Sayfa 3 / 11 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 326 sonuç

Konu: Bursaspor Sohbet Alanı

Timsah'ın Acı Günü

Bosnalı teknik direktör ve eski futbolcu Nejat Biyediç, uzun süredir mücadele ettiği lösemi hastalığına yenik düşerek 52 yaşında hayatını kaybetti.

Ayrı zamanda Türk vatandaşı da olan ve Bursaspor'da oynadığı futbolla "İmparator" lakabı takılan Biyediç, kulüp tarihine de girdi.

Bursaspor'la özdeşleşen Biyediç 87-88 sezonunda attığı 17 gol ile Bursaspor'lu bir oyuncunun bir sezonda ulaştığı en yüksek rakama ulaşarak geldiğinin 2. sezonunda Bursaspor tarihine geçmeyi başardı. 4 sezon boyunca aralıksız olarak Bursaspor formasını giyen Nejat Biyediç toplam 41 gol atarak, takımın unutulmazlar arasında yerini aldı ve taraftardan imparator lakabını aldı.

1990-1991 sezonunda Jübilesini yaptı fakat takımın kötü gidişi sonrasında tekrar forma giyen Biyediç 1994 yılında bu sefer çok sevdiği Bursaspor’ a Nevzat Güzelırmak’ın yardımcısı olarak geri döndü. Yardımcı antrenör olarak başladığı Teknik Direktörlük kariyerinde işler pekte yolunda gitmeyince istifa eden Güzelırmak’ ın yerine Timsah’ ın teknik patronu oldu.

Biyediç, futbolu bıraktıktan sonra 1994'ten sonra Bursaspor, Karşıyaka, Konyaspor, Karabükspor, Adanaspor, Diyarbakırspor, Sakaryaspor ve Eskeşehirspor'da teknik direktörlük yaptı.

Başımız sağolsun..

Default Bursaspor'lu Oyuncular Kaza Yaptı

Bursasporlu futbolcular Bangura ve Cemal Kaldırım, tesislere giriş yaparken trafik kazası geçirdi. Her iki futbolcu da şu anda hastanede bulunuyor.

DHA

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Önemli birşey yok.Çok büyütülecek birşey değil yani.Akşam ki antremanda olacak Cemal ve Teteh

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

5 maçlık cezamız TFF tarafından iptal edildi'

24 Ağustos 2011 00:52 | NTVSpor.net
    Bursaspor Kulübü, geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçı öncesinde çıkan olaylar nedeniyle aldıkları 5 maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının, TFF tarafından iptal edildiğini açıkladı.

Bursaspor Kulübü, geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçı öncesinde çıkan olaylar nedeniyle aldıkları 5 maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının, TFF tarafından iptal edildiğini açıkladı.
    Bursaspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu kulübümüze verilen 5 maçlık tarafsız sahada seyircisiz oynama cezasının iptaline karar verdi.
    Geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçı öncesi saha dışında çıkan olaylar nedeniyle, kulübümüze verilen iç sahadaki 5 maçı tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası Türkiye Futbol Federasyonu tarafından iptal edildi.
    3 dış saha müsabakasına seyirci götürmeme cezası ise kaldırılmadı. Yeni sezonda deplasmanda oynayacağımız ilk 2 maçı seyircimizden yoksun oynayacağız" ifadeleri kullanıldı.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Bursa Valisi Şahabettin Harput:''22 Eylül'deki Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasında Siyah-beyazlı taraftarlar stada alınacak''

Bursa Valisi Şahabettin Harput:'300 kişilik bir grubun hatasını, tüm Bursa'ya mal demeyiz.Yasaklara karşıyız..Bu husumeti bitireceğiz''

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bursasporlu arkadaşlara bir sorum olacak.Ne kadar doğru bilemem.Ankaragücü forumlarında okudum gördüm.Büyük sayıda Ankaragücü taraftarı bizim bu kötü durumumuzdan faydalanıp oyuncularımıza teklif götürüp transfer ettiği için bazı şeyleri gözden geçirmemiz lazım gibi şeyler yazmış.Sormak istediğim Bursaspor taraftarları cephesinde bu durum nasıl ?
    eto'o bitmiş.

Bunu da hiç anlamıyorum he.Alan razı veren razı,taraftara ne oluyor.Önce takımı bu hale düşüren kendi yönetimlerine kızsınlar.Anladık kardeş takımlar ama bu da fazla duygusal bir yaklaşım olmuş.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Zaten yönetime fena giydiriyorlar eskisine yenisine Cemale alayına
    eto'o bitmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Bursaspor bu sezon da mı forma reklamı için kimseyle anlaşamadı?
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

PFDK'dan Bursaspor'a şok ceza!
    Profesyonel Disiplin Kurulu, Bursaspor-Sivasspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle yeşil beyazlı kulübe 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bu kararın ardından 23. haftadaki Bursaspor-G.Saray karşılaşması seyircisiz oynanacak.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Adı seyircisiz olsa da kadınlar ve çocuklar yer alacak tribünde. Değişmedi değil mi o kural?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Scott Carson : '' Paul Robinson ve Ben Foster gibi kalecileri eleyip 2 numara oldum.''

Scott Carson : '' İlerleyen zamanda Joe Hart’ı da geçip bir numara olmak istiyorum"

bursaspor bu sezon çöktü adeta

2010 yılından kalan kaç oyuncu var, köklü bir değişim oldu oyuncu kadrosunda. Sıkıntı olması normal daha iyi olacak inşallah. Ama bu kadar kötü geçeceğini de kimse tahmin etmezdi herhalde.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

bursanin kadrosu lig icin yeterli artar bile bence ertugrul hoca 4-4-2"ye donmeli kadrosu cok musait biraz daha acik futbol.

Bursaspor bu sezon TFF ve uygulananan sacma sapan kural degisiklig vs karsisinda en onurlu durusu sergilemistir gercekten tebrikler.

Default Hayalime Koşuyorum

A Milli Takım'a ikinci kez çağrılan Serdar Aziz, Bursa Hakimiyet'e özel açıklamalarda bulundu. Genç yıldız, "Bursaspor'da kaptan oldum. Bir başka hayalim de Ay Yıldızlı forma ile bu gururu yaşamak. Neden gerçek olmasın?" dedi.

Bursaspor'un genç yıldızı Serdar Aziz, ikinci kez A Milli Takım’a çağrıldıktan sonra ilk kez Bursa Hakimiyet'e konuştu. Özel açıklamalarda bulunan Serdar, Ay Yıldızlı formayı giyecek olmanın heyecanını yaşadığını belirtti. Buralara gelebilmek için çok çalıştığını dile getiren genç futbolcu şunları söyledi: "İlk çağrıldığımda Bursa'da maçın oynanacak olması çok güzeldi. Ancak sakatlanmam beni çok üzdü. Şimdi tekrar hocalarım bana güvendi ve davet etti. Bursaspor'dan tek ben gidiyorum. Bunun sorumluluğu ile beraber elimden gelenin çok daha fazlasını yapıp hem ülkemi hem de Bursa'yı gururlandırmak istiyorum"

10-15 YIL SIKINTI YOK
    Gelecek ile ilgili çok güzel düşüncelerinin olduğunu belirten Serdar, "İlerleyen yıllarda daha iyi yerlere gelebilmek için devamlı çalışacağım. Bursaspor'da kaptan olmak benim hayalimdi. Onu gerçekleştirdim. Şimdi sıra A Milli Takım'da. Ben kendime güveniyorum. Ülkem de bana güveniyor. Bu hayalimin de gerçek olmaması için hiçbir neden yok. 10-15 yıl Türkiye'nin stoper sıkıntısı çekmeyeceğinin sözünü veriyorum" ifadelerini kullandı. Bursaspor'dan Milli Takım’a başka futbolcu çağrılmaması ile ilgili olarak ise Serdar Aziz, "Bu sezonu 5. bitirdik. Takımda çok yabancı ve genç oyuncu var. İnşallah bizden daha çok futbolcu çağrılır. Ancak şu an için Ozan İpek de bu kadroda olabilirdi" dedi.

İNİŞLİ ÇIKIŞLI OLDU
    Serdar Aziz, Bursaspor'un sezonunu da değerlendirdi. Oldukça zor bir yılı geride bıraktıklarını belirten, yıldız futbolcu, "Sezona iyi başladık. Ancak Beşiktaş ve Sivasspor maçından sonra bir çöküş yaşadık. Daha sonra ikinci yarıya da iyi bir start verdik ancak yine ilk devredeki senaryo gerçekleşti. Gerileme dönemi yaşadık ve tekrar yükseldik. Ancak Pinto'nun gelişi bize ekstra puanlar getirdi. Bize büyük katkılar sağladı. Gerideki iyi oyunumuzu ofansif yöne de ileriye taşıdı. Batalla ile iyi ikili oldular ve takıma büyük katkılar sağladı. Bence bu sezonun tartışmasız en iyi futbolcuları da Batalla ile Pinto'dur" şeklinde konuştu.

Efsane olacağım
    Bursaspor'da Sedat 3 (Sedat Özden) gibi efsane olmak istediğini dile getiren Serdar Aziz, şunları söyledi: "Burada efsane olmak paha biçilemez bir şey. Taraftarımız da bunu istiyor. Beklentileri var. Beni Sedat kaptana benzetiyorlar. Ben de bunun için çok uğraşıyorum. Hedeflerimi söylemekte hiçbir zaman çekinmedim. Umarım uzun zamanlar Bursaspor'da oynarım ve efsanaler arasına girerim. Benim için çok büyük gurur olur"

Batalla'ya çok yakıştı
    Ömer Erdoğan'ın ilk onbirde olmadığı zaman kaptanlık pazubandını takan Serdar Aziz, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında Batalla'nın sahaya kaptan olarak çıkmasının kendisini rahatsız etmediğini söyledi. Serdar, "Kimse benimle konuşmadı. Batalla'ya verdiler ve bence çok yakıştı. Hiçbir sorun yok. Hocamız kime verirse o kaptan olur. Buna saygı duymak gerekir" dedi. Bu arada genç yetenek, Ertuğrul Sağlam'ın stoper bölgesinde farklı isimlere yer vermesinin kendisini üzmediğini aksine 4 ismin de birbirinden değerli olduğunu ve bu rekabetin takıma büyük katkılar sağladığını belirtti.

Sadece Avrupa'ya giderim
    Avrupa'dan ve yurtiçinden transfer tekliflerinin geldiğini belirten Serdar, "Bursaspor'da 3 yıllık sözleşmem var. Takımımın beni bırakmaya, benim de başka bir kulübe gitme gibi bir niyetim yok. Eğer bir gün Bursa'dan ayrılırsam daha önce de söylediğim gibi Avrupa'ya giderim. Taraftarımız merak etmesin" dedi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

2008-2009 sezonunun devre arasında yeşil beyazlıların başına geçen başarılı teknik adam, üç buçuk yıllık süre zarfında 22 Türk, 20 yabancı transferi gerçekleştirdi. Bursaspor’da büyük başarılara imza atmasına rağmen yaptığı transferler ile zaman zaman eleştirilere maruz kalan Ertuğrul Sağlam’ın, transfer karnesi istatistiklere de yansıdı.

2008-2009 sezonunun devre arasında takımın başına geçen Sağlam, 7 oyuncu takviyesi yaptı. Tarihi şampiyonluğun elde edildiği 2009-2010 sezonunun başında takıma 6 oyuncu transfer eden Sağlam, devre arasında ise sadece 1 oyuncu takıma dahil etti. 2010-2011 sezonunu 10 transfer ile tamamlayan Bursaspor, geçtiğimiz sezon ise transferde adeta revizyona gitti. Takımın iskeletini büyük oranda bozan ve birçok oyuncu ile yollarını ayıran Sağlam, sezon başında 14 transfer gerçekleştirdi. Devre arasında ise 2 oyuncu takıma dahil edildi. Yeşil beyazlılar bu sezonki ilk transferini ise Boluspor’dan Ferhat Kiraz ile gerçekleştirdi.

EN İSABETLİSİ BATALLA

Yeşil beyazlı ekipte tarihi başarılara imza atan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın Bursaspor’daki transfer karnesi de dikkat çekti. Yeşil beyazlı ekipte bugüne dek 42 transfer gerçekleştiren Sağlam’ın özellikle devre arasında göreve geldiği 2008-2009 sezonu ile 2009-2010 ve 2010-2011 sezonlarında da gerçekleştirdiği toplam 25 transferin 8’inin şuan kadroda bulunması göze çarptı. Bu süreçteki transferlerden en çok Arjantinli yıldız Pablo Martin Batalla’dan verim alan başarılı teknik adamın yine aynı süreçte yabancı oyuncu transferlerinde büyük oranda başarı sağlayamadı.

2011-2012 SEZONUNDA REVİZYON

Teknik Patron Ertuğrul Sağlam geçtiğimiz sezon ise takımın iskeletini büyük oranda bozarak yeni bir yapılanmaya gitti. Sezon başında genç ve gurbetçi transferler dahil olmak üzere toplam 14 transfer gerçekleştiren Sağlam, bu oyuncuların 4’üne ise forma şansı tanımadı. Geçtiğimiz sezon zaman zaman eleştirilere maruz kalmasına rağmen özellikle yabancı oyuncu transferlerinde beklediğini alan Ertuğrul Sağlam’ın devre arasında kadroya dahil ettiği Sebastian Pinto ve Hakan Aslantaş transferlerinde ise adeta nokta atışı yaptı. Gol yollarında yaşanan sıkıntılara çare olması adına takıma dahil edilen Sebastian Pinto, gösterdiği performans ve attığı goller ile yeşil beyazlı ekibe büyük katkı sağlarken, Konyaspor’dan alınan Hakan Aslantaş ise beklentilerin üzerinde bir performans sergileyerek taraftarlarını mest etti.

2008-2009 SEZONU DEVRE ARASI TRANSFERLERİ

İşte Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın Bursaspor’da bugüne dek gerçekleştirdiği transferler;

Ali Tandoğan (Beşiktaş)

Tuna Üzümcü (Beşiktaş)

Volkan Bekiroğlu (Kocaelispor)

Shin Young Rok (Güney Kore)

Daniel Menendes (Brezilya)

Jose Tadeu (Brezilya)

Ozan İpek (Bucaspor)

Kemal Aslan (Kocaelispor)

2009-2010 SEZONU

Ramazan Sal (Pendik)

Turgay Bahadır (Kayserispor)

Pablo Martin Batalla (Velez Sersfield)

Hüseyin Cimşir (Trabzonspor)

Ivan Ergiç (Basel)

Tomas Zapotocny (Beşiktaş)

2009-2010 DEVRE ARASI TRANSFERLERİ

Leonardo Iglesias (Ankaragücü)

2010- 2011 SEZONU

Gökçek Vederson (Fenerbahçe)

Harun Tekin (Güngören B.)

Federico Insua (Clup America)

Damian Steinert (Racing Club)

Milan Stepanov (Porto)

Leonel Nunez (İndependiente)

2010-2011 DEVRE ARASI TRANSFERLERİ

Mehmet Sak (Altay)

Kenny Miller (Glaskow Rangers)

Jozy Altidore (Villareal)

Ahmet Arı (Gaziantepspor)

2011-2012 SEZONU

Stanislav Sestak (Ankaragücü)

Teteh Bangura (AEK Stockholm)

Alfred N’Diaye (AS Nancy)

Prince Tagoe (Hafenheim)

Adem Koçak (Ankaragücü)

Scott Carson (WBA)

Micheal Basser (AS Nancy)

Barış Örücü (Duisburg)

Cemal Kaldırım (Bad Breisig)

Deniz Aslan (Helmond Sport)

Musa Çağıran (Galatasaray)

Tunay Acar (SV Darmstadt 98)

İbrahim Kaş (Getafe)

Bedrican Özdoğan (Adıyamanspor)

2011-2012 DEVRE ARASI TRANSFERLERİ

Sebastian Pinto (O’Higgins)

Hakan Aslantaş (Konyaspor)

2012-2013 SEZONU

Ferhat Kiraz (Boluspor)
    Sentugo.

http://www.teksas.org/haberoku.asp?haber=10238

19-63 TL'ye 2011/2012 sezonu formaları. Yarın ilk işim kent meydanı'na gidip gri formadan kaldıysa almak olacak. Bursastore websitesinde kalmamış, stoklar tükenmiş...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hadi canım çok iyi fırsat. Hepsini alsan 80 liraya denk gelmiyor
    Sentugo.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

İçişleri Bakanlığı 42 kişiye dava açtı!

Emre KOŞAK/BURSA,(DHA)

İÇİŞLERİ Bakanlığı, geçtiğimiz yıl Bursaspor ile Beşiktaş arasında oynanması gereken maç öncesi çıkan olaylara karıştıkları ve azmettirdikleri iddia edilen 42 kişiye tazminat davası açtı.

Geçtiğimiz yıl mayıs ayında Bursa’da oynanması gereken Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi saha dışında çıkan olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığı tazminat davası açtı. Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, yönetim kurulu üyesi Öztürk Yazıcı, eski genel müdürü Osman Nuri Biçer’in de aralarında bulunduğu 42 kişiye bakanlık tarafından dava açıldı.

KİŞİ BAŞI 16 BİN 34 TL

Çıkan olaylarda polis araçları, kask, jop gibi birçok demirbaş eşyasının tahrip edildiği gerekçesiyle açılan davada fazlaya ilişkin dava ve talep hakkı saklı kalmak şartıyla kişi başı 16 bin 34 TL 84 Kuruş’un faiziyle beraber davalılardan tahsili istendi. Halen Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren dava son olarak 4 Temmuz 2012 tarihine ertelenmişti.
    http://haber.gazetevatan.com/icisler...60257/1/Manset

Bursaspor'un yeni sezonda kullanacağı formalar Havuzlupark tesislerinde gerçekleşen defileyle tanıtıldı.

kaynak : Bursaspor.org.tr

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

BU sezonki formalarımız hayırlı olsun
    Sentugo.

Vederson'un giydiği formayı beğendim. Serdar Aziz'in giydiği de güzel bir alternatif olmuş.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Serdar Azizin giydigi formayi begendim

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

yatay cizgili forma bana celtic'i andirdi nedense

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

İyi de yatay çizgili formayı ilk kez giymiyoruz ki. Celtic bu stili 110 yıldır sürekli giydiği için genelde kendi ismiyle anılıyor bu tip enine çizgili model zaten.

70'lerden şu (http://i.imgur.com/3YCG7.jpg) resimde görebileceğimiz gibi daha önce de benzeri stil denedik.

Ayrıca Uludağ (Beyaza yeşil bant) ve İznik Çinisi (Maviye siyah bant) modellerinin de benzerini yine 70'lerde giymişiz (http://i.imgur.com/zRM23.jpg) eğer bu modeli bu bilinçle seçtiysek gerçekten çok iyi olmuş.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Bursalı olsam Yeşil formayı mutlaka alırdım çok güzel olmuş...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bursasporumuzun 2012-2013 Spor Toto Süper Lig Sezonu Kombine Kart Satış Fiyat Listesi Açıklandı.

Fiyatlar şöyle:

Vip A – B 1. Sıra : 5.500,00 Tl
    Vip A – B 2...6. Sıra : 3.250,00 Tl
    Vıp C Blok : 1.750,00 Tl
    Kapalı A-b-c Blok : 1.750,00 Tl
    Maraton : 650,00 Tl - 1 Yıllık Dergi
    Kapalı Kale Arkası : 375,00 Tl
    Sentugo.

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri