Sayfa 3 / 578 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 17312 sonuç

Konu: Galatasaray Sohbet Alanı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Daha kendini zerre ispat etmemişken kulüple pazarlık yapması çok yanlıştı. Giderse şaşırmam.

tribündergi GS Daum ile görüsüyor demis sasirmislar heralde.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Daum gelse gene iyisiniz adam her sene yönettiği takımı şampiyonluğa oynattı ben Daum sever olarak gs de görmekten haz almam ama gs için iyi hoca seçimi olur

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Daum gelirse bu takımın ne maçına giderim, ne maçını izlerim. Adam mı kalmadı ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Daum gelirse bu takımın ne maçına giderim, ne maçını izlerim. Adam mı kalmadı ?
    aynen Daum takımı şampiyonluk yarışına sokabilir ama bizi geriye götürür ben şimdiden vazgeçtim bizim geleceğimizi hazırlayacak bir TD isterim Hagi gidecekse en azından Tugay kalsın daha iyi.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Tugay'la devam edilmeli kesinlikle. Hatta şimdiden Hagi ile yollar ayrılmalı. Yabancı teknik direktörlere onca para kazandıracağımıza kendi içimizden Fatih Terimler çıkartmak daha hayırlı değil mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İBB maçından eli boş döner üzerine de kupadan elenirsek Hagi'nin kredisi biter. Büyük ihtimalle gönderilir. Sene sonuna kadar Tugay kalır. Bir bakmışız Tugay meğer aradığımız adammış. Nedense büyük bir güvenim var Tugay'a. Belki de bu güven değil, çaresizliktir. Bilemiyorum...

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Tugay'la devam edilmeli kesinlikle. Hatta şimdiden Hagi ile yollar ayrılmalı. Yabancı teknik direktörlere onca para kazandıracağımıza kendi içimizden Fatih Terimler çıkartmak daha hayırlı değil mi?
    Hagi yabanci degildir Galatasaraylidir.

Ne kadar kötü olsak da Hagi ile bu sezon sonuna kadar devam edilmeli. Aslinda simdi düsününce eski düsüncelerimin yerini Hagi ile devam etme düsüncesi aliyor. Kendi de acikladi iyi bir takim icin 2-3 sene sart.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Lucas Neill View Post
    Hagi yabanci degildir Galatasaraylidir.

Ne kadar kötü olsak da Hagi ile bu sezon sonuna kadar devam edilmeli. Aslinda simdi düsününce eski düsüncelerimin yerini Hagi ile devam etme düsüncesi aliyor. Kendi de acikladi iyi bir takim icin 2-3 sene sart.
    Şart olmasına şart da bir şey göremiyoruz ki ortada 2-3 yıl sabredelim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hagi takıma doğru futbol oynatsa, doğru futbolu geçtim herkesi yerinde oynatsa belki bişeyler olur bir hava yakalanır Hagi de sistemi tutturur diyeceğim de Neill ön libero, Sabri box to box, Cana stoper oynayacak belli oldu yani. Bu taktikle bu takım 2 ileri-1 geri gider. Anadolu takımı gibi deplasmanda kaybeder evimizde zorlama golle maç kazanırız. Olacak iş değil.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Hagi'den bize hayır gelmez arkadaşlar futbolculuğuna laf yok ancak teknik direktörlükten pek anladığı yok.Yahu teknik adam dediğin elindeki malzemeden yararlanır Hagi yararlanmıyor İnsua'yı oynatmıyor,Misi'yi kadro dışı bırakıyor bu mu elindeki malzemeden yararlanmak? bize Mustafa Denizli gibi elindeki malzemeden yararlanan hoca lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Rijkaard zamanında da yeniliyorduk ama adam gibi top oynuyorduk en azından doğru düzgün pas yapabiliyordu bir sistemi vardı takımın.Şimdi o da yok.Ne yaptığımız ne oynadığımız belli değil.En büyük hata Rijkaard'ı göndermek oldu.Keşke Rijkaard olsa da adam gibi oynayıp kaybetsek.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Önceden Fatih Terim, Luce filan diyordum ama eski hocalardan kimse gelmesin. Farklı birileri gelsin, değişim güzeldir. Tugay gelsin, Ersun Yanal gelsin örnek olarak veriyorum bunları. Farklı bir hava kazansın takım. Hücum futbolu oynasın gerçek Galatasaray'ın oynadığı futbolu yani. Luce hücum futbolu oynatmaz ama sistem adamıdır, istikrar abidesidir başımızın üstünde yeri vardır. O farklı. Can Yücel abimiz ne demiş "Olmuyorsa zorlamayacaksın.". Tabii buna karşı Ali Ağaoğlu reisimiz de "Yaptım olacak." diyor. Saygımız büyük

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Önceden Fatih Terim, Luce filan diyordum ama eski hocalardan kimse gelmesin. Farklı birileri gelsin, değişim güzeldir. Tugay gelsin, Ersun Yanal gelsin örnek olarak veriyorum bunları. Farklı bir hava kazansın takım. Hücum futbolu oynasın gerçek Galatasaray'ın oynadığı futbolu yani. Luce hücum futbolu oynatmaz ama sistem adamıdır, istikrar abidesidir başımızın üstünde yeri vardır. O farklı. Can Yücel abimiz ne demiş "Olmuyorsa zorlamayacaksın.". Tabii buna karşı Ali Ağaoğlu reisimiz de "Yaptım olacak." diyor. Saygımız büyük
    Bizim ilacımız belli.

Yılmaz Vural

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RaSenGan View Post
    Rijkaard zamanında da yeniliyorduk ama adam gibi top oynuyorduk en azından doğru düzgün pas yapabiliyordu bir sistemi vardı takımın.Şimdi o da yok.Ne yaptığımız ne oynadığımız belli değil.En büyük hata Rijkaard'ı göndermek oldu.Keşke Rijkaard olsa da adam gibi oynayıp kaybetsek.
    Aynen Aygün. Rijkaard'ın tek eksiği Hagi gibi böyle tanınmamış oyuncuları getirmiyordu tanımadığı için. O da Rijkaard'ın eksiği değildir aslında, bizim gözlemci ekibimizin olmayışından kaynaklanan bir olaydır. Hagi Rumen ligini bildiği için Culio ve Stancu'yu getirdi çok da iyi oldu. Şimdiki kadroyu sene başında Rijkaard'a gelse uçururdu bizi. Takımın en uç tipi Kazım, o da burnu sürtmüş bir şekilde geldi. Herkes başarıya aç. Rijkaard'ın çok ahını almışız zamanında. Açaydık kollarımızı gitme deyeydik...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Default Deplasman Fobisi,İçeride İdare Edilen Maçlar

Bugün yine Galatasaray,kendisini izleyenlere ızdırap dolu bir maç izlettirdi.Gerçi taraftar alıştı artık bu duruma ama her mağlubiyet taraftarı biraz daha yaralıyor.

Ligin ilk yarısında evinde kazanamayan,deplasmanda kazanan bir takım varken,bu durum tersine döndü.Aslında tersine falan dönmedi.Takım,Arena'da yine kötü oynuyor ama bir şekilde ''mekan oynatıyor'' ve kazanıyor.Zaten bu şekilde de nereye kadar?Çekirge misali...

Ligin ilk devresi bittiğinde,Galatasaray 19 gol atmış,21 gol yemişti.Bunun üzerine yönetim faturayı hücum hattına kesmiş ve transferler de çoğunlukla hücum hattına yönelik olarak yapılmıştı.Fakat yönetim yine hatalarından ders çıkarmadı.Türk Futbolu'nda transfer dediğimizde hepimizin aklına yıldız hücum oyuncusu geliyor değil mi?Galatasaray yönetiminin aklına da yine bu geldi,tek bir farkla;başındaki yıldız sıfatını atarak.

Galatasaray,Adnan Polat'ın her transfer döneminde yaptığı gibi yine hücum oyuncuları ile dolduruldu ve malesef alınması gereken yerlere oyuncular alınmadı.Elano,Lincoln,Misimoviç
    gibi yıldız oyuncular da bu yüzden başarılı olamadı zaten.

Peki neydi bu eksikler?Öncelikle Galatasaray'da bir stoper sorunu olduğu aşikar.Servet eski Servet değil.Neill'in aklı sene sonu gideceği kulüpte.Cana bir stoper değil,Gökhan Zan ise müzmin sakat.Ama yönetim buradaki eksikliği görmeyerek ya da görmek istemeyerek yine transferde burayı es geçti.Aynı hata beklerde de tekrarlandı.Hakan Balta denilen isim,tabir-i caizse vurdumduymazın önde gideni.Sabri zaten hep eleştiriliyor ama her teknik adam da onunla oynamaya mecbur bırakılıyor yönetim tarafından.Bu bölgelere de takviyeler es geçilmiş oldu.

Oyunun çift yönünü oynayabilecek bir orta saha alınacak dendi,hayal oldu.Zaten takımın en büyük eksiği de burada bana göre.Çift ön libero ile oynayan takımda en azından bu ikilinin birisinin,adam eksiltebilen,ileriye top taşıyabilen,oyun zekası yüksek,iyi pas atabilen bir isim olması gerekir.Diğerinin de top kesebilen,yan pas yapmayan ve dikine oynayabilen bir savaşçı olması gerekir.

Hücum hattı diğer bölgelere göre nispeten iyi durumda.Stancu,Culio,Pino,Yekta gibi isimler nispeten doğru transferlerdi.Ama Türkiye'de ne kadar iyi hücum hattım olursa o kadar çok gol atarım zihniyeti olduğu için,bu bölge de sönük kaldı.Bu zihniyet şu şekilde değişmeli;ne kadar iyi geriden oyun kurabilirsem o kadar çok gol atarım.O bölgeye de doğru adamlar alınmadığı için,Galatasaray ne oyun kurabildi ne savunma yapabildi.

Peki çözüm ne olmalı?Öncelikli olarak yeni bir hava gerekli Galatasaray'a.Şunlara şahit olduk ki;teknik direktör değiştirmek,kadro yenilemek çözüm değil.Galatasaray'a yeni bir yönetim ve yeni bir hava lazım.Adnan Polat iyi bir yönetici olabilir ama malesef iyi bir başkan olamaz.Çünkü futbol bilgisi yetersiz.

Çözüm üretmeye devam edelim dilerseniz.Futbolda başarılı olmak için her biriminizin kaliteli olması gerekir.Kadro kalitesi denilen şeyden bahsediyorum.Sizin elinizde Baros var,diğer tarafta Mustafa Sarp.Bir tarafta Stancu,diğer tarafta Hakan Balta.Örnekler çoğaltılabilir.

Galatasaray ve Beşiktaş aynı hataya düştü.Defansif olarak kalitesiz,ofansif olarak kaliteli bir takım oluşturarak takıma zarar verdiler.Bu,büyük bir hataydı.Bu şekilde başarı gelmez.Örneğin;Fenerbahçe ve Trabzonspor'a bakarsak,her mevkide kaliteli adamları var ve yedeklerde en az onlar kadar iyi.Bu yüzden ligin zirvesindeler.Galatasaray'da da yeni bir yönetim gelip,en doğru kadroyu kurana kadar işler düzelmeyecektir.Umarız iyi bir yönetim gelir de özlediğimiz Galatasaray'ı izleriz.

İçimden gelenleri bir köşe yazısı şeklinde yazmak istedim arkadaşlar.Köşe Yazıları bölümüne yazacaktım ama oraya sadece yöneticiler yazabildiği için düşüncelerimi burada paylaşmak ve içimi dökmek istedim.Okuyan herkese şimdiden teşekkürler.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Misimovic,Keita,Haldun Üstünel,Frank Rjjkard..
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ah Rijkaard ah, sana git diyen dilim kopaydi.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

4 sene üst üste şampiyon olduğumuz senelerde aldığımız yenilgi sayısı bu sene aldığımız yenilgi sayısından bir fazlaymış.Başka da bir şey denilemez.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

bana göre bu takımın buralara gelmesindeki en önemli etkenlerden biri skibbe nin sezon ortasında gitmesiydi

Quote Originally Posted by Börk View Post
    4 sene üst üste şampiyon olduğumuz senelerde aldığımız yenilgi sayısı bu sene aldığımız yenilgi sayısından bir fazlaymış.Başka da bir şey denilemez.
    11 maç daha var ve en az 4ünü daha kaybedeceğiz.

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Quote Originally Posted by Hugo View Post
    11 maç daha var ve en az 4ünü daha kaybedeceğiz.
    17/34 olmasa bari.

Baros'la Pino kavga etmis Pino'ya ulasilamiyormus. Yemin ederim biktirdi bu sene takim beni futboldan da GS'den de. Gidip Arsenal'i tutcam bi süreligine dert tasam olmaz en azindan

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Takımın asırlık tarihinde en kötü zamanı bizim gençliğimize futbolla en çok ilgilendiğimiz zamana denk geliyor arkadaş başlarım böyle şansa bu takımın düzelmesi en az 1-2 seneyi bulur oda herşey doğru yapılırsa..

Nesil
    2006
    Yer
    22 | 34

Baros & Culio kavgasının yaşandığını da yazmış Rumen basını.Ama Pino'yla kavga yaşandığı kesinmiş.Misimovic'i tek kalemde silenler Baros'u da silebilir mi acaba

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Rijkaard'a verilen kadro Hagi'ye verilseydi yani Culio, Kazım, Stancu gibi adamlar alınmasaydı, Baros iyileşmeseydi bu takım nerelerde olurdu acaba.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

O kadar çarpık çurpuk bölükpörçük bir takımız ki nereyi tutsak elimizde kalıyor.Şu bölgemiz gerçekten ligin en iyisi bırakın en iyisini ilk 5 i içinde diyebliyormuyuz.Dün Kayseri maçını seyrettim adamların kadrosu bizden kaliteli.Hocaya gelicek olursak Tugay Kerimoğlu kesinlikle takımın başına geçmelidir.

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Bu sezon zaten bittiği için sene sonuna kadar Hagi kalmalı ancak o zamana çok iyi bi teknik direktörle anlaşılıp yeni sezonu yeni hoca ve kadro ile açarız.Yeni hoca planlamayı yapar gidecekleri kalacakları alınacakları belirler kendi kadrosunu kurar güzelce sonra bekleyip görürüz.Ama belli olduki Hagi aranan adam değilmiş

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Açıkçası kupayı alsak bile(ki alamayız) Hagi gitmeli.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Arkadaşlar bu takımda şöyle bir durum var hiç bir kimsede cesaret kalmamış hagi bile maçta hiç çıkmadı kulübeden farkettinizmi hiç o da bazı şeyleri biliyorki yerinden bir an olsun ayrılmıyor bir diğer tarafa bakın İBB teknik patronu abdullah avcı ise maçın her dakikasında adam yağmur çamur dinlemeden takımına en azından bir tane taktik verebilmek için çırpınıyor takımım kazansın diye ama hagi sadece bekliyor hiç bir şey yapmıyor hiç bir komut dahi vermiyor bu takımın ilk önce cesaretli bir teknik patronuna ihtiyacı var ve mutlaka da yerli olmak zorunda gelecek olan teknik patron takımını dinleyip en azından onların derdini anlayıp onlara yol göstermesi gerekiyor yoksa bu takım seneye de böyle oynayacak ve biz dahada çok yaralanıcaz taraftar olarak mutlaka yönetimin acilen değişmesi gerekir adnan sezgin kupa maçından sonra gidiyormuş geçen gün TELEGOL de açıkladılar

Mesaj Yetkileri