1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: 4-2-3-1 Endop

Default 4-2-3-1 Endop

Forumda yayınladığım en son kariyerimde bu taktikle birçok başarı elde ettim ve taktiğimi paylaşmaya karar verdim. Umarım faydasını görürsünüz.

Taktiğin İsmi: 4-2-3-1 Endop
    Diziliş: 4-2-3-1
    Mentalite: Atak
    Tempo: Çok Hızlı
    Paslar: Direkt
    Defans: Önde

Taktik İçin Gerekli Oyuncu Profilleri

GK: Normal bir kaleci işinizi görebilir.

DR/DL: Genelde savunma yapmayacakları için hızlı, biraz teknik, orta açmayı iyi bilen bekler gerekiyor.

DC: Savunma önde kurulacağından acc. ve pace minimum 13-14 civarında olmalı. Bunun dışında top kapma, pozisyan alma, markaj, konsantrasyon gerekiyor. Sol DC stoper oynayacağından güçlü fiziği olan birini koymanızı öneririm. Sağ DC ise savunmanın arkasına atılan topları toparlayacağı için hızlı olmalı.

MCL: Zaman zaman atağa katılacak, zaman zaman savunmaya yardım edecek bir görevde olduğundan Marking, Firs Touch, Creavity, Decisions, Off The Ball, Positioning, Team Work, Work Rate, Stamina özelliklerinin iyi olmasında fayda var.

MCR: Top kapan ortasaha rolünde oynayacağından Tackling, Marking, Aggression, Bravery, Positioning, Work Rate özellikleri iyi olmak zorunda.

AMR/AML: Kanatlarımız genelde çizgiye inip orta açacak, top sürecek. Bu nedenle Acc., Pace, Crossing, Dribbling, First Touch, Technique, Decision, Flair, Off The Ball özellikleri iyi olmalı.

AMC: Burada oynayacak adam bizim her şeyimiz. Asist yapacak, ceza alanına girip vuracak, ceza yayından ara pas verecek. Finishing, First Touch, Passing, Technique, Anticipation, Composure, Creavity, Flair, Off The Ball, Agility, Stamina özellikleri iyi bir AMC sizi çok ileriye taşıyabilir.

FC: Forvetimiz fırsatçı golcü rolünü üstlenecek. Rakip savunmanın zaaflarını önceden sezip soğukkanlı bir şekilde hızıyla topla buluşup gole gidecek. Bu nedenle Dribbling, Acc., Pace, Anticipation, Composure, Off The Ball, Agility, Balance özellikleri mutlaka iyi olmak zorunda.

Taktiği Denediğim Bazı Önemli Maçlar

Uploaded with ImageShack.us

Ve 2. sezonda Şampiyonlar Ligi Finali;

http://forum.turksportal.net/vb/show...&postcount=181

Zorluk derecesi yüksek maçlarda kanatlara Insıde Forward görevini verip AMC'yi MC'ye çekebilirsiniz. Böyle durumlarda orta alandaki 3 MC'ye Deep-Lying Mid., Ball Winning Mid. ve Advenced Playmaker görevlerini veriyordum.

Defans 4'lünüz çok hızlı değilse orta sahadaki Ball Winnig Mid. görevli futbolmuzu DMCR'ye çekip hem uzaktan topları engellemiş olur hemde savunmayı önde kuramayacağınız için savunma ve ortasaha arasındaki blok boşluğunu doldurabilirsiniz.

Umarım taktiğim işinize yarar. Geri dönüşlerinizi bekliyorum. İyi oyunlar.

Linkler;

http://hotfile.com/dl/104243503/a4d3...2010).tac.html

http://ul.to/xjvwqs

http://www.sendspace.com/file/ew3ez6

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Deniyelim bakalım nasıl bir taktik

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

2.Sezon FB ile Ş.Ligi aldırıp bu kadar başarılı maçlar çıkartıyosa iyi taktiktir

taktik sonuçlar itibariyle iyi gözüküyor.Fakat bi hayli transfer yapmışsın.Kadro kalitesi oldukça yüksek.
    Küçük veya vasat bir kadroyla deneyip değerlendirme yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Hileyle aldı bu sonuçları ya ben biliyom

Quote Originally Posted by K1nq35 View Post
    Deniyelim bakalım nasıl bir taktik
    Geri dönüşünü bekliyorum Eren.

Quote Originally Posted by KaRaBükLü KraL View Post
    2.Sezon FB ile Ş.Ligi aldırıp bu kadar başarılı maçlar çıkartıyosa iyi taktiktir
    Sağol kanka.

Quote Originally Posted by abdulmuttalip View Post
    taktik sonuçlar itibariyle iyi gözüküyor.Fakat bi hayli transfer yapmışsın.Kadro kalitesi oldukça yüksek.
    Küçük veya vasat bir kadroyla deneyip değerlendirme yapmak daha sağlıklı olacaktır.
    CL finali ve Sevilla SS'si dışında yanılmıyorsam tüm SS'ler 1. sezona ait. Ve 3 transfer yapıldı ilk 11 için onlarda ortalama oyuncular. Volkan, Ceyhun, Vass. Hasan Ali ise kiralık gelmişti devre arasında.

Quote Originally Posted by K1nq35 View Post
    Hileyle aldı bu sonuçları ya ben biliyom
    Kanıtlarsan kafamı keseceğime söz veriyorum Eren.

babacar henrique elia vs. bunlar baya kaliteli topçular.

2. sezon geldiler takıma, kaliteleri için bir sözüm yok zaten. (: ManU., Inter, Zenit, Rubin, Twente. Bunlar yukarıda bahsettiğim gibi 3-4 ortalama takviyeyle yapıldı. İlk sezon CL'de yarı final bence seçici.

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Kanıtlarsan kafamı keseceğime söz veriyorum Eren.
    Hile Tabiki Peşin Olayını Kullanmadığın Çok Belli

İso'nun Taktiğe Benziyor Ama Tam Değil, Dönsede Varlığından Haberdar Olsak Keşke

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post

İso'nun Taktiğe Benziyor Ama Tam Değil, Dönsede Varlığından Haberdar Olsak Keşke
    Dedem ben maçları parayla almıyorum.

İsot nerde yav.

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post

Aynen hile katılıyorum dedeme

Pederi Dövüyordur

Maçları Değil Ulen Transferleri.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Hile olsaydı oyuna koymazlardı bence. (: Ama şimdi bunun tartışmasına girersek sabaha kadar uzar.

Taktiğin yapısını beğendim. Önde basan, agresif, tempolu oynayan bir anlayışa sahip taktik. Bursaspor'la denemeye başlıyorum taktiğini . İlk maçımız da Fenerbahçe'yi 3-1 yendik .

Beğenmene sevindim. Geri dönüşünü mutlaka bekliyorum.

Endop'um Harikalar Yaratmışsın Hile Varmı ?

korner ve yan top taktiğini buraya koyar mısın baya işe yaramış yobo o kadar gol attığına göre =) bi de her maç 20 küsür şutun olmasına rağmen clear cut chances'ın çoğunlukla 2-3 olması düşündürücü biraz =)

Çünkü rakip takım defansı ne kadar yüklenirsek o kadar fazla kapanıyor ve CCC oranı o kadar düşmüş oluyor. Böyle durumlarda uzaktan şut talimatı veriyorum.

Korner taktiği ile Yobo bir sezonda +40 gole ulaşınca sildim. Artık hile gibi oluyordu çünkü. Hatırlayabilirsem en kısa sürede koyacağım.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by EndoplazmiK RetikuluM View Post
    Hile olsaydı oyuna koymazlardı bence. (: Ama şimdi bunun tartışmasına girersek sabaha kadar uzar.
    Kanka o mantığa göre save load işi hile değil oyuna koymuşlar ne de olsa demizuhaha

Nesil
    2010
    Yer
    ankara

11.2.1 için mi bu taktik ?

Evet. 11.2.1'de yapıldı.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Endop aynı taktiği kullanıyorum.Tek fark benim ki kontrollü.Bu sene ve geçen sene bu 4-2-3-1 çok faydalı oluyor

Turnuvalar dışında 4-2-3-1 ve 4-4-1-1'i tek geçerim zaten Oğulcan. (:

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

kimin talebesiBoynuz kulagı geçmesin kızarım amaPederle vs 6 ay sürdü sonunda açtı

hmm bunu A. Madrid kariyerine başladım Inter'e penaltılarda 0-0 kaybettim. Eğer benim yaptığım taktik tutmazsa bunu deniyeceğim teşekkürler.

Mesaj Yetkileri