Anket Sonuçlarını Görüntüle: 3' lü Savunma mı? 4' lü Savunma mı?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • 3' lü Savunma

2 4.88%
  • 4' lü Savunma

39 95.12%
1 ile 24 arası toplam 24 sonuç

Konu: 3' lü Savunma mı? 4' lü Savunma mı?

Default 3' lü Savunma mı? 4' lü Savunma mı?

Selamlar... 4'lü savunmadan uzun süredir vazgeçmedim ancak iyi bekler olmadıkça çok atak geldiğini fark ettim kanatlardan. Ben de üçlü savunmaya dönüp defansif orta sahalarla oynamaya başladım ve deyim yerindeyse oyunu kontrol altına aldım. Sizin fikriniz nedir?
    Not: Sevgili exciting' in tavsiyesine uydum ve kadro ekranını açtığımda oyuncuların yapabileceği görevleri inceledim, bu da aklıma üçlü savunmanın uygunluğunu getirdi. Teşekkürler exciting

Dostum fm oynarken taktiğe takım değil takıma göre taktik yapmak lazım bu yüzden takımdan takıma değişir. beklerin kötüyse 3lü oynarsın ama iyiyse 4'lü.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Ben taktiğe göre takım yapanlardanım.Her zaman 4'lü savunma ile oynarım.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Her takımda 4'lü savunmayı tercih ederim.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

4 lü savunma sadece 4 lü savunma değildir, aynı zamanda hucumda 2 bek kullanmaktır, ben bu yüzden 4 lü savunma yaparım

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

4'lü savunma hiç vazgeçmedim.

Orta saha ve forvette daha esneğimdir fakat 4'lü defans olmazsa olmazım

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

5 li defansı tercih ediyorum çünkü bekleri kullanmayı seviyorum Eğer 4 li defans kullanırsanız bekleriniz çıktığında kanatlardan ani ataklarla rakibiniz pozisyon bulabilir. 5 li defans yani 3 dc 2 wb ile oynarsanız beklerinizin o kanadı koridora çevirmesi içten bile değildir.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Şahsen 4'lü savunmadan neredeyse hiçbi zaman vazgeçmedim.Ara sıra 3'lü savunma denemelerim olsada 4'lünün kıymetini anladım

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

3lü savunmaya hiç alışamadım .
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

3'lü savunma bana göre çok riskli.Orta sahanızı sağlam ve kalabalık tutmalısınız.Fanteziye gerek yok 4'lü savunma iyidir...

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Kesinlikle 4'lü savunma...

ben de hücum yönü yüksek uzun boylu( 180-185) ve hızlı beklerle oynamayı severim savunmaya yardım için bir ortasahayı görevlendirir push up yaptırırım.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ben 3 lü savunmada kendimi her zaman daha güvende hissediyorum. Ama uzun zamandır 3 lü savunmaLı oynamıyorum. Yakın zamanda kendime bir tane 3-5-2 taktiği yapacağım zaten. Fm2006-2007-2008 de 3lü savunma iLe harika skorLar aLmıştım. Çok büyük başarıLar kazanmıştım. Tabi bu savunma anLayışını oLuştururken gerideki 3 stoperi çok iyi seçmek gerekiyor. BekLerinde hem ofans ayrıca hemde defansif özeLLikLeri oLması gerek. StopLerden birisi çok iyi markaj yapabiLen, birisi topu oyuna sokabiLecek niteLikte oLması gerek.

DC DC DC ML MR MC MC AMC FC ST şekLide bir formasyonu eğer tam özeLLikLeri iLe yapabiLirseniz karşınızda duracak takım buLamazsınız.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Ben 3 lü savunmada kendimi her zaman daha güvende hissediyorum. Ama uzun zamandır 3 lü savunmaLı oynamıyorum. Yakın zamanda kendime bir tane 3-5-2 taktiği yapacağım zaten. Fm2006-2007-2008 de 3lü savunma iLe harika skorLar aLmıştım. Çok büyük başarıLar kazanmıştım. Tabi bu savunma anLayışını oLuştururken gerideki 3 stoperi çok iyi seçmek gerekiyor. BekLerinde hem ofans ayrıca hemde defansif özeLLikLeri oLması gerek. StopLerden birisi çok iyi markaj yapabiLen, birisi topu oyuna sokabiLecek niteLikte oLması gerek.

DC DC DC ML MR MC MC AMC FC ST şekLide bir formasyonu eğer tam özeLLikLeri iLe yapabiLirseniz karşınızda duracak takım buLamazsınız.
    Bu siti bende büyük maçlarda kullanıyorum deplasmanda biraz< daha defansif olarak tabi.Böyle bir taktikle Trabzonspor ile Barcelona'dan Nou Campta puan almıştım.

Bnede genelde 4 savunma kullanıyorum ama çok zorlanacağımı bildiğim maçlarda 3 savunma 2 WBL koyup oynuyorum.

--------------------dc--------------------dc--------------------dc------------------

--------------------------------dmc--------------------dmc-------------------------

----------MR---------------MC---------------MC--------------------ML-------------

----------------------------------------ST---------------------------------------------

Bu Dizilişi Takıma Adapte Edebilirseniz Uygun Oyuncularla Birlikte Başarılı Olmanız Kaçınılmazdır.
    Last edited by BaGa TaRKaN : 18.Aralık.2010 at 14:40

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu taktiği adapte etmek bayağı zor olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Abi orda 11 kişi var kaleyi boş mu bırakaca.? Sen tek MC olarak söyelemk istedin sanırım.

Amc Fazlalık Orda

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Fazla defansif olmuyor mu abi o zaman ben bunu deniyorum genelde

MR--------- MC------------ML
    ---------FC---------ST----------

Yada

----------dc----dc----dc-----
    wbr-----------------------wbl
    ---------mc---------mc-------
    ----------------amc------------
    ---------fc-------------fc------

Daha iyi olmaz mı ?

Evet Biraz Defansif Oluyor Ama Destek Rollerinde Olduğu İçin Yardımlaşma ve Paslar Tam Yerine Topla Oynama Hep Sende. Az Pozisyon Verip, Az Pozisyon Ama Öz Pozisyon Bulabilirsin. Geçen Sene 1 Sezon Uygulamıştım Ligin Son 10 Maçıydı Yanılmıyorsam Muhteşem Bir Seri Yakalayıp Devre Arası 4.Bitirdiğimiz Ligi Şampiyon Olmuştum Güzel Anı Bıraktı Bende O Zaman

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

bu seriye kadar genelde 3'lü savunma+ 2 wb tercih ettim ama 2011'de 3 ile başlayıp 4'e döndüm..
    şu dizilişi kullanıyordum..

---dc---dc---dc---
    wbr------------ wbl
    ------mc----mc-----
    amr--------------aml
    ----------st----------

mc'lerden en az biri ofansif olup kanatlar da ataklarda içeri girince kapanan takımları açmak çok kolay oluyor.. tabi kaliteli bi st lazım.. özellikle italya ligi gibi defansın ön planda olduğu durumlarda kilidi açmak için ideal..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Abi orda 11 kişi var kaleyi boş mu bırakaca.? Sen tek MC olarak söyelemk istedin sanırım.
    Çaktırma ! Saymayı bilmiyor ..
    Nam-ı diğer [Rec]ep

İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

4 defans oynarım. Maçın önemine göre Son 30 dakika 3 defansa çeker full atak oynarım

Mesaj Yetkileri