1 ile 21 arası toplam 21 sonuç

Konu: Galatasaray Sorunu

Default Galatasaray Sorunu

Arkadaşlar Galatasaray'ın ilk sezonunda ne yaptıysam takım iyi oynatamadım. Oyuncular kaliteli görünüyor ama takım ligin ortalarından kurtulamıyor. Sorun bende mi anlamış değilim. Galatasaray ile oynayıp en azından ikinci, üçüncü olabilmiş olanlar biraz yardım ederse sevinirim.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

4-2-3-1 oynat ve DC'ye nelson rivas'ı mc'ye ceyhun gülselam'ı al.

Valla Gs ile ilk sezonumda Uefayi ve ligi aldim. Hazirlik maclarinda taktigini iyi oturt bence. Hangi taktikle oynuyorsun

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Açıkçası ben ilk sezon 4-4-2 diamond ile oynadım.Eren Derdiyok u transfer ettim sadece.İlk sezon lige göre taktik yap.Fluid falan yap atak oyna.Genellikle kolay maçlardan önce defans zor maçlardan önce ofans çalıştır takıma.Ben Eren Derdiyok u Target man Baros u poacher oynattım.Arkalarında Misimovic oynuyordu.Ama en önemlisi takımın taktiği tam anlamıyla öğrenene kadar yani takiği bilme seviyeleri 95 lerde falan olana kadar taktik antremanını high dan düşürme ben ilk sezon uefa yarı finali gördüm.Ligi aldım FTK yıda.

4-1-3-2 oynatıyorum. Koçların bir önerisi olmadığı sürece tempoyu hızlı, dizilişi dar, defansı da biraz önde oynatıyorum ve atağa dayalı oluyor oyun stilim.

Ladron bu arada Eren Derdiyok'u 2,5 milyon pound'luk transfer bütçesiyle nasıl transfer ettin? Kimi sattın?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ereni 48 ay taksitle transfer ettim.8 milyon gibi birşeydi 48 ay yaptım.Normalde 48 ay taksidi sevmem ama Mehmet Batdal ı bir maç deneyince forvet ihtiyacımı anladım

Peki taktik antremanından kastın ne?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Match Prepation kısmında Workload var ya bir tane.Onu high a getir.Yani takım taktiğini çabuk öğrensin.Tam anlamıyla öğrenince futbolcuların taktiği onu tekrar eski seviyesine getirebilirisn.Böylece oyuncuların taktik yerine kendilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarada yönelmeye başlarlar.

Hmm anladım tamam deneyeceğim yazdıklarını, teşekkürler.

dostum mantık olarak atak futbol oynarken geniş-hızlı ve direkt pas'la oynamalısın, dar yaptığın için aksaklıklar oluyor olabilir. ekstra hazırlık maçı koymanı öneririm milli takımlar oynarken falan.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Stormlord View Post
    Oyuncular kaliteli görünüyor ama takım ligin ortalarından kurtulamıyor.
    Gerçekteki Galatasaray'ın durumuna düşmüşsün. Bence orta sahaya takviye yap(paran yetmezse kirala), yedek forvet al( Macheda'yı kiralamıştım ben) ve Aml-Amc-Amr pozisyonundaki adamlar en iyi oyuncuların olduğu için onları en etkili oynayabilecekleri bir şekilde taktik hazırla.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyun çok gerçekci.........

İlk sezon çok önemli bir transfer yapmadan şampiyon oldum ve Uefa'da yarı final oynadım.Taktikler bölümünde paylaştığım taktikle , o taktiği denemeni tavsiye ederim.

ilk sezon elindeki kadro yeterli aslında sadece bi forvet takvisyesi lazım başarı geliyo sonraki sezonlar transfer bütçesi yeterli oluyo zaten

Leprek0n taktikler kısmı nerede? Link verebilir misin?

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Ben ilk sezon fenerle aynı puanla bitirdim ligi ve ve fener avarajla şampiyon oldu. Uefada çeyrek finalde elendim. ve hiç transfer yapmadım. taktik olarak 4-2-3-1 oynatıyorum. 2.sezonuma yeni başladım sağ beke rafinha kaleye Enyeama yı aldım 1-2 takviye daha yapcam ama para yok.

Beyler şöyle yaptım böyle yaptım diyorsunuz da dikkat ettiyseniz yardım istedim neler yaparak ulaştınız başarıya? Sadece dizilim şekliniz yetmiyor. Öyle olsaydı denerdim hepsini birisi tutardı ama bir çok şeyi ayarlamak lazım bildiğiniz gibi.

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

4-2-3-1 dengeli ofansif yap. Düşük tempoda topu ayağında tut ve ayağa pas yap. savunmanıda geride kur.

emre colak arda turan'dan ders almak istiyor yapamadım yardımcı olurmusunuz ltfn

Quote Originally Posted by Stormlord View Post
    Leprek0n taktikler kısmı nerede? Link verebilir misin?

Buraya Tıkla!

Mesaj Yetkileri