Sayfa 529 / 578 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539 ... SonSon
15,841 ile 15,870 arası toplam 17312 sonuç

Konu: Galatasaray Sohbet Alanı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Zevkler ve renkler elbette tartışılmaz ancak Need for Speed Underground'daki neonlar gibi olmuş yahu. O nedir öyle.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

O fotoğraftan kaynaklı abi o kadar cırtlak bir forma değil.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

ben begendim guzel.

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Ben de begendim.Degisik bir tarz olmus.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Mor formayı tişört niyetine giyerim ben güzel olmuş.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Şu Selçuk sakallarını kessede adama benzese.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Mor forma Beyaz formadan güzel olmuş bence

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Galatasaray 4-2-3-1 oynayamaz bu oyuncularla bunu çok net görmüş olduk. Ne Selçuk oyunu üstüne kurabileceğiniz bir oyuncu, ne bu kanat oyuncuları ne yapmaları gerektiğini biliyor.

Selçuk, kaldığı yerden devam ediyor. İnanılmaz kötü ve yetersiz. Pasların %70'i isabetsiz ki zaten aldığı topların çok büyük bir bölümünü Burak'a şişiriyor. Şuursuzca yaptığı presle en çok koşanlar listesine girmesinin hiç bir anlamı yok. Bu sistemde verimli olacak bir topçu değil kesinlikle.

Yasin, inanılmaz derecede vasattı. Resmen sahada yok gibiydi. Savunmayı da oldukça aksattı Telles'i zor durumlarda bıraktı. Kesinlikle daha çok çalışmalı ve kendisini daha çok geliştirmeli. İlk 11 için hazır değil kesinlikle.

Telles, savunmada kendisine yardım geldiği bölümlerde de bazen geç pozisyon aldı. Kim geliyor kim gidiyor pek farkında olmuyor açıkçası ki konsantrasyon düşüklüğü denilebilir.

Veysel, ileri çıkışları etkili olsa da savunmada sürekli yanlış pozisyon aldı. Bu adamı ben geçen sene son Gençlebirliği maçında izlemiştim ve o maçta da sapır sapır dökülmüştü bu konuda. Fazlasıyla heyecanlı ve tecrübesiz gözüktü oynadığı oyunla.

Olcan, Trabzon'da kaldığı yerden devam edebileceğini, geriye koşmazsa onu taşıyacak oyuncuların olduğunu falan zannediyor hala ki ilk yarıda neredeyse hiç savunmaya yardıma gelmedi. Bu lakayıtlığı takım oyununa fazlasıyla zarar veriyor. Sağ çizgide oynadığı zaman tek marifeti içeri kat edip şut atmak ki bu bence fazlasıyla kısırlaştırıyor hücumları. Bu adam orta sahanın ortasında iki yönlü oyuncu olarak ya da sol bekte kullanılırsa çok çok çok daha yararlı olacaktır.

Burak, ikinci yarı ve uzatmalarda iyi bir performans gösterdi. İyi tek toplar attı, pozisyon kovaladı, pres yaptı. Fakat bence göze en çok çarpan, çarpmıyorsa da çarpması gereken aktif dinlenme halindeyken topsuz oyundaki savunma pozisyonu almamasıdır. Bu nedenle rakip takımlar oyunu direk orta sahadan kurabiliyorlar ki bu da takım merkezini oldukça geriye çekmeye neden oluyor.
    Çok fazla hücum faul yaptığı da bir gerçek.

Sneijder, 10 numara pozisyonunda oynadı ve markaj altında kayboldu. Takım oyun merkezini ileriye taşıyamadığı için pek bir varlık gösteremedi.

Bruma, oyuna girdikten sonra didindi, çabaladı, genel olarak iyiydi. Savunmaya da eskiye oranla çok daha fazla yardım etti.

Muslera, Melo, Chedjou ve Semih takımın en iyi performanslarını gösterdiler neredeyse hatasız oynadılar.

Mancini'nin kıymetini bence herkes şu an çok daha iyi anlıyordur diye düşünüyorum. Tamamen oyuncuların zaaflarını gizleyen ve iyi oldukları yönleri öne çıkaran bir sistem yaratmıştı ve de oyuncuları ezbere değil tanıyarak, izleyerek mevkiilendirmişti sahada. Hakan Balta'yı stoperde, Sabri'yi sol bekte ve sağ açıkta, Sneijder'i Gizli Oyun Kurucu şeklinde 4-3-3'ün ileri 3lüsünün solunda -ki Hollanda Milli Takımı Dünya Kupası'nda 3.olurken onu yine aynı şekilde kullandılar ve inanılmaz derecede iyi performans gösterdi, yine.-, Emre Çolak'ı ön libero da ki bu maçlarda Modric performansı göstermişti bence Emre, zira yüksek tekniği ve çevikliği sayesinde oyunun yönünü çok hızlı bir şekilde değiştirebiliyor ve pas trafiğinin hızını çok iyi bir şekilde arttırabiliyordu ve hamleleri de gayet iyiydi eğer ki pozisyon almayı yani kısaca savunma yönünü daha da geliştirebilirse ve bu konuda ısrar edilseydi iyi bir iki yönlü oyuncu olacaktı, Semih'in sağ bekte çıkarttığı harika maçlarda da gördüğümüz gibi gayet iyi tercihleri vardı. Takım hem takım halinde iyi savunma yapıyor hem de sahadaki görevler itibariyle herkesin zaaflarını gizliyordu sistem. Fakat 4-2-3-1 olarak gördüğümüz bu sistemin yürümeyeceği çok açık.
    Prandelli de umarım Mancini gibi yeri geldiğinde 3-5-2, 4-3-3, 3-4-3 gibi sistemleri kullanır ve iyi bir sistem yaratır çünkü ne yazık ki kağıt üstünde durduğu gibi durmuyor bizim oyuncularımız.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Çift forvet oynanırsa Burak daha etkili olacakmış gibi.

Sneijder'in vizyonu dışında geliştirilmek istenen kanat varyasyonları var. Olcan bi nebze ancak Yasin başarılı bir monte gibi gözükmüyor. Daha da kötüsü değiştirmek için (amrabat ya da bruma'nın girebilmesi için) başka bir değişiklik daha gerekiyor. Bu durum sezon boyunca ana sorunu oluşturacak.

Selçuk toparlayabilir. Melo sezon başında ilk kez iyi gözüküyor. Yekta aynı şekilde vasat devam ediyor.

Semih güven veriyor. Chedjou hakkında konuşulanların üstünde bir performans gösterdi. Tek bir hata yaptı o da az kaldı gol oluyordu zaten. Chedjou bence kalmalı.

Telles idare eder sezon ilerledikçe toparlanır gibime geliyor. Direnç olarak daha düşük takımlarla oynarken ciddi ofansif varyasyonlara girebilir.

Veysel çok kötü bence. Sabri'nin sorgusuz sualsiz harcanmaması gerek gibi. Hamit oynar o pozisyonda ama Veysel'den iyi olmaz. Geçen sezon gördük o pozisyondaki performansını.

Sneijder DK sebebiyle geç başladı. Sallanır diye düşünüyordum ama hazır. Bugün çok top gelmedi. Gelenleri de iyi kullanamadı. Ama bunun sebebi takımın düşüklüğü. Bence şaşırtıcı şekilde takımın en hazırlarından biri.

Hazır Olanlar: Muslera, Melo, Sneijder,

Kısa Zamanda Toparlar: Telles, Selçuk,

Hemen Vazgeçilmemeli: Chedjou, Sabri

Sezon Boyunca Sıkıntı Yaratabilir: Oyuncu değişikliklerindeki yabancı sıkıntısı, Yasin, Veysel

Soru İşareti: Burak (bence çift forvette daha iyi olur), Bruma (ne kadar süre alır bilinmez, eğer aldığı sürede başarılı olursa ilk 11 başlaması için takımın değişmesi gerekecek)

Bence Yapılması Gereken: Stoperden daha önce forvet düşünülmeli. İmkan olsa da yerli olsa. Çok büyük bir isim olmasına gerek de yok.

Özet Olarak: Hem hazır olma hem de kadro uyumu ve direnci olarak Süper Kupa ve BJK'nin Arsenal maçını dikkate alırsak, bu iki takımın da arkasında yer alıyoruz maalesef. Kısa sürede toparlanmayı umuyorum fakat yine zor bir fikstür ile lige başlayacağız. En kötü senaryo bizim için ligin geçen senekinden daha erken bitmesi. Şampiyonlar Ligi için ise iyi şeyler söylemek zor. Şampiyonlar Ligi motivasyonu daha farklı oluyor sadece ona güveniyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Keşke hoca benim haftalar önce tahmin ettiğim 11 ile çıksaydı.. Hakan Telles'den kat kat daha iyi oynardı. Öncelikle Telles'den başlamak istiyorum. Maalesef ben geçen senede aynı şeyleri söyledim Telles abartıldı, bu adamın defansı 0. Ben şunu demiştim bu adamın yapacağı hücumu da defansıda riera zaten yapıyor. Bence bir bek oyuncusunun ilk önceliği defans olmalı. Sen defans oyuncususun kardeşim defans yapacaksın. Eğer 4-2-3-1 oynayıp Telles solda oynayacaksa vay halimize. İç saha da tamam da deplasmanda intihar olur.

Takıma genel olarak bakıldığı zaman hep söylüyorum stoper aramak saçmalık. Hâlihazırda alınacak hiç bir oyuncu chedjyou'dan iyi olamaz. Bizim kanatda oynayabilecek forvette ihtiyaç var. Maalesef bu gol işi Burak Olcan yasin bruma ile olmaz. 4-2-3-1 sistemi bu futbolcularla olmaz arkadaşlar. Biz Biz asimetrik 4-4-2 oynayabiliriz. Yeni gelecek forvet ile. Bizim takımın genlerinde var bu.
    Sağ bek konusu ise gerçekten içler acısı. Veysel sağbek oyuncusu değil. Veysel GS oyuncusu değil ayrıca. Ben bu kadar pas vermekten korkan birini görmedim. Hiç bir olumlu hareketi sorumluluk alması yok. Ve biz bu oyuncuya muhtacım gerçekten.

Valla arkadaşlar görünen köy kılavuz istemez. Büyük bir futbol mucizesi olmazsa prandelli şapkadan tavşan çıkarmazsa bu takım bu sene şampiyon olamaz.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Transfer bölümüne de yazdım buraya da yazayım. Şuana kadar Atletico maçı hariç oynadığımız tüm hazırlık maçları takım için ölçü değildi. O yüzden takımın durumunun nasıl olduğu hakkında en ufak bir bilgim yoktu. Fakat şu maçta gördüm ki sorun forvet yada stoper de değil. Sorun öndeki oyuncuları besleyecek oyuncuların olmaması. Ortasaha iki pas yapamıyor, kanatlardan indiğimiz zaman kanat oyuncuları pas verecek arkadaşını bulamıyor. Burak topu alsa ya kaleye vurmak zorunda kalıyor ya kaptırıyor.

Takımımız maalesef organize olma konusunda bu maçta sınıfta kaldı. Maçın başlarında hep yanlış yerlerde duruyorlardı ve ofansif anlamda oyunu rakip kaleye yıkamadık. Prandelli de zaten sürekli bundan şikayet edip duruyordu hazırlık maçında. Defansif anlamda bu sene az gol yeriz gibi duruyor ama böyle giderse çoğu maçımız 1-0 1-1 2-1'lik skorlarla biter.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Ooooo taktik dehaları toplanmış.

Uğraşmayan beyler değmez,sahadaki formayı görmek yeter bana.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Galatasaray da 3 yöneticinin istifa ettiği söyleniyormuş

Kaynak: Beyaz Tv

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Valla arkadaşlar görünen köy kılavuz istemez. Büyük bir futbol mucizesi olmazsa prandelli şapkadan tavşan çıkarmazsa bu takım bu sene şampiyon olamaz.
    Bu cümleye katılıyorum. Maalesef de senin yazdığın gibi olacak. Tek çıkış noktası FB ilk 11'ine Diego'nun monte edilmesi. Sneijder'in bize geldiği ilk dönemdeki kaosun benzerine sebep olabilir.

Ancak FB teklese bile BJK'ı da ciddiye almak lazım. Geçen sene de iyi başlamışlardı sonradan dağıldılar.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by ThersoN View Post
    Bu cümleye katılıyorum. Maalesef de senin yazdığın gibi olacak. Tek çıkış noktası FB ilk 11'ine Diego'nun monte edilmesi. Sneijder'in bize geldiği ilk dönemdeki kaosun benzerine sebep olabilir.

Ancak FB teklese bile BJK'ı da ciddiye almak lazım. Geçen sene de iyi başlamışlardı sonradan dağıldılar.
    Kesinlikle Beşiktaş kendi ayağına sıkmazsa çok ciddi takım. Fenerbahçe de aynı şekilde kendi ayağına sıkmazsa. Çünkü İsmail Kartal kredisi düşük birisi. Aziz Yıldırım da görünen o ki son demlerini yaşıyor. Herhangi bir başarısızlıkta mesela ligde ardarda puan kayıpları, ikisi yada Kartal gider. Bizim klüplerimiz ne yaparsa kendine yapıyor.
    Şimdi soruyorum.
    Fatih Terim eğer gitmeseydi geçen sene bu sene nasıl olurdu, yada;
    Mancini istifaya zorlanmasaydı biz bugün ne konuşurduk?

Bakın arkadaşlar ben Mancini'yi hep savundum. Yakın çevremde bana senden başka onu seven GAlatasaraylı yok sanırım diyorlardı. Bence mükemmel bir taktisyendi.

Eğer Mancini gitmemiş olsaydı tahminim Emre Çolak'ı bugün defansın önünde harikalar yaratırken ağzımızın suyu aka aka izliyor olacaktık. Emre'nin tek oynayacağı müthiş üst düzey oynayacağı bir bölge var oda orası. Emre İspanya alt yapısı almış olsaydı o bölgede şimdi Valencia'da mesela oyuncuya bak be diyerek izliyor olurduk. Neyse uzun lafın kısası bu sene onlar şampiyon olur seneye yabancı artar biz oluruz. Sonra bi azalır biz oluruz sonra artar onlar falan. Türk futbolu bu. Bari elin yabancı teknik adamlarını getirip burda adamları boşa günah sahibî etmesek

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Zaten Terim'in 2 sene şampiyon yaptığı, Şampiyon Liginde yürüttüğü kadroda as oyuncuların birkaçı 10 üzerinden 8-9, bazıları 10 üzerinden 2-3 idi. Terim değil de başka bir Allah'ın kulu olsaydı şampiyonluk gelmezdi. Geçen sene de gelmedi misal. Bu sene de zor gözüküyor. Demem o ki bu başarıları kazanacak takımın ortalama bir kalitesi olması lazım. Kulübün şartları maalesef böyle. Bu şartlar altında sadece Terim başarılı olabilir ya da onun gibi azimli ve potansiyelli yerli bir hoca. Ünal Başkan'ın kendine daha uygun gördüğü daha Avrupai daha sınırları bilen bir hoca ile çalışma isteği işleri bu duruma getirdi. Fatih Terim'in de sevmediğim tarafları var ancak kulübün bu haliyle başarılı olabilecek az sayıda ismin açık ara başında geliyor. Mümkün olsaydı da futbolun içinden çıkana kadar takımın başında kalsaydı.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Mesela şu yasin. Ben ta alınır alınmaz dedim bu çocuk tutmaz 10 maç oynar sonra hadi eyvallah. Bunun örnekleri çok. Maalesef yabancı sınırı ellerimizde kelepçe.
    Ama terim Engin ve Emre ile Necati ile şampiyon olmuştu. Ben bazen şaşırıyorum gerçekten.

Telles bu oyunuyla yabancı sınırını işgal etmeyi hic haketmiyor. Umarım balta oynar. En azından brumaya yer açılır.

Nesil
    2007

TV'deki yorumcular burası falan bayağı karamsarsınız Yeni hoca sendromu yaşıyoruz bence o kadar da karalar bağlamaya gerek yok. Man. United bile lige 2 maçta 1 puanla başlayabildi ki hocaları van Gaal. Çok kötüyüz eyvallah da isim isim değerlendirmek için biraz erken gibi çünkü takım çok ilginç oynuyor; daha sahaya nasıl yayıldığımız bile belli değil, organizasyon 0'a yakın. Daha takım bile olamamışız aslında. Kısaca biraz sancı yaşayacağız yapacak bir şey yok.

Şimdilik görünen Chedjou gitmeyecekse hiç stopere para harcamaya gerek yok. Top tutan bir forvet hem ihtiyaç halinde forveti çiftlemeye yarar hem de Burak sakatlanırsa falan işimize yarar. Veysel ve Telles de aksayan isimlerden, onların seviye atlayıp atlayamayacağı ise meçhul(zaten yerlerine alacak adam olmadığından mecbur seviye atlamalarını bekleyeceğiz). Orta saha da çok aksadı dünkü maçta ama düzelirler onlar, kaliteleri belli. Yasin ise tam bir fiyasko ama ilk maç, derbi heyecanı falan düzelir belki. Alınırken de pek alınmasını istememiştim açıkçası; umudum yok Yasin'den aslında ama hayırlısı.

O kadar kızdığınız Burak Olcan'la beraber hücumda varlık gösteren tek isimdi. Bruma da biraz kıpırdandı ama yeterli olmadı. En iyi oyuncumuz da Muslera, maçın nasıl geçtiğinin özeti aslında bu cümle.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

GS dün oyununu gördükten sonra ben olsam Muslera'dan sonra ilk olarak Bruma'yı yazarım daha sonra diğer yabancıları düşünürüm. Sahada farklı birşey yapacak oyuncu yok takımda.

Ben de Yasin'in tutmayacağını düşünüyorum ama ilk maçında en kötü rakibe denk geldi. Gökhan ve Kuyt'a karşı oynamak zaten çok zor bir de Telles hiç yardım etmedi. Diğer kanatta oynasa belki birşeyler yapabilirdi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

takımı tanımayla alakalı bir durum var.
    mancini tam takımı tanımıştı tam bir şeyler oturtmuştu, gitti.
    şimdi yeni baştan başlıyoruz.
    prandelli de oynaya oynaya tanıyacak takımı, belki selcuk'u kesecek semih'i sag bek yapacak,
    sneijder'i ön libero yapacak bilemeyiz. belki de dünkü 11'in üzerine düşecek.

bizim takımın bireysel problemleri olduğu gibi, takım olarak sıkıntıları var.
    top yapamıyoruz. çok basit ve en büyük fark buydu fenerle aramızda.
    fb top dolaştırıyor alanı genişletiyor. geçen seneden çok daha iyi yaptılar hem de bu maç.
    prandelli'nin sürekli dar alanda pas çalışmaları yaptırması lazım oyuncuların iyice birbirlerini ezberlemesi lazım.

pes bilenler için söyleyeyim hani master league'de bir takım alırsınız süper oyunculardır ama hiç pas yapamazsınız çünkü hepsinin teamwork'ü yeni geldikleri için çok düşüktür. aynen o şekilde.
    belki ilk 11 yepyeni değil ama yeni oyuncular ve yeni bir diziliş var. çok etkiliyor.
    zaman lazım zaman. bizim bu zamanımız var mı ? tabi o da tartışılır.

bir de kesinlikle 3. bir santrafora ihtiyac var. kadro derinliği açısından.

Uğur Meleke : Selçuk hiçbir şey oynamadan maaşı artınca belli ki bu metodu benimsemiş(!) “Daha az futbol, daha çok para” galiba yeni mottosu...

Bu sözün üstüne dahada birsey söylenmez çok güzel özetlemiş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yasin Öztekin ve Veysel'in günahı yok. Yokları oynayan Sneijder'i neden elestirmiyoruz? Bu onu kötü bir oyuncu mu yapar? Keza selçuk ve melo. Özellikle de selçuk çok kötüydü.
    Bu takımın forvetinde veya stoperlerinde sorun yok. Sorun orta sahada. Takımda oyun kurmak için yaklaşıp top alan veya bos alanlara hareketlenen, kaçan bir Olcan var. Bunu azıcık da Burak yapmaya çalışıyor takımın geri kalanı statik oynuyor, ne oyun kurma çabası var ne pas almak için boşa kaçma. Bu şekilde topu defanstan çıkarmada aynı sıkıntıları her mac yaşarız.
    Melo ve Selçuk 5 yas daha genç olsaydı bu takimin orta sahasını taşırlardı. Ama su halde mümkün değil. Yine en mantiklisi Sneijder'i sol açık gibi oynatmak ve sol beke Sabri'yi koymak herhalde. Boylece orta bolgeyi ucleyebiliriz ve selçuk ve melo daha rahat oynayabilir. Tabi bunu en mantıklı şekilde prandelli düşünecek ayarlayacaktır. Fakat su bir gerçek ki selçuk melo ile 4-2-3-1 oynanmaz, bruma olcan ile falan da 4-4-1-1 oynanmaz. Orta sahada bir tane dinamik, kuvvetli, seri bir oyuncumuz olsaydı çok ise yarardi. Belki Furkan bir mac Selçuk yerine denenebilir. Bu durumu çözmek kolay değil. Mancini'nin neler yapmaya çalıştığını simdi daha iyi anlıyorum. Elinde ayni kadro olsa muhtemelen on liberoda melo, sol iç olcan sağ iç selçuk, sol açık Sneijder sağ açık bruma yapardı büyük ihtimalle ve bence mantıklı da olurdu. Zamanla göreceğiz.
    Ayrıca bu Telles'un hucumunun aslında iyi olmadığını, Sneijder'un onu oynattigini, defansinin ise kotu olmadığını düşünüyordum. Hazırlık maçları ve bu maçtan sonra anladım ki defansı rezalet. Sabri veya Hakan sol bekte oynamali. Sabri bu takıma geri kazandirilmali zira Telles'ten iyi sol bek.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Sneijder'e yapılan eleştirileri haksız buluyorum. Sneijder'in kötü oynamasındaki sebep, takımda ona ayak uyduracak kalitede isimlerin bulunmayışıdır. Şöyle bir örnek vereyim ; Bruma ve Sneijder'in aynı anda sahada olduğu maçlarda iki oyuncuyu da etkili ve efektif gördük geçen sezon. Ayrıca Selçuk da geçen yıl ki kötü performansına devam ediyor.

Süper Kupa maçında görüldüğü üzere, orta saha berbat halde. Meireles, Emre ve Topal yol geçen hanına çevirdiler orta sahayı. Son derece isteksiz ve oyunu kabullenmiş şekilde devam ettik. Ta ki Yekta-Bruma oyuna girip, İsmail Kartal'ın da bir acemilik yapıp Emre'yi oyundan alana kadar. Sonradan dengeledik oyunu fakat bu sefer de hücumda istediğimiz varyasyonları uygulayamadık. Burada da Burak Yılmaz'ı suçlu buluyorum. Son derece sorumsuz ve bilinçsiz şekilde sahada gezdi maç boyunca. Sürekli topu ayağına bekledi.

Kısacası bu sezon stoper ve sağ bek yerine, bir pivot santrafor ve oyunun iki tarafını da iyi oynayan bir Türk orta saha transferi lazım bize.

Nesil
    2008
    Yer
    ankara

Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Sneijder'e yapılan eleştirileri haksız buluyorum. Sneijder'in kötü oynamasındaki sebep, takımda ona ayak uyduracak kalitede isimlerin bulunmayışıdır. Şöyle bir örnek vereyim ; Bruma ve Sneijder'in aynı anda sahada olduğu maçlarda iki oyuncuyu da etkili ve efektif gördük geçen sezon. Ayrıca Selçuk da geçen yıl ki kötü performansına devam ediyor.

Süper Kupa maçında görüldüğü üzere, orta saha berbat halde. Meireles, Emre ve Topal yol geçen hanına çevirdiler orta sahayı. Son derece isteksiz ve oyunu kabullenmiş şekilde devam ettik. Ta ki Yekta-Bruma oyuna girip, İsmail Kartal'ın da bir acemilik yapıp Emre'yi oyundan alana kadar. Sonradan dengeledik oyunu fakat bu sefer de hücumda istediğimiz varyasyonları uygulayamadık. Burada da Burak Yılmaz'ı suçlu buluyorum. Son derece sorumsuz ve bilinçsiz şekilde sahada gezdi maç boyunca. Sürekli topu ayağına bekledi.

Kısacası bu sezon stoper ve sağ bek yerine, bir pivot santrafor ve oyunun iki tarafını da iyi oynayan bir Türk orta saha transferi lazım bize.
    aynen abi bunlar lazımda bize alacak adam yok bunları kaç ay geçti danny ve eboue hala gidecek valla çıldıracam lan

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Galatasaray son 15-20 sezondan beri ne kadar kupa aldıysa ne kadar başarılı sonuç aldıysa hepsinin arkasında tamamen prese, rakibi bozmaya dayalı bir oyun stilinin payı var. Alan markajını kısmen bir kenara bırakıp daha ziyade rakibe top ile birşeyler yapmak için zaman bırakmamaya dayalı bir oyun anlayışı var bu başarının arkasında. Ama şimdiye geldiğimizde karşımızda pres gücü 0 olan bir takım var. Evet sıfır koca bir SIFIR. Koşan,basan bir orta sahaya mutlak ihtiyaç var. Bir pivot santrafora(mümkünse zenci,ciğersiz olanlarından) ihtiyaç var. Defans olarak bir sıkıntı görmedim. Gayet iyi savunma yaptı takım. Chedjou çok çok iyiydi.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Yasin Öztekin ve Veysel'in günahı yok. Yokları oynayan Sneijder'i neden elestirmiyoruz? Bu onu kötü bir oyuncu mu yapar? Keza selçuk ve melo. Özellikle de selçuk çok kötüydü.
    Bu takımın forvetinde veya stoperlerinde sorun yok. Sorun orta sahada. Takımda oyun kurmak için yaklaşıp top alan veya bos alanlara hareketlenen, kaçan bir Olcan var. Bunu azıcık da Burak yapmaya çalışıyor takımın geri kalanı statik oynuyor, ne oyun kurma çabası var ne pas almak için boşa kaçma. Bu şekilde topu defanstan çıkarmada aynı sıkıntıları her mac yaşarız.
    Melo ve Selçuk 5 yas daha genç olsaydı bu takimin orta sahasını taşırlardı. Ama su halde mümkün değil. Yine en mantiklisi Sneijder'i sol açık gibi oynatmak ve sol beke Sabri'yi koymak herhalde. Boylece orta bolgeyi ucleyebiliriz ve selçuk ve melo daha rahat oynayabilir. Tabi bunu en mantıklı şekilde prandelli düşünecek ayarlayacaktır. Fakat su bir gerçek ki selçuk melo ile 4-2-3-1 oynanmaz, bruma olcan ile falan da 4-4-1-1 oynanmaz. Orta sahada bir tane dinamik, kuvvetli, seri bir oyuncumuz olsaydı çok ise yarardi. Belki Furkan bir mac Selçuk yerine denenebilir. Bu durumu çözmek kolay değil. Mancini'nin neler yapmaya çalıştığını simdi daha iyi anlıyorum. Elinde ayni kadro olsa muhtemelen on liberoda melo, sol iç olcan sağ iç selçuk, sol açık Sneijder sağ açık bruma yapardı büyük ihtimalle ve bence mantıklı da olurdu. Zamanla göreceğiz.
    Ayrıca bu Telles'un hucumunun aslında iyi olmadığını, Sneijder'un onu oynattigini, defansinin ise kotu olmadığını düşünüyordum. Hazırlık maçları ve bu maçtan sonra anladım ki defansı rezalet. Sabri veya Hakan sol bekte oynamali. Sabri bu takıma geri kazandirilmali zira Telles'ten iyi sol bek.
    sneijder tatilden geleli daha 1 hafta anca oldu (dünya kupası dolayısıyla ) eleştirmek gaddarlık olur ki zaten sorun topu o bölgeye taşıyamamamızdı

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

selcuk inanin kaptanligi alinmali ve artik yedek birakilmalidir , sebebi belli 1. 2 gun oldu takim arkadasian destek cikmadi tartisma yerine gitmedi. 2. kotu oyun , yabanci dusmani dedigimiz(niz) gokhan zan kadar olamadi hic biri.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Alex Song'un gelmesi ve sistemin biraz değişmesiyle güçlü ve dirençli orta sahamız olabilir ve teknik kapasitemizin de avantajıyla topa sahip olan, cabuk top kapan güçlü ve rakibin sinirini bozan bir takım olabiliriz. Nasil mi?
    Muslera- veysel, Semih, chedjou, Balta - Song - melo, selcuk - olcan , Burak , Sneijder.
    Song alınmazsa,
    melo- selçuk, olcan - bruma , Burak , sneijder . seklinde oynamaliyiz. Selçuk ve melodan maksimum verimi bu şekilde alabiliriz. Burada tek sıkıntı sol bek lazim (tarik veya sabri) +dirençli orta saha yedegi lazim (Yekta, umut, emre gibi değil, hamitin eski hali gibi)

Mesaj Yetkileri