Sayfa 3 / 43 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 1288 sonuç

Konu: Trabzonspor Sohbet Alanı

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

arjantin clasurada teofilo gol kralı
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

"Yüksek Sadakat" ?

Yok, o bildiğiniz ünlü rock grubu değil bu bahsi geçen sadakat. Bizzat yaşanmış bir hikâye. Biraz irdeleyelim ama konuya sözcüklerin açıklamasıyla başlayalım önce.

TDK kaynaklı Büyük Türkçe Sözlük; Yüksek: “Belirli bir yere göre daha yukarıda bulunan”

TDK kaynaklı Büyük Türkçe Sözlük; Sadakat: “İçten bağlılık”

Bu açıklamadan hemen sonra güzel bir hikayenin baş kahramanının kimi zaman kendi ağzından söylenmiş kimi zaman medyaya yansıyan demeçlerinden derlenmiş cümlelerle devam edelim…

“Tek hayalim Avrupa’ya gitmek.”

“Trabzonspor’a gelerek büyük bir kulüpte oynama hayalimi gerçekleştirmiş oldum.”

“23 Mayıs tarihine kadar kimse ile görüşmeyeceğim, o zamandan sonra ilk tercihim elbette Trabzonspor olacaktır.”

“Gökhan ağabeyin İstanbul’a gittikten sonra yaşadıklarını gördüm, neden İstanbul’a gideyim ki?”

Trabzonspor taraftarının oyun stili ve kişiliği bakımından Ünal Karaman’a benzettiği ve bu sözleriyle de bu benzetmeyi tamamlayan bu isim şüphesiz Selçuk İnan.

Bu Selçuk İnan yine bir Manisaspor-Trabzonspor maçından sonra LigTv canlı yayınına konuk olmuş ve sahada kendisine küfür eden taraftarlara seslenmiş; “Manisaspor’lu taraftarlar bana neden küfür ediyor anlamış değilim, oysa ben burada güzel ilişkiler kurdum ve giderken bu kulübe para kazandırdım” demişti.

Konumuza dönecek olursak...

Zamanında Trabzonspor bir bonservis bedeli ödeyerek Selçuk İnan’ı kulübü Manisaspor’dan almış ve kadrosuna katmıştı. Selçuk o zamanlar göze batan bir oyuncuydu ama isim yapmış ve milli takımın değişmez oyuncularından olmamıştı. Dahası henüz kariyerinde bir başarısı yoktu. Sonra bu oyuncu Trabzonspor’a imza atınca ve sürekli oynamaya başlayınca yukarıda belirttiğimiz sadakat cümleleri kurmaya başladı. Hatta öyle böyle değil “Yüksek Sadakat” cümleleriyle taraftarın gönlünü aldı. Kimi formasında taşıdı bu sevgiyi kimi bilgisayar masaüstünde kimi çocuğunun isminde.
    Takımda önemli bir rol üstlenen bu isim kaptanlık pazubandını kolunda taşımış, maç esnasında Şenol Güneş’in direktiflerini arkadaşlarına ilk ağızdan ileten ve oyunu yönlendiren olmuştu. Ve dahası artık kupası olan, başarısı olan ve 82 puan kazanan bir takımın kilit ismi olmuştu…

Sene başında son kontrat yılına girildiğinde yine yukarıda belirtilen cümleleri kurmuş ve camiaya güven vermişti. Masaya oturuldu, beklentiler dâhilinde ek menfaatler de vaateden bir kontrat teklifine daha sonra yanıtı verdi.

Devre arasında takım 9 puan önde şampiyonluk yolunda giderken yine masaya oturuldu, fazla sürmedi, “Düşünelim” cevabını vermesi…

Taraftar aklında Avrupa olduğunu sanıyordu Selçuk’un, bu yüzden de gönlü rahattı. Adam sıfatını takmış, tribünlere ilk çağırdığı isim olmuştu artık.

Tam efsane olma yolunda ilerlerken…

Derken bugün yaşanan olaylar oldu. Öğrenci harçlığı ile para biriktirip çok sevdiği bordo-mavili formaya Selçuk yazdıran, uzun zaman bekleyip bir erkek evlat dünyaya getiren ve ona Selçuk adını koyan, sokak aralarında futbol oynarken kendisini hep Selçuk diye nitelendiren, şampiyonluk yolundaki rakiplerine “Oğlum bizim Selçuk” diye caka satan herkes kocaman bir hiç oldu!

Bir zamanlar Avrupa’nın büyüğü olan, UEFA ve Süper Kupa zaferleri ile ulusal haz yaşatan Gs kulübü ile anlaşan Selçuk, yukarıda söylediği her şeyi yutarak, tüm hayalleri yıkarak ayrıldı Trabzonspor’dan üstelik bonservis bedeli ödenerek alınmasına rağmen bedelsiz olarak…

Şimdi ilk oynanacak Trabzonspor-Gs maçında taraftar Selçuk’un kişiliğine hakaret etse O’nun çıkıp söz söylemeye hakkı var mıdır?

Bonservis bedeli ödenerek alınmış bu oyuncunun kulübüne hiçbir kazanım sağlamadan, üstelik en büyük rakiplerinden birine imza atması eşyanın tabiatına aykırı değil midir?
    Sonucunda bizler büyük bir duygusallık içerisinde yaşıyor olabiliriz ama oyuncularımıza satın alınmış birer mal-ürün gibi bakmıyorduk, hata etmişiz bakmamız gerekiyormuş.

Giderken sana güle güle diyeceğiz elbette. Çünkü biz Trabzonspor’uz. Belki de bizim şampiyonluğumuzun kaçmasında etken olan puan kaybını bize yaşatan eski oyuncusu Gabric’e hiçbir zaman kızmamış, onun zor anında tereddütsüz onun yanında olmuş, Şenol Güneş gibi bir bilge’nin önderliğindeki Trabzonspor’uz.

Avrupa’ya gidemeyen Avrupa Fatih’inde sana “Avrupa Kupalarına Katılma” yolunda başarılar.

Miraç Atalay Çiftçi

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Güzel bir yazı olmuş.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

çok severim selçuğu hala ama galatasarayı seçmesine çok şaşırdım yani feneride beşiktaşıda seçse şaşırırdım ben sevilla tarzı takımlarda oynar diye tahmin ediyordum.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Avrupa avrupa diye yırtındı adam gitti Galatasaray'a imza attı. Türk futbolcuları bu yüzden 1 adım ileri gidemiyor. Yahu 2 kuruş az al git avrupada oyna, kariyer yap.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

benimde anlayamadığım olay o bi barca bi real bi arsenal sevdası tutturmuşlar gidiyorlar.yani git udinesseye, sevillaya yada ne bileyim birminghama avrupadada kendini kanıtla zaten büyük takımlar yaşına bakmadan çok yüksek ücretlere alırlar.arda atleticoya giderse bu yüzden çok sevineceğim.ayrıca gökhan gönül ve necipinde bu tarz takımlara gitmesini isterim.
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Avrupa avrupa diye yırtındı adam gitti Galatasaray'a imza attı. Türk futbolcuları bu yüzden 1 adım ileri gidemiyor. Yahu 2 kuruş az al git avrupada oyna, kariyer yap.
    Avrup'ya gittya kanka adam

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Yönetim Kurulumuz Trabzon merkezli gazetelere verdiği ilanla yaşanan sürecin bir değerlendirmesini yaptı.

Açıklama ilanında şu görüşlere yer verildi:

KAMUOYUNA DUYURU

2010- 2011 sezonunun tamamlanmasının ardından bu dönemle ilgili aşağıdaki değerlendirmenin yapılması uygun görülmüştür.

SEZONUN DEĞERLENDİRMESİ

Trabzonspor Kulübü olarak sezona başlarken dürüst, ilkeli, keyif veren, fair-play duygusuna sahip bir anlayışı yaşama geçireceğimiz yönünde kamuoyuna verdiğimiz sözün arkasında durduğumuza inanıyoruz.

Yaklaşık 3 yıllık bir süreçte istikrarını koruyan ve sürekli yenilenen kadromuzun geçen sezon elde ettiği iki önemli kupanın yanı sıra, ligin son haftasında gösterdiği örnek tavır, hedeflerimizi daha yukarıları taşıma sonucunu da beraberinde getirmiştir.

Özellikle bu sezon yaşananları gördükten sonra, geçen yılın son haftasında Trabzonspor’un sergilediği onurlu duruşun ne anlam ifade ettiğini sanırız tarafsız kesimler de daha iyi yorumlamışlardır.

Bu yüzden taraftarlarımız takımlarıyla ne kadar övünseler azdır.

Trabzonspor 2010-2011 sezonunu başından sonuna kadar aynı çizgide götürmüş, ilk yarıda 42, ikinci yarıda 40 puan toplayarak istikrarlı bir grafik çizmiştir. Toplanan 82 puan seviyesi tarihin en yüksek seviyesini egale etmiştir.

Bu tablo, milli takıma verilen oyuncu sayısını da arttırarak takımın marka değerini daha da yükseltmiştir.

Trabzonspor markasının ve dik duruşunun Türk futbolunun saygınlığı açısından önem taşıdığını düşünüyoruz.

Uzun süre sessizliğini koruyan kurumumuz, yarışın normal seyrinden sapmaya başladığı süreçte kendisine yapılan haksızlıkları, saldırıları ve ülke futbolunda gördüğü eksiklikleri dile getirmiş, hiçbir zaman polemik yaratarak, rakiplerle hakemleri etki altına almak adına söylem ve eylemde bulunmamıştır.

Ülke futbolunda bu değerlere sahip çıkılması gerekmektedir. Ancak maalesef tam anlamıyla böyle yapıldığının söylenmesi mümkün değildir.

İlk devreyi açık farkla önde tamamlamamızın ardından üzerimize türlü manipülasyonlarla gelinmiş, siyasilerle medyanın belli kesimlerinin dahi taraf göründüğü bir süreç yaşanmıştır.

YAYGIN MEDYANIN ROLÜ

Ligin heyecanın kaybolmaya başladığı yönündeki yorumların ağırlık kazanmasıyla oluşturulan kamuoyu, planlı biçimde aleyhimize kullanılmıştır.

Takımın yükünü çeken futbolcularla ilgili sürekli transfer dedikoduları üretilmiş, bunlar gündemi meşgul ederek oyuncuların dikkatlerinin dağılmasına yönelik kullanılmıştır. Ancak futbolcularımız her şeye rağmen işlerine konsantre olmuşlar ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmişlerdir.

Yine ilk devrenin ardından gelen başarı, aşırı övgüyle büyütülmüş, ikinci yarı yaşanan bazı puan kayıplarında yoğun eleştiri bombardımanıyla birlikte Trabzon’un hassas yapısının üzerine gidilmeye çalışılmıştır.

Lig yarışını etkileyen en önemli unsur, özellikle iki takımın başa baş kaldığı dönemlerde yaşanan hakem atamaları ve yanlışlarıdır.

Adeta bazı olayların bilerek üzerine gidiliyormuş izlenimi veren görevlendirmeler yapılmış, üstelik bu hakemlerin verdikleri kararlar, oluşturdukları etkiyle, şüpheli bakışların doğrulanması sonucunu doğurmuştur.

Nedense hep bir takımın lehine sonuçlar ortaya çıkaran ve aynı hakemlerin farklı maçlardaki benzer pozisyonlara yönelik çelişkili tercihleri, olumsuz tabloyu daha da güçlendirmiştir.

Yarıştığımız kulüp, yaygın medyayı kullanarak kritik maçlarda rakip oyuncular üzerinde baskı ortamı yaratılmasına yol açmıştır. Örneğin Emenike olayı başlı başına incelenmesi gereken bir olayken, yetkili merciler konunun üzerinde bile durmamışlardır.

Meslek etiğini koruması gereken kurum ve kişiler ise bu gelişmelere karşı sessiz kaldıkları gibi, eleştirilerini adalet isteyen taraf üzerinde yoğunlaştırmışlardır.

Ortaya atılan ciddi iddialar ve ilişkilerle ilgili olarak ne devletin ne de futbolun yetkili organları hiçbir hareket içerisine girmemişlerdir.

Bazı medya organlarıyla mensupları, objektiflik ve tarafsızlık sınırlarını hiçe sayma uğruna yarışta adeta kendilerine görev biçerek taraf olmuş, sürece katkıda bulunmuşlardır.

Bu yaklaşım, her şeyden önce bir takımın taraftarı olanlar dışındaki okuyuculara ve izleyicilere saygısızlıktır.

Fenerbahçe’nin şampiyonluğunun ardından yaygın medya övgü yarışına girmiş. Tepeden tırnağa tüm kulüp mensuplarına methiyeler düzmüştür. Elbette bu kurum içerisinde övgüyü hak edenler vardır.

Ancak yine Fenerbahçe’nin, soyunma odası basan, hakemlere hakaretler yağdıran, sahaya giren bir de Başkan’ı bulunmaktadır. Haklı söylemlerimiz nedeniyle bize yönelik eleştiriler yapılırken, nedense bu vasıfları taşıyan kişilere bir tek olumsuz cümle yazılıp, söylenememektedir.

Bu korku nedendir?

Elim bir kaza geçiren ve hayatı tehlike yaşayan oyuncumuz Gabriç’ten küçük puntolarla bahseden yaygın medya, Fenerbahçeli oyuncuların eşlerine dahi sayfalarında boy boy yer ayırmaktadır.

Bu nefretin nedeni nedir?

Yaygın medyanın, yıllardır Güneydoğu insanının köşeye sıkıştırılmasının bugün karşımıza çıkardığı sonuçların bir benzerini Trabzonsporlular’a yaşatması ihtimalinin vebalini taşıyıp taşıyamayacağını sorgulamasının zamanı gelmiştir.

SİYASİLERE MESAJ

Trabzonspor’un yaklaşan seçimler öncesinde siyasiler tarafından propaganda aracı olarak kullanılmasını da doğru bulmadığımızın bilinmesini istiyoruz.

Hiç kimse kulüp üzerinden siyasi rant sağlamaya çalışmasın. Trabzonspor hiçbir siyasinin emrinde değildir, aksine siyasilerin tamamı Trabzonspor’un emrinde olmalıdır.

Bugün EYOF 2011 nedeniyle otellerde yaşanan doluluk yüzünden Şampiyonlar Ligi Ön Eleme turunda çekeceğimiz kuraya göre aynı tarihlerde maçımızı Trabzon’da oynamamız mümkün görülmemektedir.

Siyasiler kısır çekişmelerinde Trabzonspor’u kullanacaklarına, bu şehre yatırım getirsinler, yeni oteller açmanın yollarını arasınlar.

KADRO YAPISI

Trabzonspor’u bugünlere taşıyan kadro yaklaşık 3 yıldır birlikte oynayan ve sürekli yükselen grafik çizen bir kadrodur. Bu nedenle misyonunu tamamladığını düşünen ya da farklı sebepler öne sürerek ayrılmak isteyen oyuncuların olması da doğal kabul edilebilir.

Önemli olan bu değişim sürecinin sağlıklı planlanarak, gelişime yönelik kurgulanabilmesidir.

Bunu başarabilmek adına sezon boyunca yapılan araştırma çalışmalarının sonucunda belirlenen isimlerin kadroya katılması için süratle harekete geçilmiştir.

Elimizde her türlü boşluğu doldurabilecek alternatifler mevcuttur. Bu konuda hiçbir taraftarımızın endişeye kapılmasını gerektirecek bir durum yoktur.

Transferde çabuk hareket edilmeli ancak aceleciliğin kulübümüzü yanlışa sürüklemesine de izin verilmemelidir.

VAZGEÇİLMEZİMİZ; TARAFTARLARIMIZ

Büyük Trabzonspor taraftarı her zamanki gibi sezon boyunca takımımıza eşi benzeri olmayan bir destek vermiştir.

Gerek iç sahada gerekse de deplasmanda oyuncularımıza sürekli güven aşılamıştır. Bu vesileyle kendilerine teşekkürü bir kez daha borç biliyoruz.

Elbette şampiyonluğun averajla gelmemesi dünyanın her köşesindeki Trabzonsporlular’ı üzmüştür. Ancak taraftarlarımız bu üzüntüyü dahi gururla içlerinde saklamış, birbirleriyle paylaşarak azaltma yolunu seçmişlerdir.

Son maçın ardından sabaha karşı havaalanına gelen takım şampiyon gibi karşılanmıştır. Hiçbir oyuncumuza tek kelime olumsuz kelime sarf edilmemiştir. Yakın geçmiş hatırlandığında, aslında Trabzonspor’un son dönemde kazandığı en büyük tecrübe ve gelişim budur.

İşte bu temel üzerine daha sağlıklı yarınlar inşa edilebilir.

SON SÖZ

Trabzonspor bu sezon gönüllerin değil, “futbolun, çalışmanın, inancın, emeğin, dürüstlüğün” şampiyonudur.

Bu nedenle kutlanmayı asıl hak eden O’dur.

Saygılarımızla.

Trabzonspor Yönetim Kurulu

Diğer Fotoğraflar

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

'Umarım Şenol Hoca'yı Aramazlar' 27.05.2011 Trabzonspor'un golcüsü Burak Yılmaz "yılın forveti" ödülünü aldı.
    Futbol Plus dergisi tarafından düzenlenen "Yılın Futbol Oscarları"nda, Trabzonspor'un golcüsü Burak Yılmaz "yılın forveti" ödülünü aldı. Yeşilyurt'ta Polat Otel Champions Bar'da düzenlenen ödül törenine katılan Burak; teknik direktör Şenol Güneş'i yere göğe sığdıramazken, Trabzonspor'dan ayrılan Selçuk İnan ve Egemen Korkmaz'a sitem etti. Şenol Güneş sayesinde 'yıldız' olduklarını belirten Burak, "Umarım Selçuk ve Egemen gelecek sezon Şenol hocayı aramaz" dedi.

'5 yıllık yeni imza atmaya hazırım'
    "Şenol hocam bizleri işleyerek birer altın haline getirdi" ifadesini kullanan Burak, "Üzerimizdeki emekleri inkar edilemez. Bunu Selçuk da Egemen de çok iyi biliyor" diye konuştu. Trabzonspor ile bir yıllık daha sözleşmesi olduğunu hatırlatan yıldız futbolcu, "Burada çok mutluyum.

Şimdiden boş mukaveleye 5 yıllık imza atmaya hazırım. Hocam Şenol Güneş'ten öğreneceğim daha çok şey var. Onun kadrosunda olmaktan gurur duyuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

-------------------------------------------------------------------------------------

Zamanında boş mukaveleye Ünal Karaman imza falan atmıştı.Burak umarım bu sözlerini yutmaz.Her ne kadar kendisini sevmesemde golünü attığı sürece takımda kalması lazım.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Ferhat Öztorun ameliyat oldu

2 Haziran 2011 16:56 | NTV Spor ve Ajanslar
    Trabzonsporlu futbolcu Ferhat Öztorun, İstanbul'da burun ameliyatı oldu.

Trabzonsporlu futbolcu Ferhat Öztorun, İstanbul'da burun ameliyatı oldu.
    Bordo-mavili futbolcu, Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Tahsin Özbek tarafından ameliyat edildi.
    Özbek, yaptığı açıklamada, ameliyatın başarılı geçtiğini belirterek, ''Oyuncumuz burun tıkanıklığı ve nefes alamama şikayetleriyle bize geldi. Kendisine septoplasti revizyon ve konka SMR operasyonu yapıldı. Başarıyla tamamlanan operasyondan sonra oyuncumuz bundan sonra çok daha rahat koşabilecek ve nefes alabilecek'' dedi.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Bu işin öbür tarafı da var"
    Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Belçika dönüşü Genel Yayın Yönetmenimiz Tahir Kum’a çok özel açıklamalar yaptı... İşte o çarpıcı konuşmalar...

04 Haziran 2011 Cumartesi - 19:34
    Sporx.com

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Belçika dönüşü Genel Yayın Yönetmenimiz Tahir Kum’a çok özel açıklamalar yaptı… Şener, Futbol Federasyonundan, Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna ve transfere kadar birçok konuda birbirinden çarpıcı açıklamalar yaparak yine gündemi değiştireceğini gösterdi… İşte Şener’in açıklamaları…

- Sayın başkan gerçekten ligin tescil edilmeme durumu olabilir mi?

“Tabii çok zor. Edecekler. Ama bu işin öbür tarafı da var. İnsanlar ahreti hesaba katmalı. Allah’a çok inanırım. Öbür tarafta göreceğiz her şeyi.”

-Peki başkanı, yönetimi ile Federasyonun hemen hemen tüm kurumları ile birlikte iki gün geçirdiniz. Ortam nasıldı?

“İlginçti tabii ki.. Çoğunun boynu büyüktü. Dikkatimi çekti. Gözüme bakamıyorlar bazıları, gözlerini kaçırıyorlar. Bir mahcubiyet, bir vicdan azabı çektiklerini hissettim. Bazılarının yüzüne de ağır sözler söyledim.”

- Peki F.Bahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, “Biz geçen sene Bursaspor şampiyon olduğunda çıkıp onları tebrik ettiğimizi açıkladık. Ama Trabzonspor hala çıkıp bizi tebrik etmedi” açıklamasını yaptı. Niye tebrik etmiyorsunuz?

“Şampiyon olsalardı tebrik ederdim. Benim gözümde Trabzonspor’un gözünde belki Türkiye’nin önemli bir kesiminin gözünde şampiyon değiller.”

-Karabüklü Emenike ve Kayserisporlu Serdar Kesimal’in transferini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Vallahi çok ilginç. Emenike ve Serdar o kadar para etmez. Şimdi Eskişehirli Sezer Öztürk’ü de aldılar, ama bizim bu tepkimizden dolayı dondurdular. Top çeviriyorlar. Bence anlaşma bitti, açıklayamıyorlar. Belçika’da Eskişehirspor Başkanı Halil Bey bana Sezer’i teklif etti. Kendisine F.Bahçe ne kadar verdi siz ne kadar istediniz dedim. Eskişehir 4 milyon 750 bin euro ve Abdülkadir ile Bilica’yı istemiş. F.Bahçe 2 milyon 750 bin euro ve bu iki futbolcuyu vermiş. Görün birkaç gün sonra Sezer F.Bahçe’li olacak.”

-Aziz Yıldırım beyle daha sonra konuştunuz mu?

“Hayır. İstanbul’da oynadığımız maçta gelip bana bir merhaba, hoş geldin bile demedi. Ben bu sitemi edince ‘uğur’ yaptım demiş. Kulüpler Birliği’nin son toplantısına gitmedim, bundan sonra da gitmeyeceğim. Tavrımızı koyacağız. Artık yumuşak olmayacağız.”

-Federasyon başkanlığı için bir değişim bekliyor musunuz?

“Bilmiyorum. Mahmut Bey olmayacağım diyor. Ama bana göre Federasyonda radikal değişiklikler yapıp devam edebilir. Göksel Gümüşdağ diyorlar. Ben tasvip etmiyorum. Olmaz. Kulüp başkanları çıkıp Mahmut Bey devam etsin demeli. Sanırım bu bekleniyor.”

Transfer çalışmalarınız nasıl gidiyor. Klose olacak mı?”

“Klose olmadı. Biz de Belçika’nın Westerlo takımında oynayan Henrique ile anlaştık. Bizim izleme komitesinin tamamı izledi. Burada da Brames’le konuştuk. Herkes süper dedi. Golcü sorunumuzu kısmen hallettik. Çok iyi bir takım yapacağız.”

-Peki Bursasporlu Turgay Bahadır olayı nedir?

“O konuda da önemli bir mesafe kat ettik. Bursaspor bırakmak istemiyor. Ama biz çok istiyoruz. Futbolcu da Trabzon Vakfıkebirli. Kendi evladımız. Sonunda bizim Necmettin Bey, Ertuğrul hocayla konuştu. Bursaspor istediği yabancı oyuncuyu alabilirse Ertuğrul hoca Turgay’a izin verecek. Çok istikrarlı bir futbolcu.”

-Umut’un durumu nedir?

“Umut gitmek istiyor. Malum ailevi problemleri de var. Biz de kolaylık sağlayacağız. Tabii şartlar iyi olmalı. Burak problemi var deniyor. Böyle bir şey yok. Jaja ve Colman’da da sorun kalmadı”

-Başka transfer var mı yakında?

“Zokora’yı transfer ettik. Çok iyi bir futbolcu. Bana göre iki Selçuk eder. Şimdi pazartesi günü İspanya’ya gidip Romaric’in işini bitirmeye çalışacağım. Büyük bir ihtimalle o da bitecek. Hem Zokora hem Romaric süper bir orta saha olacak. Trabzonspor’a yabancı ve önemli oyuncu getirmek zor oluyor. Ben Egemen’i o kadar büyük kayıp olarak görmüyorum. Selçuk davranışıyla beni hayal kırıklığına uğrattı. ‘Avrupa, Avrupa’ dedi bize. Lap diye G.Saray’a gitti. Burada G.Saray yönetimine de kızdım.”

-Ceyhun’un durumu ne olacak?

“Ceyhun’a bir rakam teklif ettik kabul etmedi. Kendisi bilir. Opsiyon hakkı vardı biz kullanmadık. Üç yıldır bizde mesafe kat edemedi. Kalmasını isteriz. Pazartesi menajeri gelecek konuşacağız.”

-Cenk Tosun konusunda bir girişiminiz var mı?

“Evet oldu. Burada da konuştuk. Tolunay hocayla da konuştuk. Ama çok zor görünüyor. G.Antep bırakmak istemiyor.”

Röportaj: Tahir Kum

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

daha az konuşup daha çok iş yap başkan.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Trabzonspor sahaya indi

20 Haziran 2011 20:02 | NTV Spor ve Ajanslar
    Trabzonspor, 2011-2012 futbol sezonunun ilk çalışmasını yaptı. Antrenmana 12 futbolcu katılırken 25 Haziran Cumartesi gününe kadar tüm futbolcuların Trabzon'a geleceği ve tam kadro yapılacak antrenmanların ardından 29 Haziran Çarşamba günü de bordo-mavili takımın yurt dışı kampı için Hollanda'ya gideceği bildirildi.

Trabzonspor, 2011-2012 futbol sezonunun ilk çalışmasını yaptı.
    Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, teknik direktör Şenol Güneş yönetimindeki antrenmana yeni transferler Sercan, Eren, Paulo Henrique, geçen sezon Konyaspor'da kiralık olarak forma giyen Murat Tosun ile Onur, Zeki, Bora, Barış Ataş, Ferhat, Tayfun, Mehmet Çakır ve Mustafa Yumlu olmak üzere 12 futbolcu katıldı.
    25 Haziran Cumartesi gününe kadar tüm futbolcuların Trabzon'a geleceği ve tam kadro yapılacak antrenmanların ardından 29 Haziran Çarşamba günü de bordo-mavili takımın yurt dışı kampı için Hollanda'ya gideceği bildirildi.
    Yaklaşık 1 saat süren ve kondisyon ağırlıklı geçen antrenmandan önce teknik direktör Güneş, futbolcularla kısa bir konuşma yaptı. Güneş, yeni transferleri diğer oyunculara tanıttı. Geçen sezon ameliyat olan Onur, antrenmanda takımdan ayrı olarak doktor kontrolünde çalıştı.
    TARAFTARLARDAN DESTEK
    Bordo-mavili takımın yaptığı ilk antrenmana taraftarlar yoğun ilgi gösterdi.
    Antrenmanı yaklaşık 300 kişilik taraftar grubu izlerken, taraftarlar 'Şampiyon Trabzonspor' tezahüratlarıyla bordo-mavili takıma destek verdiler. Taraftarlar, Galatasaray ile anlaşan Selçuk İnan'a da olumsuz tezahüratlarla tepki gösterdiler.
    POLONYALI BEKLENİYOR
    Trabzonspor'un ön protokol yaptığı Polonyalı Adrian Mierzejewski de Trabzon'a bekleniyor. Mierzejewski'nin büyük olasılıkla 22 Haziran Çarşamba günü Türkiye'ye geleceği ve ertesi gün de resmi sözleşme imzalayacağı bildirildi.
    Trabzonspor, yarın yapacağı antrenmanla yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürecek.

Nesil
    2008
    Yer
    Sakarya

Barış Özbek, Almanya'da evinin tamiri ile uğraşırken düşmesi sonrası sağ diz çapraz bağları koptu ve 6 ay sahalardan uzak kalacak. (SPORX)

Ne kadar doğrudur bilemem ama büyük şanssızlık doğruysa.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Formalar tanıtıldı.Hoşuma giden birtek çizgili oldu.Birisi geçen sezon Man Utd'nin giydiği,Birisi sarı ben hiç beğenmedim.Beyaz forma zaten klasik her sezon olması gereken.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

O sarı kaleci forması sandım ben sarı güzel olmamış sanki.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Trabzonspor.com

Cubuklu gercekten guzel olmus

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Colman'ın model çok fena..

Saçları uzun iken kimse tanıyamaz o adamı.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Colman ın bakış efsane

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Colman'ın fotoda başka efsanesi de var ama burada söylenmez şimdi.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Quote Originally Posted by Chinatown View Post
    Colman'ın fotoda başka efsanesi de var ama burada söylenmez şimdi.
    Nerdeyse var hepsinde o efsane

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Asil efsane Girayda, burda yok

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Sarı formayı geçen sezon Ofspor giymiş sanırım. Ekşisözlük'te öyle bir yazı var.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Formaları Burak'ın üzerinde görün birde hepsi birbirinden güzel duruyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Bu arada Colmanla sözleşme uzadı.

Takımımızın başarılı oyuncusu Gustavo Colman’ın sözleşmesi 3 yıl daha uzatıldı. Buna göre Colman’ın 2013 yılında bitecek olan sözleşmesi 2016 yılında sona erecek.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Ah be Boluspor sende çağırsan Burcu Esmersoy'u bi lansman yapsan.Geceden giderim lansman yerine

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Takımımızın Krefeld’in Grotenburg Stadı’nda KFC Uerdingen 05 takımıyla yaptığı hazırlık karşılaşması, takımımızın 2-0'lık üstünlüğüyle sona erdi. Goller Giray ve Henrique

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Colman ve Adriannın güzel paslaşmaları olmuş, iyi oynamış takım, izleyenler böyle yorumladı. güzel başlangıç devamı gelir umarım.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Maçtan 2 kare

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Trabzon hisseleri uçuşa geçti
    Trabzonspor Sportif'in borsadaki hisseleri en çok işlem yapılan ve değer kazanan hisselerde birinci sırayı aldı.

07 Temmuz 2011 Perşembe - 17:29
    AA

Trabzonspor Kulübü, borsadaki hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağan dışı fiyat ve miktar hareketleriyle ilgili İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) özel durum açıklaması gönderdi. İMKB'ye gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan ''hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri'' başlıklı özel durum açıklamasında, ''Şirketimiz hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağan dışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulunun Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına ilişkin tebliğinin ''Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri'' başlıklı 17. maddesine istinaden aynı tebliğin 21. ve 22. maddelerine göre, henüz kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır'' ifadesine yer verildi.
    Yapılan açıklamanın Sermaye Piyasası Kurulu Tebliği'nde yer alan esaslara uygun olduğu belirtilerek, ''Bu konuda ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz'' ifadeleri kullanıldı.
    Bu arada, İMKB'de bugün ikinci seansta işlem hacmi 149 milyon lira seviyesine ulaşırken, en çok işlem yapılan ve değer kazanan hisselerde birinci sırayı Trabzonspor Sportif aldı.

Sayfa 3 / 43 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri