1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: Fenerbahçe TV geliri

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Exclamation Fenerbahçe TV geliri

Fenerbahçe tv gelirinden sezonluk 40 M Euro alıyor oyunda ise 6-9 M Euro bişi alıyor sebebi ne aynı şekülde gs ninde 40 m sanrım emın değilm ama fenerbahcenin öyle düzeltin lütfen

Gs Tv Kapandı kapanmadı varsayalım ama gs o kadar parayı her türlü alamaz çünkü Gs Tv çok fazla seyredilmiyor.
    Ama Fb Tv değiştiile bilir.

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Fenerbahçe tv gelirinden sezonluk 40 M Euro alıyor oyunda ise 6-9 M Euro bişi alıyor sebebi ne aynı şekülde gs ninde 40 m sanrım emın değilm ama fenerbahcenin öyle düzeltin lütfen
    Çok iyi para yahu bi tv sayesinde emin misin verdiğin rakamdan?

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Digitürk'ten aldığı parayı söylüyor büyük ihtimalle.
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Yılda 40 m gelır mi yuh o kadar paraya türkiyedeki en iyi dizileri yapar fb

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

40 mıValla varsa böyle bir şey iyi gelir kapısı.Bende merak ederim bu takımların Tv kanalları bütçeye bir katkı yapıyormu diye.

Öyle birşey olursa Fener hileli gibi olur yahu bu halde bile harca harca bitmiyor bir de her sezon 30milyon ekstradan gelse ohoo

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Soruyu doğru anlayanınızın olmadığını düşünüyorum Bildiğiniz naklen yayın gelirlerinden bahsediliyo sanırım.. Ben FBTV 'nin kar yaptığından bile emin değilim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Doğru şimdi anladım soruyu.Bende FbTv'den bahsediyor sandım

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Yok ya fb tv den değil lig yayın gelirinden aziz baskan açıkladıda dünkü %100 futbol programında,havuz bozulmasın diye ayrılmıyoruz ayrılsak sezonluk 120 M Euro teklif edildi ama türk futbolu için ayrılmıyoruz dedi gsyde aynısı teklif edilmiş,şuanki kazancı fb nin 40 M Euroymus

Yok artık 80 milyon euro dan biranda vazgeçmiş?? o kadar fedakar başkan ?

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

yillik 120 milyon € teklif edilse hicbir takim böyle bir teklifi geri cevirmez.. hangi kanal teklif etmis acaba isimde verseydi bari..

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Valla öyle dedi isim vermedi ama yalan söyleyecek değil ya gs de fb de geri çevirmiş

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

yalan söylüyor demek istemedim ben.. reddetmelerini cok sacma buldum sadece.

Nesil
    2003

Simdi ilk olarak 120 milyon olayini bir kenara birakalim. Bu mevcut durum degil ve en azindan arastirma bolumunde tartismamiz gereken bir konu degil.

Fenerbahce'nin yayin gelirlerine gelirsek:

Oyunda dagitilmasi gereken rakamlar:

Dayanisma payi (her kulup aliyor): 6.2 Milyon USD (oyunda TV geliri olarak yansitiliyor)

Sampiyonlar payi (sampiyon olmus kulupler, sampiyonluk sayisina gore aliyor): Ilk sezon Fenerbahce icin 11.3 milyon USD (oyunda TV geliri olarak yansitiliyor)

Maclara gore: 1 puan icin 241 bin USD, 3 puan icin 482 bin USD (oyunda Prize Money olarak yansitiliyor)

Sezon sonu performansa gore: Sampiyon icin 9.5 milyon USD, Ikinci icin 7.6 milyon USD, Ucuncu icin 5.7 milyon USD, dorduncu icin 3.8 milyon USD, besinci icin 1.9 milyon USD, altinci icin 950 bin USD. (oyunda Prize Money olarak yansitiliyor)

Gectigimiz yil, bu yilin kontratina gore para dagitilsa:
    6.2 milyon
    + 11.3 milyon
    + (23 galibiyet x 482 bin) + (5 beraberlik x 241 bin)
    + 7.6 milyon (Ligi ikinci sirada bitirme)
    = 37.5 milyon USD civarinda toplam gelir ortaya cikar

Oyunda bunun basariyla degisken olmayan bolumu TV parasi, basariyla degisken olan bolumu de Prize Money olarak yansitiliyor.

40 milyon Euro'yu dil surcmesi olarak kabul ediyorum (dolar olmasi gerekirdi) cunku zaten toplam dagitilan para 327 milyon dolar.

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Yok ya fb tv den değil lig yayın gelirinden aziz baskan açıkladıda dünkü %100 futbol programında,havuz bozulmasın diye ayrılmıyoruz ayrılsak sezonluk 120 M Euro teklif edildi ama türk futbolu için ayrılmıyoruz dedi gsyde aynısı teklif edilmiş,şuanki kazancı fb nin 40 M Euroymus
    eğer öyle bir teklif varsa dsmarttandır bence..

Oyunda editörden bakılırsa FM 2010'da ekstra gelirlerde GS'ye aşırı kıyaklar geçilmişti. Fenerium gelirleri oyuna yansıtılmalı. FM 2011'de ne durumda iblmiyorum. Finaller geçsin, bakacağım.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Dagdelen View Post
    Oyunda editörden bakılırsa FM 2010'da ekstra gelirlerde GS'ye aşırı kıyaklar geçilmişti. Fenerium gelirleri oyuna yansıtılmalı. FM 2011'de ne durumda iblmiyorum. Finaller geçsin, bakacağım.
    Yok boyle bir sey.

http://forum.turksportal.net/vb/show...t=79855&page=2

Yukaridaki link'de gecen yil anlatmistim rakamlarin dokumunu. Eger atladigimiz gelirler varsa, bunlari belirtirseniz seviniriz.

Mesaj Yetkileri