Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 98 sonuç

Konu: (Yayınlandı) Türkiye Ligi (4.seviye 3. ligden 6.seviye yerel amatöre kadar)

Default (Yayınlandı) Türkiye Ligi (4.seviye 3. ligden 6.seviye yerel amatöre kadar)

Code:
    Üst liglerle takımlarla finanslarla ilgili herhangi bir oynama yapılmadığı için hile vb. değildir.
    Alt liglerde de herhangi bir takıma avantaj sağlanmamıştır.

Kadro, Staff, Takım renkleri, Stadyum bilgilerinin sorumluluğu data ekibine aittir.
    Bu konudaki gördüğünüz yanlışları turksportal araştırmacılarına iletiniz.
    (Takımınızın datada olmaması durumunda benim yapabileceğim birşey yoktur.
    Datada olmayan veya ülke atanmamış takımlar liglere eklenmemiştir.)

Araştırma zorluğu nedeniyle mahallenizden tanıdığınız oyuncuların datada olmaması normaldir.
    Amatör takımlar tamamen regenlerle yeralabilirler
    gideceği yer> belgelerim/Sports Interactive\Football Manager 2011\editor data

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29135/bilgi/

data düzenleme aşamasında orjinal databasede yapılan hata nedeniyle takımların iki kez yazılması giderilmek amacıyla alt gruplar yerine otomatik gruplandırma seçilmiştir.

O sebepten dolayı takımlar random bir şekilde 3. lig ve alt liglerde gruplara dağılmaktadır.

3. ligde matematik problemi gibi kurallar devam ediyor yani en fazla 4 24 yaş üstü oyuncu ilk 11'de en fazla 6 24 yaş üstü oyuncu maç kadrosunda bulunabilecektir.
    (Daha da zorlaştırmamak için numara vermekte engel yoktur)

BAL (Bölgesel Amatör Lig) ve YAL (Yerel Amatör Lig) gruplardan oluşsa da bölgesel düzenlenmemiştir. Bunun sebebi de takımlar arasında güç farklılığı ve her takıma belli bir Lokasyon bilgisinin tüm takımlar için verilmemiş olmasıdır.

BAL niye 12 grup değil 8 grup diye sorarsanız 9 takımın 3. lige yükselmesinden dolayı diye cevap veririm.

Yabancı sayısı oyuna eklenen tüm ligler için "0" olarak belirlenmiştir. Bildiğiniz gibi Türki Cumhuriyetlerden oyuncu almakta engel yoktur. Lig kurallarında hangi ülkeler olduğu oyun içinde belirtilmiştir. (Normalde amatör ligde yabancı sınırı yoktur. fakat 3. ligde yabancı oynatamayacağınız için oyuncunun boşuna alınmamış olunması için düzenleme böyle yapılmıştır)

oyun öncesinde add key staff seçerseniz takımlara asistan, koç, fizyoterapist ve gözlemci otomatik gelecektir. işaretlemezseniz kendiniz alacaksınız.

add players to playable teams işaretlerseniz amatör takımlarda sadece 16-17 yaşındaki oyuncular değil belli bir yaşın üstündeki oyuncular da regen olarak başlangıçta görülebilir.

2020 yılına kadar denenmiştir.

isterseniz sadece 3. ligi seçili hale getirebilirsiniz yani tüm ligleri oynama zorunluluğu yoktur.

Yabancı liglerle birlikte oynanabilir. Yani diyelim ingiltere, ispanya, italya, fransa, almanya liglerini açtıysanız bu dosya ile Yerel Amatöre kadar da oynayabilirsiniz. (Türkiye'de bir değişim meydana getirmeyen her türlü ek dosya dahil yani güçlü bilgisayarınız varsa ingiltere 8. ligiyle türkiye 6.ligi aynı anda izlenebilir.)

--- Kariyer bölümündeki bu liglerden başlayan kariyerlerinizi merakla bekliyorum.... Görüş ve değerlendirmelerinizi buraya da açtığınız kariyerlerinize de yazabilirsiniz...
    Last edited by ozzymanborn : 23.Ocak.2011 at 17:38

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Süper Amatör 6. Lig ediyor. Bildiğim kadarıyla. 7. Lig var mı? Ya da Maltaspor varmı?

Tek tek sayarsak
    Spor toto süper "1", Bank Asya 1 "2", ST 2. lig "3", ST 3.lig "4"

BAL denilen ulusal amatör lig 5. lig oluyor.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Bölgesel_Amatör_Lig
    http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=11558

Yerel amatör liglerin bazılarında kendi içinde gruplandırmalar olabiliyor. Burada onlar göz önüne alınmadı tek bir ligmiş gibi değerlendirildi. çünkü zaten BAL'a çıkmadan 3.lige artık terfi olmuyor.

Takımlara editörü açıp clubs diye arama yapıp ulaşabilirsiniz. Yeni bir takım yaratılmadı. Ama yaratmak için de engel yok. Takımları değiştirebilirsiniz... Maltaspor doğrudan database'de mevcut değildir.
    Last edited by ozzymanborn : 22.Ocak.2011 at 20:15

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Emeğine sağlık,indiriyorum hemen.
    malatyAdana!

Nesil
    2006
    Yer
    Her nerede bulunuyorsam..

Elinize sağlık

Ufak bir nazar boncuğu yapmışız. fixledik.
    İkili averaj kuralını unutmuşuz.
    http://www.filefront.com/17837710/Tu...agues-fix1.dbc

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

İndireyim hemen bir kurulum yapıcam deneme amacıyla kendi oynadığım save game'yi bırakamam ama ellerine sağlık bunca emeklerin için..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Hocam Türkiye seçilmiyor..
    Sanırım bir yerde hata yaptınız..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yıldırım Bosna bulunuyor mu içinde ?

İzmirspor'la oynuyordum Galatasaray'a bi bakiyim neler yapıyomuş dedim, sonuç bu. 3. sezon. Neden sadece Galatasaray'a oldu bu hata onu da anlamadım diğer bi kaç takıma baktım normal gibi.

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Hocam Türkiye seçilmiyor..
    Sanırım bir yerde hata yaptınız..
    Türkiye liginde sizin değişiklik yaptığınız harici bir dosya seçili değilse sorun olmaması lazım.

Quote Originally Posted by bearyn View Post
    İzmirspor'la oynuyordum Galatasaray'a bi bakiyim neler yapıyomuş dedim, sonuç bu. 3. sezon. Neden sadece Galatasaray'a oldu bu hata onu da anlamadım diğer bi kaç takıma baktım normal gibi.

ben 10 yıl denedim böyle bir şey olmadı ama tabi tamamen tatilde denedim.

6 ülke açık olarak da 5 yıl tatilde denediim.

O save'de Ayrı bir şekide galatasarayı alıp finans vb durumuna bakabilir misin? takımın administration'a gitmesi dışında bir ihtimal gelmiyor 3 senede o lige düşmesi imkansız. Öyle bir şey olmamışsa SI'nin sitesine bug raporu göndeririz

bu arada oyunun 11.2.1 miydi.

Screenshot'ları ve xml'i daha doğrusu dbc'yi bir göndereyim SI'ye ne diyecekler bakalım...
    Last edited by ozzymanborn : 26.Ocak.2011 at 18:05

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

3 senede o lige düşmüyor. Hem Süper Lig'de hem de o ligde maç yapıyor. Bu daha önce İngiltere alt ligleri içinde olmuştu. Manchester United vs. alt lig ve kupalarında maçlarına çıkıyorlardı.

İlk aklıma gelen çözüm yolu data üzerindeki tüm ligler seçili durumda mı?
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Evet küme düşme olayı yok Galatasaray hem Süper Ligte hem de Yerel ligte mücadele ediyor, hata bu. Bu sorun daha önceki serilerde de olmuştu yine Türkiye ligleri için özel datalar nedeniyle. Yani bi yerlerde bi hata var ama anlamadım.
    Çözüm için de ne yapmam gerek anlamadım. Türkiye için konuşcak olursak yerel amatöre kadar seçili, bunun dışında 4-5 ülkenin 1. ligi seçili sadece.
    Şimdi sezon bitiyo bakalım yeni sezonda da olcak mı bu hata, olan Galatasaray'a oldu valla, bütün bir sezon boyunca 3 günde bir maç yaptılar ligi 10. bitirdiler
    bu arada oyun 11.2.1

SI sorundan haberdar edildi. Olay olmadan önceki yani Sezon reset gününden az önceki bir save istiyorlar.
    Olay olmadan önceki durumdan haberdar olmaları için gerekli imiş.

Quote Originally Posted by Michael Burling View Post
    Do you happen to have a save game just before the season update day?

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

"Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

o sorunu 10.2.0 ile halletmişlerdi 10.3.0'da da sorun olmamıştı bir daha... 11.1.1'de de sorun yoktu, 11.2.1'de liglerle ilgili bişeyler değişti ondan sonra hortladı bu mesele...

Valla o kariyerle ilgili bi tane save vardı, bug'a sinirim bozuldu sildim olaydan sonra hemen zaten. daha doğrusu overwrite yaptım. İlk başta dedim belki bi sonraki sezon düzelir diye ama bitiremedim sezonu, gerçekçilik bitince oynıcak heves kalmıyo hiç bende

teşekkürler.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Site anasayfamızada ekledik.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

arkadaşlar aldığım bu uyarının sebebi nedir yamayı kullanamıyorum :S

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

sorunsuz çalışıyorsa indirip Dinarspor efsanesini dirilteceğim ama sorunlar var gibi
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Bu sene Bölgesel Lig için adam gibi bir yama çıkmadı ya. Geçen sene çok iyiydi. 3.ligteydik gerçi bizde o zaman ama . Bölgesel ligte futbolcu sorunu var. Yani gerçek oyuncular yok gibi. Yada geçen sezon kadroları.

Genede emeğinize sağlık.

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post

arkadaşlar aldığım bu uyarının sebebi nedir yamayı kullanamıyorum :S
    11.0'da bölgesel amatör lig'de (5. lig) 16 takımdan 1 takım çıkmıyormuş. 11.2'de öyle bir mesele yok 11.0 da kullanmanız için play-off bölümüne girip play-off'taki takım sayısını azaltabilirsiniz.. ya da update edin.

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

11.2'de sorunsuz çalışır mı bu ?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

peki sürüm yükseltirsem kayıtlı kariyerlerim gümler mi ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

yaww bende editör yok

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    peki sürüm yükseltirsem kayıtlı kariyerlerim gümler mi ?

gümlemez merak etme... etkilenmez kayıtlı oyunlar

meraba

yamayı kurdum ve oynamaya başladım daha ilk sezondayım başlıca gördügüm bir kaç sorunu belirtmek istedim

1- yerel amatörden başladım ve cok fazla grup ve takım oldugu için maç skorları belirlenirken cok aşırı derecede bekleme süresi oluşuyor.
    2- suanda ligde 1. oldugum halde sadece 2 yenilgi ve 2 beraberlik aldım sürekli olarak kovulmak üzere işte önündeki maç kaderini belirleyecek yazısı alıorum ve boardroom a baktıgım zaman cok düşük görüorum bu sorun bütün gruplardaki teknik direktörlerde var maç günü neredeyse 80 tane teknik direktör kovulabilir mesajı gelio ve her hafta en az 10 tane kovuluo bunun sebebi olarakta sunu düşünüorum normalde tasarlanırken alt ligler tasarlanmadıgı için boardroomda turkiye kupası seçenegide var ve katılamadıgınız için direk very poor oluo onun genelde kulubun size olan duruşunu direk aşagı çektigini ve sorunun bundan kaynaklandıgını düşünüorum sizinde görüşlerinizi almak isterim.

iyi oyunlar.

oyundayim edirnespor la dewam ederken 16.haftada hata verdi.ve oyundan atti... napabilirim ?

Quote Originally Posted by smeagolaa View Post
    meraba

yamayı kurdum ve oynamaya başladım daha ilk sezondayım başlıca gördügüm bir kaç sorunu belirtmek istedim

1- yerel amatörden başladım ve cok fazla grup ve takım oldugu için maç skorları belirlenirken cok aşırı derecede bekleme süresi oluşuyor.
    2- suanda ligde 1. oldugum halde sadece 2 yenilgi ve 2 beraberlik aldım sürekli olarak kovulmak üzere işte önündeki maç kaderini belirleyecek yazısı alıorum ve boardroom a baktıgım zaman cok düşük görüorum bu sorun bütün gruplardaki teknik direktörlerde var maç günü neredeyse 80 tane teknik direktör kovulabilir mesajı gelio ve her hafta en az 10 tane kovuluo bunun sebebi olarakta sunu düşünüorum normalde tasarlanırken alt ligler tasarlanmadıgı için boardroomda turkiye kupası seçenegide var ve katılamadıgınız için direk very poor oluo onun genelde kulubun size olan duruşunu direk aşagı çektigini ve sorunun bundan kaynaklandıgını düşünüorum sizinde görüşlerinizi almak isterim.

iyi oyunlar.
    2.si için Evet takımların reputation'u çok düşük olduğu için başkanların sabrı o kadar yüksek olmadığı çin öyle bir durum var.
    Ama şu da var ki yerel ligde olmamasına rağmen 3. liglerde gerçek hayatta da teknik direktör kıyımı yaşanır. Özellikle bütçelerin de bu konuda etkili olduğunu düşünüyorum.

1. sırf o bekleme sorunu olmasın diye gruplar belirlenirken takım sayıları 18 civarı olsun diye tam grup sayılarına uymadım gruplarda 10-11 takım olsaydı daha çok beklenebilirdi.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri