Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 66 sonuç

Konu: Şenol Güneş Formation (4-2-3-1) Takım Olarak Defans, Takım Olarak HÜcum.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Cool Şenol Güneş Formation (4-2-3-1) Takım Olarak Defans, Takım Olarak HÜcum.

Ben Trabzonsporluyum, ve yaklaşık olarak 15 senedir aklı başında futbol izliyorum.

Şenol Hocanın Trabzonspor ve milli takımda da, Seoulde de genel olarak kullandığı, şu anki Trabzonspor taktiğine yakın ve benim fm 2006 dan beri kullandığım taktiğimi burada paylaşmak istedim, şu ana kadar kullananlar başarısız olur korkusuyla hiç paylaşmamıştım 4 yıldır

şimdi taktiğimiz 2 kısımdan oluşuyor, birincisi hucumsal, 2. si defansif kadro, özellikle zor deplasmanlarda 2. taktiği kullanmanızı yeğlerim. misal şu anki Trabzonsporda Ceyhun Gülselam sadece zor maçlarımızda forma giyiyor. Şenol Hocada bu değişiklikleri yapıyor.

1. Taktik

Uploaded with ImageShack.us

2. Taktik

geçen sene lig durumu

gel gelelim oyuncu özelliklerine.

GK için düşündüğüm ayırıcı bir özellik yok, birçok kaleci ile bu taktiği uyguladım.

DR ve DL kadronun önemli elemanları. bu oyuncuların markingi minimum 11-12 olmalı ve hucum desteği sağlayabilecek oyuncular olmalı. hatta d/wb/m gibi kanatta etkin olarak hucüm yapabilen caner erkin, dario srna gibi oyuncular kullanılırsa etki artar.

DC için marking ve tacklingi yüksek, tam stoper özellikli oyuncular öneririm. yani teknik özellikleri bakımından 5-6 lar içinde sadece marking, heading, ve tacklingi yüksek, ve mental özellikleri iyi oyuncular. misal vinceny kompany, fazio gibi oyuncular bu taktiğe pek oymuyor. ama onyewu biçilmiş kaftan.

MC ler çok önemli, iki oyuncuda DM-MC tarzında defansif özellikleri de olan oyuncular olmalı. ama kesinlikle DC-DM tarzında defanstan bozma önliberolar olmamalı. iyisi fabregas, ortası nuri şahin mesela, oyunun iki yönünü de oynayabilmeli. misal hernanes bu bölgede çok iyi oynar.

AMC belki de takımın beyni, bu oyuncu MC-AMC olmalı, orta sahanın ortasında da oynayabilmeli (2. taktik) yani hem forvet, hem amc oynayan oyuncular olmamalı, teknik özellikleri yüksek olmalı. yani aslına bakarsanız AMC forvet arkası değil orta sahanın önü olmalı. Simon Vukcevic, Pastore, Rakitic, Axel Witsel bu bölge oyuncuları.

AMR-AML bu oyuncular hucümü seven oyuncular olmalı, 2 si olamasada 1 tanesi aynı zamanda forvet oynayabilen oyunculardan olabilir. iyisi Messi, Ronaldo, ortası bendeki gibi Neymar, dentinho, alexis sanchez gibi oyuncular da oynayabilir. bu oyuncular sezon başına 15 gol atarlar o yüzden çok defansif olmaması önemlidir. teknik özellikler kısmının üst tarafı yüksek olursa iyi olur.

ve FC forvetiniz biraz komple olmalı, yani ne zigic gibi Advenced, ne dentinho gibi poacher, ikisinden de biraz olmalı. Abel Hernandez en iyi gidecek oyuncu gibi, Guilherme, Vucinic, gibi oyuncular da önemli katkı sağlar, yine taktik bölümünün üst kısmı çift hanelerde olmalı.

taktik benim emektarım, başka hiçbir taktikle oynamadım, umarım işinize yarar

taktik indirmek isteyenler için burada;
    http://rapidshare.com/files/43577322...ol_g__ne__.rar

ve son olarak şenol Güneş

Last edited by Chinatown : 09.Aralık.2010 at 03:12

Taktiğe bir şey demeyeceğim fakat kadrona baktığımda söyleyeceğim şey şu; bu oyuncuları hangi parayla aldın?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

48 ay taksıt

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Bu oyuncular ilk sezondan 48 ay taksit olsada almak zor gibi geldi bana Neymar'ın maliyeti Trabzonspor'un kadrosu kadar zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

tarih olarak bakılınca zaten 2014 gorunuyor ılk sezon olmasa bıle 2. sezon almıstır. Orasını bılmm ama 48 ay taksıtle yaparsın

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

yok hiçbirini taksitle almadım, neymar ilk sezonunda intere geldi, 2 sene oynamadı orada ondan o şekilde aldım, hatta ben dentinhoyu almak istiyordum uygun olarak onu aldım. Pastore nasıl aldığımı anlatmıştım forumda daha önce, gelirmi diye merak ettim 80 milyon önerdim kulübüne gelmedi, sonra 2 hafta sonra 12 milyona kendi önerdi palermo. Nuri Şahini de 5.5 e aldım klübünden (nuriyi klübünün önermesi çok oluyor 2011 de bazı arkadaşlar da rastladılar çünkü dortmund normaldeki gibi üst düzey oynamıyor oyunda, ilk 10a girme hedefi olan bir takım). Beldhaj ve Tovionen i de sözleşmesi sonunda aldım.

daha önce fazio, capoue gibi iyi oyuncularım ve bir iki tane bedavaya aldığım oyuncularım vardı, güzel meblalara sattım almak için.

birde jaja, colman, yattara, alanzinho, burak, giray, engin baytar, gabric gibi birçok oyuncumu sattım.

son olarak da zaten 10-15 milyona yakın transfer bütçeleri aldım her sene arkadaşlar Trabzon diye küçük görmeyin

Transfer geçmişlerini yayınlarsanız daha net olur, teşekkürler.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

ne daha net olur? taktikle ilgili anlaşılmayan bir bölüm mü var?

hayır, taktikle alakam yok benim. (kadroma göre taktik kurarım, yayınlanan taktikleri kullanmam.) yaptığınız transferler inandırıcı gelmedi bana onu kastediyorum ben.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

eğer kendi taktiğine güveniyorsan yayınlanan taktikleri kullanmıyorsan kendi taktiğinde başarılar, o zaman bu sayfada ne yaptığını anlamam. ha eğer amacın dedektiflik yapmaksa senin her kuşkunu ispat etmeye uğraşmam.

ben burada bir taktik verdim, ve taktik paylaşım bölümü burası. taktiğin iyise 3. lig takımını dünya klübü yaparsın, kötüyse barcelonayı batırırsın. ha taktiğimi uygularsın, sonucu beğenmezsin, olmadı dersin, hatta bana yalancı dersin, kayıtlı oyunumu bile veririm sana, ama yok hiç ilgin olmazi burada sadece ahkam kesmeye gezersin, muatap almam seni.

sevgiler. teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Ortamı gereksiz yere germeye gerek yok.Arkadaş yalan söyleyecek hali yok he söylediyse de o onun ayıbı burda önemli olan taktik.

gurkano Misafir

Herkesin oyunu kendine..
    Chinatown transferleri nasıl yaptığını zaten açıklamış.
    Hile kullanarak yapmış olsa zaten söylerdi diye düşünüyorum yalan atılacak bir durum yok ortada.
    Taktiğinizi beğendim denemek isterim..

Quote Originally Posted by Passive Offside View Post
    hayır, taktikle alakam yok benim. (kadroma göre taktik kurarım, yayınlanan taktikleri kullanmam.) yaptığınız transferler inandırıcı gelmedi bana onu kastediyorum ben.
    amacın ne ben onu merak ediyorum senin yayınlanan taktikleri kullanmıyorsan bu bölümde ne işin var senin bu da bana inandırıcı gelmedi hadi şimdi bana kanıtla bakalım bunu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

valla ortamı germenıze hıc gerek yok arkadas yapmıs oldugu taktıgı yayınladı burada ben dıyorum bu oyuncuları alabılırsın o kadar arkadasta almıs yanı uzatmanın bı anlamı yok bence taktık bolumunde taktık konusulur hangı adamları nasıl aldıgın degıl bence

merakım şu neden herkes birden yorum yazma gereği duydu? amacım ne arkadaşın yayınladığı taktiği karalamak ne de ortamı germek. boşuna karşıt bi yorum yazmayınız, sadece görmek istediğim taktik haricinde transferlerin nasıl yapıldığıydı, çünkü inandırıcı gelmedi bana. bu kadar...

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Bende Bursaspor kariyeri açtıgımda bunu kullanırım.Bekler oto 2 mc den biri top kazanan dmc-defans biri box to box amc ileri uç oyun kurucu kanatlar destek ve ya atak forvette poacher ve ya uç forvet

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

yahu ne adamlar var su forumda ya , adam kacinmamis taktigini yayinlamis , rolleri yazmis , siz o adami nerden aldin , bu adami nerden aldin diyorsunuz , taktigi indir ise yariyormu onun yorumunu yaz , orda gorunen ilk 11 ile taktigin ne alakasi var

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

passive offence sen bu taktikler konusunda böle saçma bir ispat mesajı yazma gereği duyarsan insanların da sana cevap yazma gereği duyması gayet normaldir. ben bu konu mesajını neredeyse 1 saatte hazırladım ve tek amacım insanlara yardımcı olmaktı. yoksa taktiği insanlar kullanınca bana kazandıracağı birşey yok. ama konu senin sherlock holmes oyununa döndü. benim anlamadığım doğru ya da yanlış, ispat ettim ya da etmedim, bunun sana ne kazandıracağıdır. inanmazsan keyfin bilir benim için sakıncalı bir durum yok zaten taktikler ile bir ilgi alakan yok, benim bu konumda beni rahatsız eden birşey yok.

taktik ile ilgili yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim, denerseniz olumlu, olumsuz yanları, nasıl geliştirelebiceğini paylaşırsanız mutlu olurum.

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    yahu ne adamlar var su forumda ya , adam kacinmamis taktigini yayinlamis , rolleri yazmis , siz o adami nerden aldin , bu adami nerden aldin diyorsunuz , taktigi indir ise yariyormu onun yorumunu yaz , orda gorunen ilk 11 ile taktigin ne alakasi var
    bu yoruma gülüyorum sadece.
    Quote Originally Posted by Chinatown View Post
    passive offence sen bu taktikler konusunda böle saçma bir ispat mesajı yazma gereği duyarsan insanların da sana cevap yazma gereği duyması gayet normaldir. ben bu konu mesajını neredeyse 1 saatte hazırladım ve tek amacım insanlara yardımcı olmaktı. yoksa taktiği insanlar kullanınca bana kazandıracağı birşey yok. ama konu senin sherlock holmes oyununa döndü. benim anlamadığım doğru ya da yanlış, ispat ettim ya da etmedim, bunun sana ne kazandıracağıdır. inanmazsan keyfin bilir benim için sakıncalı bir durum yok zaten taktikler ile bir ilgi alakan yok, benim bu konumda beni rahatsız eden birşey yok.

taktik ile ilgili yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim, denerseniz olumlu, olumsuz yanları, nasıl geliştirelebiceğini paylaşırsanız mutlu olurum.
    tamam, istediğim şeyi yazdığın cevaptan çıkardım. yalnız isim passive offence değil...

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

genç olunca kafa taktiğe değil hile hurdaya çalışıyor, ispat merakının bir anda çıkarımlara dönmesine, ve kendince bir cevap almana sevindim. taktikle ilgili sorun olursa yine beklerim, teşekkürler.

bunun yaşla bi alakası yok 70 yaşına da gelsem bi gariplik görsem oraya müdahale ederim. herneyse buna burda bi son vermenin zamanı geldi sanırım, bol FMli günler herkese..
    Last edited by Passive Offside : 10.Aralık.2010 at 01:11

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Bundan sonra sadece taktik iLe iLgiLi yazıLar yazın. Onun dışında birşey merak ediyorsanız gidin özeLden sorun, burası taktik aLanı.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Deneyeceğim...

Nesil
    2008
    Yer
    Mersin

Link kırılmış sanırım.Başka siteye yüklersen senin içinde iyi olur bizim içinde

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

evet linkler uçmuş, neden anlamadım on kişi indirdi giibi birşey diyor linkte,

konuyu düzenleyemiyorum yönetici arkadaşlar el atarsa sevinirim,

http://rapidshare.com/files/436066541/__enol_g__ne__.rar

http://hotfile.com/dl/88482708/d93f610/enol_gne.rar.html

bunlar en son linkler yeni yükledim, kolay gelsin işinizi görsün

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

indirdim deniyorum. gelişmeleri daha sonra aktarırım.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

evet linkler uçmuş, neden anlamadım on kişi indirdi giibi birşey diyor linkte,

konuyu düzenleyemiyorum yönetici arkadaşlar el atarsa sevinirim,

http://rapidshare.com/files/436066541/__enol_g__ne__.rar

http://hotfile.com/dl/88482708/d93f610/enol_gne.rar.html

bunlar en son linkler yeni yükledim, kolay gelsin işinizi görsün
    Premium ile yüklenmeyen dosyalar 10 dowland sonra siliniyor rapidden dostum.Ya başka siteler bul yada premium olan birisine upload ettir dosyayı.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

bunlar da mı uçmuş yav birader? hotfileda da ölemi? böle uzun süre silmeyen site yokmudur hiç acaba?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Bakmadım ucupuçmadığına ama söylüyorum yani 10 kişi çekerse yine silinir anlayacağın.Hotfile hakkında ilgim yok.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

yok hiçbirini taksitle almadım, neymar ilk sezonunda intere geldi, 2 sene oynamadı orada ondan o şekilde aldım, hatta ben dentinhoyu almak istiyordum uygun olarak onu aldım. Pastore nasıl aldığımı anlatmıştım forumda daha önce, gelirmi diye merak ettim 80 milyon önerdim kulübüne gelmedi, sonra 2 hafta sonra 12 milyona kendi önerdi palermo. Nuri Şahini de 5.5 e aldım klübünden (nuriyi klübünün önermesi çok oluyor 2011 de bazı arkadaşlar da rastladılar çünkü dortmund normaldeki gibi üst düzey oynamıyor oyunda, ilk 10a girme hedefi olan bir takım). Beldhaj ve Tovionen i de sözleşmesi sonunda aldım.

daha önce fazio, capoue gibi iyi oyuncularım ve bir iki tane bedavaya aldığım oyuncularım vardı, güzel meblalara sattım almak için.

birde jaja, colman, yattara, alanzinho, burak, giray, engin baytar, gabric gibi birçok oyuncumu sattım.

son olarak da zaten 10-15 milyona yakın transfer bütçeleri aldım her sene arkadaşlar Trabzon diye küçük görmeyin
    Pastore ' ye 80 milyon önerdim diyosun Trabzon şehrinde gelirleri toplasan 80 milyon elde edemezsin arkadaşım

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri