En iyi antrenman sistemini herkesin katılımıyla test edip öğrenebileceğimiz bir yöntemi önermek için bu konuyu açtım.Şimdi görünürde 2 yöntem var bunu yapcam için.
1-FM nin kendi data editörü ile herkesin kullandığı ya da orijinal(default)sürümü de bir edit yaparız.Bu editte en iyi koçları bir takıma koyup 1.takımın CA larını 150 ve üstü yapıp yedek takımın PA larını 200 CA larını da 100 yapıp ve tüm özelliklerini sabit bir sayı(mesela 10)belirleyip,antrenman sahalarını da en üst düzey yapalım diyorum.Sonra en iyi antren sahaları,en iyi koçlar ve en iyi gelişecek yedek takım oyuncuları ile tatile çık diyip belirli bir tarih belirleyerek o zamana kadar oyunun gelmesini bekleyelim.Tabi bu süre zarfında takımdan kobulmamak için ligdeki hedefi ligden düşmemek olan bir takım alabiliriz.Ya da türkiye 2.3. liglerinden türkiye kupasına dahi girmeyen bir takım bulup hedefimizin oyuncu gelişimi olduğu için sadece haftada 1 kere as takımımız(senior squad sanırım) maç yapmış olacak ve yedekler de yedekler liginde haftada 1 kere maç yapmış olacak.Bizim hedefimiz zaten yedeklerin gelişimini öğrenmek.Bunun için eğer as takımdan oyuncu sakatlanırsa yedekten oyuncu almasın asistan diye böyle bir şey düşündüm.Ama eğer as takımın sakatlık eğilimleriyle de oynarsak böyle bir sorun da kalmaz sanırım.Bu editlediğimiz data dosyasını da buradan paylaşarak herkesin kendi antrenman sistemiyle denemeler yapıp kendisinin en iyisi olduğunu düşündüğü programı buraya koysun.Sonuçlarıyla birlikte.
2-İkinci yöntem ise bu data editlemeyi bir yardımcı program ile yapmak.Tabi editledikten sonra da kayıtlı olan save dosyasını buradan paylaşmak.Geriye kalan herşey 1.yöntem ile aynı.

Unutmamalıyız ki bunun için 1-2 kişi değil bayağı bir kişinin katılması gerekiyor ki en iyi mevkideki en iyi antrenman programını bulabilelim.Çünkü hepimizin bildiği gibi 11 tane oyuncu ve GK,DC,SW,DL,DR,DM,MC,AMC,ML,MR,AML,AMR,SC,TS ve daha bunun da kendi içlerinde görevlendirmeleriyle bir çok oyuncu tipi var.Her mevkiye en uygun antrenman programını bulabiliriz diye düşünüyorum.Tabi bence en az 10-11 kişi tamam derse ve yöneticiler de kabul ederse sabit başlık altında yöneticiler tarafından bir konu açılıp(Hatta editlemeyi de yöneticiler yaparsa güzel olur.Çünkü çok daha tecrübeliler.)burada herkes kendi antrenman programını sunarak test edilmesini öneriyorum.Fikirlerinizi yazmanızı rica ediyorum.