Anket Sonuçlarını Görüntüle: Nasıl bir forvet hattı tercih ediyorsunuz?

Voters
147. You may not vote on this poll
  • Tek Forvet

77 52.38%
  • Çift Forvet

52 35.37%
  • Üçlü St

18 12.24%
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 83 sonuç

Konu: Tek Forvet mi? Çift Forvet mi?

Nesil
    2006
    Yer
    11

Post Tek Forvet mi? Çift Forvet mi?

En son Fm08de çift forvet oynamıştım.Son 3 seride de tek forvet tercih ediyorum.Geçen yıl ve bu yıl da Poacher olarak kullanıyorum ve hemen her forvet oyuncum gol kralı oluyor/krallığa oynuyor.Tek forvet oynatmamın en büyük nedenlerinde biri, kullanmadığım diğer forvet oyuncusunu orta sahada kullanıp, orta sahayı kalabalık tutmak.Bir başka neden de, çift forvet oynattığınız zaman sezonda attığınız gol sayısı otomatikman 2 katı olmuyor.Bir nevi orta sahada hücuma dönük kullanmayı daha yararlı ve dengeli buluyorum.Peki siz oyunda nasıl bir forvet hattı tercih ediyorsunuz?

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Ben geçen oyun 4-1-2-3 taktiğiyle oynamıştım. Hatta forumlarda dolaşıyordu Mr Hough taktiği diye. Şu zamana kadar fm serilerinde bir diablo taktiği gördüm birde bu taktik. İnanılmaz performans gösteriyordu takım 3 forvetle. Bu oyunda şimdilik 3 forvetin 1 ini AMC ye çekip oynadım ama bayadır tek forvet oynamadım. Ama açtığım bütün kariyerlerdede hilesiz hurdasız en fazla 2 senede şampiyonluğu yakaladım. Mr Hough da korner taktiğinide kapamıştım hile olmasın diye. Tek forvetle senin nasıldı oyunlar?

2 Senedir 4-3-3 Kullandım 3lü Santrafor Kanatsız Taktik Nasıl Yapılır Unuttum Bile Ama 4-3-3 İyi Uygularım

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

2'li forvette pozisyon yakalama şansını daha fazla olduğuna inanıyorum ben.Eğer karşı rakip markajı iyi uygularsa çok yalnız kalabiliyor öndeki tek adam.2 senedir 2'li forvet kullanıyorum,tek forvetten daha yararlı olduğunu söyleyebilirim.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

oyunun en iyi 20 ortasahasına en dandik 2 forvetine de sahip olsam çift forvet

4-3-3 oynuyorum ileri 3lü
    aml(inside forward)--poacher---amr(inside forward)

hücum yaparken 3 forvetim , savunma yaparkende 5 orta saha oyuncum oluyor
    özellikle forveti hızlı , ve bitiriciliği iyi olan oyunculardan seçiyorum mesela en son Fenerbahçe'de ileri 3 lü de

niang - lisandro lopez - alexis sanchez le oynuyordum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Lig maçları 4-3-3. Avrupa maçı takımına göre 4-2-3-1 e dönüyorum

4-2-3-1 son 3-4 seridir tek forvet oynuyorum bi türlü alisamadim cift forvete.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

4-2-3-1 kanatları severim,tek forveti hiç sevmezdim arkasında amr amc aml olunca bide forvet poacher olunca on numara oluyor

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

tek forvet bence daha iyidir, bir tane de yedek bekler 2 forvet tutarım takımda, ve 4-1-0-4-1 oynatırım (dl-dc-dc-dr - dmc - aml-amc-amc-amr - fc) forvetim bol gol atar takımımda çok gole doyar.

ha birde defans benim için önemlidir, bir maçı 8-2 kazanacağıma 2-0 kazanmayı yeğlerim, o yüzden tek forvet. ama 4-3-3 ü kullanmam o da bana göre defansif geliyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Geçen sene mecburiyetten bi çift forvet olayına girmiştim.Ancak 2008'de başladığım FM'de geçen sene 10.3 yamasının olduğu dönemler harici tek forvetten şaşmıyorum.Zaten 4-3-3 Barca dizilişi ve 4-2-3-1 üzerine sistem kurduğum için tek forvet oynarım

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Çift forvet oynarım .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

3 Lü St her zaman favori taktiğimdir.

% 90 4-4-2 Klasik oynatırım takımlarımı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

kesinlikle taktiğimi değiştirmem.. 4-4-2
    Sentugo.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Takımıma göre değişir. Orta saham çok güçlüyse tek forvet. Orta saha yetersiz + Atak oyuncular çok güzelse çift forvet.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

4-2-3-1 ıyıdır her zaman forveti poacher olarak kullanıp sağ ve soldaki ileri kanat oyuncularını insade forvet olarak kullanınca etkılı oluyor amc yıde serbest bırak yemede yanında yat

sorun bendemi bilmiyorum herkes 2-3 yıldır tek taktik üzerinde oynadıgı oyunlar seriler degissede taktigin degismedigini söylüyo. ama ben hangi seride oynarsam oynayayım bi taktigi en fazla 2 ay kullanabiliyorum ondan sonra motor teklemeye baslıyo. tekrar düzelmesi icin o noktadan sonra radikal bi degisiklik yapmak gerekiyo 4 lü defanstan 3 lü defansa gecme dmc lyerine cift mc kullanma 2 forvetten 3 forvete cıkma gibi. boyle radikal degisiklikler yapmazsam düsüs devam ediyo. o yüzden benim fm de ne belli bi taktigim nede forvetim defansım mevcut

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

4-3-3 ve 4-2-3-1 favori taktiklerim olduğu için tek forvet oynatıyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

çift forvt oynamayı seviyorum bende ama FM 11 de Galatasaray'ın kadrosu 4-2-3-1 oynamaya müsait ve değişiklik yapma şansıda pek yok...onun için ilk sezon tek forvet oynadım hücumda sıkıntı yaşamadım ama kanat savunmasında müthiş zaafiyet yaşadım...beklerim çok yalnız kaldı ortasahadan da destek pek gelmeyince bende 2. sezon 4-4-2 ye döndüm...
    hücum olarak aslında 4-2-3-1 de daha bir zenginlik yaşayabilirsiniz ama 4-2-3-1 veya 4-3-3 türevleri oynayabilmek için defansif ortasahalarınızın çok kaliteli olması gerekir...

Tek forvet 4-3-2-1(Amc yok) 1 forvet,2 kanat,2 cm,1 dm,4 def.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Oyuna ilk fm 2008 de başladım.O günden beri 4-2-3-1 oynarım.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Belirli bir taktiğim yok, çift forvet'te oynadım tek forvet'te fakat tek forvet'in arkasına sağlam amc/sc pozisyonunda oynayan oyuncular koyunca daha güzel oluyor kanaatindeyim.

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Fm 2008 de 3-5-2 taktiğim ile turnuva şampiyonluğuna kadar gitmiştim ama 4-2-3-1 den şaşmam

4-1-2-3. 3'lü ST yani.

26. Default

Şu ana kadar hiç tek forvet oynamadım.Çift forvet bence her zaman daha faydalıdır.

sakary Ali Misafir

Kendimi bildim bileli çift forvet oynarım..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe'de çift forvet oynatıyorum gibi ama tek forvet Alex'i 10 numara oynatıyorum forvet bölgesinde.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Her zaman tek forvet oynarım. 4-2-3-1 oynuyorum kanatlarla 3 forvetmiş gibi oluyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Takıma göre değişse de çift forveti daha ağırlıkla tercih ederim. Komple forvetler dışında her türlü forvet oyuncusu çift forvette daha etkili oluyor, özellikle hedef adam-uç forvet ikilisi coşabiliyor.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri