Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 98 sonuç

Konu: (Yayınlandı) Türkiye Ligi (4.seviye 3. ligden 6.seviye yerel amatöre kadar)

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

bekleme işi çok takım oldugu için ama ligler dataya nasıl entegre edildi bilmiyorum fakat yönetimin ligde 14 maçta 13 galibiyet almışken beni kovmaya yeltenmesi sinirlerimi bozdu ve datayı sildim. emeğe saygı ama oynanabilir bir yama olmamış....
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Quote Originally Posted by nannar View Post
    bekleme işi çok takım oldugu için ama ligler dataya nasıl entegre edildi bilmiyorum fakat yönetimin ligde 14 maçta 13 galibiyet almışken beni kovmaya yeltenmesi sinirlerimi bozdu ve datayı sildim. emeğe saygı ama oynanabilir bir yama olmamış....
    Almanya 6. liginde ve İngiltere 8.liginde de benzer şeyler oluyor. (Si forumundaki kariyer update'lerinden takip ettiğim kadarıyla)

Sonuçta SI bu ligleri hesaba katmadığı için sizi düşük lig ekibi gibi gösteriyor. Ve bir süre işleri zorlaştırıyor. Sonuçta kazanmaya devam etmekten başka çare yok.

-----------------------------------------------------
    Bu arada aynı takımın çok ligde oynaması konusundaki hatayı İngiltere ligini baştan gruplandıran bir arkadaş da almış.
    http://community.sigames.com/showthr...tiple-division
    11.3'te öyle bir sorun olmayacağı kesin...

Ustam bu nasil bir yamadir yaw, Galatasaray 2013e kadar hem süper lig hemde amatörde mac yapiyordu 2013/2014 de sadece amatörde oynuyor, mahallemin takimiyla amatörden ikinci lige ciktim ama hala reserve takimima davet gelmiyor ve türkiye kupasina katilamiyorum.. Bunu nasil cözebiliriz???

Ben dosyayı indirdim. belgelerimde football manager 2011 dosyasına girdiğimde ''db, matches, games, sounds'' gibi dosyalar var. anlayacağınız data editör yok. Data adında bi bölüm vardı oraya attım fakat olmadı. ne yapmam lazım?

Quote Originally Posted by bayramca View Post
    Ustam bu nasil bir yamadir yaw, Galatasaray 2013e kadar hem süper lig hemde amatörde mac yapiyordu 2013/2014 de sadece amatörde oynuyor, mahallemin takimiyla amatörden ikinci lige ciktim ama hala reserve takimima davet gelmiyor ve türkiye kupasina katilamiyorum.. Bunu nasil cözebiliriz???
    - Galatasaray ve benzeri çift ligde oynama meselesi 11.3.0 'de çözülecek. SI'nin editör kodunda yaptığı hatalardan biri...

- Reserve daveti yakında gelir sanırsam. Türkiye Kupasında takımlar liglerden reputation'a göre alınıyor. Statülere hiç dokunmadığım için onlar oyunda normal seyirlerini sürdürüyorlar yani...

Quote Originally Posted by feneraydin View Post
    Ben dosyayı indirdim. belgelerimde football manager 2011 dosyasına girdiğimde ''db, matches, games, sounds'' gibi dosyalar var. anlayacağınız data editör yok. Data adında bi bölüm vardı oraya attım fakat olmadı. ne yapmam lazım?
    editor data klasörü açman gerekiyor o zaman. Oyunun resmi editörüne bir kez girdiğin zaman da oluşabilir kendi kendine...

Quote Originally Posted by ozzymanborn View Post
    - Galatasaray ve benzeri çift ligde oynama meselesi 11.3.0 'de çözülecek. SI'nin editör kodunda yaptığı hatalardan biri...

- Reserve daveti yakında gelir sanırsam. Türkiye Kupasında takımlar liglerden reputation'a göre alınıyor. Statülere hiç dokunmadığım için onlar oyunda normal seyirlerini sürdürüyorlar yani...

editor data klasörü açman gerekiyor o zaman. Oyunun resmi editörüne bir kez girdiğin zaman da oluşabilir kendi kendine...
    Yani 11.3'le beraber gönül rahatlığıyla oynayabiliriz? Sorun yamada değil?

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

dosya hemen yüklendi 1 saniyede bu normalmi ) attım denilen yere hatta yarattım editor dosyası olmadı ?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Sadixx View Post
    dosya hemen yüklendi 1 saniyede bu normalmi ) attım denilen yere hatta yarattım editor dosyası olmadı ?
    evet normal dosya boyutu küçük çünkü
    bendede olmamıştı son güncellemeyi yükle sorun kalmıyor

Liglerin birbirine karışması olayı 11.3.0'te düzelcek di mi beyler? Yine emeklerim boşa gitsin istemiyorum, 11.3.0 çıkar çıkmaz İzmirspor'la başlıcam da

Quote Originally Posted by bearyn View Post
    Liglerin birbirine karışması olayı 11.3.0'te düzelcek di mi beyler? Yine emeklerim boşa gitsin istemiyorum, 11.3.0 çıkar çıkmaz İzmirspor'la başlıcam da
    Başlayabilirsin tabi 11.3.0 ile database'teki değişikliklerle uyumlu yeni bir versiyon da çıkartacağım.

Başlayabilirsin tabi 11.3.0 ile database'teki değişikliklerle uyumlu yeni bir versiyon da çıkartacağım.
    tamamdır sağol dört gözle bekliyorum

Bu sefer 3. lig ve Bal'ın gruplarındaki takımları gruplarına düzgün yerleştiriyorum... (Yerel Amatör Lig o kadar gerçekçi olmayabilir)Yeni versiyonu beklerseniz daha sağlıklı bir oyun oynayabilirsiniz o yüzden bir süre sabır rica ediyorum. Haftasonuna kadar yayınlarım sanırım. Kar yağışı sayesinde... (2020'ye kadar test yapılacağı için test zaman alıyor ondan yani)

Renklere Dokunmuyorum... (Üşengeçlikten değil http://www.mackolik.com/Takim/9635/Karacomakspor u açttığım anda renkler görünüyor zaten.) Sarı kırmızı olan takıma oyunda kırmızı ve siyah renkler verilmiş... Ama oynamıyorum. Yani araştırma ekibinin bu liglere eğilip en azından renkleri düzeltmelerini sağlamanız için sizin katkı yapmanızı bekliyorum. Saygılar...

Bunu da Editörü kullanmanın oyunun herşeyine müdahale etme hakkı vermediğine inandığım için yapıyorum...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92418 'de logo değil forma renklerini, stadyumlarını bildirirseniz FM2012'de forma renkleri ve stadyumlar doğru olacaktır...

Ayrıca ilgililere iki sorum var :

- 2 Yabancı hakkı (Statüdeki) BAL'a konulsun mu yoksa zaten kazak-türkmen vb yabancı sayılmıyor diyerek ve 3.lige çıktğımızda neremize koyacağız bu yabancıları diyerek 0 yabancı mı yapılsın... (Yabancı alamayız zaten diyenlere fm 2010'da ilk testimde afrika'dan gana liginden bile oyuncu buldum derim)

- Puan cezalarını yansıtayım mı? (Bugün itibariyle 3 puan silme cezası olan çeşitli kulüpler mevcut)
    Last edited by ozzymanborn : 09.Mart.2011 at 19:40

11.3' uyarlarsanız harika olur.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

hocam eline emeğine sağlık, 2 yabancı hakkınınz yansıtılması yerinde olacaktır kanımca...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Bu sefer 3. lig ve Bal'ın gruplarındaki takımları gruplarına düzgün yerleştiriyorum... (Yerel Amatör Lig o kadar gerçekçi olmayabilir)Yeni versiyonu beklerseniz daha sağlıklı bir oyun oynayabilirsiniz o yüzden bir süre sabır rica ediyorum. Haftasonuna kadar yayınlarım sanırım. Kar yağışı sayesinde... (2020'ye kadar test yapılacağı için test zaman alıyor ondan yani)

Renklere Dokunmuyorum... (Üşengeçlikten değil http://www.mackolik.com/Takim/9635/Karacomakspor u açttığım anda renkler görünüyor zaten.) Sarı kırmızı olan takıma oyunda kırmızı ve siyah renkler verilmiş... Ama oynamıyorum. Yani araştırma ekibinin bu liglere eğilip en azından renkleri düzeltmelerini sağlamanız için sizin katkı yapmanızı bekliyorum. Saygılar...

Bunu da Editörü kullanmanın oyunun herşeyine müdahale etme hakkı vermediğine inandığım için yapıyorum...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92418 'de logo değil forma renklerini, stadyumlarını bildirirseniz FM2012'de forma renkleri ve stadyumlar doğru olacaktır...

Ayrıca ilgililere iki sorum var :

- 2 Yabancı hakkı (Statüdeki) BAL'a konulsun mu yoksa zaten kazak-türkmen vb yabancı sayılmıyor diyerek ve 3.lige çıktğımızda neremize koyacağız bu yabancıları diyerek 0 yabancı mı yapılsın... (Yabancı alamayız zaten diyenlere fm 2010'da ilk testimde afrika'dan gana liginden bile oyuncu buldum derim)

- Puan cezalarını yansıtayım mı? (Bugün itibariyle 3 puan silme cezası olan çeşitli kulüpler mevcut)
    Gerçekçilik açısından hem puan cezaları, hem yabancı kontenjanının yansıtılması daha doğru olur bence. Kolay gelsin.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Yabancı kontenjanını yansıtıp teste başladık. 1. sezon sorunsuz geçti... Haziran 2011'deyim
    Beşiktaş da GS de yerli yerinde duruyorlar... (Galatasaray Avrupa Ligini finalde kaybetti)
    (Takım almadan direk tatile çıkarak test ediyorum tüm iş tekliflerini reddediyorum gelirse...)
    --
    Çok fazla hoca gönderiliyor. Ama hep 15. 16. sıraya oturan takımlar o yüzden sezon içinde üstlerdeyseniz size kovacaklar derlerse çok kötü değilseniz moralinizi bozmayın... 24 grup var yerel ligde... Her grubun sonuncularının hocaları bir bir gidiyor. Ama regen yeni hoca çıkmadan kovmuyorlar

2012 haziran ayına sorunsuz geldim... (herkes kendi yerinde süper lig takımları garip yerlerden fırlamıyor )
    Last edited by ozzymanborn : 12.Mart.2011 at 21:16

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

ne zaman hazır olur başkanım...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

merakla bekliyorum bende yamayı

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

SapancaKurtköyspor var mı

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul & Sakarya

Sapanca nın gelişen tatil beldesi Kırkpınar'ın takımı KırkpınarSpor bu sene TFF 3.Lig yükselme grubuna çıktı bence Sapancaspor u koycagınıza onu koysaymıssınız

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

yayınlandımı yeni yama için olanı?

Quote Originally Posted by tatangalaroley View Post
    Sapanca nın gelişen tatil beldesi Kırkpınar'ın takımı KırkpınarSpor bu sene TFF 3.Lig yükselme grubuna çıktı bence Sapancaspor u koycagınıza onu koysaymıssınız
    Anlatamıyorum galiba BAL'da olup da Datada olmayan 1 tek takım dışında Tüm takımları orjinal datadan yani Turksportal araştırmacılarının dataya koyduğu takımlardan yerleştiriyorum... Yeni versiyonda BAL'deki tüm takımlar gruplarındaki durumuna göre konuldu. Yerel Amatör Ligde de Datadaki 398 takım otomatik gruplandı...

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=998 > Bal ile ilgiliyseniz tff'nin sitesi bu...

Bu arada sizin belrittiğiniz takım yerel amatör ligde play-offlara çıkmış. 3. lige çıkabilmesi için önce BAL'da mücadele etmesi gerekiyor.

Takım bilgilerini bana değil dataya söyleyeceksiniz....

Bu arada 2014'e geldim... bu gece maçtan sonra 1 veya 2 sene daha tatil yaptırıp yayınlamayı düşünüyorum... Sorun yok... Ama herşey sağlam olsun diye teste devam ediyorum... Bu gece geç saatlerde veya yarın öğleden sonra yayınlayacağım...
    Last edited by ozzymanborn : 13.Mart.2011 at 17:17

Bu arada 2014'e geldim... bu gece maçtan sonra 1 veya 2 sene daha tatil yaptırıp yayınlamayı düşünüyorum... Sorun yok... Ama herşey sağlam olsun diye teste devam ediyorum... Bu gece geç saatlerde veya yarın öğleden sonra yayınlayacağım...
    Bekliyoruz .

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

BAL'Dan sonra yerel değil Süper Amatör gelir. Sonra 1. Amatör ardından da 2. Amatör gelir.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    BAL'Dan sonra yerel değil Süper Amatör gelir. Sonra 1. Amatör ardından da 2. Amatör gelir.
    Süper Amatör Ligler her ilin kendi ligi. Oyuna bunları yansıtmaya kalkmak, 81 tane yeni lig yaratıp, her takımı o lige aktarmayı gerektirir. Ki bu 81 ligden BAL'e yükselmeyi, BAL'den bu liglere düşmeyi ayarlamak imkansız. BAL'den düşen Diyarbakır takımının, İzmir Süper Amatör Lig'ine düşmesinin önüne geçemiyorsunuz maalesef. O yüzden genel olarak Yerel Ligler olarak yer alıyor oyunda.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Süper Amatör Ligler her ilin kendi ligi. Oyuna bunları yansıtmaya kalkmak, 81 tane yeni lig yaratıp, her takımı o lige aktarmayı gerektirir. Ki bu 81 ligden BAL'e yükselmeyi, BAL'den bu liglere düşmeyi ayarlamak imkansız. BAL'den düşen Diyarbakır takımının, İzmir Süper Amatör Lig'ine düşmesinin önüne geçemiyorsunuz maalesef. O yüzden genel olarak Yerel Ligler olarak yer alıyor oyunda.
    evet di canio'nun dediğine katılıyorum. Bunun benzerini ingiltere'de bile yapanlar inanılmaz zorlu ayarlama süreçlerinden geçerek yapıyorlar ki orada bile bazen blue square north'da oynaması şart olan takım oyunda south'a düşebiliyor. Hele bizdeki yerel süreçte çoğu takıma stadyum atayamıyor olmanız dolayısıyla (ki takımlar stadyumları ile şehirlerine bağlanıyorlar) işler iyice karışıyor.

bu arada puan cezaları maddi durumdan dolayı değil bizdekiler. Kötü tezahurat ve şiddet olaylarından dolayı hatta bir takım ligden atılmış bu sebepten. O yüzden yansıtırsam oyundaki munis..sevimli seyircilere haksızlık olacak

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

yama ne zaman hazır olur başkanım...
    puerta kalbimizde...

- 3. Lig (4. seviye) ve (BAL)(5. Seviye) Grupları Hali hazırdaki duruma göre yapıldı. 2. sene gruplarda ufak değişiklikler olabiliyor düşme çıkma durumuna göre...
    - 2 yabancı hakkı BAL ve YAL için yansıtıldı... 2 amatör yabancı alabilirsiniz... (Ya da amatör ligde oynamayı kabul eden kim varsa)
    - Kötü Tezahurat ve küfür kaynaklı cezalar yansıtılmadı...
    - Gruplar Harflere göre değil Rakamlara göre ayrıldı...

- Alt liglere Tüm ödüller eklendi / En güzel Gol ile ilgili ödüller alt liglere bu kez konulmadı... (Genellikle verilmiyor zaten) (Menajer Ödülleri bazen manasızca yanlış verilebiliyor bunun sebebi alt liglerde reputation azlığı)

11.3 için uygundur. Daha önceki versiyonlarda denenmedi ama büyük ihtimal çalışır... (BAL ve YAL'da play off yok grubunu kazanan yükseliyor...)

2016 ya kadar test edildi...

İndirmek İçin http://www.gamefront.com/files/20125790/TURKEY-L456.dbc
    Last edited by ozzymanborn : 14.Mart.2011 at 21:07

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

valla ben bu gelişmeyi bekliyordum ve başlıyorum en dipten. seria a , premier lig, championship , la liga ve türkiyeden tüm ligleri yükledim.

umarım ilerde bi sorun çıkmaz ve uzun soluklu bi oyun oynarım.

kötü bişey olursa söylerim burdan

denemedeyim...

Türkiye ligleriyle başlamaya çalışınca Türkiye'nin yanında sarı uyarı işareti çıkıyor, "Require maximum of 399 teams for Yerel Amatör, found 401" yazıyor. 2 takım fazla yani.
    11.3 yaması yüklü.
    Önerisi olan?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri