1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: Takım konuşmaları - Kökten Çözüm!

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Default Takım konuşmaları - Kökten Çözüm!

Daha önce hakkında konuşuldu mu bilmiyorum fakat yaptığım aramada böyle bir şeye rastlamadım. Rehber olmayacak kadar kısa fakat faydalı bir şeyden bahsedeceğim.

Takım konuşması maçtan önce/devre arası/maç sonu genelde asistana bıraktığımız "For the fans!" deklarasyonundan öteye geçmeyen (en azından benim için öyleydi!) bir özellikti. Zaman zaman maç kazandıran bu özelliği etkin kullanmanın bir yolu var. Zaman zaman genç ve kendisinden bir şeyler beklediğim oyuncular üzerinde denediğim "You have faith in ability" seçeneği baktım işe yarıyor bütün takıma uyguluyorum. "For the fans!" diyince kılı kıpırdamayan futbolcular hocalarından destek görünce mutlu olup, gaza geliyorlar. Takımda her oyuncuya maç öncesi devre arasında uygulayın.

Bilmiyorum belki bu türlü bir kullanım literatüre hata (ya da bir hile!) olarak geçmiştir veya daha önceden bahsi geçmiştir. Affınıza binaen

Sonuçlar çarpıcı.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Bu şekilde detaylı nasıl görüyorsunuz. Bende You have faith in ability seçeneği yok yardımcı olurmusun ?

You have faith in ability ; bu komut hep çıkıyor mu bende yokda ondan soruyorum

sanırım teker teker veriyorsun oyunculara komutları ama o da çok zahmetli olur daha kısa bi yolu olsa...

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Teker teker nasıl veriyorduk arkadaşlar ?

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

You have faith in his ability olacak eksik yazmışım.

Takıma genel komut vermektense, her oyuncuya özel olarak "You have faith..." demelisiniz. Zahmetsiz rahmet olmuyor, o kadarına katlanacaksınız

Geri dönüşümü kadro ekranında (F3 tuşu) sağ üstte asistan menüsü var, asistan takım konuşmalarının oyuncular üstündeki etkisini geri bildirim yapıyor (Tealtalk Feedback) onu seçin görürsünüz. Örnek ortada zaten, kesinlikle işe yarıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by RodRiGOtELLo14 View Post
    Teker teker nasıl veriyorduk arkadaşlar ?
    Her oyuncunun isminin sağ tarafında menu var (genel konuşma yaptığında yazının çıktığı yer yani), oradan takıma değil onlara özel konuşma yaparsın.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Teşekkür ederim yardım için ben resmi farklı görünce değişik zannettim. Sonradan jeton düştü tabi

Denedim ve gerçekten işe yarıyor. Teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

ilk 5 maç gerçekten işe yaradı sonraki beş maç beş mağlubiyet
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

Senin yeteneklerine güveniyorum

oyuncu maçta ayrı motive oluyor

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    ilk 5 maç gerçekten işe yaradı sonraki beş maç beş mağlubiyet
    bu konuşma maç kaybettirmez sadece kazandırmada "biraz" payı olabilir. Yani mağlubiyetlerle alakası yok, galibiyetleri de doğrudan konuşmaya bağlamak da doğru değil.

kaybettiğin maçlarda takım konuşması geri bildirimine baktığında mutsuz oyuncu görüyor musun? görmüyorsan rakibin hakkını ver

ben de bunu yabancı forumlarda görmüştüm. denemedim ama göründüğü kadarıyla bayağı etkiliymiş.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyuncudan oyuncuya değişiyor etkisi gerçi. Ama gerçekte de oyuncuya güven vermek çok önemli değil mi? Ben şahsen tek bir takım konuşması bulup gitmek istemem, oyunun eğlenceli bir özelliği kalkmış olur benim için.

Nesil
    2008
    Yer
    Ankara

eyv sagol deneyeceğim

Eyw denedim, motivasyonu arttırmak bayağı önemliyimiş verim alma konusunda.
    Last edited by Ketchaup : 29.Ocak.2011 at 00:47

Bire bir diyalog çok önemliymiş gerçekten de. Önceden hepsine, misal, ' You can win this! ' deyip geçerdim ancak teker teker hepsiyle konuşunca daha çok verim almaya başladım.

Mesaj Yetkileri