Sayfa 2 / 447 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 13405 sonuç

Konu: Fenerbahçe Sohbet Alanı

Fenerbahçemiz, 2011 yılının ilk bölümünde sergilediği performansla, Avrupa’nın en iyi resmi maç performansına sahip ikinci takımı oldu.

2011 yılı içinde şu ana kadar 9 resmi maç yapan takımımız, bu maçlarda aldığı 8 galibiyet ve 1 yenilgi ile Avrupa’da en iyi resmi maç performansına sahip ikinci takım oldu. Fenerbahçe, 2011 yılında Süper Lig’de yaptığı 7 maçı da kazanmıştı. Bu dönemde Türkiye Kupası’nda da 2 maç oynayan takımımız, bu yılki tek yenilgisini Yeni Malatyaspor’dan almış, Gençlerbirliği’ni ise yenmeyi başarmıştı.

BENFICA ZİRVEDE YER ALDI

Yeni yılda en iyi resmi maç performansına sahip olan takım ise Benfica oldu. Zira, Portekiz temsilcisi yeni yılda şu ana kadar 17 resmi maça çıkarken, bu maçlardan 16’sını kazandı ve Fenerbahçe gibi sadece bir maçtan boynu bükük ayrıldı. Benfica ve Fenerbahçe’nin ardından resmi maçlarda en iyi performans gösteren üçüncü takım ise Rennes oldu. Fransa ekibi, 2011 yılında şu ana kadar yaptığı 10 resmi maçta 8 galibiyet ve 2 yenilgi aldı.

SERİ GALİBİYETLERDE 5. SIRADA

Bu arada Spor Toto Süper Lig’de yaptığı son 8 maçı da kazanan Fenerbahçemiz, Avrupa liglerinde sezon içinde en iyi galibiyet serisi yakalayan 5. takım konumunda bulunuyor.
    Bu alanda Fenerbahçemizi geride bırakan takımlar ise Barcelona (16), Benfica , Olympiakos , Porto (10) oldu. İskoçya Ligi ekiplerinden Celtic de sezon içinde ligde bir kez 8 maçlık galibiyet serisi yakaladı.(İHA)

(Not: Fenerbahçe gibi 10 maçtır Portekiz Ligi’nde kazanan Porto’nun galibiyet serisi sürüyor.)
    İşte 2011 yılının en iyi performansa sahip takımları:

Takım Maç Sayısı Galibiyet Beraberlik Yenilgi

Benfica 17-16-0-1
    F.BAHÇE 9-8-0-1
    Rennes 10-8-0-2
    B: Dortmund 8-5-0-3
    Olimpiakos 12-9-2-1
    Celtic 15-11-3-1
    Barcelona 18-14-2-2
    Inter 16-12-1-3
    Porto
    15-11-1-3
    AC Milan 14-9-4-1
    Real Madrid 17-12-3-2

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Mamadou Niang, Birleşmiş Milletler (BM) iyi niyet elçisi olmuş

BM Geliştirme Programı kapsamında yürütülen kampanyanın reklam yüzü de olan Niang; doğum ölümleri, açlık, eğitim ve AIDS gibi konularda insanları bilinçlendirmek için kolları sıvadı. Kendisine BM tarafından 8 numaralı forma hediye edildi.

Facebook/Tribun ve Futboldan Son Dakikalar

Nesil
    2006

Alex de Souza şuan %100 futbolda, muhabbet çok hoş... Bir kez daha hayran oldum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Messi mi? C.Ronaldo mu? MESSİ, C.Ronaldo mu? Brezilyalı Ronaldo mu? BREZİLYALI, Brezilyalı Ronaldomu? Messimi? RONALDO..
    Alex De Souza

aynı fikirdeyiz
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2010
    Yer
    izmir

Default "Şampiyonluk son haftaya kalabilir"

NTV ve NTV Spor’dan ortak yayınlanan % 100 Futbol Özel’e konuk olarak katılan Fenerbahçe’nin yıldızı Alex de Souza, Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay’ın sorularını yanıtladı.

Uploaded with ImageShack.us

"MAÇ MAÇ ÖNÜMÜZE BAKMALIYIZ"
    Şampiyonluk yarışında maç maç önlerine bakmaları gerektiğinin altını çizen yıldız oyuncu, "Maç maç gitmemiz gerekiyor. Şampiyonluğa giden takımlar böyle düşünmediği sürece sıkıntı yaşayabilirler gibi geliyor bana. Bizim için en önemli maç şu anda Bursaspor karşılaşması... Trabzonspor da Konyaspor’la karşılaşıyor. Rakiplerinin ligdeki konumuna bakıldığında onlar için kolay bir maç gibi gözüküyor, ancak kolay bir maç olmayacaktır diye düşünüyorum. Bizim için önemli olan maç maç düşünmek. Şampiyonluk bu sezon da son haftaya kalabilir" dedi.

"GELECEĞE YÖNELİK NET BİR FİKRİM YOK"

Türk halkına kendisine gösterdiği misafirperverlikten dolayı minnettarlık duyduğunu ve geleceğe yönelik net fikri olmadığını dile getiren Alex, “İnsanların kafasındaki Alex imajını düşündüğüm zaman, ben kendimi o imajda, o kadar yüksekte göremiyorum. Ben planlarımı içinde bulunduğum an için yaparım. Anı yaşamak benim adıma daha mantıklı geliyor. Şu anda geleceğe dönük planlar yapmıyorum. Sizin ya da diğer insanların bana yönelik beklentileri olduğu gibi, aynı zamanda kendi ülkemde de insanların benden beklentileri var. Geleceğe yönelik ciddi bir karar vermeden önce bunların hepsini düşünüp öyle karar vermem gerekiyor. Bu yüzden şu anda geleceğe yönelik net bir fikir yok aklımda” dedi.

"TÜRKİYE'YE GELMEDEN ÖNCE BU NOKTAYA GELECEĞİMİ HAYAL EDEMİYORDUM"

Türkiye’ye gelmeden önce burada bu kadar uzun zaman kalacağını düşünmediğini belirten yıldız oyuncu, "Fenerbahçe 2003 yılında beni transfer etmek istemişti. Fakat o zaman ben sarı lacivertlilerle transfer görüşmesi yapmamıştım. Eşim hamileydi ve hamile kalmadan önce iki tane sıkıntılı hamilelik dönemi geçirmişti ve çocuklarımızı kaybetmiştik. Bu nedenle Brezilya’dan ayrılmak kafamızda yoktu. Bu teklifi o yüzden reddettik. Fakat Fenerbahçe 6 ay boyunca transfer konusunda ısrar etti. Biz de kulüp hakkında bilgiler almaya başladık. Buraya gelmeden önce Türk futbolu hakkında fazla bir bilgim yoktu. Sadece kafamda bir düşünce vardı. Şu ana kadar başarılıyıdım, bundan sonra da başarılı olmalıyım düşüncesiyle buraya geldim. Fakat bu noktalara erişeceğimi buraya gelmeden önce hayal edemiyordum" diye konuştu.

"GİDECEKLERİ TAKIMIN HOCALARIYLA KONUŞMALARINI ÖNERİYORUM"

Türkiye’deki kültürün normal hayat ve futbol açısından kendi ülkesinden farklı olduğunu belirten tecrübeli isim, “Buraya gelecek oyunculara, ‘önce geleceğin takımın hocasıyla konuş, senden ne bekliyorlar, kafasında düşündüğü takım nasıl, bunlar hakkında bilgi al’ öyle buraya gel diyorum. Çünkü o kadar fazla kaliteli oyuncu var ki, buraya geliyorlar, fakat kalitelerini gösteremeden gidiyorlar. İşte bunu engellemenin yolu da, gittiğiniz yerin gerek yaşamsal kültürü gerekse geleceğiniz takım hakkında bilgi sahibi olmak” dedi.

"ALIŞIK OLMADIĞIM BİR SİSTEMDE KENDİME YER YARATTIM"

Brezilya’da oynadığı tarzın daha çok hoşuna gittiğini belirten Alex, “Ben Türkiye’ye geldiğimden beri, değişik bir sistemle oynamadık. Alışık olmadığım bir sistemde kendime yer yarattım. Bu da nasıl oldu, lig başlangıcı Christoph Daum döneminde Van Hooijdonk sakatlandıktan sonra orta sahadaki 4’lü, 5’li de bana yer olması gerekiyordu. Ben orada kendime yer yarattım” şeklinde konuştu.

"FORVET DEĞİL ORTA SAHA OYUNCUSUYUM"

Çok fazla gol atmasına rağmen forvet değil orta saha oyuncusu olduğunun altını çizen Brezilyalı oyuncu, “Her zaman orta saha oyuncusu oldum. 60 ya da 65 kez Brezilya Milli Takımı’na çağrıldım, ilk 11 çıktığım maçalara bakarsak 49’u buldum ve 22 gol kaydettim” dedi.

"EN İYİ TÜRK FUTBOLCU SELÇUK İNAN"

Trabzonspor’un milli futbolcusu Selçuk İnan’ın Türkiye Ligi’nde forma giyen en iyi Türk futbolcu olduğunu düşündüğünü belirten Alex; ligimizdeki en iyi yabancı oyuncunun Jaja, gelmiş geçmiş 1 numaralı futbolcunun ise Zico olduğunu söyledi.

"FUTBOLDA 10 NUMARA KÜLTÜRÜ BİTMEK ÜZERE"

Tecrübeli isim, futbolda 10 numara kültürünün bitmek üzere olduğunu söyledi. Zico, Zola, Hagi, Zidane gibi ve kendisinin de içinde bulunduğu 10 numara oyuncuların devrinin sonuna gelindiğini kaydeden Brezilyalı futbolcu, ''Artık 10 numaralardan daha farklı şeyler isteniyor. Arkada iyiyse 'önde niye olmuyor', önde iyiyse 'neden arkada iyi olmuyor' deniyor. Bu tarz oyunculara mutlaka bir şekilde yer yaratılması gerekiyor. Ben buraya geldiğimde Sergen vardı. Onu herkes 'yeterince mücadele etmiyor' diye eleştiriyordu. Sergen'i izlediğim her maçta saha içinde karar veren, skor üzerinde etkisi olan oyuncuydu. Böyle bir oyuncu varken takım içinde yer yaratıp oyuncunun artılarını görmeniz lazım" dedi.

"MESUT ÖZİL ELEŞTİRİLDİ"

Mesut Özil'in de 10 numara pozisyonunda oynayan bir futbolcu olduğunu belirten Alex, "Mesut Özil de aynı tarzda bir oyuncu. Böyle oyuncuların eksik yönlerini kapatıp, artı yönlerini daha da ön plana çıkarmak lazım. Mesut da burada olsa eleştirilirdi. Mesut, Real Madrid'de teknik direktörü Jose Mourinho'nun oyun sisteminde yer bulan ve etkili olan bir oyuncu. Düzen futbolda her şeydir. Belki iyi oynayamayabilirsiniz. Düzenli oynadığınız zaman eksik yönleriniz daha az göze batar. Nuri Şahin, Borussia Dortmund'ta düzene ayak uydurana kadar sıkıntı yaşadı, fakat düzene ayak uydurduktan sonra kalitesini gösterdi. Lütfen bırakın insanlar benim yavaş olduğum düşünsünler. 16 senedir öyle düşünüyorlar. 16 senedir oynuyorum, gollerimi atıyorum, asistlerimi yapıyorum. Öyle düşünmeye devam etsinler'' diye konuştu.
    Alex, ''Dünyada hız, güç, dayanıklık ön plana çıkıyor. Brezilya'da da değişiklik oldu mu?'' sorusuna, ''Kesinlikle değişti, bu yönde Brezilya'da değişim oldu. Futbol bu kadar fazla sonuç odaklı olduğu zaman hocalar bile 'çıkıp kazanın 1-0 yeter' diyor'' şeklinde yanıt verdi.
    Brezilyalı yıldız, ''Elano, Kleberson, Ricardinho Türkiye'de dikiş tutturamadılar. Yabancı oyuncunun burada başarılı olması için en önemli faktörler nedir?'' sorusuna ise ''En büyük faktör, kulüp faktörü. Kulüp içi ortam uymadığı zaman dışardaki ortam önemli değil. Bir insanın kişiliği, karakteri de önemlidir. Herkesin beklentileri bulduğu burada kalış süresini etkiliyor'' dedi.

Alex, son olarak ise gençlere, hayallerinin peşinden gitmelerini, tecrübeli insanların söylediklerinden kendilerine uygun olanları alıp yola koyulmaları gerektiğini tavsiye etti.

Uploaded with ImageShack.us

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Dia, Senegal'in Kamerun'la oynadığı maçta asist yapmış.

http://www.sporxtv.com/futbol/dunya/...1SXTVQ22226SXQ
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

en iyi yerli ve yabancı oyuncu seçimleri gayet enteresan olmuş

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Pes etmek yok. Desteğe devam"
    28 Mart 2011 15:38 | NTVSpor.net
    Acıbadem Sağlık Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar NTV Spor'a önemli açıklamalarda bulundu. Aydınlar kaçan Avrupa şampiyonluğuna rağmen voleybola desteklerinin süreceğini müjdelerken başkanlık için açık kapı bıraktı.

Acıbadem Sağlık Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Türk voleyboluna son dönemlerde verdiği destekle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış durumda. Aydınlar, NTV Spor'un sorularını yanıtladı. Burcu Hakyemez Dal'ın sorularına yanıt veren Aydınlar, en çok merak edilen Fenerbahçe'ye başkan adayı olup olmayacağı konusunda ise açık kapı bıraktı. Aydınlar, kaçan Avrupa şampiyonluğuna rağmen voleybola desteklerinin süreceğini müjdeledi.

"3 SENE ÖNCE BUNLARI SÖYLEMEK HAYALDİ"
    Mehmet Ali Aydınlar "Avrupa üçüncüsü olduk diye çok eleştirildik. Ama bunu söylemek bile 3 sene önce hayaldi. Hatta tüm takımlar için hayaldi. Biz ilk yola çıktığımızda bu hedefi koyduk. İki senedir biz final fourdayız. Bu sene de yine orada olacağız. Kısa süre içerisinde birçok kupa aldık. bu Türkiye'de voleybolun geldiği noktaya katkımızın göstergesidir" diye konuşurken Jan De Brandt ve Ze Roberto ile ilgili de açıklamalarda bulundu.
    "TEK SEÇİM ZE ROBERTO'YDU"
    Voleybolla ilk ilgilenmeye başladığı dönemde voleybol camiasının İtalyanlar antrenörlerden çok şikayetçi olduğunu belirten Aydınlar, Vakıfbank GSTT'un Avrupa şampiyonu olmasıyla birlikte İtalyanların yine gözde haline geldiğini ifade etti. Jan de Brandt'ı hem iş anlayışı hem de karakter olarak çok sevdiğini sözlerine ekleyen Aydınlar, "Onun yerine tartışma yaratmayacak bir isim getirmemiz gerekiyordu ve o isim de Ze Roberto'ydu" dedi.
    "GAMOVA'NIN GİTMEK İSTEDİĞİNİ DUYDUĞUMDA YIKILDIM"
    Mehmet Ali Aydınlar Gamova'nın Fenerbahçe Acıbadem'den ayrılmasıyla ilgili de samimi konuştu. Rus yıldızın ayrılacağını ilk duyduğunda büyük bir şoka girdiğini ve hatta evden çıkamadığını söyleyen Aydınlar "Gamova'nın gitmesini hiç istemedik. Çok ısrar ettik. Kişisel nedenler ve bazı dil sorunları nedeniyle gitmek sitedi. Bunu duyduğumda yıkıldım. Eve gittim ve adeta çıkamadım. Onun gitmesiyle yıkıldım" diye konuştu.
    Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Başkanlığı için de açık kapı bıraktı. Aydınlar "Zamanı gelince her şey konuşulur" dedi.

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Emre ve Selçuk'un perşembe günü takım çalışmalarına katılması bekleniyormuş.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Stoch,ülkesinde 2010 yılının en iyi genç Slovak oyuncusu seçilmiş. 2009'da da bu ödülü Stoch almış.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Hazırlık maçında Lugano İrlanda'ya gol attı. Maç devam ediyor.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

http://www.ntvspor.net/video-galeri/...playici-samet-

Görünmeyen kahraman top toplayıcı Samet

Arda Turan'ın golünde taç atışını kullanan Hakan Balta'nın ne kadar payı varsa, topun oyuna çabuk girmesini sağlayan Samet Karakoç'un da payı o kadar büyüktü. Samet o pozisyonu NTV Spor mikrofonuna anlattı.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Joseph Yobo, NTV Spor'a konuştu

31 Mart 2011 14:01 | NTVSpor.net
    Fenerbahçe'nin Nijeryalı futbolcusu Joseph Yobo, İstanbul'a dönüşünde sıcağı sıcağına NTV Spor mikrofonlarına konuştu. Yobo, transferinden, şampiyonluk yarışına, Gökhan Gönül'den, Fenerbahçe'deki kariyerine önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin Nijeryalı yıldızı Yobo, NTV Spor'a konuştu. İstanbul'a dönüşünde sadece NTV Spor'un karşıladığı Yobo, Fenerbahçe'deki kariyeri, Gökhan Gönül, Nijeryalı efsane futbolculardan Uche hakkında önemli açıklamalar yaptı.
    YOBO'DAN SATIR BAŞLARI
    -Joseph Yobo, Gökhan Gönül hakkında neler düşünüyor?
    -Fenerbahçe'de kalacak mı?
    -Sezon sonunda Everton'a dönecek mi?
    -Şampiyonluk yarışı için ne dedi?
    -Emenike, Fenerbahçe'ye gelecek mi?
    NTV Spor'dan Aykut Yıldırım'a konuşan Joseph Yobo, İstanbul'a geldiği anda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Yobo'nun açıklamaları:
    "BURSASPOR MAÇINA TEK BİR MAÇ OLARAK BAKALIM"
    "Bursaspor son derece iyi bir takım, geçen sene şampiyon oldular. Ama bu maça tek bir maç gibi bakmamızda fayda var."
    Yobo NTV Spor'a özel açıklamalar yaptı

"HER MAÇIMIZI KAZANIYORUZ"
    "Ben bugüne kadar şampiyonluk son maça kalacak gibi düşünmedim. Her maçımızı kazanıyoruz. Her maçta elimizden geleni yapıyoruz. Umuyorum sezon sonunda da zirvede yer alacağız. Ama şampiyonluk son haftaya kadar kalsa da bu sefer bırakmayız."
    "TRANSFERİMİ AİLEMLE DE KONUŞMAM, TARTIŞMAM LAZIM"
    "Şu anda sezon sonuna kadar buradayım. Ailemle de konuşmam lazım. Ama önemli olan ailemle konuşup tartıştıktan sonra karar vermem. Her seçeneğini açık bırakmak istiyorum ama şu anda formasını giydiğim Fenerbahçe için elimden geleni yapıyorum."
    "FENERBAHÇE'YE GELİP GELMEYECEĞİNE EMENIKE KARAR VERECEK"
    "Emenike benim iyi bir arkadaşım. Karabük'te yaptıkları ortada. Fenerbahçe'ye gelip gelmeyeceğinin kararını kendisi verecek. Kendisi Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istediğini söyledi. Umarım en doğru kararı verecektir. Ben de kendisiyle konuşacağım."
    "GÖKHAN GÖNÜL AVRUPA'DA HER TAKIMDA OYNAYABİLİR"
    "Gördüğüm kadarıyla Gökhan Gönül Türkiye'deki en iyi kanat oyuncularından biri. İngiltere'de de bana birçok kişi hakkında sorular sormaya başladı. Avrupa'da her takımda oynayabilecek bir futbolcu."
    "UCHE'NİN AYAK İZLERİNİ TAKİP EDİYORUM"
    "Uche çok büyük bir oyuncuydu. Hem Fenerbahçe hem de Nijerya'nın kaptanıydı. Ben çocukken onu izlerdim. O bir efsaneydi. O Nijerya tarihinin en önemli isimlerinden biri. Ben de onun ayak izlerini takip ederek elimden geleni yapmaya çalışıyorum."
    "TARAFTAR UYUM SAĞLAMAMDA ÇOK YARDIMCI OLDU"
    "Fenerbahçe taraftarı benim işimi çok kolaylaştırdı. Bana büyük destek verdiler. Uyum sağlamak kolay değil ama taraftarımız sayesinde daha iyi şartlar altında olabildim. Sezon sonuna kadar Fenerbahçe ve taraftarlarımız için elimden geleni yapacağım."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bu röpörtajdan da emenike'yi istediğimiz açık açık ortada.

semih yolcu mu diyoruz o zaman?

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Kontratı bitiyordu değil mi?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nerazzuri View Post
    bu röpörtajdan da emenike'yi istediğimiz açık açık ortada.

semih yolcu mu diyoruz o zaman?
    Semih değil, Gökhan Ünal yolcudur muhtemelen. Semih ile anlaşılır yeniden.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Fenerbahçe, tuzaklara düşmeyecektir"

1 Nisan 2011 11:32 | NTVSpor.net
    Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Tuzakları kurgulayanların, kazdıkları kuyulara düştüklerini, tüm spor kamuoyu yakın zamanda görecektir" dedi. Yıldırım, Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük spor kulübü olduğunu ifade ederken, Türkiye'nin en değerli şirketleri arasına girdiklerini de belirtti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbol takımının başarılarının bazı kesimleri rahatsız ettiğini ve çeşitli senaryoların üretilmeye başlandığını savunarak, ''Fenerbahçe Kulübü, asla içine çekilmeye çalışıldığı tuzaklara düşmeyecektir'' dedi.
    "KUYU KAZANLAR"A MESAJ...
    Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin 98. sayısındaki başyazısında, geçen ay kulübe atılmaya çalışılan her iftiraya kulüp asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun sözcülüğünde yaptıkları basın toplantısında gereken cevapları verdiklerini vurgulayarak, ''Fenerbahçe Kulübü, asla içine çekilmeye çalışıldığı tuzaklara düşmeyecektir. Bu tuzakları kurgulayanların, kazdıkları kuyulara düştüklerini, tüm spor kamuoyu yakın zamanda görecektir'' ifadelerini kullandı.
    "TARAFTARIMIZA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR"
    Başarının, inanç ve sabır gerektiren bir süreç olduğunu, sezon sonunda mutlu sona ulaşmak adına, kenetlenmiş olarak yollarına devam ettiklerini kaydeden başkan Yıldırım, Fenerbahçe camiasının, takımının başarılı olacağına sonuna kadar inanmakta olduğunu söyledi. Taraftarlarından küfür ve kötü tezahürat konusuna dikkat etmelerini isteyen Yıldırım, şöyle devam etti:
    ''Şampiyonluk hedefine kilitlenmiş ve inanmış olan takımımızın, motivasyonunu kaybetmemesi ve bu yolda emin adımlarla yürümesi, taraftarımızın sonsuz desteği ile mümkün olacaktır. Takımımızın, ligin geri kalan maçlarında sahaya yalnız çıkmaması, sahamızın kapanmaması adına, taraftarımıza büyük görevler düşmektedir. Taraftarlarımız Beşiktaş, Konyaspor, Gençlerbirliği ve Galatasaray maçlarında gösterdiği hassasiyeti lig sonuna kadar sürdürmelidir. Kendilerine gösterdikleri özenden dolayı teşekkür ederken bu zorlu süreçte yapılacak bir hatanın bedelinin, çok ağır olabileceğini de hatırlatmak istiyorum. Tüm taraftarlarımızın, bu konuya dikkat etmelerini, önemle belirtiyorum.''
    ''EN BÜYÜK ŞİRKETLER ARASINDA YERİMİZİ ALDIK''
    Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, dergideki yazısında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören Fenerbahçe Sportif A.Ş. hisselerinin, İMKB'nin en güçlü 30 şirketinin bulunduğu İMKB 30 Endeksi Şirketleri arasına girdiğini belirtti.
    "BAŞARI, GÜÇLÜ MALİ YAPI İLE GELİR"
    Kalıcı başarıların, güçlü mali yapı ile elde edilebileceğini, her fırsatta dile getirdiğini hatırlatan başkan Yıldırım, şunları kaydetti:
    ''Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ile göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, mali açıdan güçlü bir Fenerbahçe yaratmak adına çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bugün, her branşta elde ettiğimiz ulusal ve uluslararası başarılar ile bu çalışmalarımızın meyvesini alırken; kulübümüz, finans sektöründe de önemli ilerlemeler kat ediyor. Kulübümüzün, İMKB'de işlem gören Fenerbahçe Sportif A.Ş. hisseleri, İMKB'nin en güçlü 30 şirketinin bulunduğu İMKB 30 Endeksi Şirketleri arasına girmiştir. Türkiye'nin en büyük spor kulübü olarak; Türkiye'nin en büyük ve değerli şirketleri arasında da yerimizi aldık. Mali alanda yaşanan bu gelişmeler, kulübümüzün geleceğinin teminat altına alındığını bizlere göstermektedir. Bu başarılarımızla, mutluluk ve gururu bir arada yaşıyoruz.''
    "FİLEDE KUPA GELECEK"
    Aziz Yıldırım, amatör branşlarda geçen ay yaşanan gelişmelere de değinirken, voleybolda Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali'nde 3. olan Fenerbahçe Acıbadem'in gelecek yıllarda kupayı kazanacağına inandığını vurguladı.
    "TEBRİKLER VAKIFBANK'A"
    Kupanın favorisi olan Fenerbahçe Acıbadem'in, geçen yıl ikincilik kupasını kaldırdığı şampiyonada üçüncü olduğunu belirten Yıldırım, ''Kızlarımızın, önümüzdeki yıllarda müzemize şampiyonluk kupasını getireceğine inanıyoruz. Ayrıca dörtlü finalde şampiyon olarak kupanın ülkemizde kalmasını sağlayan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom ekibini de tebrik ediyorum.
    AYDINLAR VE KOÇ'A TEŞEKKÜR
    Şampiyonanın, ülkemizde düzenlenmesi konusunda yoğun çaba sarf eden Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar'a ve turnuva ile ilgili hazırlık çalışmalarını yürüten Asbaşkanımız Sayın Ali Koç'a da teşekkürlerimi sunuyorum'' dedi.
    "POTADA HEDEF ŞAMPİYONLUK"
    Aziz Yıldırım, yaşanan son derece talihsiz ve düşündürücü olayların ardından ligde mücadelesine devam eden bayan basketbol takımı ile erkek basketbol takımından, ligde şampiyonluk beklediklerini ifade etti.
    ATLETLERİ DE AYRICA KUTLADI
    Başkan Yıldırım ayrıca, Fransa'nın başkenti Paris'te yapılan 31. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda 3000 metrede 3. olan Fenerbahçeli atlet Halil Akkaş ile Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da gerçekleştirilen 23 Yaş Altı Avrupa Atmalar Kış Kupası'nda, cirit atmada 80.19'luk derecesiyle kendisine ait olan Türkiye rekorunu da kırarak altın madalya kazanan sporcuları Fatih Avan'ı tebrik etti.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Semih değil, Gökhan Ünal yolcudur muhtemelen. Semih ile anlaşılır yeniden.
    Semih ile anlaşılırsa, ya Emenike'ye yazık olacak ya Semih'e.

ben ikisine de yazık olmaması açısından Semih'in ayrılmasını temenni ediyorum.

Niang, her ne kadar 32 yaşında da olsa 34-35'ine kadar bu takımda ill11 de oynayacak kapasite de bir futbolcu. Ayrıca kolay kolay sakatlanmayan, kart cezalısı gibi durumlara düşmeyen bir futbolcu sen de katılırsın ki.

Bilemiyorum yani. Ben Emenike'nin de Semih'in de uzun süreler almasını istiyorum fakat bu bizim takımımızda bu sistemle mümkün değil açıkcası.

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Alex'in 2. dalya heyecanı!

Fenerbahçe'nin başarılı oyuncusu Alex de Souza sarı-lacivertli takım ile ligde 199 maça çıkarken, hafta sonu oynanacak Bursaspor karşılaşmasında da forma giymesi halinde 200. maçını oynayacak.

Fenerbahçe Futbol Takımı kaptanı Alex de Souza, Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor ile yapacakları maçta 2. kez ''dalya'' demeye hazırlanıyor.

Sarı-lacivertli formayla Türkiye kariyerinde 199 lig maçına çıkan Brezilyalı futbolcu, 3 Nisan Pazar günü Kadıköy'de konuk edecekleri Bursaspor mücadelesinde de forma giyerse, 200. maçını oynayacak.

Bu sezon 16. haftadaki Ankaragücü maçında (189. maçı) Uche'nin 188 maçlık rekorunu geride bırakarak, Fenerbahçe formasıyla ligde en çok forma giyen yabancı futbolcu unvanını alan Alex, 2. ''dalya'' sevincini yaşayacak.

-REKORLAR ONDAN SORULUYOR-

Alex, Fenerbahçe'ye transfer olduğu 2004-2005 sezonundan bu yana geçirdiği 7 sezonda, sarı-lacivertli takımda kırdığı rekorlar, elde ettiği unvanlar ve tarihe geçen golleriyle kulüp tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Son dönemde taraftarların heykelini dikme önerisini getirdiği Brezilyalı futbolcu, şu anda 199 maçla Fenerbahçe formasıyla ligde en çok maça çıkan yabancı futbolcu durumunda.

Brezilyalı, ligin 13. haftasında Fenerbahçe'nin Bucaspor'u 5-2 yendiği maçta 1. dakikada attığı golle, sarı-lacivertli ekibin lig tarihindeki 3000. golüne imzasını koydu.

Alex, Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında Gaziantepspor deplasmanında kaydettiği golle ligde 100. golünü atarak ''100'ler Kulübü''nün üyesi oldu.

2006-2007 sezonunda attığı 19 golle Birinci Lig'de ''Gol Kralı'' olan Alex, Fenerbahçe'nin lig tarihinde ilk yabancı kralı olma unvanını elde etti.

Brezilyalı futbolcu Fenerbahçe'nin Avrupa kupaları mücadelesinde en golcü futbolcusu olma unvanını da elinde bulunduruyor. Sarı-lacivertli formayla Avrupa kupalarında 57 maça çıkan Alex'in toplam 14 golü bulunuyor. Alex aynı zamanda Türk takımlarının Avrupa kupalarında en çok gol atan ve en çok oynayan yabancı futbolcusu durumunda.

Fenerbahçe formasıyla Türkiye Kupası'nda 32 maçta 15 gol atan Alex, takımının bu kupada en çok oynayan ve en çok golü bulunan yabancı futbolcusu unvanına da sahip.

Fenerbahçe'nin lig tarihinde en çok gol atan yabancı futbolcusu olan Alex, bu kulvarda Aykut Kocaman'dan sonra en çok gol atan futbolcu durumunda.

-FENERBAHÇE KARİYERİ-

Alex de Souza'nın 7 sezonda Fenerbahçe formasıyla çıktığı maç ve attığı gol sayıları şöyle:

Organizasyon Maç Gol
    -------------------------------
    Süper Lig 199 113
    Türkiye Kupası 32 15
    TFF Süper Kupa 2 2
    Avrupa Kupaları 57 14
    -------------------------------
    Toplam 290 144

Not: Türkiye istatistiklerini içeren bilgiler Futbol Federasyonu kaynaklıdır.

-İKİNCİ KEZ ''GOL KRALLIĞI''NA GÖZÜNÜ DİKTİ-

Hücuma dönük orta alan oyuncusu olmasına rağmen gol yollarında forvetlerden çok daha etkili bir performans ortaya koyan Alex, 2006-2007 sezonunda elde ettiği ''Gol Krallığı''nın ardından bu sezon 2. kez bu başarının peşinde.

2010-2011 sezonunun geride kalan 26 haftalık bölümünde 25 maçta forma giyerek rakip fileleri 19 kez havalandıran Brezilyalı, sezonun bitimine 8 hafta kala krallık yarışını önde götürüyor.

Attığı gollerin yanı sıra asistleriyle de ön plana çıkan Alex, 100'ün üzerinde golün de pasını verdi.

AA
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by nerazzuri View Post
    Semih ile anlaşılırsa, ya Emenike'ye yazık olacak ya Semih'e.

ben ikisine de yazık olmaması açısından Semih'in ayrılmasını temenni ediyorum.

Niang, her ne kadar 32 yaşında da olsa 34-35'ine kadar bu takımda ill11 de oynayacak kapasite de bir futbolcu. Ayrıca kolay kolay sakatlanmayan, kart cezalısı gibi durumlara düşmeyen bir futbolcu sen de katılırsın ki.

Bilemiyorum yani. Ben Emenike'nin de Semih'in de uzun süreler almasını istiyorum fakat bu bizim takımımızda bu sistemle mümkün değil açıkcası.
    Semih'in uzun süre alması doğru değil. Herşeyde bir miktar olan ama aslında tüm meziyetleri en üst seviyede yapma imkanı olmayan bir oyuncu Semih. Hızı hiç yok, pasör özelliği ve timing sayesinde sırtı dönük oynayabiliyor.

Semih ile uzun süre oynarak önde baskı kurulacak maçlarda yıpratmak mümkün olmaz. Kısacası Semih'in maçları farklı, Niang'ın farklı, hatta olası bir transferde Emenike'ninki farklı. Rotasyonda 2 santrafor olması kötü bir durum, 2si yedek beklemeyi kabul eden kaliteli santrafor olması çok büyük avantaj olur. Emenike ve Semih kesinlikle Niang'a saygı duyarlar eminim.

Semih'in formatı İspanya'ya uygun ama bu fizik-kondüsyon ile çok zor, yine de ezilir. Ben Semih'i sakinliği ile her zaman kritik anların golcüsü olarak düşümeye devam edeceğim. İkinci forvet olarak her zaman işe yarar. Deportivo gibi küme düşümenin büyük adaylarından birine gitmesi mantıksız olur. Menajerine kanıp bunu gerçekleştirmemesi gerekir. Burada mutluyken gidip macera yaşamasını anlayamıyorum. Sonra pişman olup geri dönecek, hele hele şampiyonluğa ve ŞL'ne bu kadar yaklaşmışken.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Semih'in uzun süre alması doğru değil. Herşeyde bir miktar olan ama aslında tüm meziyetleri en üst seviyede yapma imkanı olmayan bir oyuncu Semih. Hızı hiç yok, pasör özelliği ve timing sayesinde sırtı dönük oynayabiliyor.

Semih ile uzun süre oynarak önde baskı kurulacak maçlarda yıpratmak mümkün olmaz. Kısacası Semih'in maçları farklı, Niang'ın farklı, hatta olası bir transferde Emenike'ninki farklı. Rotasyonda 2 santrafor olması kötü bir durum, 2si yedek beklemeyi kabul eden kaliteli santrafor olması çok büyük avantaj olur. Emenike ve Semih kesinlikle Niang'a saygı duyarlar eminim.

Semih'in formatı İspanya'ya uygun ama bu fizik-kondüsyon ile çok zor, yine de ezilir. Ben Semih'i sakinliği ile her zaman kritik anların golcüsü olarak düşümeye devam edeceğim. İkinci forvet olarak her zaman işe yarar. Deportivo gibi küme düşümenin büyük adaylarından birine gitmesi mantıksız olur. Menajerine kanıp bunu gerçekleştirmemesi gerekir. Burada mutluyken gidip macera yaşamasını anlayamıyorum. Sonra pişman olup geri dönecek, hele hele şampiyonluğa ve ŞL'ne bu kadar yaklaşmışken.
    Haklısın, gerçi ben de Deportivo,Espanyol gibi İspanyol kulüplerine gitmesini istemem Semih'in. Aksine daha rahat oynayabileceği bir Ajax var.

En azından ben böyle duydum. Ne kadar doğru ne kadar yalan bilemem açıkcası.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Daha sezon bitmedi ve transfer sezonuna daha çok var ama Ligde Fenerbahçe dışında 17 takımda mücadele eden, gözüme çarpan ve seneye Fenerbahçe'de oynamasını istediğim oyuncuların bir listesini yaptım sizinle paylaşmak isterim.

ANKARAGÜCÜ

Özgür Çek: Bizim Altyapımızdan çıkan bir cevher hangi akla mantığa satıldı bilmiyorum ama bu sezon ara ara göstermiş olduğu parlak performans daha 19 yaşındaki Özgür'ün mutlaka kazanılmasını gerektiriyor umarım o hakettiği yere döner.
    24 Maçta 10 defa 11 oynamış ve 3 gol atmış.

ANTALYASPOR

Kerem Şeras: Gençlerbirliğinden bu sezon Antalya'ya gelen Kerem iyi bir sezon geçiriyor şuana kadar 27 maçta forma giyen Kerem 5 gol atarak dikkatleri üzerine toplamayı başardı 25 yaşında olan Kerem'in tek dezavantajı da bu olsa gerek.

BUCASPOR

Ali Kuçik: Devre arasında Beşiktaş'tan Buca'ya kiraya gelen Ali şuan takımın tek gol umudu, her hafta Buca maçlarını takip ettiğim için daha 19 yaşında olan Ali'nin gayreti,yeteneği ve hırsı beni etkilemiş durumda kendisi geliştirmesi durumunda çok iyi yerlere gelecektir.

BURSASPOR

Serdar Aziz: Bir defans oyuncusuna nazaran teknik bir oyuncu oyun kurmada problem yaşamıyor (ki dikkat edin lugano hala geriden oyun kuramıyor) 20 yaşındaki Serdar çağdaş defans oyuncusu tipinde bir futbolcu, genç yaşı ve gelişime müsait yapısı transfer edilmesinin cezbedici taraflarından biri.

BÜYÜKŞEHİR BLD İSTANBULSPOR

İbrahim Akın: İbrahim tam bir yetenek, hani bazen maçları kazandıracak kilit oyuncu arar takımlar, oyun sıkışınca samanalevi gibi parlayan birden ortaya çıkan ve rakibi çökerten bir oyuncu... İşte bu tanımın sahibi İbrahim Akın. Fiziğini kuvvetli tutması durumunda tam bir bela 26 yaşında olan İbrahim transfer yaşı için hala genç

BEŞİKTAŞ

İsmail Köybaşı: Olası bir Andre Santos transferi sonucunda alınması gereken 2 oyuncudan biri İsmail, Genç yaşı tekniği azmi ve hırsı transferinin en cezbedici noktası.

ESKİŞEHİRSPOR

Sezer Öztürk: Tipik bir 10 numara Altyapısını Almanya'da tamamlamış olması onun için avantaj büyük takıma geldiği zaman adaptasyon sorunu çekecegini de zannetmiyorum transfer edilmesi gereken iyi bir oyuncu.

GAZİANTEPSPOR

Danny Nounkeu: Bence şuan ligin en iyi savunma oyuncusu. Bi kere çok hızlı bir oyuncu, Top kapmada becerili ve dikkatli az faul yapmaya çalışıyor. Geriden oyunu kurmakta oldukça yetenekli ve en büyük avantajlarından biri de yaşı. daha 24 yaşında olan Danny eğer Yobo transfer edilmezse düşünülmesi gereken ilk isim bence.

Cenk Tosun: Cenk hakkında pek bişey demek anlamsız geliyor çünkü kendisi devre arasında gelmesine rağmen şuan takımın en golcü oyuncularından biri. Genç yaşı Fiziği ve Vuruş tekniği ile mutlaka transfer edilmesi gereken bir isim.

GALATASARAY

Arda Turan: Galatasaray'ın içinde olduğu kötü dönem, 500 milyon liraya dayanan borc ve karışık durum içerisinde sezon sonunda büyük ihtimalle takımdan ayrılacak Arda... Eğer Arda'ya olası bir 8-10 milyon € arasında bir teklif gelmesi durumunda Aziz Yıldırım 15 milyon € ile kapıyı çalarsa belki bu sefer bu transfer konusunda daha iddialı olabilir.

GENÇLERBİRLİĞİ

Orhan Şam: Gökhan Gönül'ün olası bir transferi sonrasında bu bölgeye aday ideal bir oyuncu Orhan bir bek olmasına rağmen bu sezon ligde 4 atması da onun kalitesini belgeleyen durum olarak görülebilir.

Mustafa Pertemek: Sezonun büyük bir bölümünü sakat olarak geçiren Mustafa yeni yeni kendini toparlamaya başladı. Genç yaşı ve yeteneği transferinin en büyük kozu.

KAYSERİSPOR

Serdar Kesimal: Kuşkusuz sezonun en iyi çıkış yapan oyuncularından biri. Şuanda Milli Takımın banko oyuncularından biri olarak görülen Serdar 21 yaşında ve büyük bir gelecek vaadediyor. Fenerbahçe forması ona , o Fenerbahçe'ye yakışır.

Hasan Ali Kaldırım: Andre Santosun gitmesi durumunda İsmail Köybaşı ile beraber o bölgeye 2 alternatifden diğeri. Serdar gibi yurt dışında alt yapısını tamamlayan Hasan Ali gelecek vaadeden isimlerden biri. İsmail'e göre bonservisi daha ucuz olan Hasan Ali transfer için değerlendirilmesi gereken isimlerden biri.

Nordin Amrabat: Golcü kimliği üst düzeyde olmasa da top tutması, top saklaması, güçlü fiziği, servis yapabilecek bir yapısı ve birebirde etkili olan hızlanması oldukça yüksek ve tempolu bir oyuncu. 23 yaşındaki Amrabat ideal bir transfer gibi görünür.

KARDEMİR KARABÜKSPOR

Emenuel Emenike: Trabzonspor maçında geçirdiği sakatlığa kadar lige damgasını vuran bir oyuncu. Fazla anlatmaya gerek yok o kendini iyi oldukça anlatıyor.

KONYASPOR

Serkan Şahin: Genç yaşı, altyapsını yurt dışında tamamlamış olması ve kaliteli & gelişime müsait bir oyuncu olması Serkan'ın avantajı.

KASIMPAŞA

Şahin Aygüneş: 20 yaşındaki Şahin şuan Kasımpaşa'nın en iyi oyuncularından biri. Genç Forvet gelecek vaadeden bir isim.

MANİSASPOR

Yiğit Gökoğlan: Bu sezon ilk 11'de fazla forma şansı bulamasa da genç Yiğit attığı 3 golle adından söz ettirdi. Oyunu iki yönlü oynaması ve tempolu futbolu pozitif yönlerinden biri.

SİVASSPOR

Kamil Grosicki: Devre arasında transfer edilen Kamil şuana kadar 9 maçta 5 gol atarak bitiriciliğini ön plana vurmuş durumda ayrıca hızı ve adam eksiltmedeki beceriside 23 yaşındaki Polonyalı oyuncunun avantajlı yönlerinden biri.

TRABZONSPOR

Selçuk İnan: Bonservis bedelinin olmaması ve şüphesiz Selçuk & Cristian ikilisinden daha iyi olması transfer ihtimalini yükselten bir oyuncu.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İsmail Köybaşını almak için öncelikle 10milyon€ gibi bir rakamı kafadan gözden çıkarman gerekiyor.

Bu dediğim Sezer içinde geçerli; mağlum Sezer yarım sezonda 10 gol atacağı için 10milyon€ ediyor. (bülent uygun mantığı)

İbrahim Akın ise 2.bir Burak Yılmaz vakası olur.

Cenk ve Danny'i yüksek miktarlar vermedikçe Antep yönetimi bırakmaz. Seneye hedefleri şampiyonluk olacaktır.

Serdar,Hasan Ali,Amrabat üçlüsünden Serdar ve Hasan Ali'yi gözüm kapalı alırım fakat bu ikisi içinde oldukça yüksek miktarları gözden çıkarmamız lazım. Maksimum 15milyon€'dan kapıyı açacaklarından şüphem yok. ( ikisi için ) Amrabat ise, elimizde Stoch varken gereksiz.

Orhan Şam ise Gökhan gitse de gitmese de bu takıma alınması gereken futbolculardan bir tanesi, bir çoğumuz Okan'a şans verilmesini istiyor fakat Orhan hedeflerimiz doğrultusunda nokta atışı olur.

Emenike'ye ise kesin gözüyle bakıyorum artık, gerek verdiği röpörtajlarda Fenerbahçe'de oynamak istiyorum demesi gerek Yobo'nun açıklamalarından yola çıkarak.

Son olarak Arda Turan'ı Fenerbahçe'de görmek isteyenler arasında Aziz Yıldırımdan sonra en çok ben istiyorumdur. Fakat Galatasaray yönetimi 15milyon€'ya Arda'yı bize satacağına 5milyon€'ya Avrupaya satar.

Son olarak Selçuk'da cuk oturur takımımıza, ayrıca Ceyhun'da gelse fena olmaz.

Geri kalan futbolcular ise son derece gereksiz takımımız için bence.

Nesil
    2010
    Yer
    İzmir

Herkes Gökhan Gönül diyor ama ben son milli maçtaki performansıyla bile Selçuk İnan ın Avrupa da rahat oynayabilecek niteliğe sahip olduğunu düşünüyorum. Türkiye de onu alan takım hem yabancı kontenjanı açısından hemde yaşı ve yeteneği açısından çok avantajlı olur. Arda yı İsmail i falan Fenerbahçe ye vermezler, en azından Beşiktaş İsmail i vermez Mehmet Topuz transferinde bile birbirlerine gitmesin diye fiyatı ne kadar yükselttiklerini hatırlatırım...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

F.Bahçe'ye bence öncelikli olarak yaratıcı çift yönlü bir orta saha lazım. Hatta almışken bir kaç tane daha alalım seneyede giyeriz

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Kentte bir tedirginlik var"

5 Nisan 2011 10:29 | NTV Spor ve Ajanslar
    Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, kentte liderliğin getirdiği bir tedirginlik olduğunu belirtirken, Galatasaray ile çok zorlu bir maç oynayacaklarını belirtti.

Spor Toto Süper Lig'de liderliğe yükselen Trabzonspor'da, kulüp genel sekreteri Hasan Yener, liderliğin Trabzonspor'un alışık olduğu bir mevki olduğunu ve lig sonunda da aynı yerde olup şampiyonlukla sezonu noktalamayı umut ettiklerini söyledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yener, Trabzonspor'un liderliğe yabancı olmadığını belirterek, ''Trabzonspor'un alışık olduğu bir mevki. Bu sezon uzun haftalar lider getirdik. 23. haftada liderliği bırakmıştık ve 27. haftada geri aldık. Umuyorum lig sonunda yine lider biz oluruz ve şampiyonlukla bu sezonu noktalarız'' dedi.

Önlerinde 7 maç bulunduğunu ifade eden Yener, ''Bu maçların hepsi zor maçlar. Yarış, bütün hızıyla devam ediyor. Geçen hafta bu yarışta puan kaybedenin sıralamadaki yerini kaybedeceğini, ama bundan da önemlisi psikolojik olarak kayıp yaşayacağını söylemiştim ki bunu önümüzdeki haftalarda göreceğiz'' diye konuştu.

''GALATASARAY MAÇININ RAHAT GEÇECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR''
    Yener, Galatasaray ile hafta sonu deplasmanda yapacakları karşılaşmanın seyircisiz oynanacak olmasının kendileri için bir avantaj olmadığını belirterek, ''Trabzonspor'un her yerde seyircisi var. Her yerdeki seyircisi de Trabzonspor'u en iyi şekilde destekliyor. Futbol seyirci ile güzel. Yalnız bu maç çok rahat geçecek maç gibi bir düşünce var. Bu böyle değil. Şu anda Galatasaray, milli takımlara en fazla oyuncu veren takımlardan biri. Gerçekten çok kaliteli bir kadrosu var. Ama aldığı sonuçlar kadro kalitesiyle örtüşmese bile Galatasaray, neticede Galatasaray'dır. Bana göre çok zor, çetin bir maç olacak.'' dedi.

''KENTTE TEDİRGİNLİK VAR''
    Yener, bir gazetecinin ''kentte şampiyonluk havası çok yok. Stat da tam dolmuyor'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Kentte bir tedirginlik var, ama bu doğaldır. Yarıştaki gerginlikten kaynaklanan bir tedirginlik bu. Tabi konuştuğunuzda herkes şampiyonluğa inançlı, ondan da öte futbolcu kadrosu ve teknik heyet de çok inanıyor. Ama taraftar desteği için yeterli mi? Biz şu anda bunu yeterli görmüyoruz. Trabzonspor taraftarı daha etkili olmalı. Taraftarların, Hüseyin Avni Aker'i tıklım tıklım doldurması gerekir diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

''BURSASPOR, PUANI HAK ETTİ''
    Bursaspor'un Fenerbahçe ile hafta sonunda oynadığı maça da değinen Yener, ''Hiçbir takım sahaya mağlup olmak için çıkmaz. Her takım sahaya kazanmak, puan almak için çıkar. Bursaspor, geçen yılın şampiyonu, gerçekten Saracoğlu'nda iyi bir mücadele verdi. Kazanabileceği bir maçtı, kazanabilirdi de, ama gerçekten ortaya koyduğu futbol ile fazlasıyla bana göre puanı hak etti. Yarış devam ediyor. Bursaspor'un da ligdeki iddiası devam ediyor. O bakımdan bundan sonraki maçların hep zorlu geçeceği düşüncesindeyim'' diye konuştu.

''BURAK SAVAŞÇI BİR FUTBOLCUMUZ''
    Yener, Beşiktaş maçında burnu kırılarak ameliyat olan, Konyaspor maçında da iki kez başına darbe alan ve maç sonunda müşahede altına alınan Burak Yılmaz'ın futbolcu kimliği ve kişiliği ile savaşçı bir futbolcu olduğunu anlatarak, ''Gerçekten Trabzonspor'un, taraftarların arzuladığı bir futbolcu. Takımın önemli ateşleyicilerinden biri'' dedi.

Konyaspor maçında 100. golünü atan Umut için maçtan önce gol atacağını söylediğini kaydeden Yener, ''Umut, ona olan güvenimi boşa çıkarmadı. Önümüzdeki haftalarda da yine gollerine devam edeceğini umuyorum. Trabzonspor'u isteyeceği yere taşıyacak futbolculardan biri Umut'' diyerek sözlerini tamamladı.

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Bursa beraberliği üstümüzde ki gereksiz baskıyı aldı bana göre. İyi oldu iyi. Oyun gayet iyiydi. Haftaya Eskişehir'de kazanırsak önümüz aydınlık

Nesil
    2006
    Yer
    Başkent

Dia yine sakatlanmış ve Eses maçında yokmuş. Keşke Krasic'i almış olabilseydik.
    Fenerbahçe Cumhuriyeti

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Emre - Dia yokmuş Eskişehir maçında

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Emre oynayacak deniyor ama ?

Sayfa 2 / 447 İlkİlk 12341252102 ... SonSon