Kısa yararlı bir bilgi olduğunu düşündüğüm bir konu bu.. Herkes kendi özel programını hazırlayabilir. Bazıları için, oyunda bulunan dandik programlar ya da bir başkasına bağımlı olmak sıkıntı verebilir. Bu bilgilerle genç oyuncularınızın gelişmesini istediğiniz özelliklerini daha rahat bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Bu konuyu çok araştırdım Fm 2011 de yok.. İzinsiz yayınlamak serbest, sitenin adını verin yeter

Oyuncular için;
Strength: natural fitness, stamina, strength, work rate
Aerobic: acceleration, agility, balance, jumping, pace
Tactics: anticipation, decisions, off the ball, positioning, teamwork
Ball control: dribbling, first touch, flair, heading, technique
Defending: concentration, marking, tackling
Attacking: creativity, passing, crossing
Shooting: composure, finishing, long shots

Not: Eskiden set pieces katagorisinde bulunan, "corners, free kick taking, long throws, penalty taking" özelliklerini daha keşvedemedim, ancak Attacking ve Shooting katagorilerinde bulunduğunu düşünüyorum.

Kaleciler için;

GK-Shot Stopping: one on ones, concentration, kicking, throwing
GK-Handling: aerial ability, composure, handling,

Not:
Hangisinin hangisinde olduğu önemli değil, nasıl olsa kaleciler için bu üstteki iki özelliği de en üst seviyede tutmak gerek. Ayrıca diğer özelliklerde kalecileri biraz etkiliyor..

Strength: natural fitness, stamina, strength
Aerobic: acceleration, agility, balance, jumping, pace, reflexes
Tactics: anticipation, command of area, communication, decisions, positioning, rushing out
Ball control: first touch, technique
Defending: concentration

Not:
Dikkat ederseniz, Kaleciler ve Oyuncular için Compurse özelliklerinin yerleri farklıdır..

Not: Oyunu Türkçe yama ile oynayanlar hala sıkıntı yaşayabilirler. O yüzden ileride zaman bulursam, (ya da zamanı olan varsa o yapsın..) Türkçe olarak da yayınlayabilirim..

İyi çalışmalar, iyi oyunlar dilerim...