1 ile 15 arası toplam 15 sonuç

Konu: İbrahim Üzülmez

Default İbrahim Üzülmez

Kendisine work rate değeri olarak 17 verilmiş. İbrahim Toraman ise bu özellik için 18 almış. Üzülmez, bilindiği üzere canını dişine takarak oynayan bir oyuncu. Toraman'dan çok daha fazla çalışkan olduğunu düşünüyorum. 90. dakikada bile rakibe basan, bindirmeler yapan bir adam. Toraman'ın bu değerinin düşürülmesi, Üzülmez'in de 19, hatta belki de 20 olması daha uygun olmaz mı? Sonuçta maçın tamamında çalışkan bir oyuncu profili çiziyor. Yine bu bağlamda 15 olan stamina değerinin 17, belki de 18 olmasını daha uygun görüyorum. Dediğim gibi dakika olmuş 90, bu adam hala koşuyor Crossing değeri de 7 olarak verilmiş. Bir bek oyuncusu için biraz düşük bir değer. Tamam, çok kötü ortalar yapıyor; ama arada mükemmel ortalar yaptığı da var. Hilbert'in ise bu değeri 9 ki adamın doğru düzgün ortası dahi yok İbo'nun bu değerinin yükseltilmesi ya da Hilbert'in İbo'dan daha düşük bir değer alması nasıl olur?
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:57

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

bence üzülmezin değerleri yerinde, ancak toraman konusunda katılıyorum, toraman biraz daha düşmeli genel olarak.

Quote Originally Posted by metinoktay View Post
    bence üzülmezin değerleri yerinde, ancak toraman konusunda katılıyorum, toraman biraz daha düşmeli genel olarak.
    Hilbert'in ortalarının Üzülmez'den daha iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz? 90 dakika kanattan bindirme yapan, rakibe basan kişi bu değil mi? 36 yaşında bunları yaptığı, bu hırsından dolayı Deli İbo olarak anılan kişi bu değil mi? Stamina değeri nasıl 15 olur? Work rate 20 olsa kim itiraz edebilir? Kim der ki bu adam oyunda her şeyini ortaya koymuyor diye?

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bence İbrahim Toraman kesinlikle aynı kalmalı. İbrahim Toraman özellikleri en iyi yansıtılan oyunculardan biri oyunda.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    Bence İbrahim Toraman kesinlikle aynı kalmalı. İbrahim Toraman özellikleri en iyi yansıtılan oyunculardan biri oyunda.
    Neden aynı kalmalı. Somut bir neden belirtirseniz faydalı olacaktır yorumunuz. Diğer oyuncularla da kıyaslama yapınız lütfen. Toraman sizce Beşiktaş'taki oyuncular arasında en fazla topla basan, istekli oynayan oyuncu mudur?

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Toromanın geçen zamanlarda yaşadığı sağlık sorunları bazen nüksetmekte. konstantrasyonu 16 olmasını çok bulmaktayım. zire 8-0lık maçtan başlayarak toromanın bu günkü zamana kadar maçlarına bakarsak, 16 gibi bir konstantrasyonu hak ettiğini kendi açımdan söyleyemem.
    aynı şekilde takım oyunu, kararlılık ve çalışma oranı 18-19larda, john terry gibi mubarek arkadaşlar bu adam bu kadar uç noktadaysa beşiktaşda da süper patlama yapardı, milli takımda da, ingilterede oynardı. toraman kötü değildir, ama bu kadar da uç noktada değildir bazı özellikler olarak. fiziki yapısı, agresifliği, isteği tamam da, bu saydığım üç özellik çok uç noktada gibi, 15lere çekilebilir. Gökhan Zan düşüşü gibi toraman da düşüş yaşamadı mı belli özelliklerinde?

esas konu olan üzülmez konusuna gelince, rapsar arkadaşım, Türkiye standartlarında üzülmezin profilinde work rate 17, team work 18, tackling 14, dribling 12, stamina 15, concentration 16, pace,13 acc. agility 15, vs vs... yaş 37... ki ibrahim kaldı ki bu yıl belli maçlar dışında süper orta yapan biri değil, 7-8-9 gibi ortalar bile türkiye liginde hız ve mental yapın iyiyse yerini buluyor çoğunlukla. o yüzden iüzülmez konusunda görüşünüze katılamıyorum, hatta en düzgün profillerden biridir. belki stamina 16 olabilir, onun dışında gerçekten düzgün bir profil.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sabri'nin de work rate değeri 17. Bence bu değerde sorun yok. Ortaları da kötü bence, çok nadir iyi orta açıyor. Hilbert'in ortaları hızlı gitse de daha isabetli olduğu için daha etkili oluyor.
    Bence değişmesi gereken değerler determination ve natural fitness değerleri. Bence İbrahim Üzülmez azim, kararlılık konusunda en uçta olan bir adam, hiç mücadeleyi bıraktığını, yenildik artık diye maçtan koptuğunu hatırlamıyorum. Bence 20 verilebilir.
    Natural fitness ise fiziksel özelliklerin düşüşünü ve kondisyonunu geri kazanmayı etkiliyor. İbrahim Üzülmez stamina değeri 15 olmasına rağmen Avrupa maçları olduğu zaman bile maç trafiğinde yorulmadı. Oyunda özellikle Avrupa maçları girdiğinde üst üste oynayamıyor. Gerçekte bunu başarmasının nedeni bence aşırı yüksek natural fitness değeri. Ayrıca fiziksel özelliklerini korumasında profesyonelliğinin yanında natural fitness değerinin de etkisi var(geçen sene de aynı fiziksel özelliklere sahipti). Bence 19 veya 20 değeri verilebilir.

@metinoktay Toraman konusunda yorum yapmayacağım, yeri değil zira. İbrahim zaten süper orta yapan biri değil; ama Hilbert'ten bu konuda daha iyi değil mi? Daha doğrusu Hilbert bu konuda çok kötü Ortaların %80-90'ı defanstan sekiyor. İbo'nun crossing'i artsın demiyorum, sadece Hilbert ile daha uyumlu hale getirilebilir. Work rate'in artması gerektiğini düşünmüyor musun sende? Yaş ile alakası yok ki bu işin. Adam çalışkansa çalışkandır. Bu adam 90 dakika üstlerde belirttiğim işleri yapmıyor mı? Çıkıp birisi diyebilir mi bu adam tembellik yapıyor, koşmuyor diye? Pek sanmıyorum. (dipnot:yaşı 37 değil 36

@ozaniel Hilbert ve isabetli orta Dediğim gibi sadece İbo-Hilb. arasındaki dengenin sağlanması gerek. Azim konusunda katılıyorum. 20 verilebilir. Nat. fitness için o kadar olmasa da bir 18'i hak edebilir. Sonuçta İng. ligindeki kadar yoğun bir tempo yok fikstürlerde. Stamina bu bağlamda biraz daha arttırılabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by rapsar View Post
    Neden aynı kalmalı. Somut bir neden belirtirseniz faydalı olacaktır yorumunuz. Diğer oyuncularla da kıyaslama yapınız lütfen. Toraman sizce Beşiktaş'taki oyuncular arasında en fazla topla basan, istekli oynayan oyuncu mudur?
    Sorunuzun temelinde hata var. Değişmesi gerektiğini belirten sizsiniz, siz savınızı destekleyeceksiniz. Bir de mental özelliklerin bazılarının yorumlaması kişiden kişiye göre değişir. Ben Koray'ın İbrahim Toraman yorumlamasını çok beğeniyorum, çok da güzel yansıtıyor.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

orta açması düzelmeli ibo'nun.
    artık öğrendi orta açmayı... geç oldu ama
    9-10'a çekilse, ideal olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Quote Originally Posted by rapsar View Post
    @metinoktay Toraman konusunda yorum yapmayacağım, yeri değil zira. İbrahim zaten süper orta yapan biri değil; ama Hilbert'ten bu konuda daha iyi değil mi? Daha doğrusu Hilbert bu konuda çok kötü Ortaların %80-90'ı defanstan sekiyor. İbo'nun crossing'i artsın demiyorum, sadece Hilbert ile daha uyumlu hale getirilebilir. Work rate'in artması gerektiğini düşünmüyor musun sende? Yaş ile alakası yok ki bu işin. Adam çalışkansa çalışkandır. Bu adam 90 dakika üstlerde belirttiğim işleri yapmıyor mı? Çıkıp birisi diyebilir mi bu adam tembellik yapıyor, koşmuyor diye? Pek sanmıyorum. (dipnot:yaşı 37 değil 36

.
    aynı şekilde toraman konusu burası değil ama toramandan örnek veriyorsun ve ona göre kıyaslıyorsun, ona göre de açıklama yapmak durumunda kalıyorum Hilbert konusunda ise gene hilbert ile üzülmezi de kıyaslamak doğru değil, normalde ofansif sağ oynayan birini sağ bek oynatıp, ileri çıkartıp orta yaptırmak durumunda kalıyor beşiktaş, hilbert oraya gidinceye kadar efor sarfediyor, yoruluyor, çalım atıp orta yapmaya çalışıyor, vs vs konular da bunda etken, ancak ben de zaten hilbertin ortalarını beğenmiyorum orası ayrı.

üzülmezin şu andaki work rate team work oranları zaten 17-18, 18-19 ya da 19-20 olsa aşırı bir şey fark etmez. evet ben katılmıyorum artmasına, neden dersen toraman 18-19 ise evet üzülmezin 19-19 ya da 20-20 olmalı, toraman ne kadar istekli üzülmez kadar? burda hem fikiriz sanırım. ben toramanın 15-16lara düşmesinden, üzülmesin aynı kalmasından, belki de 18-19 olmasından, yanayım. Türkiye ligi içerisinde zaten üzülmez en iyi sol beklerden şu anki mental ve fiziki yapısı olarak. zaten bunu bir önceki yazımda yazdım tekrar yazmaya gerek görmüyorum. 18 gibi bir oran zaten tembellik yaptırmaz adama 36,5 veya 37 yaşın hesabını da yapmaya gerek de duymuyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İbo'yla Toraman'ın workrate'leri kıyaslamak yanlış olur bence, birisi sol bek oyuncusu durmadan ileri geri oynayabilme özelliği var, diğeri stoper. Stoper bir oyuncu durmadan ileri geri çıkamaz, pozisyonunu kaybedemez, kafasına göre sahanın her yerinde pres uygulayamaz. Ama Toraman stoper bir oyuncu şartlarına göre çalışkan bir oyuncu biz de bunu yansıttık ikisi de mevkilerine göre çalışkan oyuncular aradaki 1 puanın kimin az kimin çok olduğunun çok öemi yok bence.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yeni oyunda İbrahim Üzülmez free agent olarak oyunda bulunacak mı yoksa profili tamamen silinecek mi?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Belki veritabanından silinmesin diye Rıdvan gibi scout olarak yer alabilir yada koç olarak kalabilir diye düşünüyorum.Kendisi de futboldan kopmayı düşünmediğini söylemişti.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

futbolu bıraktığını açıklamadıysa free olarak oyuna girilir.
    (/s)

Mesaj Yetkileri