Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 218 sonuç

Konu: İzmir'den Şampiyon Çıktı! Şampiyon Bucaspor! [3.Sezon]

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul Takım:G.Saray

Default İzmir'den Şampiyon Çıktı! Şampiyon Bucaspor! [3.Sezon]

Galatasaray'ın unutulan ve genç yaşta Anadolu Klüplerinde futbol oynayıp daha sonra futbolu bırakan Ofansif Orta Saha oyuncusu olarak Gaziosmanpaşa'daki evimde bütün gün Ntv Spor izliyordum.

Fakat bir gün ne olduysa Ntv Spor'da adımın yazıldığını gördüm. Futbolu bıraktıktan sonra içimdeki ateş sönmemişti ve A sınıfı lisans alıp Teknik Direktör olmaya hak kazanmıştım.

Fakat ne Galatasaray ne de eski oynadığım klüplerden hiç bir teklif gelmemişti. Ama dedim ya Ntv Spor'da adımın yazıldığını duyunca şaşırdım. Tarih 7 Haziran 2010'du.

Sayın Bucaspor Başkanı Bülent Nuri BEKTUR Ntv Spor'a yaptığı açıklamada benimle görüşüceklerini söylemiş ve bu haber alt yazıda geçiyordu. Okumaya kalmadan o yazıyı Cep Telefonum çaldı ve görüşmeye başladık.Ne de olsa eski bir futbolcusuydum Bucaspor'un.

3. Ligdeyken asist kralı olmuş ve futboluda orada bırakmıştım. Güzel günlerimde geçmediği değil tabi ki orada. Sonuçta İzmir'in yeni bir yükselen değeriydi Bucaspor.

Transfer dönemindede toplama bir takım kurmuşlardı ama topladıkları oyuncular aşırı kaliteliydi.Kafamda "Ben bu takımı ilk 5'e oynatırım arkadaş" gibi bir düşünce zaten vardı takımla alakam yokken bile....

(Kariyer başladı ve ilk 9 hafta geride kaldı. Onaylandıktan sonra paylaşımlar başlıycak. Haydi hayırlısı : ) )

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92163

Kuralları okudum ve kabul ediyorum.
    Last edited by Homer J.S : 19.Kasım.2010 at 16:03 Reason: Kurallar linki eklendi.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Kariyeriniz onaylanmıştır.

Kariyeriniz onaylanmıştır, başarılar dilerim.

başarılar dilerim

sakary Ali Misafir

Başarılar dilerim.

Nesil
    2005
    Yer

Teşekkürler...

Nesil
    2005
    Yer

---------------------------------

Ve gün geldi çattı THY uçağı ile İzmir'e gidişim gerçekleşti.

Tarih 8 Haziran 2010.

Sayın Başkan kulübün şartlarını iletti. "Hocam lige yeni yükseldik. Takıma yeterince kaliteli oyuncu transfer ettik. Ama tabii ki bir kaç hafta uyum sıkıntısı olucağını düşünüyoruz. Aldığımız yabancı oyuncuların hepsi kendi ülkelerinin Milli takımlarında oynuyorlar. Türk oyuncular ise bu ligin kalbur üstü oyuncuları. Bu yüzden size transfer için sadece 100.000 € ayırabiliriz. Ama bonservisi elinde olan 2 yabancı ya da Türk oyuncu almanız için size kulübün menfaatlerini zarara uğratmıycak şekilde Yıllık ödeme miktarı ayırıcaz. Eğer bu şartlarımızı kabul ederseniz görüşelim" dedi.

Benim kafamda ise zaten Bucaspor ilk 5'e oynıyabilicek bir takımdı. Fakat yinede takımda 1-2 eksiğin giderilmesi gerekiyordu. Çevreme ve Teknik Direktörlük yapan arkadaşlarıma danışmak için Sayın Başkan'dan 1 gün süre istedim.

Hazır İzmir'e gelmişken eski okulum Nevvar Salih İşgören Anadolu Turizm Meslek lisesinide bir ziyaret ettim. Karşıyaka'ya geçip biraz fayton turu yaptıktan sonra geceyi geçireceğim Otelde konaklamak üzere yola çıktım...

Nesil
    2005
    Yer

9 Haziran 2010.

Gece Rıdvancığımla (Dilmen) telefon görüşmesi yaptım ;

TM = Rıdvanım nasılsın?
    RD = Eyvallah programa hazırlanıyorum Taşkınım sen nasılsın?
    TM = İyidir ne olsun. Bucaspor ile görüşüyorum biliyosun. İzmirdeyim.
    RD = Evet duydum. Hayırlısı olsun hiç geciktirme hemen başla. Kadrolarıda iyi her maç GOL OLUR.

Demesiyle zaten bir anda teşekkür edip telefonu kapamıştım.

Bucaya geldiğimde Başkana şartları kabul ettiğimi söyleyip imzayı atacağımı söyledim.

Başarılar Umarım Buca'yı Avrupa sahnesinde görebiliriz

Nesil
    2005
    Yer

10 Haziran 2010

İzmir yerel basını , Ligtv , Sporx gibi medya kuruluşları önünde sözleşme imzaladık ve hemen antremana çıktım.

Özellikle kafamda oluşturduğum kadrodaki oyuncuların antrenman performansını merak ediyordum.

Ukrayna'da , Türkiye'de ve İngiltere'de Şampiyonluklar yaşamış Orhan Ak, Ali Güneş, Stjepan Tomas, Jerko Leko, Manucho gibi oyuncular ve Türkiye'de tanınan bilinen ve her oynadığı takımda canla başla mücadele eden Ediz,Koray,Mehmet Polat,Ragıp,Musa Aydın gibi oyuncuların hocası olmak heyecan veriyordu.

Özellikle Dady'i çok merak ediyordum. Çünkü Osasuna'nın her izlediğim maçında Güiza'dan örnekler verip taraftarına saç baş yoldurtuyordu. Ama bu oyuncu Türkiye'de iş yapar düşüncesi vardı kafamda.

Yardımcılarımdan 1 tanesi Beşiktaş taraftarının "Takoz"u Recep Çetin. Kendisi , ilk yardımcılık deneyiminde benim yanımda yer alıcaktı. Takımla ilgili bilgiler verdiğinde Dady için "Taraftar onu ya coşturur ya da söndürür. Pohpohlanmadan oynayamıyor" dedi....

Nesil
    2005
    Yer

11 Haziran 2010

Takımda bir kaç eksiklik göze çarptı. Özellikle orta sahanın göbeğinde Ragıp ve Leko'nun alternatifi yoktu ve buda sıkıntı yaratıcaktı. İbrahim Dağaşan'ın ise isteksiz görüntüsünü hiç beğenmemiştim. Bu yüzden Menajerlerin bana ilettiği Bonservisi elinde olan oyuncular listesini gözden geçirdim.

Bana tecrübeli ama hiç başarı yakalayamamış ve kariyerinin son anlarında birşeyler elde etmek isteyen bir oyuncu lazımdı. Aynı Pierre Van Hooijdonk gibi. Kariyeri mükemmel fakat şampiyonluk yaşamamış ya da istediğini elde edememiş biri olmalıydı.

Listede 1 isim gözüme çarptı. Mauro Cantoro. Menajerine yaptığım teklif olumlu sonuçlandı ve Cantoro'yu takıma kattık.

Cantoro Kimdir?

Nesil
    2005
    Yer

Quote Originally Posted by engin361 View Post
    Başarılar Umarım Buca'yı Avrupa sahnesinde görebiliriz
    Teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer

Artık hazırlık dönemleri bitti ve 29.06.2010 tarihinde ilk Hazırlık Maçımıza Akçaabat Sebatspor karşısına çıktık.

Maç başladığı gibi 0-0 biterken maçta genellikle genç oyunculara forma şansı verdim.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by TaşkınMahmut View Post
    Hazır İzmir'e gelmişken eski okulum Nevvar Salih İşgören Anadolu Turizm Meslek lisesinide bir ziyaret ettim. Karşıyaka'ya geçip biraz fayton turu yaptıktan sonra geceyi geçireceğim Otelde konaklamak üzere yola çıktım...
    Vaaay gerçekten İzmirlisin yani.

Başarılar.

Nesil
    2005
    Yer

Quote Originally Posted by Homer J.S View Post
    Vaaay gerçekten İzmirlisin yani.

Başarılar.
    Teşekkürler. Ama İzmirli değilim. Sadece zamanında o okulu kazandım ve orada okudum.

Nesil
    2005
    Yer

Tarih 8 Temmuz 2010. Bahçelievler stadında İstanbulspor ile karşılaştık. Manucho 2 gol atmasına rağmen bu maçta Dady'nin 2 muhteşem asisti daha çok dikkatimi çekmişti.

Nesil
    2005
    Yer

Dady ve Manucho ikilisinden vazgeçemiycektim sanırım. Aslında takıma Barcelona taktiği oynatmayı düşünürken bu ikilinin performansını dahada çok merak etmeye başlamıştım.

Recebe sorduğumdada "Antremanlarda ikisi farklı takımda olduğunda bile etkili oynuyorlar. İkisinin muhteşem bir performansı var. Bence ayırmayalım" dedi.Ben ise önümüzdeki Çorumspor maçında yine bu ikiliyi deneyip kararımı ona göre vericektim.

Nesil
    2005
    Yer

Evet!

Sanırım İnter Milan'daki Milito - Eto'o uyumunu Manucho ve Dady ikilisiyle yakalıycaz! Geçtiğimiz maçta Manucho'nun 2 golünde asist yapan Dady Çorum maçında 1 gol atıyor ve golün asistini ise Manucho yapıyordu.

Takımın alt yapısında yetişme Sercan'ın golündede Asisti Manucho yapıyor ve Çorumspor'u mağlup ediyorduk...

Nesil
    2005
    Yer

Rakipler zayıftı ama takımın alışması için maç kazanması ve genel performansını göstermesi lazımdı.

Belki Süper Lig takımlarıylada maç yapsak olurdu fakat mağlubiyet aldığımızda oyuncular sıkıntı yaşayabilirlerdi ve eksik kaldıklarını düşünebilirlerdi.

Bu yüzden son 2 hazırlık maçında diğer rakiplere göre nispeten biraz daha güçlü olan Elazığspor ve Diyarbakırspor maçımız var.

Bu maçlarda oyuncularımın peformansını dahada iyi görebilicektim. Özellikle hücumdan defansa kadar herkesin performansından aşırı memnundum. İşler yolunda gidiyor...

Nesil
    2005
    Yer

Kanyo Turku Şekerspor'u 2-0
    Elazığsporu 2-1 mağlup ettik.

Artık son hazırlık maçımız doğunun Parisi Diyarbakırspor ile...

Nesil
    2005
    Yer

Bucaspor Süper Lige Hazır..!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Şuan bende Dady ve Dahmane oynuyor dady çok iyi bitiriciliği var Dahmane ise tam bir kanat oyuncusu..

başarılar lig'de umarım kalıcı olursun..

Nesil
    2005
    Yer

Açıkçası ben baya ilerledim. Tek tek eski maçları koymam çok zamanımı alıcak.

Ligde 11. Haftaya geldim. Toplam skorlar,puan durumunu şimdiden ekleyip diğer oynıyacağım maçları tek tek ekliyim...

Nesil
    2005
    Yer

11 Hafta Sonunda Oluşan Puan Durumu

11 Hafta Sonunda Aldığım Sonuçlar (TR Kupasından Elendim)

Kadrom ve Taktiğim

Yaptığım Transferler

Nesil
    2005
    Yer

Son Konyaspor Maçı ( Artık Gazete Diliyle Devam Edicem )

Nesil
    2005
    Yer

Dady ve Manucho'nun Şovu ! 3-4

Ligin 2 yeni ekibi Konyaspor ve Bucaspor Konya Atatürk Stadında karşı karşıya geldi.

Maça etkili başlayan taraf olan Bucaspor'du. Özellikle bu sezon muhteşem uyum gösteren Dady ve Manucho ikilisiyle etkili olan Bucaspor 29. dk da hazırlanış açısından çok şık bir golle öne geçti. Sol kanattan topu alan Manucho 4 rakibini geçerek kaleciyle karşı karşıya kaldı, pasını Dady'e aktardı ve Buca 1-0 öne geçti.

Bu golden 3 dk sonra Orhan Ak'ın büyük hatasında Lieteva sol ayağıyla dokundu ve skoru eşitledi 1-1.

Golden sonra hemen toparlanan Bucaspor muhteşem bir golle daa öne geçti. 36. dkda Manucho vücut çalımıyla tam 4 oyuncuyu oyundan düşürüp muhteşem bir vuruş yaptı ve takımını 2-1 öne geçirdi. İlk yarı bu skorla bitti.

2. Yarıya üstün başlayan taraf yine Bucaspor oldu.

53. dkda Tecrübeli 10 Numara pozisyonu Richard Knopper Manuchonun vuruşunda kaleciden seken topu ağlara gönderdi 3-1.

65. Dkda Dockal MUZ orta tabiriyle harika bir orta açtı. Lieteva vurcu Atilladan seken topu Lieteva tamamladı 3-2.

72. Dkda Sağ kanattan kazanılan serbest vuruşu Knopper kullandı. Arka direkte kendini unutturan Tomas çok şık dokundu 4-2.

Artık ataklarını sıklaştıran Konyaspor 82. dkda Dockal ile şık bir kafa buldu fakat gol maçın skorunu tayin etti...

Konyaspor 3-4 Bucaspor

Nesil
    2005
    Yer

90+3 'te son Atakta Antalyaspor'a boyun eğdik.

Nesil
    2005
    Yer

Kalecimiz Carlos sakatlıktan döndü. Penaltı kurtardı muhteşem oynadı ve Sivas'ı 2-1 Mağlup ettik

Nesil
    2005
    Yer

13 Hafta Sonunda Oluşan Puan Durumu.

Bu arada daha önce Cagliari ve Sampdoriada forma giyen Parola ile anlaştık. 5 Ocakta kadromuzda (Bedava Transfer)

13 Maçta 6 Galibiyet 7 Mağlubiyet. Beşiktaş sadece +3 Averaj farkıyla önümüzde...

Nesil
    2005
    Yer

Jerko Leko sahalara döndü. Kaleci Carlos'un iyileşmesinden sonra Leko'nunda iyileşmesi süper oldu. İbrahim Dağaşanın malesef sezonu kapamasının ardından Parola'nın iyi bir transfer olucağını düşünüyorum.

Takımın sistemini 4-1-4-1 olarak ayarladım. Artık risk alamayız. Ragıp Başdağ son Sivasspor maçında sakatlandı ve 5 hafta sahalardan uzak kalıcak. İleride Manucho tek başına forma giyiyor.

İşte yeni taktiğim (Sivasspor maçınıda bu taktikle kazandık) Parola geldikten sonra Onur'dan formayı devralmak için uğraşmalı...

Nesil
    2005
    Yer

Taktiğimde oyuncuların rolleri.

Mulemo ve Ali Güneş Full Back = Automatic

Orhan ve Tomas Central Defender = Defend

Leko Defensive Mid = Support

Onur Tuncer Anchor Man = Defend

Cantoro Box to Box Mid = Support

Musa Aydın Winger = Attack

Erkan Taşkıran Winger = Attack