1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: Oyuncu Rolleri

Exclamation Oyuncu Rolleri

şu oyuncu rolleri varya poacher advanced forward filan bilen biri varsa onu açıklayabilirmi acaba?

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

KALECİ
    Goalkeeper (GK):
    Bu talimati verdiğimiz kaleci penaltı alanından kalesine kadar her bölgeyi korur. Yani sırf şut kurtarmanın dışında topu oyuna sokup atağı başlatır.
    Sweeper Keeper: Bu talimatı veriyorsanız defans çizgisinin önde olması önemli bir konu. Defans çizgisi önde olursa; kaleci öne çıkıp tüm topları yakalayabilir. Fakat hızlı olması önemli bir konu. Defans çizginiz önde değilse bu talimatı vermeye gerek yok.

DEFANS
    Sweeper:
    Bu talimatı verdiğimiz oyuncu diğer defans oyunculardan biraz daha geride duran stoper oyunculardır. Oyuncunun hızlı olması önemli bir konu çünkü topu uzaklaştırma görevi üstlenir.
    Libero: Libero da Sweeper ile aynı bölgede durur fakat ondan farkı topu uzaklaştırma görevi üstlenmez, topla birlikte zaman harcar, hareketlenir ve topu güvende olan bir orta saha oyuncusuna gönderir. Bu yüzden teknik özelliklerinin iyi olması lazım.
    Full Back: Bu talimatı verdiğimiz oyuncu atağa pek katılmaz, önlerindeki kanat oyuncularına destekte bulunurlar.
    Wing Back: Bu talimatı verdiğimiz oyuncu hücumda mevkisinden ayrılır ve derine doğru dribbling yapar. Wing back pozisyonu üstlenen oyuncumuzun hızlı olması çok önemlidir.

Şimdilik kaleci ve defans komutları hakkında bilgi verdim, orta saha ve forvet hakkında da daha sonra bilgi veririm. (Kusura bakma gözlerimin kapandığını hissettim ve o kadar yazmışken silemedim. )

teşekkür ederim orta saha ve forveti de bekliyeceğima

forveti şöyle özetliyeyim.

poacher kontra atak oyuncusu hızlı çevik kolay çalım atıp gol atabilen oyuncu tipi genellikle defansif taktiklerde kullanılır.

target man
    uzun boylu nerde durması gerektiğini bilen topa iyi kafa vuran iyi zıplayan ve güçlü oyunculardır. genellikle kanatlardan oynayan takımlarda kullanılır.

complete forward takımın ilerideki herşeyidir poacher ve target man'in ikisininde özelliklerini taşır ama ikisi de değildir.

advanced forward, playmaker'a benzer ilerideki hücumu organize eder. yaratıcı oyuncudur.

deep lying forward bu oyuncular genellikle geriden top alır ileri taşır bir nevi orta saha ile forvet arasında köprüdür. fizik gücü topa iyi vurma ve karar verme yeteneği iyi olmalıdır.

trequerista bu oyuncu serbest oyuncudur. boş alana kaçar ve top bekler ilerideki arkadaşlarını topla buluşturur kesinlikle ama kesinlike bu oyuncuya off the ball yani nerede duracağını iyi bilme teknik özel yetenek sezileri kuvvetli olmalı (anticipation) pas verme yeteneği de iyi düzeyde olmalıdır.

defansive forward bu oyuncu ileride karşı takımın pas trafiğine karışır hata yapmaya zorlar. çalışma azmi cesaret hızlanma ön plandadır.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

advanced forward playmaker tipinde değildir, poacher'ın daha az oyundan kopmuş halidir, poacher sadece gol atmayı düşünürken advanced forward duruma göre takım arkadaşlarına pozisyon da hazırlayabilir.

walter sakana serbest bir yapısı olan, ilerideki hücumu organize eden, teknik oyuncu olarak özetlemiş.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hücumu organize etmesi boşa kaçarak alan yaratması, gerektiğinde boştaki adamı görüp asist yapması anlamında olmalı, Sercan mesela geçen sene çok az gol atmasına rağmen pozisyon yaratıp asistler yapabiliyordu.

bilgiler için çok sağolun

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Poacher : F.Inzaghi

arkadaslar ben bjk ile tek forv. oynuyorum genelde boboyu kullaniyorum advanced forvet olarak ama adv. forvetlerde topu tut ozeligi kapali sizce acikmi olmali kapalimi veya hangi sekilde tek forvetler faydali olur

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Bende bunları örnek vermek istedim.

Poacher: Lukaku

Deep Lying Forward: Mamadou Niang

Target Man: Gignac, Güiza

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

benim geçen yılki rehberde tümü ayrıntılarıyla mevcut...
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Taktik ekranında oyuncunun üzerine tıklayıp, soldan görevleri seçtiğin zaman (Basic kısmında) hangi özelliklerin güçlü olması gerektiğini gösteriyor. Ben buna göre ayarlıyorum. En iyi verimi bu şekilde aldım şu ana kadar.

Quote Originally Posted by juricevic View Post
    Taktik ekranında oyuncunun üzerine tıklayıp, soldan görevleri seçtiğin zaman (Basic kısmında) hangi özelliklerin güçlü olması gerektiğini gösteriyor. Ben buna göre ayarlıyorum. En iyi verimi bu şekilde aldım şu ana kadar.
    ama bazen saçma durumlar olabiliyor mesela 4-5-1 oynayan bi takımda forvet kısmı ne kadar iyi olursa olsun poacher olmamalı.

complete forward: cavani, quaglierella
    defansive forward tevez, eto da yapabilir ama başka durumlarda daha iyi verim alırsın
    advanced forward zarate

Hazir konusu acilmisken bende tek veya cift forvet oynuyorum. Bu oyuncuma hangi rolu vermeliyim. enthusiastic striker mis

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu oyuncuya poacher daha uygun gibi geldi.. Ama seneye kurtul bu oyuncudan
    Sentugo.

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Bu oyuncuya poacher daha uygun gibi geldi.. Ama seneye kurtul bu oyuncudan
    bank asya icin fazla bile

bobo için ne önerirsiniz bir de jaja için

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

bobo'yu uç santrafor oynat gol kralı olsun

Niang'ı ne oynatmalıyım sizce ben poacher oynatıyorum .

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Niang => Deep Lying Forward => Attack = Canavar

jaja=uç forvet=gol manyağı

sobis,sercan yildirim ve holosko forvette ne oynar sizce? uc forvet uyarmi bu elemanlara?

Quote Originally Posted by cris king View Post
    sobis,sercan yildirim ve holosko forvette ne oynar sizce? uc forvet uyarmi bu elemanlara?
    Diğerlerini Denemedim Hiç Ama Holosko'yu Forvette Değilde AMR'de Gizli Forvet Olarak Oynatırsan ve de Bireysel Oyuncu Comutlarında Cut İnside Komutunu Verirsen Oyunda Yardırdığını Göreceksin.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Diğerlerini Denemedim Hiç Ama Holosko'yu Forvette Değilde AMR'de Gizli Forvet Olarak Oynatırsan ve de Bireysel Oyuncu Comutlarında Cut İnside Komutunu Verirsen Oyunda Yardırdığını Göreceksin.
    adamda yardırma içgüdüsü var ben kanat-atak yaptım ona rağmen o bölgede her maç gol atıyor ve sürekli yardırıyor ama holoskoyu atak yapmam gereken,kapanan takımlara karşı yedek oturtuyorum daha çok öne geçtiğimde veya zorluk derecesi yüksek kontırataklarla gol bulmaya çalıştığım maçlarda 11 çıkarıyorum ve yüzümü hiç kara çıkarmıyor...

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    Bende bunları örnek vermek istedim.

Poacher: Lukaku

Deep Lying Forward: Mamadou Niang

Target Man: Gignac, Güiza
    poacher lukaku mu ??? yanlısın war bence

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Hücumu organize etmesi boşa kaçarak alan yaratması, gerektiğinde boştaki adamı görüp asist yapması anlamında olmalı, Sercan mesela geçen sene çok az gol atmasına rağmen pozisyon yaratıp asistler yapabiliyordu.
    Sercan uç santrafordamı iyi sizce yoksa fırsatçı golcü olarakmı?

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by cenk1905 View Post
    poacher lukaku mu ??? yanlısın war bence
    Fm 2010'da Poacher oynatıyordum çerez gibi gol atıyordu 11'de denemedim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

@cris king

Biraz oyun tarzına bağlı seçim, Sercan'ı uç forvet yaparsan daha çok ara pası dener, fırsatçı olursa sadece gol atmaya çalışır, Sercan'ın yaratıcılığı çok kötü bir değer olmadığı ve şutları da kötü olduğu için bence uç forvet daha uygun olur.

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    Fm 2010'da Poacher oynatıyordum çerez gibi gol atıyordu 11'de denemedim.
    hadıya cıdden mrk ettım ben hep target man oynatıyordum ortalamanın bıraz ustundeydı ama sımdı boy uzun zıplama guc ıyı dırek atlıyodum oyuzden denemek lazımmıs demek

Mesaj Yetkileri