Sayfa 447 / 447 İlkİlk ... 347397437445446447
13,381 ile 13,405 arası toplam 13405 sonuç

Konu: Fenerbahçe Sohbet Alanı

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Barak View Post
    Fakir fukarının gözü kaldı da diyebiliriz Şaka bir yana ben Aziz Yıldırımın sene sonunu göreceğini düşünmüyorum. Çok sözünün arkasında olan bir değil ama son zamanlarda söylediği mahkeme şike hakkında verdiği her kararda gidicem dedi. Artık kalacağını düşünmüyorum. Yakındır yani Pereira+Aziz gider. ama Pereira'nın gitmesi doğru olur mu olmaz mı bilemiyorum. Yep yeni bir takım yep yeni bir ülke alışma süreci v.s v.s çok önemli kavramlar var.
    Kolay olmaz tabi teknik direktör değişikliği ama gidişat onu gösteriyor .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

haftalardır konuşma gereği duymuyorum fakat vitor'la olacak iş değil bu.

son 10 yıldır arsenal ve manu'da sürekli 11 oynamış bir oyuncuyu sen ülkene getiriyorsun ve yedek soyundurup, son 20 dakika kurtarıcı olarak oyuna alıyorsun. yok öyle bir dünya. şu kadroyu ismail hocaya versen yenilgisiz liderdi bu takım. abartıyorum bu takım şampiyonlar ligi grubundaydı.

sen fernandao ve van persie'yi 11 de oynatacak bir sistem kuramıyorsan, beceremiyorsun bu işi.

porto'da şampiyon olup şak diye arap ülkesine giden vizyonsuz hocayı böyle kadronun başına getirirsen olacağı bu zaten? işlemeyen sisteme sabır gösteremezsiniz burada bir anlaşalım önce. sabır dediğiniz şeyi aklınızdan çıkartın.

yönetimin becereksizliğinden bahsetmekte istiyorum aslında. plansızlığından daha doğrusu. transfer döneminin başından beri hamlelerin güzel olduğunu fakat ortada net plansızlık olduğunu söylüyordum bunu artık herkes görüyor sanırım.

evet 2003 yenilenmesi güzel sonuçlar verdi fakat planlı bir yenilenmeydi. bu tamamen plansız, programsız.

bu seneyi ya boş geçip seneye boşluklar doldurulacak, ya da boşlukların doldurulması devre arası olacak. bakalım yönetim hangisini seçecek.

bu seneyi boş geçmeyi akıllarından geçiriyorlarsa gelecek sezon boşlukları doldurmak yeni yönetim ve yeni teknik ekibe kalacak. burası da çok açık ve net orada.

durumun ciddiyetinin yönetim de teknik ekip de farkında bana göre.

önümüzde ki 3 maç sonucunda radikal değişiklikler olur gibi geliyor bana.

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Suç Vitor'da olsa Hollanda da santraforsuzluktan çekmezdi 2 maçı peşi peşine kaybedip gol dahi atamadan şansı ayağımıza kadar getirmezlerdi..

4 maç peş peşe oynadı bu adam 11 de.. Rize hadi saha kötüydü.. Antalya hadi asist yaptı 90 dk oyun oynamasada.. Kasımpaşa ? Hele ki Molde ? Islıklanmadı mı adam ? Yine Celtic'de 11 çıktı ama 90 dk tek işe yarar işi yok.. Herşeyi Diego Fernandao flan yürüttü.. Zaten Rvp tek santrafor olarak oynayamaz Süper Lig'de alışana kadar.. Anadolu kulüplerinin savunma anlayışında iyi pas atsın kafaya sağlam çıksın diye birşey yok.. Vursun indirsin genel olarak.. Premier Ligden sonra adam şok yaşıyordur teknik futboldan fizik futbola geçiyor Drogba doğru seçimdi lig için Rvp uyum süreci yaşıyacaktır daha.. Nani Portekiz'den geçişle geldiği için daha kolay alıştı diye düünüyorum..

Molde ve Rize maçları hariç.. Oyun da iyi tarafın biz olmadığı hiç bir maç hatırlamıyorum.. Golleri tamamen bireysel hatalarla attırıyoruz..

M. Topal kafayı toplayamamış daha belli.. Sene başında silahlı saldırıya uğradı adam.. Josefin yokluğunu dolduramıyor.. Beşiktaş maçı 2.gol kjaeri aşan topa vuramadı Gomez tamamladı, Akhisar maçı 2.gol topu Volkan'a bırakmak istesede adam araya girdi.. Celtic maçı 2.gol defans çizgisinin önünde olup o vuruşu yaptırmaması gerekiyordu.. Shaktar maçlarında ki gibi..

Akhisar'ın ilk golü tamamen bizim sayemizde 3-4 oyuncu toplandı kimse yok penaltı yapıyor..

Bursa Beşiktaş maçlarında yenen hakem hatalı kararlara değinmiyorum bile..

Ama hedef bu kadar büyük, oyun bu kadar iyi giderken inanılmaz bireysel hatalar yapılıyor.. Rakip takımın kendi hazırladığı pozisyonlar olmuyor goller.. Alper bi ara pas atıyor Rize gol buluyor.. Kendileri oyunu sahamıza yıkıp attırmıyorlar.. Shaktar maçında ki gibi organize hücumlara yenilmiyoruz.. Bir gol yiyorsak genelde en az 1-2 bariz suçlu oluyor takımda..

Takım ligin en iyi takımı.. En iyi oynayan takımı.. Beşiktaş diyenlere hiç katılmıyorum.. Öyle oyun olmaz.. Mersin'e Antep'e fark atmakla iyi oyun olmaz.. Mersin bile defalarca pozisyon buldu.. Sporting Ts Fener maçlarına değinmiyorum çok kötü oynadılar..

Bireysel hatalar azalıp.. Bulunan pozisyonlar gole daha çok dönüştürülürse rahat edilir.. Ligde en çok pozisyona giren 2. takımdık 1.si gs..
    Oyun bu kadar iyiken futbolcuların sayesinde oluyorsa.. Bu kadar çok gol kaçırılıp bireysel hataların bu kadar anlamsız şekilde yapılması Vitor'un olduğuna katılmıyorum..

FM oynayan insanlarız genel olarak.. Oyun da çok gol kaçıran forvetlerinizin suçu yok.. Geri pasla rakibe gol attıran oyuncunuzun suçu yok.. Kilit oyuncularınız sakatlanmış.. Hanginiz suçlu benim diyor.. Hanginiz ekran başında çıldırmıyor yani ?

Birde gerçek hayata vurunca düşünün.. Dünya'nın en iyi golcülerinden RvP'yi almışsınız.. Molde'ye bulduğu bütün fırsatları kaçırmış ama suçlu değil.. Avrupa çapında ki Sol Bek Caner ve ManU'nun eski yıldızlarından Nani iyi olduğunuz 5-10 dk oyundan düşüp 2 gol yedirtmiş suçlu değil.. Siz suçlusunuz olacak iş değil.. Madem dünya çapında bu adamlar.. Markovic - Şener - Diego - Kjaer - Volkan - Josef - Hasan Ali - Fernandao - Ba Meireless bile bi mücadele ortaya koyarken Nani bazı maçlarda farkını ortaya koysa da RvP maksimum bir maçta 2 dk koyabiliyor farkını..

Bu arada Celtic ve Molde ilk golleri de Ozan'ın hatasıyla geldi.. Yanında ki adam kafaya çıkıyorsa sende çık rahat vuruş yaptırma en azından.. Ayağı yerde rakibi izliyor mücadeleye girmiyor adam.. Oyuncular bu kadar hatalıyken Vitor gider demek çok ağır kaçıyor..

Kadroya bakıyorsun harika hatalara bakıyorsun profillerine hiç yakışmıyor.. Gerçi bizim Milli takımın da hali ortada..

Nesil
    2014

[MENTION=296814]MasALP[/MENTION] birde şu var. RVP yada Fernandao ne kadar beslendi. Benim hatırladığım en son 3 maçta kanatlar iyi besledi. Onun dışında özellikle RVP'nin ilk 11 çıktığı maçlarda kanatlardan veya kilit arapası olarak adamı hiç besleyemediler.
    Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2014
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by Barak View Post
    @MasALP birde şu var. RVP yada Fernandao ne kadar beslendi. Benim hatırladığım en son 3 maçta kanatlar iyi besledi. Onun dışında özellikle RVP'nin ilk 11 çıktığı maçlarda kanatlardan veya kilit arapası olarak adamı hiç besleyemediler.
    Besleyicilik konusuna katılıyorum.. Ama bu konuda Vitor'u eleştirebileceğim tek şey antremanları.. Bu kadar sakat veriyorsak var bi yanlış demek ki.. Ama Volkan - Hasan - Uygar - Alper uzun süredir takımda göstermediği performansı şimdi gösteriyor bu da antremanlarda demek ki doğru işleri de yapıyor dedirtiyor bana..

Josef - Diego'suz orta saha hücumda ve savunmada belimizi zaten büküyor.. Topal ve Ozan pozisyon pozisyon inceleyince yediğimiz gollerde baş aktör genelde 1 i oluyor.. RvP maç başı 3-4 en az pozisyona giriyor.. Josef ve Diego geldiğinde bu sayı artacak illa ki.. Ama RvP ayarında bi golcü kaleciyle karşı karşı bir maçta 2 kere kalıp gol atamıyorsa ve bunu üst üste bir kaç maç yapıyorsa Rvp hatasız orta saha ve savunma hatalı diyemem..

Bursa - Beşiktaş - Atromitos - Rize maçlarında cidden çok klas goller attı.. Ama çok daha basit çok pozisyon kaçırdı..
    Bence eleştirilmesi gerekenler futbolcular.. Orta da oynanan oyun gerçekten tatmin edici.. Yapılan müdahaler bence genel olarak yerinde ama hatasız diyemem.. 2.yarı oyunları daha da iyi oynuyoruz bence devre arası müdahaleside iyi..

Ama yıldız futbolcularımız varsa eğer Molde'nin sağ kanadı 5-10 dk'da Caner Nani ikilisini pert edip maçı kazanıyor..
    M.Topal çapa dediğimiz adam Celtic maçında pozisyon sadakati azalmış durumda, kafa topuna çıkmayıp Gomez'e topu bırakıyor..
    Ozan ilerde yıldız olacak diyoruz.. Molde Celtic maçında kafa toplarına zıplamıyor adamlar birinde penaltı diğerinde dokunmuyor bile adama..
    Bruno alvesi eleştirmeye bile değmiyor..
    Rvp yakaladığı pozisyonları atamıyor.. Olmayan pozisyonları atıyor.. Kaçırdıkça rakibi ateşliyor resmen.. Oyuncularda oyundan düşüyor..

Peşi peşine çok net pozisyonlar buluyoruz.. Çok kaçırıyoruz.. Koparmamız lazım maçları..
    O profillere o hatalar yakışmıyor.. Oyun iyi.. Genel anlamda mücadeleleri iyi.. Ama o hatalar.. Bel büküyor..

Bide Aziz Başkan'a da katılıyorum.. Lig mücadelesi kopmasın diye hakemler 2 takıma yardımcı olduğu açık.. Zaten bizde sistemin işleyişi hakem hataları olmasa Beşiktaş'ın hali de başka olabilirdi bundan önce.. Ama bu kadar sermayeden sonra sponsordan sonra bizi şampiyon yapacaklardır..

Heryerde olduğu gibi bizdede bi lobi işleyişi illa ki var.. FIFA ve UEFA bile bu durumdayken pollyannacılık oynamaya da gerek yok..
    Last edited by Nedvedmania : 07.Ekim.2015 at 21:19

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    sezon sonuna kadar kolay kolay gönderilmez gibi... avrupa liginden elenirse orasi ayri...
    Tahmin değil yalnız, duyum.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Dost acı söyler ama bu teknik direktörle 8. hafta ne oynuyorsak 34. haftada aynısını oynarız..Savunma yok, hücum organizasyonu yok, kanat akını yok, kondisyon yok, hız yok.. Bir takım nasıl başarılı olabilir Allah aşkına..Yazık verilen paralara yazık.
    Bu kafayla haftaya GS bize en az 3 tane atar.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Fenerbahçe'den açıklama: "UEFA gelirlerimiz geçici olarak dondurulmuştur"
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Alex'in ne yapmaya çalıştığını anlayabilen var mı?

Bu sadece avrupa kupalarındaki gelirlerin engellendiğiyle alakalı sanıırm yanlış anlamadım ?

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

21 Kasım 2015 son entry, Fenerbahçe'nin teknik direktörü değişmiş. Alan almış satılan satılmış, vay be forum bi silkelen.
    Advocaat hakkında düşünceleriniz nedir?
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Valla ben Advocaat'tan çok ümitli değilim..Takımın orta sahaya, kim ne derse desin forvete Fernandao yerine forvet lazım.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

4-3-3 seven bir hoca ama artik boyle hocalarin modasi gecti bence.. bakalim kapali kutu ne yapicak merakla beklemedeyim..

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Stoch yerine Aatıf oynayabilir.Bence mis gibi kadro,zaten defansif olarak efsane,şu takım ligde gol yerse ayıp olur.Bir tek Hasan Ali ile sol kanat eğreti duruyor bence.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Fenerbahçe Vitor Pereira'yı sezon başında göndermeliydi.
    Monaco kesinlikle elenebilecek bir takımdı sonraki eleme için kura şansı gerekli ama bu geç gelen operasyon ŞL'ye mâl hatta lige olmuş olabilir.
    Kadroya gelirsek sezon başı antrenman yapmayan Volkan D. ve Van Persie'nin ligin ilk haftalarında vereceği performans muamma.
    Van Der Wiel-Skrtel-Kjaer 3lüsü gerçekten kağıt üzerinde birinci sınıf kaliteye sahip Hasan Ali ve İsmail orada sırıtsa da idare edebilirler. Fakat orta sahada aynı kaliteden bahsetmek çok zor. Bana kalırsa 2 orta saha 1 açık oyuncusu transfer etmeliler. İsviçre takımıyla oynanan maç aldatmamalı arada dağlar kadar siklet farkı var.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Topu Salih aldığında sanki Alex almış gibi heycanlanıyorum. Yürü be çocuk! 10 numarayı sen giy ilerde
    Ayrton Senna da Silva

Sol bek İsmail form yakalarsa ligin en iyi beklerinden olur, orta sahaya gelince, Salih ve Ozan gayet iyi bence, bizim forvete ihtiyacımız var.
    Burak

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

İsmail zaten ligin en iyi beklerinden. Zira ligimizin bek kalitesi çok kötü durumda. Hasan Ali ile İsmail arasında büyük bir fark göremiyorum. Bek elzem değil. Doğru format ile idare edilebilir.

Vitor'un ezbere dizilimi statik çift önlibero ile oyunu kabul etme eğilimi gösteriyordu. Halbuki bugün Advocaat; Topal'ı half-back yaparak Salih'in 10 no, Ozan'ı 8 no kullandı. Ozan'ı da hücumda sürekli ileri itti. Sadece savunmada set düzeninde geride 6 no gibi pozisyon aldı Ozan. Salih ise neredeyse serbest oynadı. Emenike'nin kanattan içeri bindirmelerinden ötürü rakip stoperler yerleşik kaldı. Ozan'ın sık sık 3. bölgeye yerleşmesi, Neustädter'in neredeyse hemen arkasına kadar risk alıp sık sık çıkması. İşte bizim Vitor'dan görmediğimiz şeyler bunlar. Vitor'un kafası kanatların top taşıması, santraforun kanatlara açılıp uzun topu indirerek servis etmesi üzerine saçma bir mantık. Nani'nin sezon boyu sık sık çalım denemek zorunda kalması yüzünden oyundan kopması sorunu oldu. Özellikle 2. yarı Nani'de bıkkınlık oldu ve zorlama çalım denemeleri yerine basit oynamaya döndü. Halbuki bu sistemde Nani'ye daha önde topla buluşturursan bitirebilir. Stoperi geçmek ile kanattan ikili üçlü sıkıştırmaları geçmek arasında uçurum var. Geride bıraktığında etkili şutlarına da ihtimal kalmıyor. Vitor, ligde en az 20 gol 15 asistlik bir performansı yedi.

Bugün lazım olan topu çabuk yönlendirebilen ve topla devamlılığı olan bir 10 no. Klasik 10 no ile fizik gücü düşük Salih'in dar alanda oyunu zaafiyet gösterebilir. İki tembel oyuncu ile orta sahada her takıma tempo yapmak mümkün olmayabilir. Sneijder'in de bu hantallığı yüzünden Galatasaray tempolu oyun oynayamıyor. Alex de benzer şekilde 4411'e mahkum etmişti takımı. Ziyech tercihi hem kalite, hem de oyun formatı açısında çok doğru tercihti. Dribbling yapabilecek kaliteli 10 no bulmak da çok zor zaten. Topal - Salih - Ziyech ile kanatları öne atabilirsiniz. Salih'in daha önde ve daha az baskı ile oynaması sonucu Salih'i daha çok geliştirebilirsiniz. Hem de tempoyu çok üst seviyelere çıkartabilirsiniz. Volkan'ın dönüşü ile +1 kanat oyuncusuna da, hatta Aatıf'ı gönderip Stoch ile beraber yedek bekleyecek kanata da ihtiyaç var. Nani'nin gidişi ile net 1 kanat eksildi, buna Markovic'in gidişi de katılabilir. 4. santraforu da, belki 4. stoperi de alabilirsen kağıt üzerinde eksiksiz bir takım olur. 4. stoperi belki Topal ile idare edebilirsin. Santraforu da belki Sow'in kiralanması ile çözebilirsin. Tabi derbilerde bu dizilim olmaz. Ziyech ve Salih'ten savunma parselasyon sorunu yaşayabilirsin. Hoca çözecek bunları. Onca yılın deneyimi ile düşünmüyorum gerisini.

Hepsinin temelinde FFP var. O yüzden acil satış gerekiyor. Arsenal'in ilgisi genelinde Kjær'in 25M'a satışı her şeyi çözer. Şişen piyasa gereği min 25M ederi var. 35M piyasa ederi şu an bence. Ömer Toprak 30M'dan aşağı gitmeyecek mesela.

Advocaat'ın bugün oynattığı anlayış Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'si ile benzerlikler taşıyor. 1-2 nokta atışı transfer o sezonun başarısını da getirebilir. Tempo sorununu da komple çözebilir.
    Last edited by Cengo : 19.Ağustos.2016 at 02:46
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    06

Ne Vitor'muş arkadaş gidişiyle baharı getirdi 68 lik 'delikanlı' bakalım neler yapacak .

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Aziz Yıldırım sonunda hiç kimsenin yapmadığı yapacak heykelleri GS ve BJK'de dikilecek adam olarak küme düşürtecek herhalde sonunda..Tebrikler başkan Efsanesin..

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by byariff View Post
    4-3-3 seven bir hoca ama artik boyle hocalarin modasi gecti bence.. bakalim kapali kutu ne yapicak merakla beklemedeyim..
    demistim , sadece paraya geldi bu adam gerisi bos..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

3 maç ile hoca linç ediyoruz ne güzel. Zenit ile UEFA Kupası'nı başkası mı kazandı?

Salih yerine Alper'i denediği için son mağlubiyet hocaya yazar. Bu ayrı konu.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Bu takım bu orta saha kurgusuyla 4-3-3 oynayamaz. Benim kızdığım şey, 8.5 milyon euro gelirin var ve Liverpool'da fahiş hatalar yapan Skrtel'e 6 milyon euro veriyorsun.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Artık bende inanmıyorum bu takımı gelen Teknik Direktörlerin yönettiğine, sorun Aziz Yıldırım.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

2007'den sonra 2 şampiyonluk..Aziz Yıldırım olduğu sürece BJK ve GS şampiyonluklara ambargo koyar

Mesaj Yetkileri