Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 149 sonuç

Konu: 28 Yıl Sonra...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default 28 Yıl Sonra...

Brasília, Brezilya
    -13 Temmuz 2010-

O günü hayal meyal hatırlıyorum. Aklımda kalanların tamamı, eşimden ayrılırken gözlerimin önünden geçenlerden ibaret. Senin için hafızamı zorlamak istiyorum. İçimdeki acıyı anlatabilmem çok zor. Bunu bir insana nasıl yapabildim hâlâ anlayabilmiş değilim.

Bir yaz günüydü, sanırım 2 Temmuz günüydü. Bu dönemde Brezilya'da çok sayıda doğum olurdu. O güne kadar yapılmamış bir deney yapmıştım. Daha önce bir deneyi ilk kez direkt insanlar üzerinde denemiştim. Yanımdaki insanlara güvenebilirim sanmıştım ama onlar beni ihbar ettiler. iki gün sonra evimi silahlı 10'a yakın kişi bastı ve hemen bileklerime kelepçe takıp beni daha önce hiç gitmediğim ıssız bir alana götürdüler. Burada iki tane bina vardı, çok değişik yapılardı. Brasillia'da böyle binalar hiç görmemiştim. Bu alana geldikten sonra sert tavırları bir anda değişti. Bana çok iyi davrandılar, ilk iş olarak kelepçeleri çıkardılar. Onların ne asker ne de polis olduğunu anlamıştım. Hiç konuşmuyorlardı, ben de korkudan konuşamıyordum. Birkaç gün beni bina içinde serbest bıraktılar ama kameralarla her hareketimi izliyorlardı. Gün sonunda neler yaptığımı bana özet şeklinde izlettiriyorlardı. Her şey çok anlamsız geliyordu ama daha neden orada olduğumu soracak cesarette değildim. 4. günün sonunda, Robert isminde 35 yaşlarında, şık giyinimli ve uzun boylu biri beni bir odada bir sandalyeye oturttu ve amaçlarını bana orada açıkladı. Yaptığım deneyi öğrenmişlerdi ve bunu kendileri için geliştirmemi istediler. Anlam veremiyordum, ne yapabilirdim ki onlar için? Çok geçmeden Robert bana açıkladı :

"Senden, bulduğun bu iksiri bizim istediğimiz kişilere enjekte etmeni ve devamında bunu geliştirmeni istiyoruz."

Yapamazdım! Çünkü bu sıvı, vücuda enjekte edildiği zaman insana çok büyük acılar vermekteydi. Oysa ben bu deneyi, ölmek üzere olan ve acı çekemeyecek kadar kötürüm durumdaki bir arkadaşıma yapmıştım. Fakat, onlar bana bu iksiri bir bebeğe enjekte etmemi istediler. Hem de sağlıklı bir bebeğe... Şok olmuştum. Yapamam dedim. Bana bir kağıt uzattılar, kağıdı okuduğumda gözlerimden bir damla aşağı doğru düştü elimden olmadan. Kağıt, benim bir insan üzerinde deney yaptığımı ve onu ölüme sürüklediğimi yazan bir ihbar mektubuydu ve bir kopyasının savcılığa doğru çoktan yola çıktığını söylediler. Bu durumu eşime de anlatmışlardı ve polise gitmemesi için her türlü önlemi almışlardı. Çaresizdim. Bu deneyi yapmak zorundaydım. Deney karşılığında bana büyük paralar ödeneceğini söylediler ama ben para istemedim, bu deneyi yapmamak için onlara yalvardıysam da onları dinletemedim.

Bir gün sonra ilk denek geldi. Daha 2 aylık bir bebekti. İsmini bile ben koydum, Ricardo. Colour Engineering isimli bir şirket için çalışacaktım. Denekler bulunurken, onların aileleriyle görüşülüyor ve onlara çocuklarının DNA'sını yeniden şekillendirerek, onların gelecekte ne isterlerse yapılabileceği anlatılıyor. Başarısız olma olasılığı % 0.001 kadar düşük. Bu nedenle ailelerden çok büyük miktarlarda para alınıyordu. Bebeklere şu anki ifademle, zehri her enjekte ettiğimde içimden bir şeyler kopuyordu. Bebeklerin çığlıkları 28 yıldır kulaklarımdan gitmedi. O eziyet dolu binadan çıkana kadar tam 63 denek geldi, bunlardan hiçbirinde başarısız olmadık. 6 tanesi en başarılılarındandı. Ricardo, ilk deneğimiz. David, Zlatan, Petr, Douglas ve Philippe diğerleriydi. Hiçbir zaman, acımasız bir planın yemleri olduklarını anlayamadılar. Kim bilir bu durum olmasaydı, dünyanın neresinde, nasıl yaşayacaklardı. Onlarla konuşabilmeyi, onları yakından görebilmeyi çok isterdim ama benim onlara yaptıklarımı bilselerdi acaba beni affederler miydi? Belki de ceza mı onlar verse bu pişmanlıklarım ve vicdan azabı bitebilirdi.

Caroline : Herika... İnanamıyorum... Bunu nasıl yaparsın? Bu deney bizim üzerinde hâlâ çalıştığımız bir şey, bu virüsü sen 28 yıl önce mi kullandın? Hem de bebeklere yaptın bunu.
    Herika : O zaman ki şartlar bunu gerektirdi Caroline, çok üzgünüm. Ne kadar pişman olduğumu anlatamam.

Caroline : Bu lekeyi temizlemek için ne yapabiliriz? Bu bir cinayet!

Herika : Sanırım artık çok geç Caroline. Evet 63 kişinin katiliyim. Onlar artık başkalarının hayatlarını yayşayan insanlar. Bir denek. Ruhları çalınmış insanlar.

Caroline : Bu durumu hemen Moratti'ye anlatmamız lazım. O bize yardım eder.

(Hemen telefonla Moratti'yi arayıp randevu talep eder. Moratti, Caroline'ın eski sevgilisiydi. Caroline Brezilya'dan kopamayınca ayrılmışlardı. Ama Moratti onun hep yanında oldu ve onu korudu. Her sıkıntılı durumda yardıma koştu. Yine reddetmeyecekti, ona hayır diyemezdi. İkili, Moratti'ye durumu büyük bir soğukkanlılıkla anlattı, Moratti'nin şaşkınlığı yüzünden okunuyordu. Çünkü Douglas kendi takımında oynuyordu. Ona bu gerçeği nasıl söyleyebilirdi? Moratti bunu ben yapamam diyordu, ama yapabilecek birini tanıyorum. Emrah Gürbüz!)

Caroline : Emrah kim?

Moratti : Eski can dostum. Takımımızı çalıştırmıştı ve çok iyi dost olduk (Burada Emrah Gürbüz'ü yarım saat boyunca övüyor, o yüzden atlıyorum). Onu çağıracağım tekrar. Kendisi çok acılar çekmiş biri, aynı zamanda aşk acısı yaşamış, biraz kendime benzetiyorum onu.

Caroline : Lütfen Massimo, şu anda bunları konuşmanın faydası yok. Bize yardım edecek misin?

Moratti : Elbette Caroline.

Telefonu kaldırır ve :

"Bana Emrah hocayı bağlayın."

"Sizi birkaç gün misafir edeyim Caroline. Biraz dinlenirsiniz. Sonra gönül rahatlığıyla dönebiliirsiniz Brezilya'ya. Bundan sonrasını bana bırakın."

"Emrah Gürbüz hatta efendim"

"Tamam bağla"

Moratti : Sevgili dostum Emrah, nasılsın?

Emrah : Oo başkanım iyiyim teşekkür ederim, sizi sormalı?

Moratti : Emrah lafı zatmadan ne kötü olduğumdan bahsetmek istiyorum.

Emrah :
    Hayırdır başkan?

Moratti : Şimdi söyleyeceklerimi iyi dinle Emrah, ondan sonra da teklifimi.

Emrah : Dinliyorum başkan.

Moratti :
    (Detaylı bir şekilde sorunu anlatır ve Emrah Gürbüz'ün yardımını ister, Mourinho'nun yapamayacağı bir görev alacaksın der).

Emrah :
    Başkan orda bil beni.

Moratti : Peki Emrah, teşekkür ederim, bekliyorum 2 gün içinde. Görüşmek üzere.

Aynı anlarda. Kadıköy / Türkiye'de :

Hakan : Abi oyna hadi ya bi saattir telefonla konuşuyorsun.

Emrah :
    Tamam len az sakin, al oynadım.

Gökhan : Ahah okey attın abi ya, dönmüyorum, biter oyun.

Hakan :
    Emrah abi bunun için mi beklettin bizi, o kadar bekledik en son okey attın ya, valla bi daha eşli oynamyacağım seninle.

Emrah :
    Benim işim çıktı da arkadaşlar, sonra görüşürüz olmaz mı?

Emrah :
    (İçinden geçirir) Tekrar İtalya'ya dönmek! Amacı ne olursa olsun tekrar orada olmak çok önemli benim için. Okey atarak akıllılık ettim. İlk uçak 3 saat sonra, hemen eşyalarımı toplayıp gitmeliyim.

Ve İnter'de Sir Gürbüz dönemi yeniden başlar. Basın ve taraftarlar heyecan içindedir. Uzun bir aradan sonra yeniden teknik direktörlük yapmaya hazırlanan Sir Gürbüz için büyük bir karşılama töreni hazırlanmaktadır.

Sir Gürbüz'ün futbol yaklaşımı genelde ofansif olmuştur ama onun bu heyecan verici futbolunda değişme olup olmadığını zaman gösterecek. Antrenman sistemini ve taktiklerini, futboldan uzak kaldığı dönemde gözden geçiren, sıfırdan yapan ve çok iddialı gelen bir Sir Gürbüz ile karşı karşıya olacağız.
    Bir söylentiye göre, o artık şu futbol mentalitesini sahaya yansıtacak.

Antrenman (Gizli içerik, görebilmek için mesaj yazınız) :

Maç ve taktik antrenmanı :

Takım taktik dizilişi :

Takım komutları :

Oyuncu komutları (Detaylı hazırlanmıştır) :

Moratti : Emrah kuralları kabul ediyor musun? Kabul etmiyorsan hiç gelme İtalya'ya.

Emrah : Ediyorum başkan, ayıp ettin.

Kurallar :

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92163
    Last edited by Flawless Victory : 15.Kasım.2010 at 23:28

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Kariyerinizde başarılar dilerim.Umarım uzun soluklu,zevkli bir kariyer olur.
    So what?
    Saike

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hikaye süper abi.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Hikaye başlasın transferleri merakla bekliyorum..

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Gene başladık başarılar

6. Default

hikaye süper başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

:::TRANSFER LİSTESİ:::

Sir Gürbüz ilk aşamada daha önceden tanıdığı yıldız adaylarını mercek altına aldı. Bu oyunculara sırasıyla teklif götürebilir. Ancak öncelikli olarak DLC, AMC, ST mevkilerine transfer yapılacak.

görevini tam anlayamadım, merakla bekliyorum bu kariyerden çok yazı dizisini andıracak gibi.
    lavezzi değil de cavaniyi alıp tek forvet oynatabilirsin. dlc olarak criscito'yu öneririm. amc'yi taktiklerinde göremedim neden alıcaksın anlayamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    görevini tam anlayamadım, merakla bekliyorum bu kariyerden çok yazı dizisini andıracak gibi.
    (Hemen telefonla Moratti'yi arayıp randevu talep eder. Moratti, Caroline'ın eski sevgilisiydi. Caroline Brezilya'dan kopamayınca ayrılmışlardı. Ama Moratti onun hep yanında oldu ve onu korudu. Her sıkıntılı durumda yardıma koştu. Yine reddetmeyecekti, ona hayır diyemezdi. İkili, Moratti'ye durumu büyük bir soğukkanlılıkla anlattı, Moratti'nin şaşkınlığı yüzünden okunuyordu. Çünkü Douglas kendi takımında oynuyordu. Ona bu gerçeği nasıl söyleyebilirdi? Moratti bunu ben yapamam diyordu, ama yapabilecek birini tanıyorum. Emrah Gürbüz!)

şunu diyorum bu sıvı acı vermekten mi ibaret, başka ne özelliği var? bir de söylemesi gereken öldükleri mi lost gibi bişey yapmışsın ve futbolla alakası nedir neden seni takımın başına geçmen için çağırdı 63 kişinin katili olduğun için mi neden

Bu iğne enjekte edilenleri çok merak ettim. Kolay gelsin. Umarım devamlılığı olan bir kariyer olur.

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Hikaye süper. Başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    şunu diyorum bu sıvı acı vermekten mi ibaret, başka ne özelliği var? bir de söylemesi gereken öldükleri mi lost gibi bişey yapmışsın ve futbolla alakası nedir neden seni takımın başına geçmen için çağırdı 63 kişinin katili olduğun için mi neden
    Herkes kendi anlasa daha güzel olur. Yazar açıklama yapmamalı. Sadece şunu söyleyeyim, daha önceki serilerde İnter'le kariyerim var, Moratti ile bir tanışıklığımız var, bunu bilmeniz gerekmiyor, hikayede yazmışım zaten. Bu deneyde öne çıkan 6 kişiye dikkat. Bunlar kariyerde öne çıkacak kişiler.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

28 yıl sonra diyince Fenere Türkiye kupası geliyo sanmıştım. İyi ki yanılmışım. Her neyse başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

başarılar FV gecen senekı gıbı bı Inter mı olacak acaba

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Aha yine başladık abi.Diyaloglarda olmak isterim
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

İlk baş bi Fener kariyeri zannettim ama sonrasında klasik Sir Gürbüz kariyeri olduğunu anladımBu kariyer yine ödül alır

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Arkadaşlar gönüllerdeki kişileri transfer ettik, gerek geleceğe dönük, gerek paraya dönük, gerekse başarıya dönük transferler. Az sonra!

başarılar. bale veya hamsik bu takıma ayrı bir hava katar

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

başarılar tiktak müdürüm takipteyim pastore ve neymar 2lisini şiddetle tavsiye ederim
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Başarılar emrah abi

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Hazır Inter'i seçmişken Kerlon'u da bi gözler misin ona göre alıcam

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

:::TRANSFERLER:::

54 milyon liralık transfer bütçemizi iyi kullandık ve aşağıdaki transferleri yaptık. Yeni transferler ilk gollerini attı. 1860 Münih'i deplasmanda 2-0 yenerken, kanat taktiğimiz işe yaradı, kanat hücumlarında başarılı olduk. Hazard ve Kadlec ile 2-0 kazandık.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Tubize 0 - 3 İnter

Goller :

Vainqueur ( 5 )
    Mariga ( 38 )
    David Suazo ( 67 )

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

allahım bu nedir başarılar abicim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hikaye çok güzel olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

:::GİDENLER:::

İnter son 3 hazırlık maçında Tubize'yi 3-0, Huesca'yı 3-2 ve Barakaldo'yu 5-1 yenerken, yeni transferler golleri sıralamaya başladı. Kadlec'in toplamda 3 golü var.

İnter aşağıdaki 3 oyuncunun maaşlarının yüksek olması nedeniyle elden çıkardı ve yaklaşık 15 milyon TL kasasında kaldı.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

İnter İtalya Süper Kupası'nda Roma'yı eze eze 1-0 yenerek Süper Kupa'nın sahibi oldu. Topla oynama yüzdesi % 60'a % 40 İnter üstün. Şutlarda da 19-2'lik ezici bir üstünlüğü var İnter'in.

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Abi baya güzel oyuncular almışsın tebrikler

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri