Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 57 sonuç

Konu: Dört 3-3.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Default Dört 3-3.

Fm 2009'dan başlayarak Fm 2009 da dahil bu zamana kadar bütün serilerde kullandığım, küçüğünden büyüğüne -koşullar oluştuğunda- hiç sırıtmayan taktiğimin, bu seneki çeşidini paylaşmak istiyorum.

Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Gelelim özelliklere:

Taktik dizilişimiz böyle..

Oyuncu Özellikleri :

GK : Süpürücü kaleci rolünde taktikte yer almakta. Bu nedenle yavaş olmayan, rushing out, decision, positioning, anticipation ve kicking özellikleri de normal değerlerde olan bir kaleci..
    D R/L : Mümkün olduğu kadar hızlı bekler kullanılmalı benim önerim pace değeri 13'ün altında olmamalı.
    Sağ DC : Topla biraz daha iyi oynayabilen hızı, hızlanması 13+ olan bir DC.
    Sol DC : Agression, bravery, concent. , determination 13+ ; jumping 16+

(DC lerin diğer klasik özellikleri olan Tackling, marking, positioning 11+ olması lehinizedir.)

Orta MC : Top tutabilecek, top kapması ve mental özellikleri iyi olan güçlü bir oyuncu.
    Sol MC : Hem defansa hem ileriye yardım edebilecek teamwork, work rate, stamina 14+ bir oyuncu.
    Sağ MC : Pas atabilen, adam eksiltebilecek yaratıcı bir orta saha. (Ben Arda'yı kullanıyorum, ama teamwork yüksek oyunculardan daha fazla verim aldığımı söyleyebilirim.)

Sol FC : Takımın beyni diyeceğimiz bu oyuncunun şu özelliklerinin 14+ olması tercihtir : Pace, agility,creativity,dribbling,passing,off the ball.
    Orta FC, Sağ FC : Bu iki oyuncudan ortadaki bitirici, sağdakinin ise hava hakimiyeti iyi olmalı. Ortadaki forvetinizi gol krallığına oynatabilirsiniz. Sağdaki de sırıtmaz 15+ atar.

*Püf noktalar.(Bu kısım çok önemli sonra taktik uymadı demeyiniz. =) )

- A M R/L oynayan takımlara karşı maç başlamadan önce beklerin ileriye çıkmasını -run from deep- en aza indiriniz.
    - Skor avantajı olduğunda, soldaki forveti çıkartarak yerine daha güçlü bir oyuncu alıp "hold up ball" açık konuma getirerek zaman geçirmeyi yavaş yavaş artırınız.
    - Rakip çok güçlü değil ve pas yapıyorsa, "hassle opponents" i taktik menüsünden seçiniz.

Bir maçtan görüntü :

İlk sezon lig şampiyonluğu ve EURO CUP finalistliği kazandım bu taktikle..

Umarım başarılı olursunuz. Geri dönüşlerinizi, olumlu veya olumsuz yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

En randımanlı formasyon ile oynuyorsunuz. Deneyeyceğim, teşekkürler.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

barçaya 5 atmak kolay değil bu taktik denenmeli teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Oyunculara baktıgımda takımıma çok uyumlu taktik olmuş. Deneyeceğim.

oyunda 2012/2013 sezonundayım orta fc de lukakuyu oynatıcam sol ve sağ fc için bi önerin var mı?

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

Güzel sonuç denemek lazım teşekkürler.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    Ben teşekkür ederim, geri dönüşünüzü bekliyorum.

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Oyunculara baktıgımda takımıma çok uyumlu taktik olmuş. Deneyeceğim.
    Aldığınız sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Quote Originally Posted by JohnConner View Post
    oyunda 2012/2013 sezonundayım orta fc de lukakuyu oynatıcam sol ve sağ fc için bi önerin var mı?
    Fernando Llorente olabilir. Takım ismini de yazsaydın keşke. =)

Quote Originally Posted by Volkan Şen View Post
    Güzel sonuç denemek lazım teşekkürler.
    Rica ederim. Olumlu, olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

takım galatasaray forvetlerim kadlec ve lukaku şu anda sol fc de pozisyon antrenmanıyla elia yı oynatmayı düşünüyorum..

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by JohnConner View Post
    takım galatasaray forvetlerim kadlec ve lukaku şu anda sol fc de pozisyon antrenmanıyla elia yı oynatmayı düşünüyorum..
    Ben sadece sağ FC istedin sanmıştım.

Sol FC için : Alexis Sanchez, Neymar, Vela, Piatti, Albin.
    Maaşı iyi verebilirsen bu oyuncular gelebilir.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa/Çanakkale

Taktik gerçekten olumlu gözüküyor. Udinese ile deniyorum. 5 maçta 4 galibiyet 1 mağlubiyet aldım. 1 mağlubiyetide Real Madrid e karşı deplasmanda aldım. pozisyon çok kolay buluyoruz forvetler iyiyse gerçekten çok gol atabiliyorsunuz. Defansif açıdan zayıf gözüksede bu taktik asla öyle düşünmeyin çok az gol yiyorsunuz gerçekten.

eyvallah renktaşım...

juventus maçından itibaren kullandım taktiği yorum yok)

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

az önce evimde adanademirspor ile bozüyükspor'u 7-0 mağlup ettim bu taktik ile.

biraz daha ilerledikten sonra toplu ss koyacağım.

yabancı forumlarda buna benzer bi taktikte ben gördüm. ama 3 lü forvet yerine bi tanesini amc pozisyonunda inside forvet olarak kullanmışlar. bence fm 2011 çözülmüştür artık taktiği denememiş olsam bile bu serinin formülü 4-3-3 gibi duruyo. ha bi de korner bug i war galiba sağ defansım Ferrari gol krallığına oynuyo )

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by Volkan Şen View Post
    Taktik gerçekten olumlu gözüküyor. Udinese ile deniyorum. 5 maçta 4 galibiyet 1 mağlubiyet aldım. 1 mağlubiyetide Real Madrid e karşı deplasmanda aldım. pozisyon çok kolay buluyoruz forvetler iyiyse gerçekten çok gol atabiliyorsunuz. Defansif açıdan zayıf gözüksede bu taktik asla öyle düşünmeyin çok az gol yiyorsunuz gerçekten.
    Çok büyük rakiplere karşı rakip takımın DC lerine closing down verildiğinde daha etkili olunduğunu gördüm. Oyuncularımdan kaynaklı mıdır bilemiyorum ama.

Quote Originally Posted by FlyingDutchman9 View Post
    eyvallah renktaşım...
    Rica ederim.

Quote Originally Posted by yakamoz0347 View Post

juventus maçından itibaren kullandım taktiği yorum yok)
    İşe yaramasına sevindim. Sonuçlar çok iyi..

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    az önce evimde adanademirspor ile bozüyükspor'u 7-0 mağlup ettim bu taktik ile.

biraz daha ilerledikten sonra toplu ss koyacağım.
    Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Quote Originally Posted by Angelofdeath View Post
    yabancı forumlarda buna benzer bi taktikte ben gördüm. ama 3 lü forvet yerine bi tanesini amc pozisyonunda inside forvet olarak kullanmışlar. bence fm 2011 çözülmüştür artık taktiği denememiş olsam bile bu serinin formülü 4-3-3 gibi duruyo. ha bi de korner bug i war galiba sağ defansım Ferrari gol krallığına oynuyo )
    Bence uygun oyuncular bulunduğunda her taktik tehlikeli olabiliyor.
    Korner bugı yok. =) Oyuncuların yerleri oyuncu özelliklerine göre ayarlandığı için rahat gol atılabiliyor. Senede 12-13 tane kornerden gol bulabiliyorum. 3 oyuncunun da -sağ,sol DC ve sağ FC- gol atma şansı yüksek korner atışlarında.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Tottenham 'la Sezonun son 3 maçı denedim gayet randuman aldım. Takım son haftalara dogru düşüşe geçmişti ve Şampiyonlar Ligi'ni kurtarmamız gerekiyordu,taktik sayesinde kurtardık gayet başarılı. Ayrıca, kullandıgım 3 maçta 3'lü Forvetim Robinho-Rossi-Defoe idi,şimdi ise 2 yeni forvet aldım daha iyi olucagına inanıyorum.Aldıgım forvetler ; Fernando Llorente(Sağ Forvet)-Neymar(Sol Forvet).

Edit : Resim küçük çıkmış yenilendi.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

ilerdeki oyuncuların closing downları neden az tuttun?onlarında takım savunmasına biraz daha katkı yapmaları gerekmezmi?

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by tatangalaroley View Post

Tottenham 'la Sezonun son 3 maçı denedim gayet randuman aldım. Takım son haftalara dogru düşüşe geçmişti ve Şampiyonlar Ligi'ni kurtarmamız gerekiyordu,taktik sayesinde kurtardık gayet başarılı. Ayrıca, kullandıgım 3 maçta 3'lü Forvetim Robinho-Rossi-Defoe idi,şimdi ise 2 yeni forvet aldım daha iyi olucagına inanıyorum.Aldıgım forvetler ; Fernando Llorente(Sağ Forvet)-Neymar(Sol Forvet).

Edit : Resim küçük çıkmış yenilendi.
    Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by yıldo_23 View Post
    ilerdeki oyuncuların closing downları neden az tuttun?onlarında takım savunmasına biraz daha katkı yapmaları gerekmezmi?
    Düşürmüş müyüm artırmış mıyım ? İyi bakmanızı öneririm.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Taktiği puan almam gereken önemli iki maçta denedim.Gol yemede biraz sıkıntı yaşarken,gol atmada da aynı sıkıntıyı yaşadım.Ortadaki oyuncunun kalitesizliğinden herhalde.Sonuçta o maçtan 4 puan çıkardım,daha da geliştirilerek bir ikinci versiyonu çıkarılsa tadından yenmez Teşekkürler.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by Börk View Post
    Taktiği puan almam gereken önemli iki maçta denedim.Gol yemede biraz sıkıntı yaşarken,gol atmada da aynı sıkıntıyı yaşadım.Ortadaki oyuncunun kalitesizliğinden herhalde.Sonuçta o maçtan 4 puan çıkardım,daha da geliştirilerek bir ikinci versiyonu çıkarılsa tadından yenmez Teşekkürler.
    İkinci bir taktik yaptım. Küçük,büyük ve orta ölçekli takımlarda deniyorum şu an. Sonuçlar olumlu olunca paylaşıcam. =)

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Rind-i Şeyda View Post
    Geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Düşürmüş müyüm artırmış mıyım ? İyi bakmanızı öneririm.
    kardeş benmi yanlış görüyorum acaba?.ilerdeki forvetlerin closing downları ikisinin 13, soldakinin 6.sende bi bakarsan memnun olurum.ilerdeki 3'lünün closing downları mentality'lerden düşük bu arada.yükseltmeni öneririm.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by yıldo_23 View Post
    kardeş benmi yanlış görüyorum acaba?.ilerdeki forvetlerin closing downları ikisinin 13, soldakinin 6.sende bi bakarsan memnun olurum.ilerdeki 3'lünün closing downları mentality'lerden düşük bu arada.yükseltmeni öneririm.
    Başka taktiğe mi bakıyorsunuz, bilmiyorum. İlerdeki orta ve sağ FC'nin closing d. default şeklinde.
    Trequarista olan Sol FC'nin ise sıfır olan değerinden 6'ya yükseltmişim closing down'ı.

Önerdiğin şeyi de bu taktikle bir çok kez denedim. O zaman küçük takımlarda işe yaramayan bir taktik oluveriyor. Ama isterseniz siz Press More ile oynayabilirsiniz. Takımınızın durumuna bağlı.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    taktiği inceleme fırsatım oldu.ilerdeki 3 forvetin hadi ortadakini geçtim sağ ve sol forvetlerin takım defansına hiçbir katkısı yok bence.sen nasıl değerlendiriyosun?sağ ve sol forveti açığa alıp denedim belki beklere yardımcı olurlar diye ama nafile.sağ ve sol forvetler amr ve aml pozisyona alınıp inside forward olsa daha iyi olur kanımca.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

,

forvette semih, gökhan ve niang'ı oynatıyorum.

niang hariç diğerleri iyi bitiremiyor. o yüzden bu maçtan sonra forvete dentinho ve fred takviyesi yaptım. bakalım nasıl sonuçlar alacağım.

Yeni sezona bu taktikle başlıyım dedim, hatta kadrom da baya benzer seninkine, transferleri bu taktiğe göre yaptım. özellikle ligte sonuçlar baya iyi, takım güzel de oynuyor fakat bu sonuç biraz kafamı karıştırdı. Sonuçtan ziyade oynanan futbol aslında. Şanslı olmasam maçın skoru en az 10-0 biterdi.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by goosfraba View Post

,

forvette semih, gökhan ve niang'ı oynatıyorum.

niang hariç diğerleri iyi bitiremiyor. o yüzden bu maçtan sonra forvete dentinho ve fred takviyesi yaptım. bakalım nasıl sonuçlar alacağım.
    Uzaktan çok şut çekmiş takım.. O dikkatimi çekti. Gökhan bu taktiğin oyuncusu değil bence. Ama Semih ileri 3'lünün ortasında iş yapar diye düşünüyorum.

Quote Originally Posted by bearyn View Post
    Yeni sezona bu taktikle başlıyım dedim, hatta kadrom da baya benzer seninkine, transferleri bu taktiğe göre yaptım. özellikle ligte sonuçlar baya iyi, takım güzel de oynuyor fakat bu sonuç biraz kafamı karıştırdı. Sonuçtan ziyade oynanan futbol aslında. Şanslı olmasam maçın skoru en az 10-0 biterdi.
    Bu taktikle oynadığım zaman Real Madrid ile eşleşmek için can atıyorum. Çünkü kolay yeniyorum. Neden böyle olmuş sen de anlamadım. =)
    Stoper sorunu olabilir.

Stoperler Kara'yla Fazio. Madrid maçı dışında taktikten memnunum son derece, başarılı. Sadece sağdaki forvet biraz pasif kalıyor, şimdilik.

Nesil
    2006
    Yer
    Ýzmir

abi başka bi siteye upload eder misin taktiğini?indiremiyorum verdiğin linktende.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by Ulgio View Post
    abi başka bi siteye upload eder misin taktiğini?indiremiyorum verdiğin linktende.
    http://www.upload.gen.tr/d.php/s18/k...2012_.tac.html

Linkte sorun yok ama upload ettim başka bir siteye..

Nesil
    2006
    Yer
    Ýzmir

abi taktik çok güzelde trequarista oynayabilcek oyuncu önerebilir misin?Çok pahalı olmayacak max 5-6 milyon euroluk bulamadım da ben

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri