Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: Özer Hurmacı

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Default Özer Hurmacı

Özer 2 senedir oynadığı maçlarda takımın açık-ara en çok koşan oyuncusu oluyor.Sahada ayak basmadık yer bırakmıyor neredeyse.

Fakat özelliklerine baktığımızda workrate:10 stamina:12 determination:9
    workrate:14-15 ,stamina: 15, determination: 13 seviyesine çekilebilirdi diye düşünüyorum.
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:53

Nesil
    2006
    Yer
    İzmirli / Kocaeli Üni.

Aynen resmen tembel bi orta saha oyuncusu gibi yansıtılmış oyuna Özer nerdeyse her oynadığı maçta en çok km koşan oyuncu ayrıca gayette istekli çalışkan bir yapısı var niye böyle oyuna yansıtıldı anlayamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Tabata'nın 10 iken Özer'in Work Rate puanının 10 olması ilginç asıl olan.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mertayasava View Post
    Tabata'nın 10 iken Özer'in Work Rate puanının 10 olması ilginç asıl olan.
    2si de düşük bana göre.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Work Rate'i anlamak için en kolay açıklama ; Mac sirasinda ne kadar caliskan oldugu. Kendisine pres gorevi verildiginde bu gorevi ne kadar yerine getirebildigi.

Özer'i de pres yaparken genelde kaptırdığı bir top sonrası görebiliyoruz. Her posizyonda rakibine pres yapan değil, çünkü Özer hücum oyuncusu bana göre bir hücum oyuncusunda bu özelliğin çok yüksek olmaması gerekir. 10-11-12 değerleri de bence gayet uygundur. Benim görüşüm tabii ki.

Stamina ve Determination 'da o derece bana uygun geldi Özer'de.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by GiresunspoR View Post
    Stamina ve Determination ne sebeple uygun geldi ki Murat abi? Özer en fazla koşan, en fazla top isteyen,en fazla topla oynayan oyuncu oluyor Fenerbahçe'de. Çok gayretli,çalışkan oynuyor. 9-10 gibi rakamları haketmiyor kesinlikle.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by GiresunspoR View Post
    Work Rate'i anlamak için en kolay açıklama ; Mac sirasinda ne kadar caliskan oldugu. Kendisine pres gorevi verildiginde bu gorevi ne kadar yerine getirebildigi.

Özer'i de pres yaparken genelde kaptırdığı bir top sonrası görebiliyoruz. Her posizyonda rakibine pres yapan değil, çünkü Özer hücum oyuncusu bana göre bir hücum oyuncusunda bu özelliğin çok yüksek olmaması gerekir. 10-11-12 değerleri de bence gayet uygundur. Benim görüşüm tabii ki.

Özer sürekli pres yapan bir oyuncu.Hatta geçen sene son haftalarda sadece bu özelliğiyle Daum'dan forma alıyordu.Nerden böyle bir izlenime kapıldın anlamadım Murat abi.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

benim ise en çok takıldığım Creativity konusu, geçen oyunda bu özelliği 16 olan özerden bu yıl bir kademe daha yukarı bir değer bekliyordum. Özeri hem Ankaraspor'da hem Fenerbahçe'de canlı olarak izleme fırsatım oldu özellikle geçen yıl sakatlıklarla boğuştuğu bir dönemde fenerbahçe'nin en çok pozisyon üreten oyuncusuydu. 14'ün çok ama çok az olduğu gerçeğini bence görmemiz lazım, özer ülkemizde nadir bulunan bir futbol mentalitesine sahip, ayağına her topu aldığında hızlı ve akıcı akınlar üretiyor, bu özelliğinin en azından geçen oyundaki değerine yaklaştırılmasını bekliyorum patchlerden.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Vallaha hangisini düşük buldun dersen çoğu iyi aslında özelliklerin ama genel olarak bir vasatlık var sanki özer de bu sene...

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

aykut kocaman özeri çok tutuyor ama bana göre fenerbahçe seviyesinde değil pas 11 teknik 12 ye çekilip creavity 18 e yükseltilebilir yetenekli olmamakla birlikte yaratıcılığı fazla ama kesinlikle fenerbahçe seviyesinde bir takımın oyuncusu değil

istatistilklerine bakın oynadığı maçlarda en çok top kaptıran oyunculardan biri çok topu öldürüyor sürekli final pası atmak istiyor ama tabi bir guti olmadıgı için %90 oranında isabetsiz oluyor bu paslar

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Vallaha hangisini düşük buldun dersen çoğu iyi aslında özelliklerin ama genel olarak bir vasatlık var sanki özer de bu sene...
    Devre arasında biraz kırpmayı düşünüyordum ben de, iyice izlemek lazımdı bu sakatlık kötü oldu.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Devre arasında biraz kırpmayı düşünüyordum ben de, iyice izlemek lazımdı bu sakatlık kötü oldu.
    Ya Özer biraz tuhaf zaten değerlendirmesi en zor futbolculardan biridir diye düşünüyorum fenerbhçe'de kağıt üstünde bu kadar iyi futbolcu olup bir türlü vasatı aşamaması problem yaratıyordur

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

kırpmaya gelince üzerine yok zaten!

konuyu açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.. bahsedilen özellikler özer'in en etkili özelliklerinin başında geliyor. teknik özellikleri kadar iyi yansıtılması lazım.

teknik özellikleri düşse itiraz etmem ama bu bahsi geçen özelliklerin hepsi 14-15 seviyesine çekilmeli. ki zaten öyleydi bu özellikler. neye istinaden düşürüldü bilemiyorum. tartışılmaktan zevk alan arkadaş yine yapmış yapacağını.

Nesil
    2003

14-15 seviyelerini normal seviye saniyorsunuz galiba.

Work Rate:
    20: Nobre
    19: Räsad Sadiqov
    18: Serkan Balci
    17: Roberto Hilbert
    16: Ibrahim Uzulmez
    15: Lorik Cana
    14: Selcuk Inan
    13: Wederson
    12: Mamadou Niang
    11: Christian
    10: Teofilo
    9: Quaresma
    8: Colin Kazim
    7: Ibrahim Akin
    6: Pino
    5: Cernat
    4: Alex

Hala Ozer'i 14-15'e yerlestirirmisiniz? 10-11 maksimumdur.
    Last edited by perpetua : 02.Aralık.2010 at 01:34

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    14-15 seviyelerini normal seviye saniyorsunuz galiba.

Work Rate:
    20: Nobre
    19: Räsad Sadiqov
    18: Serkan Balci
    17: Roberto Hilbert
    16: Ibrahim Uzulmez
    15: Lorik Cana
    14: Selcuk Inan
    13: Wederson
    12: Mamadou Niang
    11: Christian
    10: Teofilo
    9: Quaresma
    8: Colin Kazim
    7: Ibrahim Akin
    6: Pino
    5: Cernat
    4: Alex

Hala Ozer'i 14-15'e yerlestirirmisiniz? 10-11 maksimumdur.
    Asıl 10-11 nasıl oluyor ona hala şaşıyorum.Farkında mısınız bilmiyorum ama verdiğiniz örneklerde bir Cristian var ki 11 almış. Ya Özer'i izlemiyorsunuz ya da oynadığı mevki,teknik özellikleri vs. itibariyle ön yargıyla yaklaşılıyor. Cristian koşulan mesafelerde ilk 6'ya giremezken Özer 1-2km farkla birinci oluyordu maçlarda. Selçuk İnan kadar , Cana kadar koşuyor Özer.

Bir adam teknikse az koşar diye bir önyargı oluşmuş gibi geliyor artık bana

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Asıl 10-11 nasıl oluyor ona hala şaşıyorum.Farkında mısınız bilmiyorum ama verdiğiniz örneklerde bir Cristian var ki 11 almış. Ya Özer'i izlemiyorsunuz ya da oynadığı mevki,teknik özellikleri vs. itibariyle ön yargıyla yaklaşılıyor. Cristian koşulan mesafelerde ilk 6'ya giremezken Özer 1-2km farkla birinci oluyordu maçlarda. Selçuk İnan kadar , Cana kadar koşuyor Özer.

Bir adam teknikse az koşar diye bir önyargı oluşmuş gibi geliyor artık bana
    Yorum eger ligtv'de cikan kosma mesafeleri uzerine ise cok basit bir ornek vereyim.

Ben her gun yaklasik 1 saat yururum. Cok yuksek tempoda da degil. Normal tempoda.

O 1 saat yuruyuste kat ettigim mesafe ortalama 10 kilometre. 1.5 saat yurursem de 15 km'yi buluyorum.

Biraz da bu nedenle, ozellikle bizim ligimizdeki kosu istatistiklerini acikcasi work rate degerlendirme konusunda cok gercekci bulmuyorum. Bir oyuncu ne yaptigini bilmiyorsa ve surekli saga sola ileri geri dusunmeden kosuyorsa zaten rahatlikla 10 km'nin uzerine cikar. Bu nedenle de ortaya cikacak kat edilen mesafe hesabi onun diger oyunculardan daha caliskan oldugunu gostermez.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Paylaşamadınız şu özeri hergün sayfanın en başında bu başlığı görmekten sıkıldım.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Yorum eger ligtv'de cikan kosma mesafeleri uzerine ise cok basit bir ornek vereyim.

Ben her gun yaklasik 1 saat yururum. Cok yuksek tempoda da degil. Normal tempoda.

O 1 saat yuruyuste kat ettigim mesafe ortalama 10 kilometre. 1.5 saat yurursem de 15 km'yi buluyorum.

Biraz da bu nedenle, ozellikle bizim ligimizdeki kosu istatistiklerini acikcasi work rate degerlendirme konusunda cok gercekci bulmuyorum. Bir oyuncu ne yaptigini bilmiyorsa ve surekli saga sola ileri geri dusunmeden kosuyorsa zaten rahatlikla 10 km'nin uzerine cikar. Bu nedenle de ortaya cikacak kat edilen mesafe hesabi onun diger oyunculardan daha caliskan oldugunu gostermez.
    Peki en çok topla buluşan-oynayan oyuncu olmadaki başarısını neye bağlıyorsunuz? Oynadığı zamanlar bariz bir şekilde Özer'in sahadaki varlığı hissediliyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Peki en çok topla buluşan-oynayan oyuncu olmadaki başarısını neye bağlıyorsunuz? Oynadığı zamanlar bariz bir şekilde Özer'in sahadaki varlığı hissediliyor.
    Topla cok oynamak ile caliskanlik arasindaki baglantiyi goremedim. Ayni sekilde top ile cok bulusmayi da.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Topla cok oynamak ile caliskanlik arasindaki baglantiyi goremedim. Ayni sekilde top ile cok bulusmayi da.
    Zaten konunun başında da belirtmiştim. SAdece workrate değil determination ve stamina'nın da artırıtlması gerektiğini düşünüyorum. Top istemek,topu kovalamak,fazla mesafe koşmak,yorulmamak bunlar Özer'de gördüğüm belirgin özellikler. Tekniğinin yanı sıra çalışkanlığı ile de öne çıkıyor. Eğer oyunda çalışkanlığı sadece pres ile sınırlıyorsak haklı olabilirsiniz.

Nesil
    2003

Ozer bu tanimladiginiz oyuncu degil ama.

O oyuncu olmaya ugrasiyor olabilir ama izledigimiz Ozer tam olarak o degil.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Neyse dediğiniz gibi olsun. Umarım Özer bir an önce iyileşir de canlı canlı izleriz tekrar Özeri.

Bu durumda Work Rate'yi arrtırıp Decision ve Positioning veya Off the Ball özelliklerini düşürmeniz daha makul değil midir?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Chivalry View Post
    Bu durumda Work Rate'yi arrtırıp Decision ve Positioning veya Off the Ball özelliklerini düşürmeniz daha makul değil midir?
    Ben Ozer, ozelinde yazmamistim bunu. Mac icinde bir oyuncu maci takmayip, tac cizgisinin uzerinden durmadan aut cizgisinden aut cizgisine yuruse, 90 dakikada sahada oynayan oyunculardan daha fazla mesafe kat edebilir diyerek de orneklendirebilirdim.

Ozer caliskandir ama futbolu bilmez gibi bir degerlendirmeye varacaksak (ki bu degerlendirmeye de saygi duyarim) profili de ona gore degisebilir.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Ben Ozer, ozelinde yazmamistim bunu. Mac icinde bir oyuncu maci takmayip, tac cizgisinin uzerinden durmadan aut cizgisinden aut cizgisine yuruse, 90 dakikada sahada oynayan oyunculardan daha fazla mesafe kat edebilir diyerek de orneklendirebilirdim.

Ozer caliskandir ama futbolu bilmez gibi bir degerlendirmeye varacaksak (ki bu degerlendirmeye de saygi duyarim) profili de ona gore degisebilir.

Yaratıcılık hakkında ne diyeceksiniz merak ettim, 14 yeterli mi sizce?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Reckoner View Post
    Yaratıcılık hakkında ne diyeceksiniz merak ettim, 14 yeterli mi sizce?
    20: Guti
    19: Alex
    18: Yusuf Simsek
    17: Arda Turan
    16: Florin Cernat
    15: Pablo Batalla
    14: Gustavo Colman
    13: Miroslav Stoch
    12: Issiar Dia
    11: Marco Aurelio
    10: Wederson
    9: Lorik Cana
    8: Mustafa Sarp
    7: Sabri Sarioglu
    6: Huseyin Cimsir
    5: Diego Lugano
    4: Ibrahim Toraman
    3: Servet Cetin
    2: Yalcin Ayhan

14 pek fena durmuyor bence.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yaratıcılık daha da artmalı bence ama Özer gerçekte hep 100 yılın pasını deniyor Rıdvan dilmen deyimiyle bunu oyunda galiba decisions alakası var galiba decisions değeri zaten 12 bence yaratıcılık için 15 veya 16 olabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Özer'in önsezi ve kararlar özellikleri düşük olduğu için Cernat, Batalla gibi bir oyun kurucu olamıyor, ama pas atarken ona çok uzak olan birini bile görüp ona pas atabiliyor. Bu yüzden bence geçen sene verilen 16 puanı ona daha uygun.
    Last edited by ozaniel : 04.Aralık.2010 at 21:45

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Arkadaşlar 16 Avrupa'nın çok yaratıcı orta sahalarına verilen bir değerdir. Özer o kadarını haketmez. Özer maksimum değerini almış. Ben olsam 10-11 verirdim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

geçen seneki değerleri de sizin araştırmacınız verdi. bakın kaç vermiş çalışma oranına, dayanıklılığına?
    işiniz gücünüz demogoloji yapmak.
    yok şu değer buna verilmiş, bu değer ötekine verilmiş...
    15'in ne demek olduğunu biliyoruz, salak değiliz.

sakatlığa yatkınlığını artırın, karar vermesini düşürün gelip kimse burada sizi eleştirmez. çünkü bunlar gözle görülür zaaflar.
    ama özer'in kararlılığı, çalışma oranı, dayanıklılığı, cesareti, agresifliği hakettiğinden düşük olursa eleştirilirsiniz...
    ca'sına pa'sına tek laf etmem. sonuçta geçen sene çok bi ışık vermedi. ama ca'sını da hakettiği özelliklerde alsın.
    alakasız bir özer yapmışsınız. gerçek özerle zerre alakası yok.
    çelişkiler havuzunda yüzüyorsunuz.
    emeğiniz için teşekkürler ama bu böyle. benim gözümde.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri