Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 49 arası toplam 49 sonuç

Konu: Oyuncu satamama

En son Blackburn'ü aldığımda , Benjani'yi bedava önermeme rağmen , hiçbir teklif gelmedi. Ve bu bence gerçek dışı bir olay...

Quote Originally Posted by Gullo View Post
    En son Blackburn'ü aldığımda , Benjani'yi bedava önermeme rağmen , hiçbir teklif gelmedi. Ve bu bence gerçek dışı bir olay...
    kesinlikle katılıyorum.ben böyle bir şey görmedim.bir sürü değerli oyuncuyu beş kuruş para almadan teklif ediyorum kulüplere,kimse ilgilenmiyor.oyuncular milevskyi,lorik cana gibi oyuncular.maaşları da çok fazla değil.zaten yüksek olsa da illa ki birileri ilgilenir herhalde.bence fm'nin en büyük sorunlarından biri bu.

fm 2011 de büyük kar edilen tek oyuncu paulo henriqe 15 m gibi bir fiyata alıp 70 m gıbı fiyatlarda r.madride satılabiliyor ama onun dısında hicbi oyuncudan 10m üstü bır kar gormedım bana kalırsa abartı olmus orta derecelı oyuncuların talıp bulamamasını anlarımda cok ust duzey oyuncularda sadece bonservis bedelınden satılabılıyor bazı oyuncular ise (fb kariyerimde selcuk) kuluplere 0 önerip teklif gelmedıgı oldu ve bu bana cok ılgınc geldı bana kalırsa iyileştirilmesi gereken bır konu

Nesil
    2011
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by M3rcurial View Post
    fm 2011 de büyük kar edilen tek oyuncu paulo henriqe 15 m gibi bir fiyata alıp 70 m gıbı fiyatlarda r.madride satılabiliyor ama onun dısında hicbi oyuncudan 10m üstü bır kar gormedım bana kalırsa abartı olmus orta derecelı oyuncuların talıp bulamamasını anlarımda cok ust duzey oyuncularda sadece bonservis bedelınden satılabılıyor bazı oyuncular ise (fb kariyerimde selcuk) kuluplere 0 önerip teklif gelmedıgı oldu ve bu bana cok ılgınc geldı bana kalırsa iyileştirilmesi gereken bır konu
    1 Milyar doları olan klüpler bile düşük maaşlı iyi oyuncular peşinde birçok kariyerimde bende bunu farkettim.Yüksek maaş alan oyuncuları adeta üzerine para versen satamıyorsun buda gerçekten can sıkıcı sana tamamen katılıyorum bu konunun iyileştirilmemesi oyunu gerçekcilikten biraz uzaklaştırıyor diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

çok lig açıldığı takdirde sıkıntı olmuyor ortalama 15 lig filan açıyorum ben.tabata nobre gibi oyunculara bile birsürü teklif yağıyor.
    eto'o bitmiş.

gurkano Misafir

Almak istenilen oyuncuda da çok sorun oluyor..
    Herhangi bir oyuncu diyelim ki 1 milyon Euro.
    Ben bu oyuncuya 6 7 vermeden alamıyorum.. Yada şöyle söyleyeyim. Paulo Henrique 10 milyon değerinde hatta daha düşük, kulübü 40 milyon Euro peşinden bir kuruş aşağıya inmiyor..
    Normal hayatta mutlaka satabileceğin bir oyuncuyu, oyunda bedava öneriyorum yine alan olmuyor..
    Transfer sorunun mutlaka sağlam bir şekilde elden geçirilmesi lazım böyle saçma saçma şeyler oldumu oyundan soğuyor insan..

Ayrıca ilk sezonumda şampiyon oldum oyuncu transferi yapamıyorum çünkü maaş bütçesi o kadar para kazanmamıza ve oyuncu satışımıza rağmen çok düşük ve boardroomda bunu yükseltmek için yönetimle yapmam gereken konuşmalarında hepsi kapalı.. Bu sene iyice soğutmaya başladılar oyundan.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Bu son kariyerime kadar bende kolay kolay oyuncu satamıyordum ..

Ama son kariyerde anladım ki oyuncu çok rahat satılıyor (:

Bedavaya aldığım oyuncuları 9-10 trilyon gibi fyatlara satabiliyorum , 2-3 trilyona aldığım oyuncuları isteyen kluplerden 17-18 istememe rağmen verebiliyorlar.

Bunun tek çaresi ; Oyuncuların düzenli olarak forma giymesi , Sonuçta bakıldığında reel'de bile sürekli oturan oyuncuya kimse tonla para vermez.

Herkes yakınıyor sakatlık oyuncu satma falan ama oyun reel'e yakın bence.
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    çok lig açıldığı takdirde sıkıntı olmuyor ortalama 15 lig filan açıyorum ben.tabata nobre gibi oyunculara bile birsürü teklif yağıyor.
    Evet çok lig açılması gerek misal fenerbahçe kariyerimde stoch ikinci senesinden sonra değeri 6 m euroydu marsilya 14 m euroya kadar çıktı ben reddettim,bir diğer örnek dia sakatlandıktan sonra kestim onu sakatlanmadan önce birsürü kulüp peşindeydi milan vs büyük kulüpler dahil 15 e yakın kulüp ilgileniyordu değeride 5.5 m euro rahatlıkla teklif gelirdi 10 m,ancak sakatlığından sonra arada oynattım bide yeni sözleşme isterim diye tutturunca yedek kulübesine mahkum ettim,daha sonra gitgide azaldı talipleri en son Roma kaldı satayım artık Dia yı diye önerdim 10 m kulüplere 6 verdi roma bende satmadım,kısacası sürekli forma giydirdiğiniz oyuncuyu güzel paraya satabirlirsiniz ama yedekte bekleyen adamı iyi paraya satıcam diye beklemeyin

9. Default

15 lig olmasa da 6-7 lig oyuncuları karla satmanıza yetiyor.Her seride bu forumlarda oyuncu satılmıyor, 0'a öneriyorum gitmiyor deniliyor.2-3 lig açıldığında gitmesi zor oluyor.Fazla lig açtığınızda daha rahat olursunuz.Tavsiye.

Nesil
    2011
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by iam1superman View Post
    15 lig olmasa da 6-7 lig oyuncuları karla satmanıza yetiyor.Her seride bu forumlarda oyuncu satılmıyor, 0'a öneriyorum gitmiyor deniliyor.2-3 lig açıldığında gitmesi zor oluyor.Fazla lig açtığınızda daha rahat olursunuz.Tavsiye.
    Bende 6-7 lig açık ama satamayınca satamıyorsun bedavaya önersen bile liglerle çokta alakası olduğunu sanmıyorum

bende de aynı sorun var..Napoli'deyim reserve kadroda Bucchi diye bir adam var.. mutual termination kabul etmiyor, %0 kiraya gonderiyorum hicbir klup ilgilenmiyor.. bu adamı hilesiz hurdasız göndermenin bi yolu yokmu ? mesela haırlık maçlarında oynatsam yanlışlıkla gol atsa falan teklif gelir mi?

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Olaya şöyle bakarsanız satıp satamayacağınızı daha rahat anlarsınız aslında ..

Mesela Fenerbahçe'de ki İlhan Eker'i ele alalım ..

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse hiç oynamadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olmaz ..

Birde diğer türlü örnek verelim .. Selçuk Şahin ..

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse çoğu maçta oynadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olur ..

Olay bundan ibaret yani.Ek olarak ne kadar çok lig açarsanız o kadar da transfer yapma ve oyuncu gönderme şansına sahipsiniz.

Nesil
    2011
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by CeNTeR_TR View Post

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse hiç oynamadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olmaz ..

Bu sene kaç maç oynadı ? Neredeyse çoğu maçta oynadı .. Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olur ..

Olay bundan ibaret yani.Ek olarak ne kadar çok lig açarsanız o kadar da transfer yapma ve oyuncu gönderme şansına sahipsiniz.
    İyi güzel söylüyorsunda hocam ben galatasaray'la oynarken ayhan akman mustafa sarp gibi oyuncuları bedavaya öneripte satamadığımı biliyorum.Sonuçta bu adamlar ligte en azından 20 maç oynuyorlar.Bu konuda ciddi şekilde bir sıkıntı var kabul etmek lazım.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

[B]Birde diğer türlü örnek verelim .. Selçuk Şahin ..
    Bu adamın transfer piyasası olur mu ? Doğal olarak olur ..

benim oyunda (fm 2010) selçuk için 0 bedel istiyor fb ama kimse almıyor.
    benim durumu aşağıda ele alacağım.ama şimdi gözüme çarpan üstüste yazılmış mesajlardan zıt 2 örnek vereyim:

Quote Originally Posted by gurkano View Post
    Almak istenilen oyuncuda da çok sorun oluyor..
    Herhangi bir oyuncu diyelim ki 1 milyon Euro.
    Ben bu oyuncuya 6 7 vermeden alamıyorum.. Yada şöyle söyleyeyim. Paulo Henrique 10 milyon değerinde hatta daha düşük, kulübü 40 milyon Euro peşinden bir kuruş aşağıya inmiyor..
    Normal hayatta mutlaka satabileceğin bir oyuncuyu, oyunda bedava öneriyorum yine alan olmuyor..
    Transfer sorunun mutlaka sağlam bir şekilde elden geçirilmesi lazım böyle saçma saçma şeyler oldumu oyundan soğuyor insan..

Ayrıca ilk sezonumda şampiyon oldum oyuncu transferi yapamıyorum çünkü maaş bütçesi o kadar para kazanmamıza ve oyuncu satışımıza rağmen çok düşük ve boardroomda bunu yükseltmek için yönetimle yapmam gereken konuşmalarında hepsi kapalı.. Bu sene iyice soğutmaya başladılar oyundan.
    burada ALINMAK istenenden yüksek ücret istendiği yazılmış.

Bu son kariyerime kadar bende kolay kolay oyuncu satamıyordum ..

Ama son kariyerde anladım ki oyuncu çok rahat satılıyor (:

Bedavaya aldığım oyuncuları 9-10 trilyon gibi fyatlara satabiliyorum , 2-3 trilyona aldığım oyuncuları isteyen kluplerden 17-18 istememe rağmen verebiliyorlar.

Bunun tek çaresi ; Oyuncuların düzenli olarak forma giymesi , Sonuçta bakıldığında reel'de bile sürekli oturan oyuncuya kimse tonla para vermez.

Herkes yakınıyor sakatlık oyuncu satma falan ama oyun reel'e yakın bence.
    burada ise SATILMAK istenenden yüksek ücret alındığı yazılmış.

Şahsen benim durum üstteki durum.Yani oyuncu için kaç ücret istendiğine genie den bakınca diyelim fiyatı 30 olsun 100 istendiğini görüyorsunuz ama siz değer girmeyince -1 yazıyor ve o zaman da diğer klüpler hemen oyuncunun peşine düşüyor ve değeri hadi de 2 katını veriyorlar
    fm 2006 da ben free alıp satabiliyordum ama fm 2010 da alıp satamıyorum ilk sene yaşlı ise kalıyor ne satabiliyor ne kiraya verebiliyorum genç ise 0 kiralama bedeli verip almaya kalkışıyorlar sonra da sözleşme bitimine kadar kiralayıp free almaya çalışıyorlar.O BENİM TAKTİĞİM almaya gelince rakamı biliyoruz ama kaça satabileceğimizi bilmiyoruz artı yeni gelen yaşlıysa kiralayamıyoruz kiralık yollasak bile alan klüp teklif veremiyor satamıyoruz da üste para da verip te gönderemiyoruz 1 m u aştığı için;genç alıp kiralasak 0 veriyorlar ama 35 yaşında adamı ben kiralamak istesem en az 4-5 milyon para istiyor

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by okumus View Post
    İyi güzel söylüyorsunda hocam ben galatasaray'la oynarken ayhan akman mustafa sarp gibi oyuncuları bedavaya öneripte satamadığımı biliyorum.Sonuçta bu adamlar ligte en azından 20 maç oynuyorlar.Bu konuda ciddi şekilde bir sıkıntı var kabul etmek lazım.
    Önemli olan senin Ayhan'ı Mustafa Sarp'ı sürekli oynatıp oynatmaman.Eğer sen bu 2 oyuncuyu senelik 20 maç oynat sonra satama gerçekten şaşırtıcı bir durum olur.Ek olarak transfer dönemi başlangıçlarında listeye koymanız da çok önemli tabi.

Quote Originally Posted by mehmetd View Post

benim oyunda (fm 2010) selçuk için 0 bedel istiyor fb ama kimse almıyor.
    Ama ben orada Reel'den örnek verdim fakat siz oyunu baz alıyorsunuz (:

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

en azından kendi adıma ben böyle bi sorun yaşamıyorum mesela city balotelliyi satamıyor 4 yıl 3-4 maça çıktığı için center_tr ye katılıyorum oynamasıda banko gerekiyor
    eto'o bitmiş.

örnek tamam ama bi de gerçeğe bakalım ilhan eker sizce gerçekte satılmaz mı? sezon sonu görürüz büyük ihtimal bi sürü anadolu takımı ilhan için sıra olacak üstelik bedava da değil 1 milyon $ civarına satılır, ne olursa olsun büyük takım oyuncusu küçük takımlardan teklif alır oynasa da oynamasa da. tabi bu gerçek olan maalesef oyunda bu bi eksiklik, ben genç oyuncuları kiralıyorum o sezon hollanda, belçika, isviçre liginde 30 maç oynuyor sezon sonu 0 bedelle satamıyorum oynamak çok etken olmuyo gibi

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by derossi View Post
    örnek tamam ama bi de gerçeğe bakalım ilhan eker sizce gerçekte satılmaz mı? sezon sonu görürüz büyük ihtimal bi sürü anadolu takımı ilhan için sıra olacak üstelik bedava da değil 1 milyon $ civarına satılır, ne olursa olsun büyük takım oyuncusu küçük takımlardan teklif alır oynasa da oynamasa da. tabi bu gerçek olan maalesef oyunda bu bi eksiklik, ben genç oyuncuları kiralıyorum o sezon hollanda, belçika, isviçre liginde 30 maç oynuyor sezon sonu 0 bedelle satamıyorum oynamak çok etken olmuyo gibi
    İşte burada da oyunun yapay zekası devreye giriyor (:

İlhan Eker '' Reel '' yaşamda oynamayınca , Markaj - Top Kapma gibi özellikleri düşüyor mu ? - Düşmüyor ..

Peki '' Sanal '' yaşantıda oynamayınca , Markaj - Top Kapma gibi özellikleri düşüyor mu ? - Tabiyki Düşüyor ..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

İlhan Eker'den Fener'in bonservis alabileceğini düşünebiliyor musunuz? Erhan Güven daha çok maç yapmasına rağmen en fazla kiralanabilmişti, Ali Turan bedavaya gitti, Önder Turacı bedavaya gitti, Gökhan Ünal kiralandı, Serdar Özkan bedava gitti.
    Bence oyun bu konuda bonkör bile sayılır, mesela Serdar Özkan'ı ilk yarıda 3-4 maça çıkarıp satışa çıkardığımda 1 milyon €'lik teklif gelmişti.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri