1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: Sonraki satış oluyor,ama para gelmiyor!

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Default Sonraki satış oluyor,ama para gelmiyor!

aslında yeni konu açmayacaktım da hadi açim dedim.

son zamanlarda ilginç bir sorun yaşıyorum oyunda,sonraki satıştan pay ile sattığım oyuncular satıldığı halde para gelmiyor,
    acaba dedim sorun nerede ve sattığım tüm oyuncular aktif değil bende baktım para gelmiyor birkaçından peşin ödeme aldım sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
    oyun fm 2010.ver3

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

evet bilen yok mu?
    çok transfer olduğu için mi öyle yada kontrat süresindenmi kaynaklanır tabi bu da saçma olurdu

baktım bende 2 oyuncu satıldığı halde sonraki satıştan yüzde pay ödenecek yazmaya devam ediyor 5-6 adamdan para aldım sonra başka bir oyuncudan para geldi.

bi de tüm oyuncular aktif olsa,bende paraları toplamaya başladım böyle olunca...

2 sayfa adam var ama sadece 5-6 sı aktif oluyor onlarda kontratı uzun olanlar oluyor,sezon sonu kontratı biteceklerde aktif değiil sadece 3-4 sezon olanlar aktif bunlar da hepsi değil yani oyunun kafasına göre mi artık bilmiyorum,yada oyun 5-10 tanesini aktif edip diğerlerini?

her neyse bilen varsa yazsın.

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

gelen mesajlara çok teşekkür ederim,
    gene kendimiz çözücez sorunu
    yani gene kendi bildiğimi okicam sonra kızmayın yani...

Sattığın Oyuncuya Sonraki Satıştan Yüzde Sadece Sattığın Kulüple İlişkilidir. Eğer Anlaşma Yaptığın Kulüple Oyuncunun Kontratı Sona Ermiş ve Boşa Çıkmışsa ve Başka Takımla Anlaşmışsa Doğal Olarak Senin Koyduğun Bu Madde Üff Olur. Soruda da Cevabını Veriyorsun Aslında Madde Kontrat Süresiyle Alakalı Kontrat Süresi Boyunca Oyuncu 3. Bir Kulübe Satılırsa Payı Alırsın Aksi Halde Kontrat Sonunda veya Serbest Kalması veya O Kulüpte Bırakması Oyuncunun Senin Paranın Üff Olmasına Neden Olur.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Veya sonraki satıştan pay değil üsteki seçeneği seçiyorsun.o maddaya göre oyuncuyu 5'e sattın diyelim o klüp 4.9 a satarsa zırnık alamazsın.5.1'e satarsa yüzde kaçsa alırsın

O Üsteki Sonraki Yüzde den Pay Evet Belli Bir Fiyatın Yüzdesini Alırsın

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Sattığın Oyuncuya Sonraki Satıştan Yüzde Sadece Sattığın Kulüple İlişkilidir. Eğer Anlaşma Yaptığın Kulüple Oyuncunun Kontratı Sona Ermiş ve Boşa Çıkmışsa ve Başka Takımla Anlaşmışsa Doğal Olarak Senin Koyduğun Bu Madde Üff Olur. Soruda da Cevabını Veriyorsun Aslında Madde Kontrat Süresiyle Alakalı Kontrat Süresi Boyunca Oyuncu 3. Bir Kulübe Satılırsa Payı Alırsın Aksi Halde Kontrat Sonunda veya Serbest Kalması veya O Kulüpte Bırakması Oyuncunun Senin Paranın Üff Olmasına Neden Olur.
    hayır satışı oluyor belirtiğim gibi,free kalırsa beş para alamayacağımı zaten biliyorum,satışı oluyor,clause lara baktığımda sonraki satıştan yüzde 20 ve diğerinde de 30 yazmaya devam ediyor.

Quote Originally Posted by vego View Post
    Veya sonraki satıştan pay değil üsteki seçeneği seçiyorsun.o maddaya göre oyuncuyu 5'e sattın diyelim o klüp 4.9 a satarsa zırnık alamazsın.5.1'e satarsa yüzde kaçsa alırsın
    nasıl yani ne saçma şey

acaba bundan olabilir mi ben pahalıya satmıştım 10 yada 20 milyona onlar 5 milyona mı ne sattılar ama bu da saçma bence.

artı oyuncu satıldığı halde o yazı silinmedi.

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    O Üsteki Sonraki Yüzde den Pay Evet Belli Bir Fiyatın Yüzdesini Alırsın
    ben üstteki türkçe olanı seçiyorum eğer dedikleriniz doğruysa o zaman tercüme hatası var demektir,orada 2 madde var biri yani üstteki türkçe olanı seçiyordum ben o zaman seçmemek mi lazım hımmm.

ek:galiba durumdan hoşlanmasamda vego haklı,birini 13e satmışım 6,25e satmışlar;
    öbürünü 6,25e satmıştım 6 ya satmışlar
    bundan böyle alttakini seçicez o zaman,kurtarabildiğimizi de kurtarmaya bakıcaz artık,ne yazıkki satıcak adam da kalmadı pek,40-50 adamdan zarar ettik yani

demek ondan aktif değil çoğu,hımmm

o zaman bu fm in yada çevirenin büyük kazığı oluyor,ben ilk olan ve türkçe olanı seçeyim dedim ilkini fm yapmış ve türkçeye çevirene acaip teşekkür etmek lazım öbürünü çevirmediği için.

vego ya çok teşekkürler aydınlattığı için.
    Last edited by mehmetd : 10.Ocak.2011 at 23:18 Reason: ek

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

çözümü vego yazdığına göre konu kapatılabilir,
    vego ya tekrardan teşekkür ederim bundan sonra alltaki ingilizce olanı seçicez gerçi satıcak adam da kalmadı ya neyse

Mesaj Yetkileri