Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 32 sonuç

Konu: Netbooklardaki Skin Sorunu ve Çözümü... Buyrun. [ÇÖZÜLDÜ]

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Netbooklardaki Skin Sorunu ve Çözümü... Buyrun. [ÇÖZÜLDÜ]

http://www.fm-base.co.uk/forum/f115/...lp-t51207.html

Bu linkte anlatılıyor çözümü...
    İngilizcesi iyi olan bir arkadaş tercüme ederse, bu sorunu yaşayan arkadaşlar faydalanabilirler.

Netbook2011 Skin

Bu skin Netbooklarda ya da ekran cozunurlugu 1024x600 le limiltli olan bilgisayarlarda ,daha iyi calismasi icin tasarlanmis.Temel skin esas alinip tasarlanmis olup,degisikliklerin buyuk cogunlugu ekran icerini maksimize etmekten olusuyormus.

simdi sitede birkac yontemden bahsediliyo. Ilki ve en kolay normal bi sekilde skin indirmek.
    Yontem 1)
    Verilen linki asagidaki yere indiriyoruz.
    My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2011/skins
    (skins folderi yoksa yeniden yaratiyoruz.)
    Sonra oyunu acip asagida cikan "prefences" tusundan yeni skin secilemiyormus.

Yontem 2)
    Bu yontem oyun actigi zaman asagida "prefences" tusunu goremeyen kullanicilari hitap ediyor. Bunu cozmek icin de 2 tane degisik alternatif var.

1. Masaustundeki FM2011 kisayolu sag tiklanip ozelliklere girilir. Oradan hedef yolu yazan kisma
    ' --skin=netbook2011'
    ' ' olmadan ve bosluklar goz onunde bulunarak eklenir.Hepsini silmeden sonuna ekliyoruz. Sonra direk netbook2011 skin ile acilmasi lazim.

2.Bu yontemde xml dosyalarini cevirirek oluyor
    Gizli dosyalari goster diyip asagidaki yollar bulunur.
    XP: C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2011\settings

Vista\Windows 7: C:\Users\<username>\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2011\settings

Bu klasorlerin altinda
    'skin.xml' bulunup notepad ile acilir.

<record>
    <string id="valu" value="netbook2011"/>
    </record>

Buna benzer bi satir bulunur. Aslinda orjinalinde value="netbook2011" degil. Fm nin default skini geliyor. Onu bu sekilde degistirirsek oyun yine yeni skinle basliyacak.

Bu yontemler bence sorunu cozmek icin yeterli. Eger denedin olmuyorsa tarif edilen bi tane daha yontem var o da oyunu window mode da acmak.
    Bunlari da Yontem 2 nin 1 yonteminde buldugum hedef yoluna kopyalarsak ilkinde pencere modunda 2 since pencere modu + netbook skinli aciliyor.
    "C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed --skin=netbook2011

Umarim yardimci olabilmisimdir. Ben sahsen ilk yontemle basardim . Netbookta olmasa da normal laptopta kullaniyorum. Performansi fln oldukca iyi.

Burda verilen link mahkeme kararıyla yasaklanmıştır deniyor

Quote Originally Posted by brsckr View Post
    Burda verilen link mahkeme kararıyla yasaklanmıştır deniyor
    Link Sorunsuz Çalışıyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

bu konuyu görünce cok heyecanlandım inşallah notebookumda açabilirim

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

olmuyor hepsini denedim

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Link Sorunsuz Çalışıyor
    Arkadaşım link sorunsuz çalışsa teşekkür ederim sorunumu hallederim, ben ruh hastasımıyım çalışan linke çalışmıyor diyeyim dosyayı indiriceğimiz site açılıyor, siteden dosyayı indire tıklıyorum mahmeke kararıyla engellenmiştir deniyor.

Burdur Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 17/11/2009 tarih ve 2009/629 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/629 dated 17/11/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Burdur Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)
    Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 24/06/2009 tarih ve 2009/392 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/392 dated 24/06/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)

Arkadaşım link sorunsuz çalışsa teşekkür ederim sorunumu hallederim, ben ruh hastasımıyım çalışan linke çalışmıyor diyeyim dosyayı indiriceğimiz site açılıyor, siteden dosyayı indire tıklıyorum mahmeke kararıyla engellenmiştir deniyor.
    Bende Diyorum Ya Engelli Değil Diye Dnsyi Falan Değiştir Belki Dnsden Kaynaklanabilir.

Bende Diyorum Ya Engelli Değil Diye Dnsyi Falan Değiştir Belki Dnsden Kaynaklanabilir.
    Daha onceden youtube vb. sitelere girmek için senin veya birkaç kişinin dns ayarlarını değiştirmiş olması linki geçerli kılmıyor, mahkemenin güvenlikten dolayı engellediği bir siteye girmek için ve o ne olduğu belirsiz içeriği indirmek için dnsayarımla oynamam, ama tabiki bu dosya zararsız ise tararıtmış halde ve daha düzgün ve direk bir link ile paylaşılmasını rica ediyorum.Bana şuanki linki savunman yersiz.

Yalnız Şuan Kamusal Alandayım, Şuanda Bile Açıyorsa Evde Rahat Açar. Bilmeden Yorum Yapmak Olur Bu.

Site Bir Kere Yabancı FM-Base Sitesi.

Burdur Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 17/11/2009 tarih ve 2009/629 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/629 dated 17/11/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Burdur Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)
    Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nin, 24/06/2009 tarih ve 2009/392 nolu KORUMA TEDBİRİ kapsamında bu internet sitesi (sites.google.com) hakkında verdiği karar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nca uygulanmaktadır.

(The decision no 2009/392 dated 24/06/2009, which is given about this web site (sites.google.com) within the context of protection measure, of Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi has been implemented by "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı".)
    Bir Kere Bu Linkteki Site Değil.

Bir Kere Bu Linkteki Site Değil.
    Bu yazıda sitenin adı geçmiyor, o linkteki site olmadığını nerden bilebiliosun ? Senin bu konuyla ilgili bir bağın mı var ? Neden bu kadar kör bir sekilde savunuyorsun bu konuyu ? Eğer bilgisayarında herhangi bir jacker tarzı program varsa nerden girdiğin onemli olmaksızın bağlanabilirisin yasaklı sitelere. Ve arkadaşım bu savunmada samimi olduğuna inanmamakla beraber daha fazla vakit kaybedemiyeceğim. İyi günler

Sen Bilirsin

Nesil
    2006

Download linki http://sites.google.com/site/michael...etbook2011skin. sites.google.com da erişime engelli olduğu için verilen download linkine ulaşamamak mümkün. her ne kadar bazıları sansür yok desede ulaşılamıyor.

Belirtilen linkteki temayı indirip upload ettim. Buyrun;
    http://www.4shared.com/file/wSz4j4W7...k2011skin.html

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

bir konu bu kadarmı kirletilir aman allahım

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

Default notebook skin sorunu

Arkadaşlar notebok skin yayınlanmış bi arkadaşımızda linki yayınlamış nasıl çalıştırılcağınıda yazmış fakat oyunu bir türlü notebookta açamadım notebookta daha önce bu oyunu bu skin ile çalıştırmış arkadaş varmı yardımcı olabilir mi d

Quote Originally Posted by fm26mer View Post
    Download linki http://sites.google.com/site/michael...etbook2011skin. sites.google.com da erişime engelli olduğu için verilen download linkine ulaşamamak mümkün. her ne kadar bazıları sansür yok desede ulaşılamıyor.

Belirtilen linkteki temayı indirip upload ettim. Buyrun;
    http://www.4shared.com/file/wSz4j4W7...k2011skin.html
    Çok teşekkürler inşallah insanlar cevaplarına kavuşmuştur.

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehirspor

Quote Originally Posted by Kawaguchi View Post
    Arkadaşlar notebok skin yayınlanmış bi arkadaşımızda linki yayınlamış nasıl çalıştırılcağınıda yazmış fakat oyunu bir türlü notebookta açamadım notebookta daha önce bu oyunu bu skin ile çalıştırmış arkadaş varmı yardımcı olabilir mi d
    Evet ben çalıştırdım sorunsuz bir şekilde de oynuyorum. Hatta şu bağlantıda http://www.hayalmeyal.org/2010/12/ne...-calstrma.html anlattım ve ekran görüntüleri de mevcut.

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir

Ben de netbook üzerinden oynuyorum, arkdaşların anlattığı sistem üzerinden, tek sorun netbook un yeterince performans verememesi...

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

Quote Originally Posted by eser360 View Post
    Evet ben çalıştırdım sorunsuz bir şekilde de oynuyorum. Hatta şu bağlantıda http://www.hayalmeyal.org/2010/12/netbookta-fm-2011-calstrma.html anlattım ve ekran görüntüleri de mevcut.
    Quote Originally Posted by Rehavi View Post
    Ben de netbook üzerinden oynuyorum, arkdaşların anlattığı sistem üzerinden, tek sorun netbook un yeterince performans verememesi...
    biriniz bana yardımcı olabilirmi bu konuda

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir

Sende netbook mu var notebook mu?

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

Sende netbook mu var notebook mu?
    notebook var

İşlemci Tipi: Intel(R) Atom(TM) CPU N450
    İşlemci Hızı: 1.66GHz
    İşlemci Veri yolu hızı: 533 Mhz
    İşlemci ön belleği: 512 KB
    İşlemci Modeli: Atom
    Bellek Hızı: DDR2 533 Mhz
    Bellek miktarı: 1 GB
    Ekran boyutu: 22 cm x 13 cm (10.1")
    Ekran Kartı: Intel(R) GMA 3150
    Ekran Kartı Belleği: 128 MB
    Ekran Kartı tipi: Dahili
    Hdd Kapasitesi: 160 GB
    Hdd Rpm: 5400 rpm

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir

notebook var

İşlemci Tipi: Intel(R) Atom(TM) CPU N450
    İşlemci Hızı: 1.66GHz
    İşlemci Veri yolu hızı: 533 Mhz
    İşlemci ön belleği: 512 KB
    İşlemci Modeli: Atom
    Bellek Hızı: DDR2 533 Mhz
    Bellek miktarı: 1 GB
    Ekran boyutu: 22 cm x 13 cm (10.1")
    Ekran Kartı: Intel(R) GMA 3150
    Ekran Kartı Belleği: 128 MB
    Ekran Kartı tipi: Dahili
    Hdd Kapasitesi: 160 GB
    Hdd Rpm: 5400 rpm
    Normal şekilde yüklenmiş oyunda masaüstüne oluşturulmuş ya da senin oluşturduğun kısayolda sağ tıklayarak özelliklere giriyorsun. Orada hedef klasör yazan yere

"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

yazıyorsun. Bende bu şekilde oyun çalıştı. Sende bi dene olursa skin i yüklemeyi de tarif edeyim.

Nesil
    2010
    Yer
    KOCAELİ

Normal şekilde yüklenmiş oyunda masaüstüne oluşturulmuş ya da senin oluşturduğun kısayolda sağ tıklayarak özelliklere giriyorsun. Orada hedef klasör yazan yere

yazıyorsun. Bende bu şekilde oyun çalıştı. Sende bi dene olursa skin i yüklemeyi de tarif edeyim.

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

fm.exe den sonra çift tırnak koymadım windows modda oyunu açtı çok teşekkürler

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir

C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\fm.exe" --small_screen --windowed

fm.exe den sonra çift tırnak koymadım windows modda oyunu açtı çok teşekkürler
    Rica ederim.

Unable to find some essential data, please ensure the game is is installed correctly
    şeklinde bir hata alıyorum oyuna girmeden önce yukarıda söylenenleride yaptım ama çözüm olmadı yardm edebilecek bi arkadaş var mı

Sorunu biraz halletdim sayılır oyuna giriyorum ama reklamlardan sonra oyundan atıyo
    Last edited by afrasiyab58 : 27.Aralık.2010 at 01:28

acaba ram i 2gb yapsak randıman alırmıyız dostlar?

Default Fm 2011 Netbook çözünürlük sorunu

arkadaşlar zar zorda olsa Fm 2011'i netbookuma yükledim(netbookskin yardımıyla) fakat oyun ayarlarında çözünürlük değerlerinde sadsece "Windowed" var ve tan ekran olmuyor.acaba çözünürlüğünü nasıl değiştiririm oyunun ve tam ekran oynayabilirim?günlerdir bunla uğraşıyorum. şimdiden teşekkürler

Nesil
    2006

Oyunlar netbook u desteklememekte olduğunu biliyorum, o yüzden bu konu hakkında ne yazık ki ben kesin bir yanıt veremiyeceğim.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri