1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: DörtÜçÜç Kontra... Orta seviyeli ve iyi takımlar için (11.3)

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Default DörtÜçÜç Kontra... Orta seviyeli ve iyi takımlar için (11.3)

Genel Bilgiler
    Taktik İsmi: DörtÜçÜç Kontra
    Diziliş: 4-3-3
    Genel Mantalite: Normal
    Tempo: Defansta Yüksek, Atakta Normal (Kontra Atak)
    Paslar: Kisa
    Defansif Cizgi: İlerde

Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Taktiğin Amacı: Taktik, pas yapmak yahut topu ayakta tutmak amacını gütmez. Rakibin verdiği boşluklardan yararlanarak pozisyon üretme amacındadır.

Kaleci: Taktik ne olursa olsun kaleci iyi olmalıdır tabi ki. Fakat defans önde oynadığı için hızlı,ani çıkışları,birebiri ve pozisyon alma özelliği iyi olan kaleciler daha verimli olacaktır.

Sağ ve Sol bekler: Ofansif anlamda ortasaha ve forvetlere yakın oynuyorlar. Defansif anlamda ise önde basıyorlar. Topu sürmeden en yakınındaki pozisyonu iyi olan oyuncuya dönük oynayacakları için. Dayanıklılık,hız,pozisyon alma,pas,work rate seviyeleri +12 olan oyuncular tercih edilmeli.
    DC'ler: Kesinlikle +14 hıza sahip olmaları gerekmekte. Diğer defansif özellikleri de makul olmalı. Ama en can alıcı özellikleri First Touch. First Touch düşük oyuncuları tercih etmeyin defanstan hızlı çıkılacağı için top kaybedebilirsiniz.
    MC'ler: Mental özellikleri makul, pas seviyeleri yüksek oyuncular tercih edilmeli. Top kapma yüksek olursa bir de tadından yenmez. =)

Forvetler: Kesinlikle top sürebilen hızlı forvetler olmalı yoksa hiç bir anlamı yok. Soldaki oyuncunun da Orta yapma ve pas seviyleri iyi olmalı.

Püf Noktalar:
    • Çok baskı yiyorsanız. Topu ayağınızda tutmak için; tempoyu düşürün, kontra atak sekmesini kaldırın.
    • 4 defans 2 mc 1 amc 1'er kanat ve forvet oynayan 4231 formasyonunda oynayan takımlarla maç yapıldığında rakip takımın beklerine baskı uygulayın.
    • Maç içerisinde rakip takımda topla çok oynayan oyun kurucu vazifesi gören bir oyuncu görürseniz sürekli pres ve sert girme komutu verin.
    • Hazırlık maçları da dahil Match Preparetion'da Attacking Movement çalıştırın.
    • İyi koçlarla istenilen özellikler çerçevesinde antreman programı oluşturun.
    • Bazen tökezleyebilirsiniz taktikle aldırış etmeyin devam edin. =))
    Taktikle oluşan durumlar : Taktikle henüz 20 lig maçı yaptım.

Taktik tamamen bana aittir, çalıntı-alıntı falan değildir.
    Last edited by Rind-i Şeyda : 26.Mayıs.2011 at 16:51

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Link bulamadım.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Ekledim, unutmuşum link eklemeyi.

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

En son paylaştığınız 4-3-3 taktiği de çok başarılıydı , deneyeceğim .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by DenizlispoR View Post
    En son paylaştığınız 4-3-3 taktiği de çok başarılıydı , deneyeceğim .

Evet, versiyon değişince taktik de değiştirmek zorunda kaldım. Şu an devam ediyorum taktikle kariyerime. En son maçımda Real Madrid'i evimde 7-1 yendim. Başka takımlarda nasıl olacak merak ediyorum geri dönüşünüzü bekliyorum.

artık bi marka oldu dörtüçüç =))

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by caalar View Post
    artık bi marka oldu dörtüçüç =))

Denediniz mi ? =)
    Şimdi başka bir takımla deneyeceğim. Vasat futbolcuları olan bir takım seçeceğim. Ligin 10. maçına kadar nasıl gideceğiz bir bakalım.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

mutlaka fırsatını bulup deneyeceğim.
    (/s)

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    mutlaka fırsatını bulup deneyeceğim.

Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Twente kariyerim de ; Bayern munih ŞL maçında denedim adamların kalesine gidemedim şov yaptılar, lig de 2 maçta denedim orta halli takımlara karşı 2 side berabere ve adamlar benden üstün oynadı

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by tatangalaroley View Post
    Twente kariyerim de ; Bayern munih ŞL maçında denedim adamların kalesine gidemedim şov yaptılar, lig de 2 maçta denedim orta halli takımlara karşı 2 side berabere ve adamlar benden üstün oynadı
    Kadro kaliteni bilmiyorum, "3 maç ile taktik denemek olmaz" da demeyeceğim, iyi taktik kendini gösterir diye düşünürüm her zaman, neden öyle olmuş hiç bir fikrim yok. Ben taktiğime güveniyorum. Tek bildiğim 442 DM denilen 4231 şeklindeki dizilişe karşı çok etkili olamadığı.

Espanyol takımı ile taktik denemem bitti.

Düşüncem ; defansa ve forvete iyi birer takviye yapılırsa Espanyol ligi ilk 5'te bitirir. Yenildiğimiz Real Madrid maçında bile 5 tane CCC bulduk.

Biraz da Atletico Madrid kariyerimden paylaşalım ekran görüntüsü.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Taktikle ilgili dediklerimi geri almam lazım aslında , taktik başarılı olması gerekirken neden Twente'de tutmadıgını anlamak ıcın sırf taktigi kullanmak ıcın genel oyunu 4-3-3 olan Porto kariyerime başladım bir kaç takviye yaptım ve ilk izlenimler gayet güzel.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Taktikle ilgili dediklerimi geri almam lazım aslında , taktik başarılı olması gerekirken neden Twente'de tutmadıgını anlamak ıcın sırf taktigi kullanmak ıcın genel oyunu 4-3-3 olan Porto kariyerime başladım bir kaç takviye yaptım ve ilk izlenimler gayet güzel.

Geri bildirimler için teşekkür ederim. Ekran görüntüleri koymak istersen kesinlikle "Hayır" demem. =)

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Quote Originally Posted by Rind-i Şeyda View Post
    Geri bildirimler için teşekkür ederim. Ekran görüntüleri koymak istersen kesinlikle "Hayır" demem. =)
    Evet 10 maçlık denemem bitti insan üstü bir performans sergiledi takım ekran görüntüleri birazdan hazırlıcam

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Görüntüler de geldi.

Performanstan memnunuz
    Takıma takviyelerim ; Atila Turan , Jelle Vossen , Milan Badelj , Nino Paraiba ,Cadu

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Görüntüler de geldi.

Performanstan memnunuz
    Takıma takviyelerim ; Atila Turan , Jelle Vossen , Milan Badelj , Nino Paraiba ,Cadu
    Ekran görüntüleri için teşekkür ederim. Gidişat gerçekten iyi. =)
    Ahmed Khalil Forvetin sağı için yedek olarak alabilirsin. Performansı iyidir. =)

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Quote Originally Posted by Rind-i Şeyda View Post
    Ekran görüntüleri için teşekkür ederim. Gidişat gerçekten iyi. =)
    Ahmed Khalil Forvetin sağı için yedek olarak alabilirsin. Performansı iyidir. =)
    Ben de tam yedek forvet sorcaktım kadroyu baya kaliteleştirdik bu goruntulerın sonrasında takım iyi gidiyo Avrupa liginde ceyrek finalde dortmund akıllı oynadı defansıf oynadı 1-0 evınde yendı bızı benım evımde yattılar toplam 26 sut attım 9 u kaleyı bulan dortmund un 3 stumu ne var ama eledıler sonucta napalım seneye

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Taktiği kimse denemiyor galiba. =)) Man City ile kontrat imzaladım. Kadro kalitesi çok iyi. 11.yken aldım takımı Aralık ayında.
    4. bitirdim sezonu. Hiç yenilmeden bitirdim ayrıca. Yeni sezona da başlamadım. Başlamayı da düşünmüyorum oyunun zevki kaçtı. =)))

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

İndirdim, Marsilya ile 2014/15 sezonundayım kadrom oldukça iyi, deniyorum bakalım nasıl olacak

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by ua_anil View Post
    İndirdim, Marsilya ile 2014/15 sezonundayım kadrom oldukça iyi, deniyorum bakalım nasıl olacak
    Geri dönüşleri bekliyorum. =)

Öncelikle taktiğiniz çok başarılı.İlk versiyonundan beri bu taktiği kullanıyorum.Porto'da çok başarılı olamadım sanırım kadrodaki oyunculardan dolayı sonra dedim taktikte mi sorun var aston villa ile kariyer açtım taktiği denedim çok başarılı oldum.Sanırım forvet oyuncularıyla alakalı.Birde bana forvet tavsiyesi verebilir misiniz şuan porto ile oyuna devam ediyorum solda hulk oynuyor,ortada falcao sağ forvete bir öneriniz varmı?

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by gimli234 View Post
    Öncelikle taktiğiniz çok başarılı.İlk versiyonundan beri bu taktiği kullanıyorum.Porto'da çok başarılı olamadım sanırım kadrodaki oyunculardan dolayı sonra dedim taktikte mi sorun var aston villa ile kariyer açtım taktiği denedim çok başarılı oldum.Sanırım forvet oyuncularıyla alakalı.Birde bana forvet tavsiyesi verebilir misiniz şuan porto ile oyuna devam ediyorum solda hulk oynuyor,ortada falcao sağ forvete bir öneriniz varmı?
    Top sürebilsin, topsuz alan özelliği de iyi olsun ismin bir önemi yok. Orta saha iyiyse zaten çok iyi beslenir.

Tavsiyelerinizi deniyeceğim .Birde Soldaki forveti complete forward support yerine complete forward attack oynatınca daha çok verim aldım.

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Quote Originally Posted by gimli234 View Post
    Tavsiyelerinizi deniyeceğim .Birde Soldaki forveti complete forward support yerine complete forward attack oynatınca daha çok verim aldım.

Hulk'tan kaynaklı olmasın. =))
    Oyuncuya göre değiştirilebilir tabi ki. Ben de şu an Hulk'u oynatıyorum o bölgede. Bende aynı şekilde comp. attack yaptım.
    Paulo Henrıqoe geldi takıma, onu ortasahada Adv. PlyMkr Attack yaptım. Yani oyuncuya göre değişebilir roller. Üstesinden geldikten sonra bunun bir önemi yok. Yani defansa PIQUE'yi aldınız, onu hala neden Central defender oynatasınız? Ball Playing oynasın. =)

Oyuncu rolleri oyuncuların taktik içerisindeki hareketlerini belirler. Yani rolleri değiştirseniz de 433 oynarsınız.

Hulk vazgeçilmezim zaten nereye gitsem alırım Söyledikleriniz çok doğru gidipte Messi yada Saviola'yı alıp target man oynatmanın anlamı yok Neyse ben rolleri takıma göre ayarlayim.

link ölü galiba. yenileyebilir misiniz.? Kayseri kariyerimde deneyeceğim

taktik için teşekkür ediyorum rize için kariyer açacağım acaba öneriniz varmı veya bu taktik rize ye uygun olurmu

Fenerbahçede işe yarar mı?

Link ölmüş galiba yenileyebilir misiniz?

İndiremedim,,,

Mesaj Yetkileri