Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 32 sonuç

Konu: Türkiye Datası - Eksikler

Default Türkiye Datası - Eksikler

Çok eksiğe rastlıyorum oyunda. Şu an hepsi aklımda değil ; ama rastladıkça yazacağım buraya. Özellikle favori-disliked personeller.

Bir sorum olacak öncelikle : Alman asıllı oyuncular neden 2. ülke olarak Almanya'ya sahip değiller ? Bir de bu oyuncuların doğum yerleri girilmemiş. TFF den rahatça bulunuyor. Her datada aynı editleri yapmaktan sıkıldım.

- Bursa ve Diyarbakır rivals olmalı.
    - Leeds United da nasıl Galatasaray rakip olarak gözüküyorsa bizim takımlarda da böyle ayarlar yapılmalı. Roma 50 olarak girilebilir.

Galatasaray

A.Manager sadece Tugay Kerimoğlu. Vintila ve Melchiorre first team coach olmalı.

Disliked person : Lima 100 , Tuncay 50 , Volkan Demirel 50 , Lugano 75

Emre Aşık disliked person : Lugano 85

Fenerbahçe ( Fenerbahçe ile ilgili konuya favori isimleri yazdım )

S.Appiah Favori personele eklenmeli bence. En fazla 50 olabilir değeri.

Disliked person : Hasan sas 50 , Sabri 50 , Arda 25 , İlyas Tüfekçi 75 , Hasan Vezir 75

Rivals : Manisaspor 25 , Denizlispor 35

Volkan Demirel disliked person : Daum 25 , Lincoln 100

- P.Van hooijdonk'a 2. vatandaşlık olarak Fas eklenmeli. Lig tv de söyledi geçen haftalarda.

H.Schumacher'in common name'i Toni Schumacher olmalı.

Aurelio ve Ricardinho karşılıklı olarak disliked olmalı. Arda ve Cristian aynı şekilde...

Colin Kazım , Andre Santos yakın arkadaşlar.

Lemi Çelik'e Özer favori olarak eklenmeli.

Beşiktaş

Favori kişiler - Ronaldo , Zago , Baki Mercimek , Giunti , Pancu , Les Ferdinand

Rivals : Bursaspor eklenmeli , en yüksek değer Fenerbahçe'de olmalı. Zira Beşiktaşlılar GS ye nazaran Fenerbahçe den daha çok nefret eder.

Trabzonspor

Favori kişiler - Archil Arveladze , Ali Kemal Denizci , Osman Denizci , Yattara ( Türk vatandaşlığı eklenmeli aynı zamanda ) , Kevin Campbell , Gökdeniz , Fatih Tekke

Rivals : Beşiktaştaki Fenerbahçe olayı Trabzonspor için de geçerli.

Rizespor

Legends - Hüsnü Kürkçü , Muharrem Kürkçü , Amadou Fadel Keita

Favori kişiler - R. Birkan Kayalar , Emmanuel Tetteh , Nicolas Alnoudj , Cesarettin Alptekin , Hasan Vezir , Muharrem Vezir , Oktay Çevik

Giresunsporla karşılıklı en yüksek değerlerde rivals olarak girilmeli.

Hasan Vezir ve Muharrem Vezir Rizespor'da oynayan Mehmet Can Kasap'ın dayıları. Karşılıklı Favori kişilere eklenmeli.

Hasan Vezir favori kişilere Karl-Hanz Rummenige eklenmeli. Favori kulüpleri : Fenerbahçe 50 , Galatasaray 50 , Trabzonspor 65 , Rizespor 75. Disliked kişileri : Mustafa Denizli 50

Malatyaspor

Favori kişiler : Oktay Çevik, Feridun Özütok, Levent Numanoğlu, Zeynel Limoncu, Yaşar Duran, Ünal Karaman , Feyzullah Küçük , Éder Aleixo de Assis , Carlos Roberto Gallo , Bernardino Serginho chulapa

Gaziantepspor

Mehmet Polat , Hasan Özer , Fernand Coulibaly , Lazarov

Gençlerbirliği

Uefa Kupası başarısındaki oyuncular ve teknik adamlar en az 50 ile girilmeli. Bunun dışında M'Bayo , Nihat Baştürk

Leon Osman favori personele kardeşi Carl Osman eklenmeli.

Milli takım staff ları yanlış girilmiş.

Manager - Hiddink
    A.Manager - Oğuz Çetin
    First Team Coach - Fuat Usta ve Engin İpekoğlu
    Coach - Ersun Yanal , Okan Buruk , ZEKİ ÖNATLI , GÖKHAN KESKİN , ŞENOL USTAÖMER , ÖMÜR SERDAL ALTUNSÖZ
    ADNAN ÖRNEK
    BÜLENT BATURMAN
    GÜNGÖR ŞAHİNKAYA
    İLYAS TÜFEKÇİ ( Alman vatandaşlığı da eklenmeli )
    NURETTİN YILDIZ
    ŞENOL ULUSAVAŞ
    TURHAN SOFUOĞLU

Youth Coach - Abdullah ERCAN , Tahir KARAPINAR , Recep KARATEPE , Volkan KAZAK
    Youth Team Manager - Kemal ÖZDEŞ
    Reserve Team Manager - Raşit ÇETİNER
    Fitness Coach - Arno Philips
    Goalkeeping Coach - Murat AYDIN , Altay DAĞDELEN , H. Okan GÜLTANG
    Physio - Abdurrahman Evin , FEDAİ TOPAL

Şimdilik bu kadar oyunda rastladıkça bu konuya yazacağım. Diğer arkadaşlar da bu konuya gördükleri eksikleri yazarsa iyi olur diye düşünüyorum...

Nesil
    2003

Yazdiklarin icin tesekkurler, bazilarina katilmasam da yararli bilgiler de var.

Keske bunlari tek bir konu icine yazmak yerine, bu bilgilerin tartisilmasi icin acilmis mevcut konulari kullansaydin da bu duzenlemeleri yapmak bizim acimizdan daha kolay olsaydi.

Uzerinden gecip gerekli duzenlemeleri yapariz ama ileride lutfen mevcut konulari kullanirsan seviniriz.

Alman oyuncular soruna gelince, Almanya'da dogmus olmak, Alman vatandaslik kanunlarina gore Alman vatandasi olmak icin yeterli degil. Almanya'da oturma izini ile bulunan bir cok Turk var ve bunlarin hepsinin Alman vatandasi oldugunu varsayamayiz. Bu nedenle yarattigimiz Alman kokenli oyunculara otomatik olarak Alman vatandasligi vermiyoruz. Mesela Aykut Ercetin, bildigim kadariyla, Almanya'da dogmus olmasina ragmen Alman vatandasi degil. Eger Alman vatandasligi olduguna dair bir bilgiye ulasirsak, bu durumda Alman vatandasligini ekliyoruz.

Edit: Yattara'nin vatandasligi eklenmeyecek. Nedenini burada okuyabilirsin.

Merhabalar SIGAMES forumlarından Uqurcan;

Ömer bey sizinle oradan da bazı konuları tartışmıştık buradan konuşmamız sanırım daha yararlı olacak.

Öncelikle medya konusunda sizleri anladım ama inanın çok saçma bir durum bana göre.

Sabri konusunda ben ne olursa olsun asla 7 Milyon € etmeyeceği görüşüne sahibim.Dediğim gibi 3-4 Milyon € normal bir değer olabilir.Sabri üzerine yoğunlaşmamak gerekir araştırma sonucu yine çıkabilir bu tür yüksek bonservisli sayılabilecek oyuncular.

Eleştiri konusunda size de attığım mesaj gibi kesinlikle karalama yada yıpratıcı bir amacım yok.Daha kaliteli bir oyun veritabanı isteriz Türkiye adına.Kaldı ki bunu istemekde en doğal hakkımız bence para verip orjinal oyun alıyoruz sonuçta. Umarım bundan sonraki sürümlerde gerek oyuncu profilleri adına gerekse diğer ayrıntılar adına daha iyi bir Türkiye veritabanı görürüz.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Alman oyuncular soruna gelince, Almanya'da dogmus olmak, Alman vatandaslik kanunlarina gore Alman vatandasi olmak icin yeterli degil. Almanya'da oturma izini ile bulunan bir cok Turk var ve bunlarin hepsinin Alman vatandasi oldugunu varsayamayiz. Bu nedenle yarattigimiz Alman kokenli oyunculara otomatik olarak Alman vatandasligi vermiyoruz. Mesela Aykut Ercetin, bildigim kadariyla, Almanya'da dogmus olmasina ragmen Alman vatandasi degil. Eger Alman vatandasligi olduguna dair bir bilgiye ulasirsak, bu durumda Alman vatandasligini ekliyoruz.
    Almanya'da yasayan birisi olarak bu konuya aciklik getirmek isterim, dedikleriniz kesinlikle dogru fakat bu 80 li ve 90 li yillarda dogmus gencler icin gecerli bu gencler resit olduklarinda Alman vatandasligina basvurabiliyor ve kolayca alabiliyor simdiki dogan cocuklar ise direk Alman ve Türk vatandasligina sahip olabiliyor artik kanun degisti yanilmiyorsam 90 li yillarin sonunda degismisti kanun.. Bence bu konu arastirilmali hangi gurbetci oyuncunun 2. vatandasligi varsa eklenmeli olmayanlarda eklenmemeli hepsini ayni statüye koymak dogru degil 2. vatandasligi olan bir cok gurbetci oyuncuya sahibiz süper ligde.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Farklı bir durumdan bahsetmek istiyorum ben de. Süper Lig takımlarında da ufak tefek eksikler var bu konuda ama 1. Lig takımlarının kadro numaralarında çok yanlış var. Acaba FM 2010'daki gibi oyun başında kendisi karıştırıyor mu yine?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    Almanya'da yasayan birisi olarak bu konuya aciklik getirmek isterim, dedikleriniz kesinlikle dogru fakat bu 80 li ve 90 li yillarda dogmus gencler icin gecerli bu gencler resit olduklarinda Alman vatandasligina basvurabiliyor ve kolayca alabiliyor simdiki dogan cocuklar ise direk Alman ve Türk vatandasligina sahip olabiliyor artik kanun degisti yanilmiyorsam 90 li yillarin sonunda degismisti kanun.. Bence bu konu arastirilmali hangi gurbetci oyuncunun 2. vatandasligi varsa eklenmeli olmayanlarda eklenmemeli hepsini ayni statüye koymak dogru degil 2. vatandasligi olan bir cok gurbetci oyuncuya sahibiz süper ligde.
    Zaten bunu uyguluyoruz. Alman vatandasligi oldugunu bildiginiz ama oyunda yansitilmamis olan varsa, bu vatandasligin kaniti (haber veya bu tip bilgileri derleyen bir site) ile beraber yazarsaniz yansitiriz. Tek soylemek istedigim, her Almanya dogumlu oyuncunun Alman vatandasi oldugunu varsaymadigimiz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Farklı bir durumdan bahsetmek istiyorum ben de. Süper Lig takımlarında da ufak tefek eksikler var bu konuda ama 1. Lig takımlarının kadro numaralarında çok yanlış var. Acaba FM 2010'daki gibi oyun başında kendisi karıştırıyor mu yine?
    Veritabanini yollamadan once TBA, ST2L ve ST3L forma numaralarini guncelleyemedik. Ligler STSL'e nazaran biraz daha gec basladigi icin genelde bu guncellemeyi ikinci yamaya yetistirebiliyoruz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ugurcan_67 View Post
    Merhabalar SIGAMES forumlarından Uqurcan;

Ömer bey sizinle oradan da bazı konuları tartışmıştık buradan konuşmamız sanırım daha yararlı olacak.

Öncelikle medya konusunda sizleri anladım ama inanın çok saçma bir durum bana göre.
    Sacma degil acikcasi cunku olayin bizimle hic alakasi yok. Acikcasi Galatasaray Dergisi'nin ve diger yayin organlarindan nasil izin alindigini bile bilmiyorum. Ya yayin organlarina genel bir e-posta yollanmistir ve isteyenler izin vermistir. Ya da oyunda medyanin oyunda yer alabilecegini birisi Galatasaray dergisi yonetimine ve oyundaki gazetelerin yoneticilerine soylemistir ve onlar irtibata gecmistir. Burada sorgulanacak birisi varsa, o da oyunda medyasinin olmasina izin vermeyen veya oyunda olmasi icin talep etmeyenlerdir.

Sabri konusunda ben ne olursa olsun asla 7 Milyon € etmeyeceği görüşüne sahibim.Dediğim gibi 3-4 Milyon € normal bir değer olabilir.Sabri üzerine yoğunlaşmamak gerekir araştırma sonucu yine çıkabilir bu tür yüksek bonservisli sayılabilecek oyuncular.
    Oyuncu degerleri bizim tarafimizdan belirlenmiyor. Oyuncunun mevkisi, yasi, fiziksel kapasitesi (natural fitness), taninirligi, kontratinin suresi, oynadigi kulup, oynadigi lig vs. gibi bir cok sey etkiliyor. Pekala garip durumlar da ortaya cikabiliyor.

Mesela Gokhan Unal'in degeri de 4.6 milyon Euro. Niang'in ise 4.7 milyon.

Fink'in degeri 3.2 milyon. Aurelio'nun ise 2.6 milyon.

Sabri'ye bakacak olursak:
    Kontrat suresi 1 yil.
    Current Reputation: 135
    World Reputation: 110

Gokhan Gonul ile karsilastiralim
    Kontrat suresi 4 yil.
    Current Reputation: 142
    World Reputation: 115

Sabri 1 yas daha buyuk. Natural fitness acisindan aralarindan 1 puan fark var. Oynadiklari kulupler benzer ve ayni ligden geliyorlar.

Yani acikcasi Sabri'nin degerinin, Gokhan Gonul'den yuksek olmasini gerektirecek, bizim kontrolumuzde olan hic bir sey yok. Tek akla gelebilecek sey, Gokhan'in sezona sakat olarak baslayacak olmasi.

Ayni sekilde Niang ile Gokhan Unal'i karsilastirinca tek fark yastan ortaya cikabilir ama ikisi arasinda o kadar buyuk bir kalite farki var ki yas ile aciklanamaz.

Eleştiri konusunda size de attığım mesaj gibi kesinlikle karalama yada yıpratıcı bir amacım yok.Daha kaliteli bir oyun veritabanı isteriz Türkiye adına.Kaldı ki bunu istemekde en doğal hakkımız bence para verip orjinal oyun alıyoruz sonuçta. Umarım bundan sonraki sürümlerde gerek oyuncu profilleri adına gerekse diğer ayrıntılar adına daha iyi bir Türkiye veritabanı görürüz.
    Valla forumlarimiz acik. Yorumlara saygimiz da var. Tabii mantikli olduklari surece.

Sacma degil acikcasi cunku olayin bizimle hic alakasi yok. Acikcasi Galatasaray Dergisi'nin ve diger yayin organlarindan nasil izin alindigini bile bilmiyorum. Ya yayin organlarina genel bir e-posta yollanmistir ve isteyenler izin vermistir. Ya da oyunda medyanin oyunda yer alabilecegini birisi Galatasaray dergisi yonetimine ve oyundaki gazetelerin yoneticilerine soylemistir ve onlar irtibata gecmistir. Burada sorgulanacak birisi varsa, o da oyunda medyasinin olmasina izin vermeyen veya oyunda olmasi icin talep etmeyenlerdir.
    Bıraksınlar o zaman araştırmacılara bu işi onlar yapsın.Versinler gerekli yetkiyi görevi onlar halletsin.Hem daha kaliteli olur, hem de istenildiği gibi yönetilir.

Oyuncu degerleri bizim tarafimizdan belirlenmiyor. Oyuncunun mevkisi, yasi, fiziksel kapasitesi (natural fitness), taninirligi, kontratinin suresi, oynadigi kulup, oynadigi lig vs. gibi bir cok sey etkiliyor. Pekala garip durumlar da ortaya cikabiliyor.

Mesela Gokhan Unal'in degeri de 4.6 milyon Euro. Niang'in ise 4.7 milyon.

Fink'in degeri 3.2 milyon. Aurelio'nun ise 2.6 milyon.

Sabri'ye bakacak olursak:
    Kontrat suresi 1 yil.
    Current Reputation: 135
    World Reputation: 110

Gokhan Gonul ile karsilastiralim
    Kontrat suresi 4 yil.
    Current Reputation: 142
    World Reputation: 115

Sabri 1 yas daha buyuk. Natural fitness acisindan aralarindan 1 puan fark var. Oynadiklari kulupler benzer ve ayni ligden geliyorlar.

Yani acikcasi Sabri'nin degerinin, Gokhan Gonul'den yuksek olmasini gerektirecek, bizim kontrolumuzde olan hic bir sey yok. Tek akla gelebilecek sey, Gokhan'in sezona sakat olarak baslayacak olmasi.

Ayni sekilde Niang ile Gokhan Unal'i karsilastirinca tek fark yastan ortaya cikabilir ama ikisi arasinda o kadar buyuk bir kalite farki var ki yas ile aciklanamaz.
    Oyundaki şu mantığı anlamış değilim zaten.Ronaldo ile Messi'yi nasıl ayırdılar onu çok merak ediyorum.

Yazdiklarin icin tesekkurler, bazilarina katilmasam da yararli bilgiler de var.

Keske bunlari tek bir konu icine yazmak yerine, bu bilgilerin tartisilmasi icin acilmis mevcut konulari kullansaydin da bu duzenlemeleri yapmak bizim acimizdan daha kolay olsaydi.

Uzerinden gecip gerekli duzenlemeleri yapariz ama ileride lutfen mevcut konulari kullanirsan seviniriz.

Edit: Yattara'nin vatandasligi eklenmeyecek. Nedenini burada okuyabilirsin.
    Ayrı ayrı konular var ; fakat bölük pörçük bir şekilde. Neden genel bir konu açmıyorsunuz ? "Milli takımla ilgili eksikler "diye bir konu bulamadım mesela. Genel bir konu olmadığı için de açma ihtiyacı hissettim , bazı şeylerin de genel bir konuya yazılmasında fayda var diye düşünüyorum. Ha eğer dediğiniz gibi , ayrı ayrı konular bizim için daha iyi diyorsanız , her şey için bir konu açmalısınız. Fenerbahçe başlığının içerisinde 4 tane konu var , futbolcu bunlar. Diğer furbolcularla ilgili görüşlerimi bildirmek için 30 tane konu mu açacağım ?

Neyse asıl konumuza gelelim... Yattara konusunu anladım da Alman kökenli oyuncuları anlayamadım. Yattara'nın Türk vatandaşlığı var ; fakat bir nedenden dolayı eklenmiyor. Alman kökenli oyuncular içinse olmadığı için eklenmiyor diyorsunuz. Almanya'da doğmuş bir oyuncu Bundesliga'da yabancı mı sayılıyor sadece Türk olduğu için bunu merak ediyorum ? Serdar Kesimal Bayern'de yabancı statüsünde mi sayılacak ? Pasaport durumları nedir bu oyuncuların ? Demek ki oyundaki vatandaşlık gerçekteki vatandaşlıkla bir değil. Yabancılık statüsü durumuna göre bir ayarlama sadece. Bir de yazdıklarımdan hangilerine katılıp katılmadığınızı öğrenebilirsem sevinirim.

Antalyasporlu Aryan Taj , Fahrudin Omerovic ve Nedjad Bjedic'e Türk vatandaşlığı eklenmeli.

Nesil
    2003

Kusura bakma, simdi gordum bu yazdiklarini.

Quote Originally Posted by Gullo View Post
    Ayrı ayrı konular var ; fakat bölük pörçük bir şekilde. Neden genel bir konu açmıyorsunuz ? "Milli takımla ilgili eksikler "diye bir konu bulamadım mesela. Genel bir konu olmadığı için de açma ihtiyacı hissettim , bazı şeylerin de genel bir konuya yazılmasında fayda var diye düşünüyorum. Ha eğer dediğiniz gibi , ayrı ayrı konular bizim için daha iyi diyorsanız , her şey için bir konu açmalısınız. Fenerbahçe başlığının içerisinde 4 tane konu var , futbolcu bunlar. Diğer furbolcularla ilgili görüşlerimi bildirmek için 30 tane konu mu açacağım ?
    Milli takimlarda eksiklikler icin pekala bir konu acilabilir.

Evet, diger futbolcular icin teker teker konu acacaksiniz. Oyuncular teker teker degerlendirildigi icin, bir oyuncu uzerinde calisirken kocaman bir konu icinde alakali alakasiz bir cok mesaj icinde dolasmak yerine bu organizasyonu daha verimli buluyoruz.

Neyse asıl konumuza gelelim... Yattara konusunu anladım da Alman kökenli oyuncuları anlayamadım. Yattara'nın Türk vatandaşlığı var ; fakat bir nedenden dolayı eklenmiyor. Alman kökenli oyuncular içinse olmadığı için eklenmiyor diyorsunuz. Almanya'da doğmuş bir oyuncu Bundesliga'da yabancı mı sayılıyor sadece Türk olduğu için bunu merak ediyorum ? Serdar Kesimal Bayern'de yabancı statüsünde mi sayılacak ? Pasaport durumları nedir bu oyuncuların ? Demek ki oyundaki vatandaşlık gerçekteki vatandaşlıkla bir değil. Yabancılık statüsü durumuna göre bir ayarlama sadece. Bir de yazdıklarımdan hangilerine katılıp katılmadığınızı öğrenebilirsem sevinirim.
    Almanya'da yabanci statusu diye bir durum yok cunku yabanci sinirlamasi yok. Almanya'da yetisen oyuncular acaba vatandas mi, yoksa oturma izini ile mi orada yasadiklarini bilmedigimiz takdirde, Almanya vatandasi olmadiklarini ve oturma izini ile Almanya'da yasamis olduklarini varsayiyoruz. Ama Alman vatandasi olduklarini biliyorsak, pek tabii Almanya vatandasligini ekliyoruz. Yapmadigimiz, Almanya'da dogmus bir kisinin Alman vatandasi oldugunu varsaymak cunku Almanya'da dogmus olmak kendisine Alman vatandasi olma hakki vermiyor. Alman vatandasliginin dogumdan alinmasi icin cocugun annesinin veya babasinin Alman vatandasi olmasi gerekiyor.

1 Ocak 2000'den sonra doganlar icin anne veya babasinin Almanya'da en azindan oturma izini ile bulunuyor olmasi yetiyor ama bu gencler henuz 10 yasinda ve henuz oyuna dahil degiller.

Oyundaki vatandaslik, bir oyuncu eger bir ulkede milli olmamissa, hangi ulkeler icin oynayabilecegini gosteriyor. Ve tabii yabanci veya non-eu statulerini belirlemek icin onemli. Bizim yaptigimiz ile oyuncu eger Almanya'da dogmus, ama Turkiye'de oynuyorsa ve elimizde Alman vatandasi olduguna dair bir bilgi yoksa, bu oyuncunun sadece Turkiye icin oynayabilecegini belirtmek.

Yorumlarin hangileri ile ilgili degisiklik yapildigini su anda hatirlamiyorum. Bir sonraki yamada gorebilirsiniz. Ama kavori kisiler ile ilgili konularda genel olarak degisiklik yapilmadigini belirtebilirim.

Antalyasporlu Aryan Taj , Fahrudin Omerovic ve Nedjad Bjedic'e Türk vatandaşlığı eklenmeli.
    Fahrettin hoca ve Aryan Tajbakhsh'a ekledim. Nejat Biyedic icin Bosna arastirmacisina ilettim. Tesekkurler.

Milli takım antrenörlerinin şu linklere bakılarak düzeltilmesi gerekiyor.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=171

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=406

Oyuncu izleyen milli takım görevlileri coach olarak eklenmeli. Çünkü oyunda milli takım yönetirken sadece coachlar oyuncu izleyebiliyor.

Engin İpekoğlu kaleci antrenörü mü milli takımın ? Fuat Usta'yla beraber First Team Coach olmalılar. Ersun Yanal ise sadece Coach olmalı. Abdullah Ercan ve diğer altyapı görevlileri Youth Coach olmalı. Arno Philips Fitness coach.

Serdar Kesimal , Barış Başdaş ve Şahin Aygüneş doğum yerleri eksik , TFF Bilgi Bankasından ulaşabilirsiniz.

İlk mesajdaki şu yazdıklarımda oyuna mutlaka eklenmeli :

" Rizespor

Legends - Hüsnü Kürkçü , Muharrem Kürkçü , Amadou Fadel Keita

Favori kişiler - R. Birkan Kayalar , Emmanuel Tetteh , Nicolas Alnoudj , Cesarettin Alptekin , Hasan Vezir , Muharrem Vezir , Oktay Çevik

Giresunsporla karşılıklı en yüksek değerlerde rivals olarak girilmeli.

Hasan Vezir ve Muharrem Vezir Rizespor'da oynayan Mehmet Can Kasap'ın dayıları. Karşılıklı Favori kişilere eklenmeli.

Hasan Vezir favori kişilere Karl-Hanz Rummenige eklenmeli. Favori kulüpleri : Fenerbahçe 50 , Galatasaray 50 , Trabzonspor 65 , Rizespor 75. Disliked kişileri : Mustafa Denizli 50

Malatyaspor

Favori kişiler : Oktay Çevik, Feridun Özütok, Levent Numanoğlu, Zeynel Limoncu, Yaşar Duran, Ünal Karaman , Feyzullah Küçük , Éder Aleixo de Assis , Carlos Roberto Gallo , Bernardino Serginho chulapa

Gaziantepspor

Mehmet Polat , Hasan Özer , Fernand Coulibaly , Lazarov

Gençlerbirliği

Uefa Kupası başarısındaki oyuncular ve teknik adamlar en az 50 ile girilmeli. Bunun dışında M'Bayo , Nihat Baştürk

Leon Osman favori personele kardeşi Carl Osman eklenmeli. "

Hangi konuya yazacağıma karar veremedim.

FC Baku takımındaki Türk staffler artık o takımda değil. Hatta Ercan Kılıç Aydınspor 1923'ün teknik direktörü.

Nesil
    2003

Hangi konuya yazacağıma karar veremedim.

FC Baku takımındaki Türk staffler artık o takımda değil. Hatta Ercan Kılıç Aydınspor 1923'ün teknik direktörü.
    Onunla Azerbaycan arastirmacilari ilgilenecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Omer Abi

Bahsettigin XML dosyasinı ( Gripper'in yaptigi dosya ) ne zaman yayınlarsın ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by halil85 View Post
    Omer Abi

Bahsettigin XML dosyasinı ( Gripper'in yaptigi dosya ) ne zaman yayınlarsın ?
    Gripper dosya yapmadi. Boyle bir dosya yok. Ama yapilan ve bir cok ulkedeki eksikleri tamamlayan bir yama cok yakinda cikiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oldu abi sagol

Levent Numanoğlu - id 70046351

Doğum yeri Rize. Tekirova Belediyenin teknik direktörü. Geçmişine buradan bakabilirsiniz : http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=219&antId=4349

Bunun dışında şu futbolcuların 2010/2011 sezonunun ilk yarısında oynadıkları takımlar geçmişlerine eklenmeli : Fatih Tekke ( Beşiktaş ) , Mehmet Yılmaz ( Gaziantepspor ) , Mehmet Yozgatlı ( Gençlerbirliği ) , Sertan Vardar ( Kayseri Erciyesspor ) , Semavi Özgür ( Manisaspor ) , İbrahim Dağaşan ( Bucaspor ) , Gökhan Ünal ( Fenerbahçe ) , Manucho ( Bucaspor ) , Holosko ( Beşiktaş ) , Gökhan Emreciksin ( Manisaspor ) , Serdar Özkan ( Galatasaray ) , Ali Turan ( Galatasaray ) , Ahmet Arı ( Gaziantepspor ) , Muhammet Demir ( Bursaspor )

Nesil
    2003

Levent Numanoğlu - id 70046351

Doğum yeri Rize. Tekirova Belediyenin teknik direktörü. Geçmişine buradan bakabilirsiniz : http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=219&antId=4349

Bunun dışında şu futbolcuların 2010/2011 sezonunun ilk yarısında oynadıkları takımlar geçmişlerine eklenmeli : Fatih Tekke ( Beşiktaş ) , Mehmet Yılmaz ( Gaziantepspor ) , Mehmet Yozgatlı ( Gençlerbirliği ) , Sertan Vardar ( Kayseri Erciyesspor ) , Semavi Özgür ( Manisaspor ) , İbrahim Dağaşan ( Bucaspor ) , Gökhan Ünal ( Fenerbahçe ) , Manucho ( Bucaspor ) , Holosko ( Beşiktaş ) , Gökhan Emreciksin ( Manisaspor ) , Serdar Özkan ( Galatasaray ) , Ali Turan ( Galatasaray ) , Ahmet Arı ( Gaziantepspor ) , Muhammet Demir ( Bursaspor )
    Bu gecmis eklemelerini sezon sonunda yapiyoruz.

Bu gecmis eklemelerini sezon sonunda yapiyoruz.
    Genelde ilk yarılardaki takımlar geçmişlere ekleniyor. En azından benim gözlemlediğim bu. Neyse zaten FM 2012 için yazdım , gözden kaçmasın diye...

Ümit Özat ve Giray Bulak disliked person olarak birbirlerine eklenmeli.

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/22/spor/axspo02.html
    Last edited by Alexi Lalas : 16.Mart.2011 at 22:22

Nesil
    2003

Genelde ilk yarılardaki takımlar geçmişlere ekleniyor. En azından benim gözlemlediğim bu. Neyse zaten FM 2012 için yazdım , gözden kaçmasın diye...
    Gozden kacma ihtimali yok. TFF'ye gore kim mac oynamissa, oyuncularin gecmislerine ekleniyor. TSL'den, TFF3'e kadar. Ancak bunlari bir cok ulke gibi teker teker degil, butun lig icin bir defada yapiyoruz ve bu sayede onemli zaman kazaniyoruz. Devre arasinda da sadece yurt disina transfer olan oyuncular icin gecmislr giriliyor cunku bu oyuncular bizim veritabanimizdan cikip, bir diger ulkenin veritabanina giriyor.

Mustafa Denizli'nin başarılarına eklenmesi gerekenler : 2006 da PAS ile İran ligi 2.ciliği , 2007 de Persepolis ile İran ligi 3.cülüğü

Ali Güneş'in disliked person a Yılmaz Vural ve Samet Aybaba eklenebilir. ( http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=89958 ) ( 22:13 ten itiraben söylüyor. )

Aslında bu Ligtv deki "quiz" programlarını izlerseniz veya siteden eski programları bulabilirseniz bayağı bir favori ve disliked person düzenlemesini bire bir ağızdan yapabilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Ömer abi anadolu takımlarına rival olarak büyük klüplerin eklenmesi transferlerde arıza çıkartıyor, şu an fenerbahçe ile 6. sezondayım bir uefa bir şamp. ligi şampiyonluğuna rağmen ne Batuhan ne Sercan hala fenere gelmek istemiyor...

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Ömer abi anadolu takımlarına rival olarak büyük klüplerin eklenmesi transferlerde arıza çıkartıyor, şu an fenerbahçe ile 6. sezondayım bir uefa bir şamp. ligi şampiyonluğuna rağmen ne Batuhan ne Sercan hala fenere gelmek istemiyor...
    katılıyorum. sercan volkan hatta ozan bile istanbul takımlarına gelmiyorlar. onu bırak alper potuk'u beşiktaş'a getiremedim.

Turgay ile Volkan'ı ilk sezonda Fenerbahçe'ye almıştım. Dört büyükler kısmında sorun yokta , Diyarbakırspor'un eklenmesi lazım Bursaspor'a bence...

Hami Mandıralı Türkiye Ümit milli takımını çalıştırmıştı. Geçmişine eklenmesi gerekiyor. Bir de Baljic'in Real Madrid'e giderken , Fenerbahçe'ye verilen bonservis career stats'ına eklenirse iyi olur.

Nedzad Bijedic ( id : 450509 )

Mostar Velez ve Bursaspor , favori takımlarına eklenmeli. Ayrıca career stats'ı ve non-playing history si eklenirse iyi olur. Başarıları da eklenmeli.

Super Lig tarihinde en genc forma giyen ve en genc gol atan oyuncu Batuhan buradaki bilgiye göre : http://www.turkfutbolu.net/istatistik/futbolen.htm
    Last edited by Alexi Lalas : 08.Nisan.2011 at 23:44

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Baki Mercimek neden Beşiktaş'ın favorilerinde olmalı anlamadım , çok merak ettim açıkçası açıklayan olursa sevinirim (:

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri