Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 39 arası toplam 39 sonuç

Konu: Özer Hurmacı

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    geçen seneki değerleri de sizin araştırmacınız verdi. bakın kaç vermiş çalışma oranına, dayanıklılığına?
    işiniz gücünüz demogoloji yapmak.
    yok şu değer buna verilmiş, bu değer ötekine verilmiş...
    15'in ne demek olduğunu biliyoruz, salak değiliz.

sakatlığa yatkınlığını artırın, karar vermesini düşürün gelip kimse burada sizi eleştirmez. çünkü bunlar gözle görülür zaaflar.
    ama özer'in kararlılığı, çalışma oranı, dayanıklılığı, cesareti, agresifliği hakettiğinden düşük olursa eleştirilirsiniz...
    ca'sına pa'sına tek laf etmem. sonuçta geçen sene çok bi ışık vermedi. ama ca'sını da hakettiği özelliklerde alsın.
    alakasız bir özer yapmışsınız. gerçek özerle zerre alakası yok.
    çelişkiler havuzunda yüzüyorsunuz.
    emeğiniz için teşekkürler ama bu böyle. benim gözümde.
    Sakin olalım lütfen.

Ankaraspor'dan geldiğinden beri doğru düzgün kadroya alınmadı, sakatlıklar yaşadı, hiç beceremediği sol kanatta oynadı, bir türlü üstüste oynamadı, hep kesik kesik oynadı. O yüzden hep küçük küçük değişiklikler yaptım, hiç tam sezon istikrarı göremedik.

Bazı özelliklerinin artık kırpılması gerekli. Her aldığını topu ezerek basit yana oynayıp ayağından çıkaran, kendini göstermeye çalışıp gereksiz dribblingler yapan, forvet arkasına doğru koşu hiç yapmadan önlibero gibi kendini kabul eden bir Özer çıktı. Son derece isteksiz ayrıca, hiç o kadar koşan basan bir Özer de görmüyorum. Kısa sürede demolarize olurup oyundan kopuyor, rakibi izliyor, belki ciğerleri yetecek ama denemiyor bile artık. Derin paslar atan, boş koşular yapan Özer'i görmüyorum, o asist kralı olurken yaptığı derin pasları denemiyor bile. Belki de büyük takımı kaldıramadı.

Bunu bugün düşürdüm diyelim, yarın Anadolu takımında toparlayabilir, seviye atlayabilir. Bunun eleştirilecek bir yanı yok, oyuncunun performansı düşerse özellikleri de kırpılır. Hiç kısa süre fizik-kondüsyon kaybına bağlı bir istikrarsızlık izlenimi bırakmadı her ne kadar öyle olma ihtimali de olsa.Şu an yaptığı pasları Gökay da yapıyor, oyunu açan ya da skoru değiştiren pasları denemezse yaratıcılığı düşer. Oyunu okumayan, basit yan paslar ile oyundan kaçan bir futbolcunun yaratıcılığının yüksek olmaması gerekir. Ankaraspor dönemini o kadar çok izlemedim, ona göre yorum yapamam ki ben. Bir an önce bir mentör ile çalışması lazım, Özer'in gidişi hiç hoş değil. Bu şekilde ben de hak veriyorum, creativity 11 seviyesinde olması daha doğru gibi.Bu yüzden çabuk demolarize olan bir Özer'in topa agresif olmaması, denemeleri yapamasından kaçmasından ötürü kararlı bir şekilde üzerine gidememesi onların düşük kalmasını sağlayabilir. Work rate ve stamina için sakatlık çok kötü oldu, şu an bu iki kriter için değerlendirme yapmam çok kritik oluyor.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

özer'i iyi izleyememişsin ABOOO.
    ben özellikleri artsın, ca'sı-pa'sı yükselsin demiyorum.
    baştan aşağı yanlış yansıtılmış bir özer'den bahsediyorum.
    senin tüm söylediklerinin zıttı özelliklere sahip bir görünüm içinde Fenerbahçe'deki özer.
    çok istekli, çalışkan, fiziksel olarak sınırlarını zorlayan ama doğru kararlar vermekten yoksun, konsantrasyonu yetersiz, ofansif ve defansif pozisyon almasını bilmeyen, yavaş, sık sakatlanan bir özer izledik.

ca'sı ile pa'sı ile işim yok benim.
    özer gayet cesur ve agresif. bu yüzden sık sık sakatlanıyor. her topa kontrolsüz giriyor. geçen seneki top kapma değerlerini düşürmeniz doğru. çünkü kontrolsüz dalıyor rakibe ve top kapmayı bilmiyor. rakipten çekip alamıyor. ama bu cesur ve agresif olduğu gerçeğini değiştirmez.
    özer sürekli ayağına top istiyor Fenerbahçe'de.
    defanstan top almaya geldiğini bir çok kez gördüm.
    içe katedip oyun kurmakta yardım ettiğini Fenerbahçe'nin maçlarını izleyen ve özer'e dikkat eden herkes görebilir.
    özer'in sorunu; sık sakatlanması, yavaş olması, doğru karar verememesi, takım oyununu yanlış oynaması ve tekniği kadar çevik olamaması, defansif-ofansif pozisyon almasını bilmemesi, konsantrasyonunun yetersiz olması...

tekrarlıyorum; özer'in bazı teknik özellikleri düşse yine gıkımı çıkarmam.
    Last edited by S4mp1y0N : 08.Aralık.2010 at 19:13 Reason: ekleme

Nesil
    2003

Ozer gelecek 1-2 yil bela olacak sanki.

Sakatliklarindan dolayi izleyememekten, baska bir nedenden degil. Devre arasinda uzerinde biraz daha derin dusunuruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Cengiz yeni yamada 16'ya yükseltmişsin yaratıcılığını. Aslında yukarıda 11'e düşüreceğim yazmışsın. Kararını değiştirmene sebep olan şey nedir?

Bir de Özer'in flair özelliğine dair bir şey göremiyorum. Özer'in en önemli özelliği flair olamaz diye düşünüyorum Cengiz. Ankaraspor'dayken bu konuda az çok kıpırtıları vardı ancak Fenerbahçe'de buna dair eser göremiyorum.

Önerim creativity ve flair'in 12 puana düşmesi. Technique özelliği artırılabilir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by S4mp1y0N View Post
    özer'i iyi izleyememişsin ABOOO.
    ben özellikleri artsın, ca'sı-pa'sı yükselsin demiyorum.
    baştan aşağı yanlış yansıtılmış bir özer'den bahsediyorum.
    senin tüm söylediklerinin zıttı özelliklere sahip bir görünüm içinde Fenerbahçe'deki özer.
    çok istekli, çalışkan, fiziksel olarak sınırlarını zorlayan ama doğru kararlar vermekten yoksun, konsantrasyonu yetersiz, ofansif ve defansif pozisyon almasını bilmeyen, yavaş, sık sakatlanan bir özer izledik.

ca'sı ile pa'sı ile işim yok benim.
    özer gayet cesur ve agresif. bu yüzden sık sık sakatlanıyor. her topa kontrolsüz giriyor. geçen seneki top kapma değerlerini düşürmeniz doğru. çünkü kontrolsüz dalıyor rakibe ve top kapmayı bilmiyor. rakipten çekip alamıyor. ama bu cesur ve agresif olduğu gerçeğini değiştirmez.
    özer sürekli ayağına top istiyor Fenerbahçe'de.
    defanstan top almaya geldiğini bir çok kez gördüm.
    içe katedip oyun kurmakta yardım ettiğini Fenerbahçe'nin maçlarını izleyen ve özer'e dikkat eden herkes görebilir.
    özer'in sorunu; sık sakatlanması, yavaş olması, doğru karar verememesi, takım oyununu yanlış oynaması ve tekniği kadar çevik olamaması, defansif-ofansif pozisyon almasını bilmemesi, konsantrasyonunun yetersiz olması...

tekrarlıyorum; özer'in bazı teknik özellikleri düşse yine gıkımı çıkarmam.
    Aynen böyle düşünüyorum. Abooo'nun bahsettiği Özer ile sahadaki Özer çok farklı.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    Cengiz yeni yamada 16'ya yükseltmişsin yaratıcılığını. Aslında yukarıda 11'e düşüreceğim yazmışsın. Kararını değiştirmene sebep olan şey nedir?

Bir de Özer'in flair özelliğine dair bir şey göremiyorum. Özer'in en önemli özelliği flair olamaz diye düşünüyorum Cengiz. Ankaraspor'dayken bu konuda az çok kıpırtıları vardı ancak Fenerbahçe'de buna dair eser göremiyorum.

Önerim creativity ve flair'in 12 puana düşmesi. Technique özelliği artırılabilir.
    Yükseltmedim, konuştuğumuzda data gitmişti çoktan zaten.Devre arası için..
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Buradaki yorumlara bakarak ben yukseltmistim. Devre arasinda bir karar verip Ozer'in profilini ona gore duzenleriz.

Bu tartışmalar çok ilginç. Biraz oyunun temelinden de kaynaklanıyor. Oyuncuların performansı değişken malum bunu biliyoruz. Özer ilginç bir oyuncu kendine gelirse büyük işler yapabilecek kapasitede, bence özellikler kırpılıp PA yükseltilmesi daha verimli bir hareket olabilir. Böylece oyun içinde üzerine gidilirse orta vade de normal haline gelebilir gibime geliyor. Maksat gerçeğe uygunluk olsun fikrinden hareket edince ben böyle bir çözüm buldum.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

pasının 12 olması özer için çok saçma. özer'in teknik kapasitesinde sorun yok. düşüre düşüre kuşa çevirdiniz özelliklerini. sorun sadece mental. kararlılık, konsantrasyon ve karar alma yetisi gibi...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri