mr yerine aml amr yaptım,gene kazanıyorum ama her maç nerdeyse gol yiyorum o yüzden tekrar 4-4-2 yada 4-5 1 düşünüyorum ama 2.yi hiç sevmem tabii.

isteyen istediği taktikle oynar,benimkisi de böyle yani...

favori taktiğim (oyunda) 4-4-2 attack,olmadı 4-4-2 counter
    benim favorim ise 4-4-2 diamond ,3-4-3 ama oyunda işe yaramadığından kullanmıyorum.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri