1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: Wing back ile oynamak?

Exclamation Wing back ile oynamak?

Selamlar herkese... Benim sorunum şu: Taktiğimde wing back kullanıyorum, automatic görevi veriyorum. Rakibin hızlı hücumcuları ara paslarla beklerin arkasına kaçıyor, pozisyon buluyor. Bunlara defend görevi verdim ancak sorunu çözemedim. Ne yapmalıyım sizce?

Nesil
    2008
    Yer
    Ankara

wing backi full back yapmak kısacası

Ama o zaman taktiği değiştirmem lazım

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Arkaya top elbette kaçacak çünkü sen kendin diyorsun, hızlı hücumcular arkaya kaçıyor diye. Yine de şunlar yarar sağlayabilir :

Wing back'lerin ara paslarını düşür, bu sayede az pas hatası yaparlar. Topu kaybetmeyince de ileriye çıkarken ki pozisyonlarını fazla kaybetmemiş olurlar. Closing down değerini düşürmeyi de deneyebilirsin. Markaj özelliği iyi olan 14+ hıza sahip Wing backlere Tight marking yes verebilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    11

11.2 ile karşımıza çıkan sürprizlerden birisi daha bu.4lü klasik savuınmamda her maç 5-6 kez beklerimin arkasına kaçıyor rakip forvetler.Aynı şekilde stoperleriminde.İşin ilginçi bizimkiler biblo gibi duruyor.Ne yaptıysam çözemedim.İnsanı güncelleyip güncelleyeceğine pişman ediyorlar.Oyunu zorlaştırıcaz diye saçmalamışlar resmen.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Aynen ben de pişman oldum yüklediğime yarım sezon dayanıp 11.1 e geri döndüm. Şubat yamasına kadar hiç bir şey yüklemem artık.

Defansı öne alıp ofsayt taktiği yaparsan biraz önleyebilirsin atakları ama dikkat et bunu yaparken stoperin 2 si de defend olsun, biri cover biri stoper olunca ofsaytı bozuyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

evet ozellıkle dc lerın arasına cok top kacıyor ve bızımkıler sadece bakıyorlar

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Ben çok mutluyum valla benim forvetler daha çok kaçıyor ama rakip stoperler öküzün trene bakar gibi bakması sinir bozucu oluyor

bu oyundan bu kadar soğuduğum başka bir sezon hatırlamıyorum. Bu ve bunun gibi sorunlar nedeniyle neredeyse hiç oynayasım gelmiyor artık

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    11.2 ile karşımıza çıkan sürprizlerden birisi daha bu.4lü klasik savuınmamda her maç 5-6 kez beklerimin arkasına kaçıyor rakip forvetler.Aynı şekilde stoperleriminde.İşin ilginçi bizimkiler biblo gibi duruyor.Ne yaptıysam çözemedim.İnsanı güncelleyip güncelleyeceğine pişman ediyorlar.Oyunu zorlaştırıcaz diye saçmalamışlar resmen.
    Bu yorumdan sonra aynen bu sorunu çözcem diye saatlerce uğraşmayacagım artık herkezde aynıymıs,m.l gibi bakıyorlar adama ya önünden geçip gol atıyor yok böyle birşey ya son yaptıgım taktıkle devam artık alhtan çok gol atıyorum

Mesaj Yetkileri