Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 45 sonuç

Konu: Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Default Taktik ve Antrenman Tartışma Platformu

Taktik ve antrenman hakkındaki sorularınızı burada sorabilir, tartışmalarınızı burada yapabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, hepinize saygılarımı sunuyorum. Fm 11'e bir türlü ısınamamakla beraber, ciddi bir şekilde taktik ve antreman sıkıntısı çekiyorum. Son güncelleme olan 11.2.1 kurulu olan sistemimde, forum'da ki bütün takik ve antremanları denememe rağmen hiç bir olumlu sonuç alamadım. (Yaklaşık 6 takımda denedim.) Bana 11.2.1'e uyacak taktik ve antreman programı önerirseniz çok mutlu olacağım, şimdiden teşekkür ederim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

4-1-2-1-2 ile bayağı başarı elde ettim. Defans çizgisini geriye çekince ve bekleri ileri çıkarınca küçük takımlar için çok uygun bir taktik oluyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    4-1-2-1-2 ile bayağı başarı elde ettim. Defans çizgisini geriye çekince ve bekleri ileri çıkarınca küçük takımlar için çok uygun bir taktik oluyor.
    Bu diziliş ile 10'da baya başarılı olmuştum bu yıl denemedim.

Bugün 4-3-3 3,fc 3 mc ile bi taktik yapıp oyunuma devam ettim ama orta sahadaki adamlar 60'ıncı dakikalarda kondüsyonları birhayli düşüyor.bu sorunu nasıl aşacaz daha dayanıklı ve naturel fitnes özelliği yüksek adamalara mı yönelmek lazım acaba?

Bana hala çözüm öneren yok.

Ben Trabzonsporlar ilk sezon klasik 4-5-1 ile oynadım 5 ortasahanın 1i DMC ikisi MC diğer ikisi AMR/L ikinci sezon nedense maç kazanmakta zorlandım ve bu sefer 4-2-2-2 ye döndüm 2MC 2 AMC 2 Forvet güzel oldu yine şampiyon oldum. Fena değildir.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Oyunculara maçtan sora elle dinlenme verme işinden sıkıldım.Acaba bu işi otomatik yapmanın yolu var mı?

Arkadaşlar Boluspor ile Taktik Sıkıntım Var Paylaşabilirmisiniz ?

Özellikleri iyi olan 30 yaş ve üstü hücum oyuncularına nasıl bir antrenman önerirsiniz?

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Oyunculara maçtan sora elle dinlenme verme işinden sıkıldım.Acaba bu işi otomatik yapmanın yolu var mı?
    üstteki takvim kısmında rest all players kısmı var oradan 1-2-3 gün yada 1 haftalık olarak verebiliyorsun zaten...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by richard castle View Post
    Özellikleri iyi olan 30 yaş ve üstü hücum oyuncularına nasıl bir antrenman önerirsiniz?

antreman yogunluğu az olan, mental gelişimi içeren antreman çeşitlerinin az, fiziksel diriliği sağlayan antreman çeşitlerinin daha fazla olduğu özel bir antreman ayarlamak lazım diye düşünüyorum çünkü o yaştan sonra zaten mental anlamda yeterli olgunluğa (potansiyellerine) ulaşmış oluyorlar....
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

arkadaşlar merhaba.şuan küçük bir takımı yönetiyorum ve defansla ilgili sıkıntım var.rakip takımın oyuncuları topu süre süre rahatça ceza alanıma giriyor ve defansım tackle hard yapmama rağmen birşey yapmıyor.resmen gel gir durumu yani.ne yapmalıyım ne önerirsiniz?

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Arkadaşlar bu korner ve frikiklerde müthiş derecede goller yemekteyim.İnce bi ayarı varsa bi yardım edebilir misiniz ?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Frikikleri bilmemde ben match preparation'dan defending set pieces çalıştırmaya başlayınca gözle görülür bir şekilde kornerden yediğim goller azalmıştı.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    Frikikleri bilmemde ben match preparation'dan defending set pieces çalıştırmaya başlayınca gözle görülür bir şekilde kornerden yediğim goller azalmıştı.
    Şu an onu deniyorum olumlu yönde gidiyo sonuçlarOlacak galiba teşekkürler

selam arkadaslar. defansta 2 stopper oynatinca katkilari dusermi. birini stopper birini defend yapsam daha fazla verim alirmiyim?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by thekumpir View Post
    selam arkadaslar. defansta 2 stopper oynatinca katkilari dusermi. birini stopper birini defend yapsam daha fazla verim alirmiyim?
    Ya ikisinide defend yap yada bir stopper bir cover oynat.

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Arkadaşlar Boluspor ile Taktik Sıkıntım Var Paylaşabilirmisiniz ?
    Bolusporla ilk sezon süper lige çıktım... ve super ligi de 5. bitirdim... işte taktık:

GK
    DR: BEK DESTEK
    DC: DEFANS GÖBEK KORUMA
    DC: DEFANS GÖBEK STOPER
    DL: BEK DESTEK

MC: MUCADELECİ ORTASAHA SAVUNMA
    MC: ÇOK YÖNLÜ OYUN KURUCU DESTEK

AMR:GİZLİ FORVET ATAK
    AML: GİZLİ FORVET DESTEK
    AMC:OFANSİF ORTASAHA ATAK

FC:HEDEF ADAM ATAK

Yalnız dikkat et oyuncu alırken... örnek ; hedef adam alcaksan bu özelliklere uymasına dikkat et... iyi oyunlar

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Merhaba arkadaşlar.Forumda 'hangi taktiğe hangi taktikle karşı koymalı' bilgisini içeren bir yazıya rastlamadım.2011 de özellikle topu elinde tutan ve karışık pas ile oynayan çok takım var.birde defansif ve kontra atak oynayan takımlara çok rastlıyorum.bunlara karşı nasıl bir taktikle sahaya çıkmalıyız??bu konuda da bir rehber hazırlanabilir aslında...

Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayara format attım.Fakat format atmadan önce yaptığım taktikleri işe yarıyordu.Format attıktan sonra FM'yi tekrar yükledim.Yaptığım taktikler işe yaramayınca dedim birde internetten iyi bir taktik indirip deniyim.Taktiği kurup tatile yolladım fakat hiç olumlu sonuç alamadım.Artık sıkılmaya başladım yani bu konuyu bir paylaşıyım dedim.Yardım!

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

2 yerde yazdım,cevap gelmedi yeri burası sanırım ama bakalım cevap gelecek mi?

şimdi fm 2010 oynuyorum(oradan yanıt pek gelmiyor) rakplerim bana karşı 4-2-3-1 oynadığında sıkıntı yaşayabiliyorum hangi taktikle oynamamı önerirsiniz bu durumda?

benim tercihim 4-4-2 counter.Nedeni 3 lü defansta başarılı olamıyorum tek forvette sevmem 4 lü defans en az 2 forvet olunca sistem 4-4-2 oluyor.bununla atak oynadığımda gol yiyip daha fazla atak yapıp 2.golü yiyorum o yüzden gol yiyince countere dönünce 1-1 oluyor 2.yi bulursam maçı kazanıyorum sizin öneriniz nedir taktik olarak bu durumda?

maça counter başlamak hariç tabii.onu yapıyorum zaten.

4-3-1-2 veya 4-1-2-1-2 deneyebilirsiniz. Bekleriniz iyiyse sıkıntı çıkmaz.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Bana verim aldığınız bir antreman programı önerirmisiniz?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

benim yayınladığım antreman programının son mesajındakini bir dnee istersen. ben kullanıyorum ve 14 sezonda değer kaybettirmedim hiçbir oyuncuya. Genelde gelişim olarak da iyi durumdalar.
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Teşekkür ederim hocam deniyeceğim.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by mehmetd View Post
    2 yerde yazdım,cevap gelmedi yeri burası sanırım ama bakalım cevap gelecek mi?

şimdi fm 2010 oynuyorum(oradan yanıt pek gelmiyor) rakplerim bana karşı 4-2-3-1 oynadığında sıkıntı yaşayabiliyorum hangi taktikle oynamamı önerirsiniz bu durumda?

benim tercihim 4-4-2 counter.Nedeni 3 lü defansta başarılı olamıyorum tek forvette sevmem 4 lü defans en az 2 forvet olunca sistem 4-4-2 oluyor.bununla atak oynadığımda gol yiyip daha fazla atak yapıp 2.golü yiyorum o yüzden gol yiyince countere dönünce 1-1 oluyor 2.yi bulursam maçı kazanıyorum sizin öneriniz nedir taktik olarak bu durumda?

maça counter başlamak hariç tabii.onu yapıyorum zaten.

4-2-3-1 savunması en zor taktiklerdendir bana göre ve en azından ben sıkıntı yaşıyorum. Ancak FM2010 da yaptığım 3 dc 2 wb 2 mc 1amc 2 st dizilimli taktiğimde çözüm bulmuştm. Öncelikle 3 defanslı taktiklerin genel özelliği gibi man marking değil yarı man yarı zone ile oynuyoruz. Defanstaki 1 man markin olan adam rakibin forvetini tutuyor. WB ler rakibin kanatlarını tutuyor ve onlar kaçırırsa zaten 2 dc miz kademeye geliyor. orta sahadaki 3 adamımız zone marking yapıyor ve orta sahayı kontrolde tutuyorlar. Son olarak 3 st nin kenardakileri bekleri tutuyor ve bu şekilde rakibi kilitliyoruz.
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by Corpus View Post

4-2-3-1 savunması en zor taktiklerdendir bana göre ve en azından ben sıkıntı yaşıyorum. Ancak FM2010 da yaptığım 3 dc 2 wb 2 mc 1amc 2 st dizilimli taktiğimde çözüm bulmuştm. Öncelikle 3 defanslı taktiklerin genel özelliği gibi man marking değil yarı man yarı zone ile oynuyoruz. Defanstaki 1 man markin olan adam rakibin forvetini tutuyor. WB ler rakibin kanatlarını tutuyor ve onlar kaçırırsa zaten 2 dc miz kademeye geliyor. orta sahadaki 3 adamımız zone marking yapıyor ve orta sahayı kontrolde tutuyorlar. Son olarak 3 st nin kenardakileri bekleri tutuyor ve bu şekilde rakibi kilitliyoruz.
    ben dediğin 3-5-2 yi normal olarak denedim ve fark yedim
    takım 3lü defansta pek başarılı olamıyor,çoklukla 4lü olduğundan 1 maçta deneyince tutmuyor;
    dediğini deneyebilirim ama 4-1-2-2-1 yani gene 4-5-1 e karşı aynı oyunla geçen maçta galip geldim.
    bi (hızlı) forvetim bi maçta 5 le bi maçta 7-8 le oynuyor o yüzden tek forvetli 4-2-3-1, 4-1-2-2-1
    gibi taktiklere dönebilirim.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Size ufak bir tüyo vereyim. ÖzeLLikLe hepimizin en büyük sıkıntıLarından birisi en büyük takımLara karşı oynamak yerine, Ligin sonuncusu, puanı oLmayan, bizim maçımıza kadar goL atamamış takımLara karşı oynamaktır. Bu takımLardan çektiğimiz kadar kimseden çekmemişizdir hatta. Bu tarz takımLar iLe oynarken kaLeci, soL bek, sağ bek ve stoperLere maç öncesinde CLosing down u aLways yapın ve bu kendisini kaybetmiş, Ligten umudunu kesmiş takıma bir darbede siz vurun. Rahat rahat gaLibiyetinizi aLın. Hatta bunu kendi evinizde ki maçLarda büyük takımLar hariç bütün takımLara uyguLayın. 90 dakika rakip kaLede oynayan bir takım görüceksiniz. BöyLece sürekLi hataLardan goL atar haLe geLicek, sürekLi penaLtı atacaksınız. Büyük takımLAra yapmayın çünkü onLarın savunmaLarında ki defans oyuncuLarının soğukkanLıLık özeLLiği yüksek oLduğu için koLay hata yapmayacakLar hatta sizin ön sahada ki presinizden rahatLıkLa topu çıkarıp, sizi savunmada dengesiz bırakabiLirLer.

Deneyin bakaLım.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

denicem ve bana göre başarılı olur bu
    turksportal...

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Size ufak bir tüyo vereyim. ÖzeLLikLe hepimizin en büyük sıkıntıLarından birisi en büyük takımLara karşı oynamak yerine, Ligin sonuncusu, puanı oLmayan, bizim maçımıza kadar goL atamamış takımLara karşı oynamaktır. Bu takımLardan çektiğimiz kadar kimseden çekmemişizdir hatta. Bu tarz takımLar iLe oynarken kaLeci, soL bek, sağ bek ve stoperLere maç öncesinde CLosing down u aLways yapın ve bu kendisini kaybetmiş, Ligten umudunu kesmiş takıma bir darbede siz vurun. Rahat rahat gaLibiyetinizi aLın. Hatta bunu kendi evinizde ki maçLarda büyük takımLar hariç bütün takımLara uyguLayın. 90 dakika rakip kaLede oynayan bir takım görüceksiniz. BöyLece sürekLi hataLardan goL atar haLe geLicek, sürekLi penaLtı atacaksınız. Büyük takımLAra yapmayın çünkü onLarın savunmaLarında ki defans oyuncuLarının soğukkanLıLık özeLLiği yüksek oLduğu için koLay hata yapmayacakLar hatta sizin ön sahada ki presinizden rahatLıkLa topu çıkarıp, sizi savunmada dengesiz bırakabiLirLer.

Deneyin bakaLım.
    Teşekkürler abi.Everton'da denedim bunu okuduktan sonra gerçekten işe yarayan bi yöntem

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri