1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: FM 2011 için taktik önerileriniz

Question FM 2011 için taktik önerileriniz

Football Manager 2011 match preperation ile hem zorlaştı hem de daha ilgi çekici hale geldi. Artık rakibe göre taktik yapamıyor, kadrodaki oyuncuların alıştığı ya da uygun olduğu taktikle sahaya çıkıyoruz. Peki FM 2011 için en uygun, en verimli taktik sizce hangisidir?

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

4-2-3-1'den baya bi verim alıyo herkes onu denemelisin

ben 3-4-3, 4-3-1-2 ve 4-4-2 DM kullanıyorum match prepartion kısmında. bunları seçmen sana yarar sağlayacaktır takıma sadece bir taktik değil bir kaç taktik birden çalıştırman ileride sakatlık durumunda takımın bilmediği bir taktikle oynamak zorunda kalmamanı sağlar. Assistan'ın da önerdiği taktikler genelde 4-3-1-2 ve 4-5-1 oluyor kendi taktiğinin yanına bu taktikleri koymanı öneririm.

3-4-3 taktiğine hep soğuk bakmıştım hep. hızlı ve iyi orta açabilen beklerle uzun boylu hücum oyuncusu kombinasyonuyla oynamayı severdim. 3-4-3 göründüğünün aksine 4-4-2 veya diğer taktiklerden biraz daha defansif. iki kanatı wide middlefielder yaparsanız defansa da yardım ediyorlar. savunurken 5-2-3, atak yaparken 3-3-4 şeklinde gidiyorum; tavsiye ederim. DC'lerin birini stoper birini de cover öneririm. diğeri eğer uygunsa ball playing yaparsan çok kaliteli olur.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İstediğin taktiği yap match preparation'ı yardımcı antrenöre verirsen eninde sonunda alışırlar taktiğe. Ben öyle yapıyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

bu seride 4-4-2 4-2-2-2 cok iyi isliyor eger hücum futbolu oynatmak istiyorsan kanatlari kullanmani tavsiye ederim.

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    İstediğin taktiği yap match preparation'ı yardımcı antrenöre verirsen eninde sonunda alışırlar taktiğe. Ben öyle yapıyorum.

o zaman ne zevki kalıyor oyunun? sadece kadroyu kurup şampiyon olmak zevkli mi yani?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    o zaman ne zevki kalıyor oyunun? sadece kadroyu kurup şampiyon olmak zevkli mi yani?
    Taktiğin işleyeceği ne malum ? Ben kendi yaptığım taktiği kullanıyorum kendi yaptığım antrenmanı kullanıyorum. Editör'den değil kendim oyuncu buluyorum. Daha saymamı istermisin ? Match Preparation'ı hakkıyla beceremediğim içinde antrenöre bıraktım.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

4-3-3 kesinlikle denemelisin.. Gittiğim her takımda 4-3-3'le başarılı oluyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

4-2-3-1 ve özellikle bu seri de ''rigid'' cok yararlı oluyor cogu takımda

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Taktiğin işleyeceği ne malum ? Ben kendi yaptığım taktiği kullanıyorum kendi yaptığım antrenmanı kullanıyorum. Editör'den değil kendim oyuncu buluyorum. Daha saymamı istermisin ? Match Preparation'ı hakkıyla beceremediğim içinde antrenöre bıraktım.

oyunun gereklerini yerine getirmiyoırsan o oyunu oynamış sayar mısın sen?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    oyunun gereklerini yerine getirmiyoırsan o oyunu oynamış sayar mısın sen?
    Sabır , sabır , sabır..

Ben genellikle 4-2-3-1 Oynuyorum kanatlardaki adamalr winger pass stili direckt ama eğer rakipte AMC pozisyonunda bir adam varsa dizilişte ve çekineceğim bir takımsa 4-2-3-1 deki AMC yi DMC ye çekiyorum 4-1-2-2-1 e dönüyorum. Ama bu sefer kanatlardaki adamalrı inside forward yapıyor ve pass stilini "short" yapıyorum. Her iki durumda da felsefe "Standart"

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

barça tarzı 433 ve 442 bu seride denediğim dizilişler.
    şuanda çok güzel sonuçlar alıyorum fakat defans oyuncularının defansif komutlarına istediğim ince ayarı veremedim. bazen sinir bozucu goller yiyorum defans hatalarından. pres dengesini kurabilmiş değilim. ofansif olarak ise tam anlamıyla tatmin oluyorum.
    ve tabiki 4231 her seride olduğu gibi bu seride de çoğu kişinin favori dizilişi.

Yeni bir taktik denedim, West Ham United ile. 4-2-4/ Fluid/ Attacking. Passing style: Shorter. Marking: Man. Roaming: More roaming. Bir hayli faydasını gördüm. Taktiğin işlemesi için orta saha dışındaki tüm oyuncuların ( Kaleci, wing back, inside forward, striker ) hızlı olması yeterli. Bazı parametreleri yükseltilecek bir idman programı ile bir süre sonra çok iyi işliyor. Bir süre daha deneyip net bir fikir alırsam, yayınlayabilirim.

Mesaj Yetkileri