1 ile 17 arası toplam 17 sonuç

Konu: Asistanın Görüşleri

Default Backroom Advice ta istediğimiz koçu ayarlamak

Arkadaşlar çok uğraştım ama bulamadım bence bir çok kişi de bu durumdan şikayetçidir, özelliklede naıl ayarlanacagını bulamayanlar.. Şimdi Ankaragücüyle güzel i sezona başladım, her zamanda Bacroom Advice'a önem verirm koçlarım en iyisidir, taktik önerileri olsun geniş oyna defansı öne çek flan ve ya şu adama kapan buna dikkat et flan filan.. Bu taktikleri sezon başında Roland Koch fitness koçum verrdi genellikle.. hani fitnes fln dedim olmaz yanlıştır fln ama uyguladım ve fazlasıyla verimli oldu.. sora çok guzel gidiyodu taa ki bir tane dha fitness koça ihtiyacım olana kadar .. Cevat Güleri aldım.. Dha sora bu taktikleri hatta normalde takım içi taktikleri Preffered Moves olsun takti önerileri olsunhepsini Cevat hoca vermeye başladı.. Ve gerçekten aşırı yanlış önerilerle kalamadı ustuste çok kotu sonuçlar aldım..

Ve kritik soru Backroom Advice ta tekrar nasıl Roland Koch'un taktik önerieri sunmasını sağlıcagğım.. Tek buldugum yöntem Cevat hocanın sözleşmesini feshetmek.. Ama o gittken sora tekrar Koch 'un bu görevi almasından nasıl emin olacağım bunu ayaralamanın bi yöntemi var mı ? Önerilierinizi bekliyorum acilen

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

backroom advicede taktiksel bilgisi en yüksek olan antranörün sana geri bildirim yapıyor, ben öyle biliyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    11

Hiç yapmadığım şey ya; az önce Livepool maçından evvel bir bakayım dedim asistanım ne öneriyor.Torres, Gerrard'a show weaker foot ve more close vs.Dediklerini yaptım.Maçta ilk 30 dakika bir Torres-Gerrard fırtınası anlatamam.Ve Torres'in (kalecimde dahil) 6 pasta 3 oyuncumu çalımlayıp topu ağlara bıraktığını gördükten sonra aklıma ilk gelen asistanımı maçtan sonra hemen kovmak oldu (:Ardından iptal ettim bu komutları.Kesinlikle o dakikadan sonra ilk 30 dakikadaki kadar etkili olamadılar.Benim için asistan sadece basın toplantılarını yapmak için vardı, başarısız bir denemenin ardından hala öyle olacak.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Hiç yapmadığım şey ya; az önce Livepool maçından evvel bir bakayım dedim asistanım ne öneriyor.Torres, Gerrard'a show weaker foot ve more close vs.Dediklerini yaptım.Maçta ilk 30 dakika bir Torres-Gerrard fırtınası anlatamam.Ve Torres'in (kalecimde dahil) 6 pasta 3 oyuncumu çalımlayıp topu ağlara bıraktığını gördükten sonra aklıma ilk gelen asistanımı maçtan sonra hemen kovmak oldu (:Ardından iptal ettim bu komutları.Kesinlikle o dakikadan sonra ilk 30 dakikadaki kadar etkili olamadılar.Benim için asistan sadece basın toplantılarını yapmak için vardı, başarısız bir denemenin ardından hala öyle olacak.
    Aynen, genelde ben de pek bakmam backroom advice önerilerine. Sadece yaşı genç oyunculara scout raporu almak için girerim. Yoksa her takım için savunma çizgisiyle, formasyonla oynayacaksak işimiz var.

Default :d:d

Çok ilginç.. Nese hala aradığım cvp yok.. Bacroom Advice'a bi ben bakıyom herhalde. Bakan bilen birisi varsa böle oynayan uzun zamandır anlayan hani koça advice'önem veren birisi önerilerini çözümlerini bekliyorum fm'li günler..

Nesil
    2007
    Yer
    Katılmıyorum

Quote Originally Posted by ironkhan View Post
    Cevat Güleri aldım.. Dha sora bu taktikleri hatta normalde takım içi taktikleri Preffered Moves olsun takti önerileri olsunhepsini Cevat hoca vermeye başladı.. Ve gerçekten aşırı yanlış önerilerle kalamadı ustuste çok kotu sonuçlar aldım..

Ve kritik soru Backroom Advice ta tekrar nasıl Roland Koch'un taktik önerieri sunmasını sağlıcagğım.. Tek buldugum yöntem Cevat hocanın sözleşmesini feshetmek.. Ama o gittken sora tekrar Koch 'un bu görevi almasından nasıl emin olacağım bunu ayaralamanın bi yöntemi var mı ? Önerilierinizi bekliyorum acilen
    yeni alınan eskisinin yerine geçer,bende öyle biliyorum.cevat hocayı kovarsan eskisine dönebilir.
    bide genelde asistan menager yada first team koç falan verir bende,sende fitness koçu veriyorsa ya asistanın falan yok yada olan kötü demektir,2.seçenek te uygun bir asistan almak olabilir.

ayrıca coachlarını falan da dinleme bence,kendi bildiğini yap.benim asistanım da 4-5-1 oynamam gerektiği konusunda ısrarcı ama ben nefret ederim tek forvetten 3lü 4lü oynarım tek oynamam.oynamamam da lazım takımın en iyi tarafı forvetleri çünkü,defansımız diğer mevkilere oranla kelek,genie de 4-2-4 oynamam gerektiğini söylüyor zaten.

yok mu extra bilgisi olan arkadaşlar?

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Yok dostum ayarlanmıyor o

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu fikirleri veren kişiler de hata yapabilir, ne kadar yetenekli olursa olsun. Her zaman kendiniz de düşünün bu fikiri işe yarar mı diye.

Default Asistanın Görüşleri

Arkadaşlar,her maçtan önce asistan savunma çizgini şöyle yap,şu adamı tut,geniş-dar oyna vs diyor ya...Siz onu ne derece kafanıza takıyorsunuz.Dediklerini yapıyor musunuz?Yapınca gerçekten daha mı iyi oluyor?Mesela 4. lig takımıyla oynarken kesinlikle defansif çizgi geride olmalı falan dedi ki bu bana pek mantıklı gelmedi.Ama dediklerini yapmayınca da içime bir sıkıntı düşüyor.Bir de maç esnasındaki feedbacklara baktığınız oluyor mu?

feneri yönetiyorum , lig maçlarında gerek duymuyorum bakmaya , kendi sabit taktiğim vardır , avrupada da aynı taktiği uygularım ama zorlu rakipler karşısında asistan tavsiyelerine bakarım ve genelde sıkı markaj yapılması gereken oyuncuları söyler. örnek olarak madrid ile karşılaştığım zaman tüm ofansif oyuncularının zayıf ayak durumlarına ve profillerine bakarım . madrid 3 amc - 1 st olarak oynuyorsa 4 üne de sıkı markaj , top kapma zor - pres ve zayıf ayak durumuna göre zayıf ayaklarını kullandırmya zorla seçeneğini kullanırım. dediğim gibi defans çizgisiyle oynamana gerek yok , anca önde isen , defansif oynayacağın zaman geri çekersin , diğer türlü her maçta taktiği değiştirmen zararına olacaktır. ayrıca maç aralarında darbe alan oyuncuların olur , bunların kondisyonları %70 lere düşer ve asistan sana bunların durumunun iyi olmadığını belirtir , ya da kötü oynayan oyuncunu söyler. havadan oynuyorsan ve eğer hava toplarında rakip daha üstün ise bunu belirtir ve sende yerden oynayabilirsin. uzun pasların yerini bulmadığını söylerse yine duruma göre değiştirebilirsn. direkt toplar ile oynuyorsan bakman gereken şeylerden biri de saha uzunluğu .

kısacası senin için önemli olan maçlarda bak , taktiğini sabit tutmaya çalış , rakibin önemli oyuncularına markaj uygula

her dediğini yaparım. genellikle güzel skorlar alıırm yanlız taktik 3 taktiğimin dışında birşeyse hayatta değiştirmem.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu ana kadar yaptığımı hatırlamıyorum

Quote Originally Posted by mad butcher View Post
    feneri yönetiyorum , lig maçlarında gerek duymuyorum bakmaya , kendi sabit taktiğim vardır , avrupada da aynı taktiği uygularım ama zorlu rakipler karşısında asistan tavsiyelerine bakarım ve genelde sıkı markaj yapılması gereken oyuncuları söyler. örnek olarak madrid ile karşılaştığım zaman tüm ofansif oyuncularının zayıf ayak durumlarına ve profillerine bakarım . madrid 3 amc - 1 st olarak oynuyorsa 4 üne de sıkı markaj , top kapma zor - pres ve zayıf ayak durumuna göre zayıf ayaklarını kullandırmya zorla seçeneğini kullanırım. dediğim gibi defans çizgisiyle oynamana gerek yok , anca önde isen , defansif oynayacağın zaman geri çekersin , diğer türlü her maçta taktiği değiştirmen zararına olacaktır. ayrıca maç aralarında darbe alan oyuncuların olur , bunların kondisyonları %70 lere düşer ve asistan sana bunların durumunun iyi olmadığını belirtir , ya da kötü oynayan oyuncunu söyler. havadan oynuyorsan ve eğer hava toplarında rakip daha üstün ise bunu belirtir ve sende yerden oynayabilirsin. uzun pasların yerini bulmadığını söylerse yine duruma göre değiştirebilirsn. direkt toplar ile oynuyorsan bakman gereken şeylerden biri de saha uzunluğu .

kısacası senin için önemli olan maçlarda bak , taktiğini sabit tutmaya çalış , rakibin önemli oyuncularına markaj uygula
    teşekkür ederim,bu yerden oynama olayını nerden ayarlıyorduk?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

şuana kadar hiç sallamadım kendisini

Quote Originally Posted by Siriuss View Post
    teşekkür ederim,bu yerden oynama olayını nerden ayarlıyorduk?
    takım talimatları - pas stilinden ayarlıyabilrsin

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

taktik bilgisi yüksek olan antranör veriyor o bilgileri. ben maçlara çıkmadan önce bakarım her zaman. çoğunda da işe yarıyor, özellikle defans çizgisi, tempo ve genişlik bildirimleri işe yarıyor bende. man city ile 38 maçta 3 veya 4 (tam hatırlamıyorum şu anda) yenilgi aldım 1 beraberliğim var.

Mesaj Yetkileri