1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: Seyirci sorunu

Default Seyirci sorunu

Macaristan Ligi'nden Ferencvaros'u çalıştırıyorum.Genel olarak ligdeki durumum iyi.Benim sorunum seyirciyle ilgili.Stad kapasitem 20bin kişilik.Ama ortalama 4-5bin taraftara oynuyorum her maç.Taraftar sayısını nasıl artırabilirim?
    Last edited by Lim10 : 15.Ocak.2011 at 21:22 Reason: Lütfen daha anlaşılır cümleler kurmaya dikkat edelim

seyirci az geliyorda maça stadın büyüklüğüne ve başarılara rağmen nedendir acaba

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

o takımın seyirci potansiyeliyle alakalı

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

stadyum kapasitesi artarsa sanırım ortalama bıraz daha artabılır ek olarak yıldız oyuncu transferı çözüm olabilir

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by cenk1905 View Post
    stadyum kapasitesi artarsa sanırım ortalama bıraz daha artabılır ek olarak yıldız oyuncu transferı çözüm olabilir
    stadyum kapasitesi 20 bin diyor zaten.yani 40 bine artarsa o da 4000 den 8000e mi çıkar diyon?

Quote Originally Posted by burocknba View Post
    Macaristan Ligi'nden Ferencvaros'u çalıştırıyorum.Genel olarak ligdeki durumum iyi.Benim sorunum seyirciyle ilgili.Stad kapasitem 20bin kişilik.Ama ortalama 4-5bin taraftara oynuyorum her maç.Taraftar sayısını nasıl artırabilirim?
    editörden ayarlanır o,oyun başında yazar örneğin ibb stadyum ve gelen taraftar adedini örnek verebiliriz ama oyun başında değiştirebilirsin yada hile gerekecek gibi.

oyunda artması pek olmuyor ne yazık ki bende editörden 65000 yaptım ama taraftar düşüyor yada aynı kalıyor zira stad o kadar.

hilesiz cevap ise başarılı oldukça taraftarın artması gerektiği.tabi bu başarıya o tarz bir klüpte nasıl ulaşılır hilesiz o da başka tabii.

hadi kolay gelsin.

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

fmde öyle bir şey yok
    her sene aynı şey var

maksimum taraftar sayısı belli mesela

göztepenin maksimum taraftar sayısı 50.000 editöre böyle kaydedilmiş
    Galatasarayın 70.00,
    ortalama 24.000 en az 15.000
    şeklinde fm taraftar sayısında dinamik ligler gibi bir çözüm getirmeli bencede
    Last edited by Selman Ozturk : 22.Ocak.2011 at 21:48 Reason: Rekor, mekor bunlar dünyevi şeyler, üzmeyelim birbirimizi

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

valla tam emin değilim ama takımın popüleritesine göre değişebilir

Nesil
    2006
    Yer

bencede popülarite arttıkça ligin önemi arıtıyorsa taraftarda artmalı

9. Default

Arkadaslar bır yanlısınız var ben de her sene artıyor. 1bin 2 bin

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Gelelim konuya ;

Seyirci sayısı için yıldız transfer ve popülarite önemli diye biliyorum ama okuduğum mesajlara göre editöre giriş yapılıyormuş heralde.
    Last edited by Selman Ozturk : 22.Ocak.2011 at 21:47 Reason: Sadece konuya gelelim, ondan gayrisine gerek yok
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006

Kaliteli oyuncu getirir, güçlü rakiplerle oynarsan stadyuma seyirci çekersin; ama bu takımın Macaristan da çok düşük ort. ile maçları oynanıyorsa zaten girilen data bilgileri ile bu sınırlandırılmıştır.

Her takıma maks. seyirci kapasitesi girerler, bu seyirci kapasitesini hiçbir zaman aşamazlar. Mesela Fenerbahçe için bu sayı 70 bin, gelecekte stadyumun kapasitesini artırdığınızda o stadyumu tamamen doldurabilirsiniz.

Başta da söylediğim gibi tek yapman gereken, iyi oyuncular alıp güçlü rakipler ile oynaman. Ama Macar liginde güçlü bir rakip olmadığından doldurman zor.

editorden baktım maksimum seyirci sayısına 8000 diyor ama benim mesela şuan 2016 dayım seyirci ortalamam 8000 civarı uefa maçlarında falanda 8000den fazla seyirci geliyor yıldız oyuncu alamıyacağımdan yani aklıma tek fikir gelyo yeni stad yapmak stad eski olduğundan gelmiyorlar falan olabilir gerçi fm yi yapanlarda bu kadar düşünür mü bilmiyorum yeni stad yaptırcam onada para yok gerçide..Mesela bide takımın seyircisi falan olmasa niye 18000 kişilk tribünü olsun dimi yani takım geçmişinde şampiyonlar ligini almış bi takım sonuçta

Last edited by Lim10 : 23.Ocak.2011 at 01:49 Reason: resim linki düzeltildi

yalnız oyunda stad yapmak imkansız gibi bir şey. deneme amaçlı tüm oyuncuları sattım ve transfer bütçem 500m avro oldu . stad istedim yine yapılmadı. stad yapma özelliğini neden eklemişler anlayamadım doğrusu. anca düşük lig takımlarında ufak stadlar yapabiliyorsun. fener in stadı kira , kendin stad yapmak istediğinde bütçen ne olursa olsun - son 2 yılın şamp. ligini kaldırsan bile stad inşaa edemiyorsun.

deniycem artık yani biraz da şans olcak kaposvar diye bi takım var ligde portekizliler satın aldı takımı şimdi takım değeri 50m$

Nesil
    2006
    Yer

mad stadının tam dolması başarılı olman lazım

bak mesela sporting gijonda ikinci sezonda ligi 3. sırada bitiridm
    248m euroya stad inşatına başladı adamlar

2016da seyirci ortalamam 12000 oldu demekki yavaş yavaş çıkıyo başarı geldikçe biraz fazla yavaş sanki ama

Mesaj Yetkileri