Sayfa 1 / 43 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 1288 sonuç

Konu: Trabzonspor Sohbet Alanı

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default Trabzonspor Sohbet Alanı

Genel konuların konuşulacağı alandır.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Yönetimden moral yemeği
    Bu habere 32 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !

Yönetim Kurulu Üyemiz Recep Denizeri tarafından bugün oyuncularımıza moral yemeği düzenlendi.

Zorlu Grand Otel Façuna Balık Restorantı’nda gerçekleştirilen yemeğe oyuncularımız ve teknik heyetimiz dışında yönetim kurulu üyelerimiz de katıldı.
    Yemekte futbolcularımıza balık ağırlıklı bir menü sunuldu. Samimi ve sıcak bir ortamda yenen yemek sonrası Güney Amerikalı oyuncularımız Colman, Alanzinho ve Jaja takım arkadaşlarının isteğiyle sahneye çıkarak şarkı söylediler.
    Colman’ın gitar eşliğinde söylediği şarkılar dinleyiciler tarafından beğenilip alkış alırken, Alanzinho, darbukasıyla başta Teknik Direktörümüz Şenol Güneş olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimiz ve takım arkadaşlarından topladığı bahşişleri yemeği renklendiren fasıl heyetine verdi.

Diğer Fotoğraflar

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Takımın morali yerinde.Dünm maçtan sonra uçakta Alanzinho'ya doğum gününü kutlamışlar.Önümüzdeki 2 zorlu maçtan 6 puan alırsak rahatlarız ve gs maçına kadar kayıpsız ilerleriz.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Oyuncularımıza moral yemeği
    Bu habere 81 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !

22. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Süleyman Restorant tarafından oyuncularımıza moral yemeği düzenlendi.

Sıcak bir ortamda yenen yemek sonrası Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, uzun yıllardır Trabzon’a hizmet eden Süleyman Restorant’ın sahibi eski yöneticimiz Süleyman Hacısalihoğlu’na 61 numaralı Trabzonspor forması hediye etti.
    Bu tarz işletmelerin kent için çok önemli olduğunu vurgulayan Güneş, “22 yaşını doldura Süleyman Restorant ailesini tebrik ediyorum. İnşallah sezon sonunda şampiyonluğu yine burada kutlarız” dedi.
    Süleyman Restorant’ın, teknik heyet ve oyuncularımızın katılımlarıyla kesilen yaş günü pastası sonrası işletmeci Süleyman Hacısalihoğlu bir konuşma yaparak, katılımlarından dolayı takımımıza teşekkür etti.
    Konuşmalar sonrası orkestra eşliğinde eğlence devam ederken kaptanımız İbrahima Yattara, sanatçı Ergun’un eşliğinde sahneye çıkarak kolbastı oynadı.

Diğer Fotoğraflar

Şenol Hoca'nın Aklı Karışık, Düşünceli Maçın Taktiğini ve Ligin Sonunu Düşünüyor Olmalı. Yattara Artık Lazlığını İyice Kanıtladı O Adam Artık Trabzondan Başka Bir Yerde Oynamaz. Selçuk Takımdan Gidecekmiş Gibi Havası Var Kendini Vermemiş Gibi Sezon Sonu Acaba?

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2010
    Yer
    Kocaeli/Gebze

1 maç saha kapama almış Trabzonspor

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Bizim sahayi 1 mac kapiyan federasyonu kiniyorum, adam gibi bi ceza verinde az biraz yuzumuz gulsun

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Trabzonspor'un sahasının kapanmasından sonra maçın '' Samsun '' da oynanacağı söyleniyor.

Umarım böyle bir hata yapmazlar..
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Şenol Hoca Kariyerini Noktalama Aşamasına Gelmiş, Umarım Öyle Bir Şey Yapmaz. En Çok Sevdiğim Bilgili ve Saygılı Hocalardan Çok Büyük Kayıp Olur Trabzon ve Ülkemiz İçin

Şenol Hocaya Bence Taraftar Grupları Toplansın ve Baskı Yapsın Kalması İçin. Aziz Yıldırım İçin Zamanında Fenerbahçeli Taraftarlar Naptıysa Kalması İçin Şenol Hocanında Kalması İçin Devam Etmesi İçin Yürüyüş v.s Yapılsın.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Kentte bir tedirginlik var"

5 Nisan 2011 10:29 | NTV Spor ve Ajanslar
    Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, kentte liderliğin getirdiği bir tedirginlik olduğunu belirtirken, Galatasaray ile çok zorlu bir maç oynayacaklarını belirtti.

Spor Toto Süper Lig'de liderliğe yükselen Trabzonspor'da, kulüp genel sekreteri Hasan Yener, liderliğin Trabzonspor'un alışık olduğu bir mevki olduğunu ve lig sonunda da aynı yerde olup şampiyonlukla sezonu noktalamayı umut ettiklerini söyledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yener, Trabzonspor'un liderliğe yabancı olmadığını belirterek, ''Trabzonspor'un alışık olduğu bir mevki. Bu sezon uzun haftalar lider getirdik. 23. haftada liderliği bırakmıştık ve 27. haftada geri aldık. Umuyorum lig sonunda yine lider biz oluruz ve şampiyonlukla bu sezonu noktalarız'' dedi.

Önlerinde 7 maç bulunduğunu ifade eden Yener, ''Bu maçların hepsi zor maçlar. Yarış, bütün hızıyla devam ediyor. Geçen hafta bu yarışta puan kaybedenin sıralamadaki yerini kaybedeceğini, ama bundan da önemlisi psikolojik olarak kayıp yaşayacağını söylemiştim ki bunu önümüzdeki haftalarda göreceğiz'' diye konuştu.

''GALATASARAY MAÇININ RAHAT GEÇECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR''
    Yener, Galatasaray ile hafta sonu deplasmanda yapacakları karşılaşmanın seyircisiz oynanacak olmasının kendileri için bir avantaj olmadığını belirterek, ''Trabzonspor'un her yerde seyircisi var. Her yerdeki seyircisi de Trabzonspor'u en iyi şekilde destekliyor. Futbol seyirci ile güzel. Yalnız bu maç çok rahat geçecek maç gibi bir düşünce var. Bu böyle değil. Şu anda Galatasaray, milli takımlara en fazla oyuncu veren takımlardan biri. Gerçekten çok kaliteli bir kadrosu var. Ama aldığı sonuçlar kadro kalitesiyle örtüşmese bile Galatasaray, neticede Galatasaray'dır. Bana göre çok zor, çetin bir maç olacak.'' dedi.

''KENTTE TEDİRGİNLİK VAR''
    Yener, bir gazetecinin ''kentte şampiyonluk havası çok yok. Stat da tam dolmuyor'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Kentte bir tedirginlik var, ama bu doğaldır. Yarıştaki gerginlikten kaynaklanan bir tedirginlik bu. Tabi konuştuğunuzda herkes şampiyonluğa inançlı, ondan da öte futbolcu kadrosu ve teknik heyet de çok inanıyor. Ama taraftar desteği için yeterli mi? Biz şu anda bunu yeterli görmüyoruz. Trabzonspor taraftarı daha etkili olmalı. Taraftarların, Hüseyin Avni Aker'i tıklım tıklım doldurması gerekir diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

''BURSASPOR, PUANI HAK ETTİ''
    Bursaspor'un Fenerbahçe ile hafta sonunda oynadığı maça da değinen Yener, ''Hiçbir takım sahaya mağlup olmak için çıkmaz. Her takım sahaya kazanmak, puan almak için çıkar. Bursaspor, geçen yılın şampiyonu, gerçekten Saracoğlu'nda iyi bir mücadele verdi. Kazanabileceği bir maçtı, kazanabilirdi de, ama gerçekten ortaya koyduğu futbol ile fazlasıyla bana göre puanı hak etti. Yarış devam ediyor. Bursaspor'un da ligdeki iddiası devam ediyor. O bakımdan bundan sonraki maçların hep zorlu geçeceği düşüncesindeyim'' diye konuştu.

''BURAK SAVAŞÇI BİR FUTBOLCUMUZ''
    Yener, Beşiktaş maçında burnu kırılarak ameliyat olan, Konyaspor maçında da iki kez başına darbe alan ve maç sonunda müşahede altına alınan Burak Yılmaz'ın futbolcu kimliği ve kişiliği ile savaşçı bir futbolcu olduğunu anlatarak, ''Gerçekten Trabzonspor'un, taraftarların arzuladığı bir futbolcu. Takımın önemli ateşleyicilerinden biri'' dedi.

Konyaspor maçında 100. golünü atan Umut için maçtan önce gol atacağını söylediğini kaydeden Yener, ''Umut, ona olan güvenimi boşa çıkarmadı. Önümüzdeki haftalarda da yine gollerine devam edeceğini umuyorum. Trabzonspor'u isteyeceği yere taşıyacak futbolculardan biri Umut'' diyerek sözlerini tamamladı.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Liverpool'un bizi elemesi şanstı"

5 Nisan 2011 13:27 | NTVSpor.net
    Trabzonspor'un genç orta saha oyuncusu Ceyhun Gülselam, Nisan ayı dergisinde çok önemli konulara değindi. Ceyhun, Liverpool'un kendilerini elemesini şans olarak nitelendirdi.

Trabzonsporlu Ceyhun Gülselam Trabzonspor Dergisi'ne gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.
    Ceyhun, "Futbolda puan kayıpları vardır. Hiçbir zaman müsabakaların sonucunu kestiremezsiniz. Lider takım sonuncuya yenilebilir. Bu gerçekler doğrultusunda en az kayıpla yolumuza devam etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
    Uzun vadeli düşünmeyi sevmeyen bir yapıya sahip olduğunu söyleyen Ceyhun, "Adım adım yoluma ilerliyorum. Hem kendimi geliştirmeyi planlıyorum hem de takımın başarılı olmasını istiyorum. En büyük arzum da Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak" dedi.
    İşte Ceyhun Gülselam röportajı;
    "DÜNYANIN HER TAKIMINI YENEBİLİRİZ"
    Trabzonspor'un ligin ilk yarısını 9 puanla lider bitirdikten sonra ikinci yarıda yaşadığı puan kayıplarını nasıl açıklamak gerekir?
    Futbolda puan kayıpları hep vardır. Hiçbir zaman müsabakaların sonucunu kestiremezsiniz. Lider takım sonuncuya yenilebilir. Bu gerçekler doğrultusunda en az kayıpla yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Takım arkadaşlarımla birlikte başarıya inanıyoruz. Ortaya koyduğumuz futbolun da iyi olduğunu düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki maçları kazanarak hedefimize ulaşırız.
    Trabzonspor deplasmanlarda daha mı rahat oynuyor?
    Öyle olduğunu düşünmüyorum, en azından biz futbolcular açısından. Kendi sahamızda daha avantajlıyız. Sonuçta kendi seyircimiz önünde oynuyoruz. İç sahayla ilgili ortaya çıkan istatistiğin sadece şansızlık olduğunu düşünüyorum.
    Önceki sezon 5, geçen sezon da 4 gol atmıştın. Bu sezon ligin 24. Haftasında oynanan Beşiktaş maçında ilk golünü attın. Bu kritik gol sonrası neler hissettin?
    Gerçekten önemli bir goldü, aslında attığım her gol benim için çok önemli. Kime karşı attığım önemli değil, gol atmam önemli. Bunlara hazırlık maçlarını bile katabilirim. Orada attığım goller sonrasında bile çok mutlu oluyorum. Sonuçta takımım için bu golü atmış oluyorum. Kalan maçlarda da gol atıp bu sevinci tekrar tekrar yaşamak istiyorum.
    Geride kalan kısa sürede takımın şampiyonluk şansını nasıl değerlendiriyorsun?
    Lig bu sezon hem taraftarlar için hem de bizim için çok güzel ve keyifli geçiyor. Bana göre sene sonunda lig şampiyonu biz olacağız. Önümüzde zorlu maçlar var. Hepsini teker teker ele alıp, başarıyla yolumuza devam etmek istiyoruz. Ayrıca lig sürprizlerle dolu, bütün takımlar kaliteli. Herkes puan kaybı yaşayabilir. Amacımız hiç kazaya uğramadan mutlu sona ulaşmak.
    Türkiye Kupası kazanıldığı zaman taraftarların yaşadığı sevinci gördün. Olası bir şampiyonluk durumunda nasıl bir atmosfer bekliyorsun?
    Takım arkadaşlarımla o sevinci gördükten sonra şampiyonluk sonrasını düşünmeyi bırak, hayal bile edemiyoruz. Şampiyon olursak yurt dışından bile akın akın taraftar geleceğine inanıyorum. Öyle bir zevki tatmak için sabırsızlanıyorum.
    Onur'un yaşadığı ağır sakatlık takımı nasıl etkiler?
    Öncelikle Onur'a geçmiş olsun diyorum. Hepimiz çok üzüldük ve alınan galibiyetin sevincini bile doğru düzgün yaşayamadık. Hocamızın dediği gibi, futbolda böyle şeyler olabiliyor. Gerek Tolga Zengin gerek Bora Sevim gibi iki deneyimli kaleci var. Onlara da destek verilmesi lazım. Bu konuda bizden gerekli desteği alıyorlar.
    Futbol gelişiminde Trabzonspor'un payı nedir?
    Arkadaşlarımla da yaptığımız sohbetlerde bu konuyu sık sık gündeme getiriyorum. Trabzonspor'a ilk geldiğim zamanlarda tecrübe eksiğim vardı ama şu an daha rahatım. Birçok alanda da kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.
    Sürekli forma şansı bulamamak seni nasıl etkiliyor?
    Bu hocamızın kararı olduğu için saygı duymak zorundayız. Maçlarda 1 dakika ya da 90 dakika olsa bile elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Oynamadığım zamanlarda küsmüyorum ve idmanlarda elimde gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.
    Almanya'da oynarken takımın frikikçisiydin ve iyi goller attığını duymuştuk. Frikik kullanmayı özlüyor musun?
    Gol olsun yeter, frikiği kimin kullandığı önemli değil. Tabi bunun yanında golü kendim atarsam sevimcim bir başka oluyor.
    Kendinle ilgili muhasebelere girer misin? Oynadığın maçların ardından bir otokritik yapar mısın?
    Kesinlikle oynadığım her maçtan sonra evde kendi kendime düşünürüm, maçı izlerim. En çok ne kadar koştuğuma ve top kayıplarına bakarım. Yaptığım hataların bir değerlendirmesini yapıp, bu hataları gidermek için idmanlarda çalışırım.
    Milli takımda stoper, Trabzonspor'da ise orta sahada mücadele ediyorsun. Kendini en çok hangi mevkide rahat hissediyorsun?
    Aslına bakılırsa ben iki mevkide de kendimi rahat hissediyorum. Belirli bir mevkide ısrar etmiyorum.
    Gelecekle ilgili planlarından söz eder misin?
    Uzun vadeli düşünmeyi sevmeyen bir yapım var. Adım adım yoluma ilerliyorum. Hem kendimi geliştirmeyi planlıyorum hem de takımın başarılı olmasını istiyorum. En büyük arzum da Trabzonspor'da şampiyonluk yaşamak.
    Yakın geçmişte birçok oyuncumuz Avrupa'ya gitti ama kısa sürede geri döndü. Bugün hangi genç oyuncuyla konuşsak Avrupa'ya hazırlıklı gidilmesi gerektiğini söylüyor. Senin bu yönde bir çaban var mı?
    Bence bir de konunun diğer yüzü var. Türkiye'ye gelip çabuk dönen yabancı oyuncuların sayısı oldukça fazla. Bana göre Türkler Avrupa'ya gidip tekrar geriye döndükleri zaman daha çok göze batıyor. Türkiye'ye gelen yabancı oyuncular kadar, Türk oyuncular yurt dışına çıkmıyorlar. Belki de bundan dolayı bizim gözümüze öyle geliyor. Erken dönüşler bana göre uyum sorunundan kaynaklanıyor. Çünkü Türk futbolcusu oldukça yetenekli, her ligde oynayabilecek kapasitede. Daha önce bahsettiğim gibi benim şu an takımımım başarısından başka bir düşüncem yok.
    Trabzon'da önemli bir ayrıntıdır; sokaklarda halkla beraber olmak, onlarla aynı havayı solumak. Bu konuda sen ne durumdasın?
    Bana göre önemli bir husus. Ben mümkün olduğunca şehir içinde dolaşıyorum. Taraftarlarımızla sohbet ediyorum. Zaten bana göre bir futbolcunun dışarı çıkıp çıkmaması alınan olumlu veya olumsuz sonuçla alakalı olmamalı. Futbolda yenmek de var yenilmek de.
    İyi PES ve tavla oynadığını duyduk. Takım içinde bu oyunları en çok kiminle oynarsın ve kazanan genelde kim olur?
    Bu sezon PES yerini büyük oranda tavlaya bıraktı. Takım içinde İbrahima Yattara ve Giray Kaçar'la, dışarıda ise Ecmel abiyle oynuyoruz. Mütevazı olayım mı olmayayım mı bilmiyorum ama genelde ben kazanıyorum.
    Futbol hayatında unutamadığın anın hangisi?
    Türkiye Kupası şampiyonluğu, kazandığımız maçtan sonraki kutlamaları söyleyebilirim.
    Liverpool maçından hafızanda kalan kareler neler?
    Bir futbol ülkesi olan İngiltere'de oynamak gerçekten farklıydı. O maçta çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bizim öyle bir yapımız var ki; dünyanın her takımını yenebiliriz. Bana göre Liverpool'un bizi elemesi şanstı. Ayrıca o çok bahsedilen stadyum atmosferini yaşamak güzeldi ancak benzer atmosferleri Türkiye'de sürekli yaşıyoruz.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Şampiyonlukara ambargo koyacağız"

6 Nisan 2011 11:51 | NTV Spor ve Ajanslar
    Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ''Artık kulübümüzün önü ekonomik açıdan iyice açılmıştır. Şampiyonluklara ve yeni zaferlere ambargo koyacağımız günler yakınımızdadır'' dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor Dergisi'nin Nisan ayı sayısındaki ''Miladı yaşıyoruz'' başlığıyla yayımlanan yazısında, Mart ayında da sportif anlamda başarılı bir dönem geçirirken, kulüp adına en önemli gelişmenin Sportif AŞ'nin yapısının değiştirilmesiyle ilgili sürecin tamamlanması olduğunu kaydetti.
    Yaptıkları çağrının sonucunda yatırımcıların hisse iadesi yoluna gitmeyince yeni yapılanmayı onayladıklarını göstererek kulübe duydukları güveni gözler önüne serdiğini ifade eden Şener, ''Yaşanan bu gelişme Trabzonspor adına ciddi bir milat aşamasıdır. Başta Denizbank ve Deniz Yatırım olmak üzere sürece katkısı bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Artık kulübümüzün önü ekonomik açıdan iyice açılmıştır. Şampiyonluklara ve yeni zaferlere ambargo koyacağımız günler yakınımızdadır. Bundan sonra çok daha sağlam ve sağlıklı bir yapıya kavuşacağız. Böylelikle hedeflerimize ulaşmamız kolaylaşacaktır'' ifadelerini kullandı.
    Şimdi yarınlara daha da güvenle baktıklarını kaydeden Şener, ''TOKİ'nin Akyazı Projesi'ne yönelik faaliyetlerine hız verdiğini görmek de bizleri ayrıca sevindiriyor. Aldığımız bilgiye göre önümüzdeki aşamada mayıs ayı içerisinde stadyum inşaatının ihalesi gerçekleştirilecektir. Bu nedenle biz de kulüp olarak stadyumun isim hakkının pazarlanmasıyla ilgili ciddi temaslarımızı başlattık. Bu konuda önemli teklifler ve talepler alıyoruz. Yapacağımız değerlendirmelerin ardından kulübümüz adına en doğru ve karlı kararı vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Akyazı'da inşa edilecek stat Trabzon kentinin olduğu gibi Trabzonspor'umuzun da çehresini değiştirecek ve dünyaya daha rahat açılmasını sağlayacaktır'' dedi.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Giray Kaçar : Tüylerim Diken Diken Oldu

‎''Bir keresinde de çok duygulandığım bir olay yaşadım. Cuma namazına gittiğimiz...de caminin avlusunda bir cenazeyle karşılaştık. Tabutun başında da 16-17 yaşlarında çok üzgün bir çocuk duruyordu.Muhtemelen anne yada babasını kaybetmişti ve sürekli ağlıyordu. Namazdan çıktığımızda çocukla göz göze geldik. Beni tanıdı ve ağlamayı bırakıp gülümsemeye başladı. Karşılıklı selamlaştık.Ve orada anladımki ağlamak üzere olan bir insanı gülümseten şey Trabzonspor'a duyduğu sevgiydi. O anı hatırladığımda tüylerim diken diken oluyor.''

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Yılmaz" Burak!

11 Nisan 2011 11:26 | NTV Spor ve Ajanslar
    Fenerbahçe'den gözden düştüğü için ayrılan Burak Yılmaz hem eski takımının kabusu oldu hem de sergilediği performansla Trabzonspor'da adeta yeniden doğarak takımının zirve yürüyüşünde başrolü kaptı.

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'ı 1-0 yenerek zirveyi bırakmayan Trabzonspor'da, karşılaşmanın tek golünü atan Burak Yılmaz, bu sezon attığı gollerle bordo-mavili takımı sırtlarken, şampiyonluk mücadelesi veren eski takımı Fenerbahçe'nin de adeta kabusu oldu.
    FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYONLUĞUNA ENGEL OLDU
    Trabzonspor, geçen sezon devre arasında Gökhan Ünal'a karşılık üstüne para da alarak sarı-lacivertli takımdan kadrosuna kattığı Burak Yılmaz, geçen sezonun son haftasında Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda attığı golle maçın 1-1 bitmesini sağlayarak Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu Bursaspor'a kaptırmasına neden olmuştu. Burak, bu sezon attığı gollerle bir taraftan takımına şampiyonluk mücadelesinde önemli katı sağlarken, diğer taraftan da eski takımı Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında öne geçmesine izin vermiyor.
    BEYİN KANAMASI GEÇİRMESİ DE ONU DURDURAMADI
    Ligin 24. haftasındaki Beşiktaş maçında burnu kırılarak ameliyat olan, 27. hafta Konyaspor maçında başına darbe alması sonucu beyin kanaması geçirdiği bildirilen Burak Yılmaz, buna rağmen özveri gösterip yeşil sahalara dönerken, attığı 14 golle takımının en golcü oyuncusu unvanını elinde bulunduruyor.
    GOL MAKİNESİ OLDU
    Bordo-mavili futbolcu, Sivasspor ile yapılan 2 karşılaşmada 3 gol, Kasımpaşa, Gaziantepspor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçlarında 2'şer gol, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kayserispor, Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında 1'er gol atmayı başardı.
    Futbol hayatının en golcü dönemini geçiren Burak'ın gol attığı 10 maçta Trabzonspor, 9 galibiyet, 1 beraberlik alarak, 28 puan toplama başarısı gösterdi.
    Burak, ikinci yarıda Sivasspor, Beşiktaş ve Galatasaray maçlarında kritik goller atarak takımının galip gelmesini sağlarken, elde edilen bu 9 puan ile Trabzonspor'un şampiyonluk yarışında iddiasını sürdürmesini sağladı.
    EN İYİ DÖNEMİNİ YAŞIYOR
    Profesyonel olarak 9. sezonunu geçiren Burak Yılmaz, bu sezon bordo-mavili takımda 28. hafta sonunda attığı 14 gol ile en golcü dönemini yaşıyor.
    Futbola Antalyaspor'da başlayan Burak Yılmaz, şimdiki adıyla Bank Asya 1. Lig olan Türk Telekom Lig A'da 2002-2003 ve 2003-2004 sezonunda gol kaydedemedi.
    2004-2005 sezonunda 8 gol, 2005-2006 sezonunda 9 gol atan Burak Yılmaz, daha sonra Beşiktaş'a transfer olarak birinci ligde forma giymeye başladı. 2006-2007 sezonunda Beşiktaş'ta 5 gol, 2007-2008 sezonunda 1'i Beşiktaş ve 9'u Manisaspor formalarıyla 10 gol atan Burak, daha sonra Fenerbahçe ile anlaştı.
    Fenerbahçe'de 2008-2009 sezonunda gol atma başarısı gösteremeyen ve Eskişehirspor'a kiralık olarak verilen Burak, 2009-2010 sezonunda 1'i Eskişehispor'da, 3'ü Trabzonspor'da olmak üzere 4 kez rakip fileleri havalandırdı.
    Daha önce bir sezonda en fazla 10 gol kaydeden Burak, bu sezon Trabzonspor'da 14 gol atarak lig tarihindeki en fazla golünü atmış oldu.
    9 SEZONLUK GOL KARNESİ
    Burak Yılmaz'ın 9 sezonda kaydettiği goller şöyle:
    Sezon Takım Gol
    --------------------------------------
    2002-2003 Antalyaspor -
    2003-2004 Antalyaspor -
    2004-2005 Antalyaspor 8
    2005-2006 Antalyaspor 9
    2006-2007 Beşiktaş 5
    2007-2008 Beşiktaş/Manisaspor 10
    2008-2009 Fenerbahçe -
    2009-2010 Eskişehir/Trabzonspor 4
    2010-2011 Trabzonspor 14

ÇUBUKÇU'DAN MOTİVE EDEN SÖZLER
    Burak Yılmaz'ın hafta içinde tedavisini ve kontrollerini yapan, bu sırada kulüp doktoru Hakan Ayaz'ın silahlı saldırıya uğraması sonucu geçici olarak göreve getirilen Opr. Dr. Ahmet Çubukçu'nun Burak'ın sahaya çıkmasında önemli rol oynadığı öğrenildi.
    Futbolcunun oynamasına ilişkin düşüncesini Şenol Güneş'e anlatan Çubukçu'nun deneyimli teknik adamın da onayını aldıktan sonra Burak'a, yanındaki Selçuk'u göstererek, ''Senin de Selçuk'tan veya diğer oyunculardan farkın yok. Git tekmeye kafa uzat'' dediği kaydedildi.
    Hafta içinde ne pahasına olursa olsun oynamak istediğini, teknik heyete aktaran Burak'ın bu sözlerden sonra da iyice rahatladığı ve maçta herhangi bir psikolojik sorun yaşamadan forma giydiği kaydedildi.
    BURAK'IN FOTOĞRAF ASTIRMA İSTEĞİ
    Trabzonspor'da 'Yılmaz Savaşcı' olarak adlandırılan Burak Yılmaz'ın motive edenin kentte asılan bordo-mavili takımın şampiyonluk dönemindeki efsane kadronun fotoğrafı olduğu ortaya çıktı.
    Burak'ın, Trabzon'a geldiğinde bir gün idmana giderken bir binanın duvarına asılan efsane kadronun fotoğrafından çok etkilendiğini ve kendilerin de şampiyon olarak böyle bir fotoğrafının asılmasını istediği öğrenildi.
    Bu fotoğrafının motivasyonda çok önemli yer tuttuğunu anlatan Burak'ın, ''Bir gün idmana gelirken kentte efsane kadronun fotoğrafını gördüm. Fotoğrafta 'gönlüm hep seni arıyor neredesin sen? Bu kalp seni unutur mu ?' diye yazıyordu. Bu fotoğraftan çok etkilendim. İnşallah biz de şampiyon olur ve kendi fotoğraflarımızı astırırız'' ifadesini kullandığı belirtildi.
    TAKIM ARKADAŞLARINDAN ÖVGÜ
    Burak, özverisinden dolayı takım arkadaşlarından da övgü alıyor. Takım kaptanlarından Selçuk İnan, Burak'ın önemli bir gol daha attığını belirterek, ''Burak'ı golünden dolayı kutluyorum. Burak'ın burnu kırılıyor, kafası kırılıyor ama golleri atmaya devam ediyor. O da bu duruma razı çok önemli goller atıyor. Karşılığını da alıyordur herhalde'' dedi.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Provokasyonlara gelmemeliyiz"

12 Nisan 2011 12:30 | NTV Spor ve Ajanslar
    Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, paniğe kapılıp provokasyonlara gelmemeleri gerektiğini, kulübe olan sahiplenmenin artmasının ise, zorlu yarışta kendilerine büyük katkı yapacağını belirtti.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, camia olarak ligin geri kalan bölümünde çok dikkatli davranmak zorunda olduklarını belirterek, paniğe kapılıp provokasyonlara gelmemeleri gerektiğini bildirdi.

Güneş, Trabzonspor Dergisi'nin nisan ayı sayısında yer alan yazısında, geride bıraktıkları ayda yaşadıkları bazı gelişmelerin şahsını fazlasıyla üzdüğünü belirterek, ''Türk futbolunda sürekli Fair-play ruhunu ön plana çıkaran bir teknik adam olarak Beşiktaş maçında karşılaştığım talihsiz olayın rahatsızlığını uzun bir süre üzerimde hissettim. Bu nedenle tüm spor kamuoyundan, hakemlerden ve taraftarlardan dilediğim özrü yineliyorum. Yanlış yapan her kimse mutlaka bunun sonucuna katlanmak durumundadır. Ama unutulmasın ki, adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur'' dedi.

Güneş, camia olarak ligin geri kalan bölümünde çok dikkatli davranmak zorunda olduklarını kaydederek, ''Paniğe kapılıp provokasyonlara gelmemeliyiz. Bizim işimiz sadece sahada futbol oynamaktır. Bu felsefemizin herkes arkasında durmalıdır. Her zamanki gibi sabırla ve sağduyuyla tüm özverilerini sahaya yansıtan oyuncularımıza destek vermeliyiz. Kulübe olan sahiplenmenin artması, zorlu yarışta bize en büyük katkıyı yapacaktır'' diye konuştu.

Ülke futbolunda bilerek ya da bilmeyerek gerginlik oluşturmanın kimseye bir faydasının dokunmayacağını anlatan Güneş, ''Aksine futbolumuz zarar görür. Bu yolda sorumluluktan kaçanlar bir gün sıranın kendilerine geleceğini de unutmamalıdırlar'' ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.

SELÇUK İNAN: ''İNŞALLAH ŞAMPİYON OLACAĞIZ''
    Trabzonspor'un orta alan oyuncusu Selçuk İnan ise yaptığı açıklamada, zorlandıkları Galatasaray maçını kazanmayı başardıklarını belirterek, ''Ne kadar kötü durumda olsa da Galatasaray büyük bir takım. Çok iyi mücadele ettiler. Maç iki takımın arasında gitti geldi, ancak biz kazandık. Galatasaray'ı yenerek zirvedeki yerimizi koruduğumuz için mutluyuz'' dedi.

Ligde şampiyonluk hakkında birşey söylemek için erken olduğunu ifade eden Selçuk İnan, ''Ligin bitmesine 6 maç daha var. Kalan maçları kazanırsak zaten şampiyonuz. Gerisi bizi ilgilendirmiyor. İnşallah bu sezon şampiyon olacağız'' diye konuştu.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Aslantepe'de Galatasaray'ı devirdikten sonra konuk ettiği Bursaspor'u da tek golle mağlup eden Trabzonspor, bitime 5 hafta kala Şampiyonlar Ligi'ni garantiledi.

2004-2005 sezonunu 77 puanla 2. sırada tamamlayan Trabzonspor, Şampiyonlar Ligi'ne katılım için eleme oynama hakkı elde etmişti. İkinci ön elemede Anorthosis'le eşleşen bordo-mavililer, deplasmanda 3-1 yenildiği Kıbrıs Rum Kesimi ekibini evinde 1-0 mağlup etse de, Devler Ligi'ne erken havlu atmaktan kurtulamamıştı.

Ağustos 2005'te 'Kupa 1'in kapısından dönen Karadeniz temsilcisi, Hüseyin Avni Aker'de ağırladığı 52 puanlı Bursaspor karşısında sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla 29. hafta sonunda 69 puana ulaşan Şenol Güneş'in talebeleri, Spor Toto Süper Lig'de bitime 5 hafta kala ilk ikiyi garantiledi.

Ligde son viraja girilirken en yakın rakibi Fenerbahçe'nin 2 puan önünde liderliğini sürdüren Trabzonspor, böylece 5 yıl gibi uzun bir sürenin ardından yeniden Şampiyonlar Ligi'nde mücadele hakkı kazandı.

Bordo-mavililer, kıyasıya bir şampiyonluk yarışına girdiği Fenerbahçe'ye karşı sezon sonuna kadar avantajını koruması halinde, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara direkt katılacak. 34 haftalık maratonu ikinci sırada bitirirse ise Trabzonspor, Avrupa'da 3. ön eleme turundan itibaren mücadeleye başlayacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Bu haber güzel oldu.Uzun süre sonra o sahnede olacak olmamız çok hoş.Umarım şampiyon olur direk katılırız guruplara.

Quote Originally Posted by vego View Post

Samsun'un Bayrağı mı O?

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Sanmıyorum abi sanki atkının ters yüzü orası. Ön yüzü sağ elinin orada görünüyor ve Bordo ile açık mavi yazı var gibi. Tam emin değilim ama

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Samsun bayrağının ne işi olur Şenol hocanın omzunda

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Gurbetçi gençler atkısına benziyor o

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Gelmeli bence futbolcular daha sıcak bakar Trabzonspor'a gelmeye

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

tamam takım son yıllarda gözde oldu ama abartma tuba özay

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Bi sen eksiktin zaten Ama yönetim içinde yer alanilir o sorun olmaz.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Onur'a Büyük Jest

Trabzonspor yönetimi, Kocaeli’de oynanan Kasımpaşaspor maçında sakatlanan ve sahalardan en az 6 ay uzak kalacağı bildirilen genç kaleci Onur Recep Kıvrak’a jest üstüne jest yapıyor.

Başarılı kaleciyi ameliyat ettirmek ve tedavi sürecini geçirmek üzere ABD’ye gönderen, alanında en iyi doktorlara teslim eden yönetim, bir başka jestiyle birlikte Onur’a duygu dolu anlar yaşattı. Onur Kıvrak’ın transfer alacaklarında en küçük bir kesintiye gitmeyen, her maçı oynuyormuş gibi parası hesap edilerek banka hesabına havale edilen Onur Recep Kıvrak’a bir de maç primiyle ilgili büyük bir jest yapıldı. Sakat olup oynamamasına karşın Onur Recep Kıvrak’ın, kazanılan her maçta 90 dakika oynamış gibi işleme tabi tutulduğu dile getirildi.

Onur Kıvrak Çok Duygulandı
    Onur, oynamadığı ama kazanılan G. Birliği, Konya, G. Saray ve Bursa maçlarında tam primden yararlandırıldı. Onur’a bu maçlar için 120 bin lira prim verildi. Yönetim, sakatlanan bir oyuncusunu oynamış gibi değerlendirip, tam primden yararlandırması alkış alırken, Onur Recep Kıvrak’ı da duygulandırdı. Onur’un da bu jest karşısında , “Trabzonspor gerçekten büyük bir kulüpmüş... Dünya’nın hiçbir yerinde böyle bir uygulama olmazdı. Bu jesti yapan yönetime teşekkür ediyorum. Trabzonspor için çok şey yapmak istedim. Bunlar helal olsun. Bundan sonra da üzerime ne düşüyorsa iyileştikten sonra aynen yapmaya devam edeceğim. Sözleşme yenilemem gerekiyorsa da maddelerine bakmadan imza atacağım” dediği belirtildi.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu tarz hareketler ve taraftarın tutumu onu kulübe dahada çok bağlar.Allah büyük bir sakatlık vermesse uzun yıllar kalemizi koruyabilir.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"F.Bahçe'nin penaltısı penaltı değildi"

25 Nisan 2011 17:15 | NTV Spor ve Ajanslar
    Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan sonra Trabzonspor Başkanı Sadri Şener de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Sadri Şener, Bucaspor ile Fenerbahçe maçıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, "Penaltı, penaltı değildi. Adam kolunu kesip atacak değil ya" yanıtını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ve beraberindeki heyeti kabul etti.
    Başbakanlık Merkez Bina'daki kabulde, Sadri Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a üzerinde isminin yazılı olduğu 61 numaralı iki farklı Trabzonspor forması ve Trabzonspor'un şampiyon olduğu sezonun kadrosunun fotoğrafının yer aldığı bir plaket, Başbakan'ın torunları için de 3 tane Trabzonspor forması hediye etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sadri Şener'e neden beraberinde futbolcu getirmediğini sordu ardından da başkan ve beraberindeki heyete kravat hediye etti.
    SADRİ ŞENER'İN AÇIKLAMALARI
    Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kabul sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, statlarının Şampiyonlar Ligi maçı oynamak için uygun olmadığını ve yeni stat yapımıyla ilgili olarak bu randevuyu talep ettiklerini söyledi.
    Stadın yapılmaması halinde Şampiyonlar Ligi maçlarını mecburen İstanbul'da oynamak zorunda kalacaklarını, ancak Trabzon halkını geride bırakamayacakları için stadı en kısa zamanda yetiştirmeye çalışacaklarını belirten Şener, "Kulübümüzün bulunduğu yer hava alanı geliştirme sahası içine katıldığı için oradan çıkmamız gerekecek. Stat projesinde kulübün idari yapılarının stadın altına konulabilmesini talep ettik. Buradan da mutlu bir şekilde ayrılıyoruz. Alternatif stat bildirmek zorundayız. Geçen sene Bursaspor'un da yaptığı gibi Olimpiyat Stadı'nı bildireceğiz ama stadı yetiştiririz diye umuyorum" dedi.
    Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmede kendisine '4 maç kaldı, iyi oynayan şampiyon olsun' dediğini ifade ederek, "Biz de iyi oynuyoruz, herhalde bizi kastetti. Kalan 4 maçın ne getireceği belli olmaz. Dün gördük, 3-1 bitebilecek bir maç, 5-3 bitti. Şimdi Fenerbahçe'nin kaybetmesini bekleyeceğiz" diye konuştu.
    Sadri Şener, Bucaspor ile Fenerbahçe maçıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, "Penaltı, penaltı değildi. Adam kolunu kesip atacak değil ya" yanıtını verdi.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"Adalet bir gün yerini bulur"
    Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş kalan dört hafta öncesinde kulübün resmi internet sitesinden açıklamalarda bulundu.

26 Nisan 2011 Salı - 12:36
    AA

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, ligin kalan bölümü için yeni bir güvensizlik ortamı oluşmasına tahammülleri olmadığını, kendilerinin sakin, sabırlı ve inançlı duruşlarını sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

Güneş, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, Eskişehirspor maçında kaybedilen 2 puan için üzgün olduklarını ifade ederek, ''Müsabakayı kazanacak pozisyonları üretmemize rağmen bunlardan sonuç alamadık. Bu hafta liderliği kaybettik ancak önümüzde 4 hafta daha var. Tüm rakiplerin gücüne saygı duyuyoruz ve müsabakalardan her türlü sonucun çıkabileceğini düşünüyoruz. Hedefimiz önümüzdeki 4 maçımızı da kazanmak. Bu zamana kadar verdiğimiz emeğin karşılığını almak için aynı ciddiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Dürüst, cesur, ilkeli futbol bizim misyonumuzdur. Bundan taviz vermeyeceğiz'' dedi.

Taraftarlara da önemli mesajlar veren Güneş, şöyle devam etti:

''Taraftarlarımızın dün olduğu gibi bugün de takıma sahip çıkmalarını, desteklemelerini ve bizlere güvenmelerini bekliyorum. Ligin geri kalan bölümü için yeni bir güvensizlik ortamı oluşmasına tahammülümüz yok. Sakin, sabırlı ve inançlı bir duruş sergilemeliyiz. Bugüne kadar ilkeli ve dürüst davranarak, sadece futbolun kuralları içinde yarıştık ve yarışmaya devam edeceğiz. Bu yıl da gelecek yıllarda da ülke futbolunun gururu olacağız. Trabzonspor, camiasıyla birlikte yapılanlar karşısında dik durmaya devam edecektir. Dışımızda gelişen hiçbir olayın bizi yanlışa sürüklemesine izin vermeyeceğiz. Futbolun saha içerisinde sonuçlanmasını doğru buluyoruz. Aksini düşünmek istemiyoruz.''

Günü gelince söylenmesi gerekenlerin mutlaka söyleneceğini vurgulayan Güneş, ''Olabilecek haksızlık ve yanlışlıkları içimize attık, atmaya devam edeceğiz. Yine de günü gelince, söylenmesi gerekenler söylenecektir. Adalet bir gün gelir kesinlikle yerini bulur. Bizim istediğimiz kimseye haksızlık yapılmaması, kimsenin de haksızlık yapmamasıdır'' dedi.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

"En az Fenerbahçe kadar şansımız var"

28 Nisan 2011 15:10 | NTVSpor.net
    Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncuları Alanzinho ve Jaja, NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncuları Alanzinho ve Jaja, NTV Spor muhabiri Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtladı.
    Türkiye'de çok mutlu ve huzulu olduğunu belirten Alanzinho, şampiyonluk yarışındaki şanslarını da değerlendirdi. Diğer Brezilyalı Jaja ise, Bilica ile basına yansıyan fotoğrafları hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

"ŞAMPİYONLUK İNANCIMIZ VE GÜVENİMİZ VAR"
    Şampiyonluk yolunda en az Fenerbahçe kadar şansları olduğunu söyleyen Alanzinho, "Yaklaşık 2 seneyi geride bıraktım ve buradaki herkesle olumlu ilişkiler geliştirdim. Daha önce oynadığım yerlerden, ülkelerden farklı bir yer Trabzon. Kendine özgü bir takım özellikleri var, kendine özgü bir takım gelenekleri ve adetleri var. Ama bütün farklılıkları aşmayı başarıp burada gerçekten olumlu bir hayat oluşturdum kendime. Çok da güzel ilişkiler kurdum ve buradaki hayatımdan da memnunum.
    Biz ligin ilk yarısında çok iyi bir performans sergiledik ve çok iyi bir avantaj yakaladık ama şunu unutmamak gerekir, lig çok uzun bir yarış ve bu uzun yarışın neticesinde de bugün itibariyle bu noktaya geldik. Mutlaka önemli bir avantajı kaybettik ama en az rakibimiz kadar şansımız var, en az rakibimiz kadar inancımız ve güvenimiz var şampiyonluk yolunda" şeklinde konuştu.
    "HAKEMLER HER YERDE İŞLER KÖTÜYE GİDİNCE ELEŞTİRİLİR"
    İşler kötüye gittiği zaman hakemlerin her yerde yoğun eleştirilere maruz kaldığını ifade eden Brezilyalı oyuncu, "Futbol oyununda bu tip yarışma dönemli bu şekilde geçer. Birisi kaçar, diğeri ona yakalamaya çalışır. Diğeri yakalar ve bu sefer diğeri onun peşine düşer ve hata yapmasını bekler. Bizim de içinde bulunduğumuz yarış böyle bir yarış. Daha 2 haftasına kadar biz avantajlı durumdaydık, ama geçtiğimiz hafta sonundan itibaren avantajı onlar yakaladılar. Bir takım geri dönüşler ligin kaderini belirleyecek. Şimdi bizim geri dönmemiz ve avantajı tekrar ele geçirmemiz gerekiyor. Mesela onlar oynadıkları son maçta 3-1 geriye düştüler ve geriye sadece 30 dakika kalmıştı ve 30 dakika içinde her şey bir anda ters düz oldu ve maç bambaşka bir hale büründü. Bu çok güzel bir örnek. Her şey bir anda bir maçta, bir kaç saniyede değişebilir. O yüzden bizde bütün ümidimizi ve inancımızı ayakta tutarak bu yarışa devam ediyoruz. Nereye giderseniz gidin, hangi ülkeye giderseniz gidin bu durum değişmez. İşler yolunda giderken, takım kazanıyorken kimse hakemlerden ya da başka unsurlardan şikayetçi olmaz ve mutlulukla hayatını devam ettirir ama işler kötü gitmeye başladığı anda herkes ihaleyi yıkacak birilerini aramaya başlar ve burada da çoğu zaman günah kişisi hakemler olur. Şuna inanın ki hangi ülkeye giderseniz gidin aynı psikolojiyle, aynı ruh haliyle karşılaşıyorsun ve çoğu zaman da günah keçisi de hakemler oluyor. Bu bana kalırsa çok sağlıklı bir ruh hali değil" diye konuştu.
    "ŞENOL GÜNEŞ'İN GELMESİ HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ"
    Geçtiğimiz sezonun başında zor günler geçirdiklerini ancak Şenol Güneş'in takımın başına gelmesi ile toparlandıklarını belirten Alanzinho, "Geçen sezonun ilk yarısında, hocamızın henüz buraya gelmediği dönemde ben çok ciddi sorunlar ve sıkıntılar yaşamıştım. Çok az oynuyordum ve kolay kolay forma şansı bulamıyordum ama inanın ki Şenol Güneş'in de buraya gelmesiyle birlikte benim de, takımın da hayatında çok büyük değişiklikler oldu. Benim kulübe ve şehire daha iyi uyum sağlayabilmem için bana çok büyük bir yardımda bulundu, daima destek oldu ve bundan da önemlisi onun gelişiyle takım adeta bir başkalaşım geçirdi ve çok büyük bir mesafe kaydetti. Zaten kendisi hem burada, hem bütün Türkiye'de çok saygı duyulan ve sözlerine önem verilen bir insan ve bizde onunla birlikte ciddi bir mesafe kaydettik. İki kupa kazandık, takım artık çok daha iyi oynamaya başladı, takım işini sahiplenmeye başladı ve bu değişim de başarıyı beraberinde getirdi.
    Trabzon'a geldiğim ilk gün benim için çok şaşırtıcı bir gündü. Çünkü daha önce oynadığım Norveç'te böyle bir fanatizmle kesinlikle karşılaşmamıştım. Oradaki ilk günden beri buradaki taraftar gruplarıyla ilişkilerim gerçekten çok olumlu bir şekilde seyretti. Burada nereye gitsem, nerede sokağa çıksam bana sürekli olarak iyi davrandılar. Geldiler, bana bir şeye ihtiyacım olup olmadığını sordular ve bu ilişki kendiliğinden gelişti. Şimdiye kadar hiçbiriyle küçük bile olsa bir problem yaşamadım ve burada da gayet memnunum" ifadelerini kullandı.
    "ŞAMPİYON OLURSAK TARAFTARI HAYAL EDİYORUM"
    Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'yi Türkiye Kupası finalinde yendikleri gün yaşadıklarından sonra Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunu hayal eden Alanzinho, Ben geçen sezon kupayı kazandığımız gün bunu düşünmüştüm. Trabzon'a geldiğimiz gün şehirde adeta hayat durmuştu. Binlerce insan sokaklarda bizi karşılamıştı ve şimdi oturup düşünüyorum, senelerdir şampiyonluğu bekleyen insanlar bu şampiyonluk geldiğinde sanıyorum inanılmaz tepkiler, inanılmaz tepkiler gösterecekler. Çünkü Türkiye'nin her tarafında taraftarı olan bir kulübüz ve bu sevinç sanırım inanılmaz bir şekilde gerçekleşecek" dedi.
    "BREZİLYA'DA TRABZONSPOR DİYE TAKIM VAR"
    Brezilya'da Trabzonsporlu bir arkadaşının Trabzonspor adı altında futbol takımı kurduğunu ifade eden Alanzinho, "Bize Brezilya da Trabzon. Hatta şöyle bir örnek vereyim; Jefferson burada oynadığı dönemlerde onun hayranı olan bir arkadaşım var Rio'da yaşıyor ve şu anda kendisi fanatik bir Trabzonsporlu ve orada Trabzonspor adı altında bir takım kurmuşlar ve her hafta sonu bizim maçımız olduğunda televizyonun karşısında toplanıp heyecanla Trabzonspor'un maçını takip ediyorlar, çok ciddi şekilde bir Trabzonspor taraftar kitlesi oluşturmuş durumdalar orada. Bu bile bence yeterli bir örnek. Benim oynadığım kolbastı uyarlama çalışması. Benim burada oynadığım ilk maç Ankaraspor maçıydı ve bir deplasmandı, 2-0 kazanmıştık orada. Maçtan sonra oyuncuların toplanıp oynamaya başladıklarını, dans etmeye başladıklarını gördüm ve ritmin de sambaya çok yakın olduğunu farkettim. Kendiliğinden bir takım figürler ortaya koymaya başladım. Baktım uyuyor da, herhangi bir sorun da olmuyor, o şekilde devam ettirdim ama henüz öğrendiğim söylenemez kolbastıyı" diyerek sözlerini tamamladı.
    JAJA: EN AZ FENERBAHÇE KADAR ŞANSIMIZ VAR
    Türkiye'ye geldiğinden bu yana Alanzinho'nun kendisine destek olduğunu söyleyen Jaja, şampiyonluk yolunda da en az Fenerbahçe kadar şansları olduğunu ifade etti.
    Ligde sadece 4 hafta kaldığını ve daha önce yaptıkları hataları tekrarlamak istemediklerini belirten Brezilyalı golcü, "Buraya ilk geldiğimde takım arkadaşlarım tarafından çok güzel ve çok sıcak bir şekilde karşılandım. Doğrusunu söylemek gerekirse hızlı bir şekilde gruba uyum sağladım. Alanzinho'nun buradaki varlığı da çok önemliydi bir Brezilyalı olarak. O da burada bana daima destek oldu, yardımcı oldu ve uyum sürecini hızlı bir şekilde gerçekleştirdim. Burada illaki hata ya da bu sorumluluğu yükleyecek birisini aramak gerekmiyor. Futbol çünkü bir hatalar oyunu ve ister istemez bu hataları yapabiliyorsunuz. Biz de bu hataları yapmak istemezdik, biz de bu avantajı korumak isterdik ama ne yazık ki bu avantaj elimizden kaydı. Fakat daha 4 maç var ve bu 4 maçlık periyotta bizim de en az rakibimiz kadar şansımız var. O yüzden şimdi yapılması gereken, yapılmış olan hataları tekrarlamayıp daha doğru hamleler yapıp avantajı tekrar ele geçirmek" diye konuştu.
    "DAHA FAZLA SORUMLULUK ALMALIYIZ"
    Çok kritik bir döneme girdiklerini ve daha fazla sorumluluk almaları gerektiğini de vurgulayan Jaja, "Ben başından beri aynı ciddiyetle çalışıyorum. Artık bir karar dönemindeyiz ve maçların önemi daha fazla arttı. Daha fazla sorumluluk almamız, daha fazla ortaya çıkmamız gerekiyor. Fakat elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Mutlaka her oyuncu belirli dönemlerde bir takım iniş-çıkışlar yaşar ama benim buradaki amacım bu sorunlu dönemi, bu beklentilere karşılık veremediğim dönemi bir an önce atlatmak. Mesela Burak'la çok ciddi çalışmalar yapıyoruz idmanlarda ve maçlarda daha iyi performanslar gösterebilmek için ve taraftarlarımızın da beklentilerine karşılık vereceğiz. Şimdiye kadar taraftarların beklentilerine karşılık verdiğimi düşünüyorum. Çünkü elimden geleni yaptı ve onlarla aramızda olumlu bir ilişki de oluştu ama bu taraftar psikolojisidir. 10 maç çok iyi oynarsınız ama bunun peşinden gelen 2 maçta kötü oynarsahız taraftar demoralize olur ve sizden yeni şeyler beklemeye başlar, yeni hamleler beklemeye başlar ve sizin adınıza üzülürler. Bizim taraftarımızın da durumu böyle. Onları çok haklı buluyorum ve onların beklentilerine tekrar karşılık vermek istiyorum" ifadelerini kullandı.
    "BILICA OLAYI RAHATSIZ EDİCİYDİ"
    Fenerbahçeli arkadaşları ile şampiyonluk konusunda şakalaştıklarını da dile getiren Jaja, aralarındaki rekabetin devam ettiğini söyledi.
    Bilica ile birlikte basına yansıyan fotoğraflar için çok üzgün olduğunu söyleyen Brezilyalı oyuncu, Artık çok önemli bir döneme girdik ve iki takım karşı karşıya. Çok sıkı bir şekilde rekabet halindeyiz şampiyon olmak için. Ama arkadaşlıkta bundan bağımsız durumlar var, mutlaka aramızda konuşuyoruz, şakalaşıyoruz. Ben onlara diyorum ki; 'artık biran önce kaybedin de biz şampiyon olalım, bir yolumuzu açın'. Onlar da bana aynı şekilde takılıyorlar. Bu şakalaşma şeklinde devam ediyor, bunun ötesine geçmiyor konuşmalarımız. Bir izin günümdü ve bende arkadaşlarımla birlikte olmak ve onlarla birlikte eğlenmek için dışarıya çıkmıştım ve bir takım tatsız görüntüler ortaya çıktı. Şüphesiz ki o ortaya çıkan tatsız görüntülerden memnun değilim ama ne zaman eğlenmek gerekir, ne zaman idman yapmak gerekir, ne zaman kampta olmak gerekir bunları ayırt edebilecek kadar da olgun bir insanım. O tamamen eğlenme zamanıydı ve tüm insanlar gibi normal bir şekilde arkadaşlarımla birlikteydim. Bende rahatsız oldum ortaya çıkan görüntülerden ama benim de bir kişisel özel bir hayatım var. İnsanların bu özel hayatıma müdahil olmadan ve özel hayatımdaki bir takım mahremiyetleri de tahrip etmeden bana da saygı göstermesini rica ediyorum ama ortaya çıkan görüntüler benim için de rahatsız edici ve üzüntü vericiydi" şeklinde konuştu.
    "ŞAMPİYON OLURSAK STATTAN HAVAALANINA KADAR KOLBASTI YAPABİLİRİM"
    Alanzinho'nun kendisine kolbastı konusunda yardımcı olduğunu belirten Jaja, "Yeteri kadar kolbastı denemedim ama Alanzinho, sambaya benziyor diyorsa evde bir takım çalışmalar, denemeler yapabiliriz. Şampiyon olalım, stattan havaalanına kadar kolbastı yaparak gidebilirim. Burada saha içinde ve dışında gerçekten iyi niyetli olan insanlar ellerinden geleni en iyisiyle bizi desteklemeye çalışıyorlar. Biz saha içinde elimizden geleni yapıyoruz. Saha dışında gerek yönetim, gerek taraftarımız elinden geleninin en iyisini yapıyor ve bu grup da öyle bir grup ki şampiyon olabilecek, yıllardır beklenen bu başarıyı yakalayabilecek kaliteye sahip. Ben artık bir şeylerin eksik olduğuna da inanmıyorum. Şu anda bütün parçalar tamamlanmış durumda ve umut ediyorum ki 4 hafta sonra bu tamamlanmışlıktan, bu bütünlükten çok büyük bir başarı ortaya çıkacak" diye konuştu.

Sayfa 1 / 43 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri