1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: Ersan Gülüm

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default Ersan Gülüm

Ersan'ın profili sene başındaki bilmediğimiz duruma göre gayet iyi. Bu sezon bütün Beşiktaş maçlarını izledim. Halen Koray mı yapıyor Beşiktaş araştırmasını bilmiyorum ama, birkaç tavsiyem olacak.

Ersan'ın müdahale özelliği en göze çarpan özelliği. Tackling'i 15 olmalı.

Marking'te tackling kadar başarılı değil. Şimdilik 11-12 gibi bir değer alsa yeter.

Anticipation özelliği de son derece iyi. Çoğu maçta bu özelliği sayesinde kritik müdahalelerin altına imza atabildi. En az 14-15 olmalı.

Positioning özelliği anticipation kadar iyi değil. Bazen çizgi ofsaytını doğru uygulamada sıkıntılar yaşayabiliyor. 10-11 verilebilir.

Hız ve hızlanması klasik Türk stoplerlerinin üzerinde. Hızı 14, hızlanması 12 olarak verilebilir.

Top tekniği ve yaratıcılığı da bir stoper için gayet iyi. Teknik 11-12, yaratıcılık da 12-13 civarında bir değer alabilir.

Bir de Lucio gibi driplinglerde başarılı. 12-13 civarında bir dripling değeri alabilir.

Ben Ersan'ın gelecekte Türk milli takımının en önemli stoperlerinden biri olabileceğini düşünüyorum. Bu yüzden PA'sı 140-145 civarında bir değer alabilir.
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:57
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Konya

soğukkanlılığıda arttırılabilir

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Birde yeri burası mı değil mi tam bilmiyorum ama bence Ersan'ın Avustralya sorununun düzeltilmesi lazım. Milli Takım'la 4-5 kere kariyer açtım,hepsinde de Ersan'ı çağırdım ama sürekli Avustralya'yı seçiyor. Fakat gerçekte sanırsam Hollanda maçı kadrosuna çağrılmıştı ve açıklaması da vardı; ''Avustralya Milli Takımından da teklif aldım ama Türkiye'yi seçtim.'' diye.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

özer'in yaratıcılığına 10-11 veririm diyen kişi, ersan'ın ki 12-13 olmalı diyor.
    güleceğim ama komik bile değil.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zaten böyle cümleler genelde sinirlenildiği için yazılır.

Bu benim düşüncem. Ben Ersan'ın top her ayağına geldiğinde kafasını kaldırıp bakabildiğini görüyorum. Zaten genelde dripling yapmaya başlamadan bile nereye doğru koşacağını hesap ediyor.

Özer'i belki Cengiz (ABOOO) kadar iyi takip etmiyorumdur ama yaratıcılık adına son 6 aydır bir hareketini göremedim.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Sakatlığından dolayı görememişindir abi o hareketleri.Ersanı gözümüzde büyütmeye gerek yok profili yerinde

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aslında uzun zamandır burayı takip edemiyordum, ama sanırım seninle aynı düşünüyormuşuz İlhan. Ersan için aşağı yukarı aynı değişiklikleri yaptım zaten
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Yeni profilde bir belirgin değişikliğini görebildim, o da tackling özelliğinin artışı. Marking özelliğinin düşüp anticipation özelliğinin artması yeni yamadaki beklentim olabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

PA'si neden 136 girildi ? ogrenebilirmiyim

Nesil
    2003

Ersan herhalde sezon sonuna kadar uzerinde dusunulecek bir oyuncu. Hem CA hem de PA olarak.

Ne kadar ve nasil gelistigini biraz gozlemeyip ona gore degerlendirilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ersan herhalde sezon sonuna kadar uzerinde dusunulecek bir oyuncu. Hem CA hem de PA olarak.

Ne kadar ve nasil gelistigini biraz gozlemeyip ona gore degerlendirilir.
    136 gibi Ersan için komik bir potansiyel değeriyle sezon sonuna kadar beklenilecek öyle mi ?

Ersan Beşiktaş'ta büyük bir çıkış yakaladı evet ama bu sadece anlık bir çıkış değil ki,Ersan geçen sezon Bank Asya'nın en iyi 3 oyuncusundan biriydi bana ve bir çok kişiye göre ve yanlış hatırlamıyorsam geçen sene de pa değeri 136 civarıydı.E bu adama 136 değeri geçen sezonun devre arası yamasında verildi;Ersan bu 1 yılda bu 136'nın üstüne hiç mi bir şey katmadı,size göre 3-4 puanlık potansiyel artışı için dahi mi ışık vermedi,cidden merak ediyorum ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mertayasava View Post
    136 gibi Ersan için komik bir potansiyel değeriyle sezon sonuna kadar beklenilecek öyle mi ?

Ersan Beşiktaş'ta büyük bir çıkış yakaladı evet ama bu sadece anlık bir çıkış değil ki,Ersan geçen sezon Bank Asya'nın en iyi 3 oyuncusundan biriydi bana ve bir çok kişiye göre ve yanlış hatırlamıyorsam geçen sene de pa değeri 136 civarıydı.E bu adama 136 değeri geçen sezonun devre arası yamasında verildi;Ersan bu 1 yılda bu 136'nın üstüne hiç mi bir şey katmadı,size göre 3-4 puanlık potansiyel artışı için dahi mi ışık vermedi,cidden merak ediyorum ?
    Ersan'in ne kadar gelistigini gormedik. Ersan'in ilk once CA'sini dogru yere oturtmaya calisiyoruz su asamada.

Ersan Turkiye liglerinde 25 yas altindaki en potansiyelli stoperlerden bir tanesi su anda, zayif gordugunuz 136 PA ile bile. Ama dedigim gibi, dusunuruz durumunu. Ersan'i hala iyi tanimaya calisiyoruz.

Mesaj Yetkileri